Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok Én Opel szalonban dolgoztam nekem is Astra G-m van Pl. a Z14XE-be a 10w40-es opel olaj jól üzemel ha már 70-80E van a motorba, viszont a gyári olaj 6-8E Km után veszít a kenési tulajdonságaiból érdemes 8000KM után cserélni, ez nem nagy kiadás szürővel max 4000FT. Mellesleg a GM az olaj beszállítóját időnként kültségcsökentés miatt váltogatja . Ezért a gyári olaj minősége mindíg változik. Ehez a mostani olajhoz 12 évvel ezelőtt senki se tudott volna okosat írni a használati leírásba.

Link to comment
Megosztás:

Mindig marad nyitott kérdés olajok terén:

GM-LL-A-025. csak benzinesbe

GM-LL-B-025. csak dízelbe

1.ha ezt felcserélik az baj???

Nekem a nemrég vett kocsiban mobil1 synth S 5w40 van a mellékelt számla szerint, ami elvileg dízelbe való(GM-LL-B-025), legalábbis az ajánlás szerint, de gondot nem okoz(ott) jól sejtem??

2.ez a gyártóművi előírás ha nincs meg egy olajon, de a többi szabvány és a viszkozitás z14xep moci esetében 0w30 - 0w40 - 5w30 - 5w40 rendben van, akkor bele lehet önteni, nem?

Ez az LL (longlife) csak akkor kell, ha 30.000km-ként cserélem az olajat, igaz?Ha 10.000km-ként, akkor ehhez nem kell ragaszkodni,ugye?

szerk

Baromira vacillálok, hogy milyen olajat tegyek bele?

Nem akarok sz@rrágó sem lenni, de egy vagyont sem szeretnék költeni olajra, mivel 10.000km-ként azért cserélni fogom!

Olyan 8-10ezerig max mit javasoltok?

Nem kell sokat gondolkozni mert nincs sok GM gyári olaj és azok is motor függüek melyik melyikhez jó de az összes olaj jó dieselhez és benzineshez is. A három olaj tipus GM-ben 5w30, 10w40, 15w40 + most az Insigniával jött egy negyedik részecskeszürős ol is ez nem biztos mert soha nem nézegettem de azt hiszem 5w40-es. Szerintem ha 7-8E -ként cserélsz akkor tökéletes a gyári olcsón beszerezhető GM olajok valamelyike.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Korábban olvastam itt, hogy vannak nagyon olcsón is GM olajok ugyanolyan kannában, csak silányabb minőségben.

1.Ezt mire alapozzátok? Egyáltalán előfordulhat-e ilyen?

2.Ma megvettem opel boltban a szűrőket (pollen,motorlég,olaj) és a gyújtógyertyát is (azt mondták az enyémbe 1pólusú kell, Z14xep 2007) és az 5liter GM 5w30-as olaj 9ezerpárszáz forint lett volna.

Általában a neten is olyan 7-9 ezerért van, a 4Literes pedig 6-8 ezerért.

Na most én találtam egy helyet, ahol 4890ft az 5liter!!!!!!!!!! Ezt féljek megvenni, vagy nem lehet vele gond?????

Gyors választ várok, mert akkor holnap elmennék megvenni, ha okés!

köszi!!!

Azért vannak olcsó árak, mert a GM a márkakerseskedéseknek utólagosan mennyiségi visszatérítéseket ad ha kereskedőknek tovább adják az olajat. Ezért árverseny alakult ki ezeket beszer ár alatt adják az autós boltoknak a nagy visszatérítés reményében. Ha valamit 2500Ft/ kanna áron veszel meg nem nehéz jó árat mondani rá a kedves vevőnek. Az olajok nem olyan drágák mint hiszitek csak sokan sápolják az alapterméket.

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

Mikor dolgoztál Opel szalonban és mit csináltál ott?

15W-40-es GM olaj már nincs.

A Z-s motoroknál GM-LL-A-025 a gyári előírás.

A 10W-40-es GM olaj nem rendelkezik ezzel.

A csere periódus már 30 ekm.

Szia két hónappal ezelőttig dolgoztam ott alkatrész értékesítő ill. raktáros voltam. Én nem azt mondom amit a papírok írnak, hanem amit gyakorlatban csinálnak. És mióta nincs 15w40-es olaj? A cikkszáma 1942050 5l 15w40 máíg kapható.( a Müller autó elég sokat vitt belőle biztos nem kiöntötte) Olvasgasd a hozzászolásaim és szerintem nem lesz kérdésed. Egyébként itt kapható ez az olaj:http://opelcentrum.hu/opel-alkatreszek.html?page=shop.browse&category_id=2191

Link to comment
Megosztás:

Szia két hónappal ezelőttig dolgoztam ott alkatrész értékesítő ill. raktáros voltam. Én nem azt mondom amit a papírok írnak, hanem amit gyakorlatban csinálnak. És mióta nincs 15w40-es olaj? A cikkszáma 1942050 5l 15w40 máíg kapható.( a Müller autó elég sokat vitt belőle biztos nem kiöntötte) Olvasgasd a hozzászolásaim és szerintem nem lesz kérdésed. Egyébként itt kapható ez az olaj:http://opelcentrum.hu/opel-alkatreszek.html?page=shop.browse&category_id=2191

Mellesleg a Z-s motorok elég tág megfogalmazás. De hidd el a szerelők egy márkakereskedésben láttak egy-két dolgot és nagyábol érezgetik mit hogy kell csinálni:)

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

...cikkszáma...

Alkatrész száma az Ascona C (1982-1988) műszerfal hamutartójának (#90133764) is van, mégsem tarja senki készleten.

...15W-40...

Én értem, hogy van a piacon olyan szereplő akinek az üzleti/etikai moráljába belefér ilyen elavult olaj használata a XXI. században. De ezt megfelelőként említeni tárgyi tévedés. A gyári előírás GM-LL-A-025-t teljesítő motorolaj.

...érezgetik...

Ez kevés. Ide folyamatosan karbantartott tudás kell.

Link to comment
Megosztás:

T abaib!

...cikkszáma...

Alkatrész száma az Ascona C (1982-1988) műszerfal hamutartójának (#90133764) is van, mégsem tarja senki készleten.

...15W-40...

Én értem, hogy van a piacon olyan szereplő akinek az üzleti/etikai moráljába belefér ilyen elavult olaj használata a XXI. században. De ezt megfelelőként említeni tárgyi tévedés. A gyári előírás GM-LL-A-025-t teljesítő motorolaj.

...érezgetik...

Ez kevés. Ide folyamatosan karbantartott tudás kell.

Ezekszerint a márkaszervizek dolgozói a folyamatos GM tanfolyamokkal nem tudnak semmit, de akkor ki tud. Sajnálom, hogy belefolytam ebbe az olaj dologba. De itt biztos mindnki jobban tud mindent, mint aki az autóiparban tevékenykedett. Mellesleg mivel a régi modellek papíron a 10W40-el használandók hisz ezzel az olajjal lett kifejlesztve akkor ez elég szar szöveg hogy előírás így meg úgy. De ha már itt tartunk Te biztos jobban tudod az előírásokat mint a GM aki ezt máíg nagymennyiségben árusítja. Ne haragudj de ez egy sima okoskodás ami itt megy. Nem akarok megbántani senkit de nem netes csevegésektől és letöltött prospektusoktól fog bárki bármihez érteni. Nem is a sufnituningolók és kontár szerelők szavára kéne alapozni a hozzászólásokat. Esetleg kérdezz utána ezeknek valami olyan helyen ahol nem csak fékbetétet cserélnek opelban. Mellesleg ez a 8000-res dolog csak a 10w40-re igaz az 5w30 sokat bír. Mellesleg leszarom az előírást mert én nem azt mondtam hogy 15w40-et önts az Astrába csak hogy ez egy máíg létező olaj úgyhogy aki nem ért hozzá az ne szóljon be, vagy kicsit nézzen utána a dolgoknak mielőtt okoskodni kezd.

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint a márkaszervizek dolgozói a folyamatos GM tanfolyamokkal nem tudnak semmit, de akkor ki tud. Sajnálom, hogy belefolytam ebbe az olaj dologba. De itt biztos mindnki jobban tud mindent, mint aki az autóiparban tevékenykedett. Mellesleg mivel a régi modellek papíron a 10W40-el használandók hisz ezzel az olajjal lett kifejlesztve akkor ez elég szar szöveg hogy előírás így meg úgy. De ha már itt tartunk Te biztos jobban tudod az előírásokat mint a GM aki ezt máíg nagymennyiségben árusítja. Ne haragudj de ez egy sima okoskodás ami itt megy. Nem akarok megbántani senkit de nem netes csevegésektől és letöltött prospektusoktól fog bárki bármihez érteni. Nem is a sufnituningolók és kontár szerelők szavára kéne alapozni a hozzászólásokat. Esetleg kérdezz utána ezeknek valami olyan helyen ahol nem csak fékbetétet cserélnek opelban. Mellesleg ez a 8000-res dolog csak a 10w40-re igaz az 5w30 sokat bír. Mellesleg leszarom az előírást mert én nem azt mondtam hogy 15w40-et önts az Astrába csak hogy ez egy máíg létező olaj úgyhogy aki nem ért hozzá az ne szóljon be, vagy kicsit nézzen utána a dolgoknak mielőtt okoskodni kezd.

Már bocsáss meg, de elég szőrmentén tevékenykedtél: "alkatrész értékesítő ill. raktáros".

Ezt nem nevezném szerviztapasztalatnak. Attól, hogy valaki beteghordó egy kórházban még nem gyógyít, viszont kétségtelenül szükséges hozzá.

Még egyszer bocs, nem sértegetni akarlak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már bocsáss meg, de elég szőrmentén tevékenykedtél: "alkatrész értékesítő ill. raktáros".

Ezt nem nevezném szerviztapasztalatnak. Attól, hogy valaki beteghordó egy kórházban még nem gyógyít, viszont kétségtelenül szükséges hozzá.

Még egyszer bocs, nem sértegetni akarlak. :lol:

1. Kedvenc autómárkám Opel ezért igyekszek mindent megtudni szeretett autóimról.

2. Mivel Én adtam ki és EPC -ztem ki az alkatrészeket a szerelővel egyeztetve így tudom mit miért és milyenre cseréltünk. Az hogy nem lett olajos a kezem nem azt jelenti hogy rám nem ragadt semmi:) Bár én nem vagyok az de a legtöbb Opeles értékesítő autószerelő végzettségű a környezetembe. DE elismerem beépíteni nem sok alkatrészt tudnék. Mellesleg Én nem a saját véleményemet osztom meg veletek hanem amit a szerelőktől megtudtam és amít a beszerzési informácíókból ismerek.

Mellesleg itt nem szerviztapasztalatról van szó csak az alkatrész árak és az alkatrészek minőségéről ehez viszont az ért aki egész nap ezekkel foglalkozik.

Link to comment
Megosztás:

És mindezt köszönettel vesszük. :lol:

Khmm ... Az EPC-t bárki használhatja, csak le kell tölteni.

Ámen.

Hidd el nem olyan egyszerű az a program mint amiennek tűnik föleg ha a chevy-t is használod. Általába amikor egy márkakereskedésbe kényszerűl valaki rejtélyes híbák miatt olyan alkatrészeket kell megtalálni amikről nem is zudtad, hogy létezik:) Vagy keress egy lachetti tükörlapot hogy az tuti jó legyen:) Ezek azért szép dolgok, nekem szerencsém volt, hogy a kolegáim átlagosan 15év tapasztalattal rendelkeztek a raktárban és sokat segítettek.

Link to comment
Megosztás:

Hidd el nem olyan egyszerű az a program mint amiennek tűnik föleg ha a chevy-t is használod. Általába amikor egy márkakereskedésbe kényszerűl valaki rejtélyes híbák miatt olyan alkatrészeket kell megtalálni amikről nem is zudtad, hogy létezik:) Vagy keress egy lachetti tükörlapot hogy az tuti jó legyen:) Ezek azért szép dolgok, nekem szerencsém volt, hogy a kolegáim átlagosan 15év tapasztalattal rendelkeztek a raktárban és sokat segítettek.

Nekem meg volt az EPC, nem kell túl misztifikálni. De mivel másra kellett a hely, hát letöröltem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg volt az EPC, nem kell túl misztifikálni. De mivel másra kellett a hely, hát letöröltem.

Oké! De nem csak fékbetétet kell keresgélni vele ha munkára kell. Kulcsrendelés Vivaro-hoz, Zárszett Captivá-hoz. Ez mind szopás és ha rosszat rendelsz drága a tanulópénz. De ha szerinted egyszerű akkor el kéne helyezkedned az autóiparban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oké! De nem csak fékbetétet kell keresgélni vele ha munkára kell. Kulcsrendelés Vivaro-hoz, Zárszett Captivá-hoz. Ez mind szopás és ha rosszat rendelsz drága a tanulópénz. De ha szerinted egyszerű akkor el kéne helyezkedned az autóiparban :lol:

Válság idején? Mikor inkább leépítenek! Vágjam sutba az elmúlt 25 évet?

"Mert hülye azért nem vagyok!"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni 2005-ös G astra classik Z1.4XEP, autóba a szerviz ahova hordom olajcserénél mindég a SHELL HELIX PLUS 10w-40-es motorolajat tölti. Lehet -e valamilyen baja a motornak? Én mindég meg próbáltam,hogy tegyenek jobb minőségűt ha lehet de az volt a válasz hogy ettől jobb nem kell főleg hogy nem járok évi 10000km-nél többet,és hogy évente úgy is cserélem.Most én fogom lecserélni az olajat mit tanácsolnátok tegyem bele eszt vagy váltsak valami jobb minőségre. Ja és 45000 km van benne. Köszönöm a véleményeket és a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni 2005-ös G astra classik Z1.4XEP, autóba a szerviz ahova hordom olajcserénél mindég a SHELL HELIX PLUS 10w-40-es motorolajat tölti. Lehet -e valamilyen baja a motornak? Én mindég meg próbáltam,hogy tegyenek jobb minőségűt ha lehet de az volt a válasz hogy ettől jobb nem kell főleg hogy nem járok évi 10000km-nél többet,és hogy évente úgy is cserélem.Most én fogom lecserélni az olajat mit tanácsolnátok tegyem bele eszt vagy váltsak valami jobb minőségre. Ja és 45000 km van benne. Köszönöm a véleményeket és a segítséget.

ebben a témában ha visszaolvasol sok okosságra lelsz, de röviden a lényeg:

a szervízfüzet szerint ebbe a motorba való olajok kizárólag:

0w30

0w40

5w30

5w40

semmi más..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most öntenék egy kis "olajat" a tűzre mert tisztára el vagyok bizonytalanodva, eddig csak az ominózus olajat használtam (9x) 10 ezrenként cserélve a dízelbe, (áll. csak 8e-ig keny), most meg megint jön a cs. (9500-nál járok) és vmi más olcsóbb 10W-s olajon gondolkodom (170e).

Motorom ezzel az olajjal is szépen ment, nem ette.

Mit öntsek bele??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.