Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tudnátok segíteni abban hogy : ingadozik az alapjárat,és kivillant egy olyan lámpa hogy egy motor és benne egy villám jel,és ez sárgán ég??

Nézz rá a motor szekcióra, hasonló problémám volt pont most nekem is. Nálam egyébként EGR szelep kokszosodás volt a gond, de vidd el valahova kiolvastatni a hibát először.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Korábban már irtam egy olyan problémáról, hogy ha kanyarodok es gázt adok akkor morgast lehet hallani a kerék, hajtás felöl. Már kicseréltük mindkét kerekagyat, csapágyat, de semmi változás. Az elképzelésem az lenne, hogy a feltengely, diffi körül lesz a gond. Elsősorban jobb kanyarban lehet észrevenni. Lehetséges, hogy a gumiharangban nincs elég kenőzsir es azért morog, vagy a váltó, diffi olajszintet kellenr megnézni, esetleg a feltengely csukló van megkopva?

Ötleteket szívesen várom :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elektromos ablak a vezető oldalon elkezdett furcsaságokat művelni. Rosszul záródik sokszor, nehezen megy.
Még nem tudtam lebontani a kárpitot róla, hogy megnézzem mi is lett a baja, de szerintem kiugrott a sínből az egyik műanyag csúszka.

Régebben már volt ilyen, akkor kis feszegetéssel-nyomogatással sikerült teljesen kiugrasztani mindkét helyen :D
Akkor visszatettük, beolajoztam, ment is 1,5-2 hónapot, most megint ezt csinálja.

Találkoztatok már ezzel? Szerintetek, ha a csúszkát kicserélem(mert tán ki van kopva) azzal megoldom a hibát vagy esetleg máshol
keressem a bajt?

Köszi!

Módosítva : IPetike
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. 2001-es vectra b 1.6 XE V16-m van és következő a problémám.

Kiégett mindkét első helyzetjelző izzóm, kicseréltem őket viszont amikor felkapcsolom a világítást akkor a műszerfalam teljesen elsötétül,mindegy hogy távolsági vagy csak helyzetjelző van felkapcsolva. semmi nem világit a műszerfalon.

Valaki találkozott már ilyen problémával? Biztosítékokat néztem minden rendben van.

Valami ötlet mit nézzek át. Kérem aki tud segítsem.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. 2001-es vectra b 1.6 XE V16-m van és következő a problémám.

Kiégett mindkét első helyzetjelző izzóm, kicseréltem őket viszont amikor felkapcsolom a világítást akkor a műszerfalam teljesen elsötétül,mindegy hogy távolsági vagy csak helyzetjelző van felkapcsolva. semmi nem világit a műszerfalon.

Valaki találkozott már ilyen problémával? Biztosítékokat néztem minden rendben van.

Valami ötlet mit nézzek át. Kérem aki tud segítsem.

Előre is köszönöm.

Ezek szerint, ha nem kapcsolod fel a világítást akkor világít a műszerfalad gyújtáson? Akkor az nem jó működés, mert csak akkor kell világítania, ha felkapcsolod a helyzetjelzőt vagy a tompítottat.

Nézd meg a helyzetjelző és a tomított kapcsoló alatt van egy vagy ha elektromos lámpád van akkor kettő állító amit felfelé és lefelé lehet tekerni, az egyik a műszerfal világítást hivatott szabályozni. Lehet, hogy le van tekerve és ezért nem világít.

A párom Corsáján volt hasonló probléma.

Viszont, ha ez se, akkor vagy a lámpa kapcsolód nem jó, vagy zárlatod van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint, ha nem kapcsolod fel a világítást akkor világít a műszerfalad gyújtáson? Akkor az nem jó működés, mert csak akkor kell világítania, ha felkapcsolod a helyzetjelzőt vagy a tompítottat.

Nézd meg a helyzetjelző és a tomított kapcsoló alatt van egy vagy ha elektromos lámpád van akkor kettő állító amit felfelé és lefelé lehet tekerni, az egyik a műszerfal világítást hivatott szabályozni. Lehet, hogy le van tekerve és ezért nem világít.

A párom Corsáján volt hasonló probléma.

Viszont, ha ez se, akkor vagy a lámpa kapcsolód nem jó, vagy zárlatod van.

Köszi megoldódott csak a kapcsoló volt letekerve, még csak tanulgatom az autót mi hol van ez fel sem tünt eddig hogy levolt tekerve :D

Link to comment
Megosztás:

Csak a km óra számlálónak kell világítania gyújtáson, szerintem erre gondol.

HA felkapcsolod a tompítottat, akkor pedig elsötétül, annak megfelelően, ahogy a lámpakapcsoló modulon be van állítva.

Köszi neked is! Örülök hogy találtam egy fórumot ahol legalább segítőkész emberek vannak. Mindig tanul az ember valami újat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elektromos ablak a vezető oldalon elkezdett furcsaságokat művelni. Rosszul záródik sokszor, nehezen megy.

Még nem tudtam lebontani a kárpitot róla, hogy megnézzem mi is lett a baja, de szerintem kiugrott a sínből az egyik műanyag csúszka.

Régebben már volt ilyen, akkor kis feszegetéssel-nyomogatással sikerült teljesen kiugrasztani mindkét helyen :D

Akkor visszatettük, beolajoztam, ment is 1,5-2 hónapot, most megint ezt csinálja.

Találkoztatok már ezzel? Szerintetek, ha a csúszkát kicserélem(mert tán ki van kopva) azzal megoldom a hibát vagy esetleg máshol

keressem a bajt?

Köszi!

Szia!

Én ma cseréltem ki az ablakemelőt. Hasonló gondjaim voltam, mint amiket felsoroltál. Először felakartam újítani a műanyag kopó alkatrészek cseréjével, de azt mondták egy ilyen cuccokat áruló boltban, h a B vectrához nincs ilyen szett. Így bontóból vettem egyet, most tökéletesen működik. 12 ezer volt motorral együtt, csak úgy adták. Tudtam volna távolabb motor nélkül is 5 ezerért, de mindent összevetve ugyanitt lettem volna... (villaszerű szerkezet forgórésze kikopott, lötyögött, ezért produkálta a hibákat...)

Link to comment
Megosztás:

+ egy kérdés... Ma vettem észre, hogy a kuplungpedál kb 3-4 cm-t lazán bemegy mielőtt "hatnék" a kuplungra. Ez alatt azt értem, h a laza részen egy gyenge rugó ellenálását érzem, s aztán nyomom csak ki. Ezen a jelentéktelennek tünő problémán kívül semmi hiba, nem csúszik, rendesen kiemel, szóval úgy tűnik, hogy rendben van.

A kérdés: miért van ez a 3-4 cm holt szakasz, gond-e, s ha igen, akkor mekkora?

A válaszokat előre is köszönöm...

Módosítva : kyotibi
Link to comment
Megosztás:

Szerintem levegős lett a kuplung. Nekem ilyen akkor volt, amikor szét lett véve a motor meg a váltó, meg lettek ott bolygatva a dolgok. Nekem úgy sikerült légtelenítenem akkor, hogy hirtelen be kell nyomni a kuplungot, majd kiengedni. Ezt 4-5ször megismételni, majd kinyitni a fékolajtartályt.

Viszont ha csak úgy magától levegős lesz, az nem jó jele, valami tömítetlenségi probléma lehet. Vagy kifogyott a fékolaj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem levegős lett a kuplung. Nekem ilyen akkor volt, amikor szét lett véve a motor meg a váltó, meg lettek ott bolygatva a dolgok. Nekem úgy sikerült légtelenítenem akkor, hogy hirtelen be kell nyomni a kuplungot, majd kiengedni. Ezt 4-5ször megismételni, majd kinyitni a fékolajtartályt.

Viszont ha csak úgy magától levegős lesz, az nem jó jele, valami tömítetlenségi probléma lehet. Vagy kifogyott a fékolaj.

köszi... Attól tartok, h tömítetlenségi probléma a hibaforrás. El lehet evvel szerinted kb.másfél hónapot autózni? Akkor lesz csak lehetőségem felkeresni egy szerelőt...

Módosítva : kyotibi
Link to comment
Megosztás:

Én inkább azt mondanám, hogy nagyobb eséllyel kinyomócsapágy, kisebb eséllyel kuplung főhenger probléma. Hidraulika problémát ezek okozhatják. Meg kell nézni, hogy fogy-e a fékolaj, illetve nem szivárog-e a motor és a váltó között.

Szerintem a kuplungtárcsával meg a szerkezettel nincs probléma. Ha a a tárcsa rossz, akkor csúszik a kuplung intenzív gyorsításnál. Ha meg a szerkezet, akkor csattogás hallható kuplung benyomásnál és kiengedésnél. Ezeket pedig nem írtad!

Azért ezek nem olyan olcsó dolgok, hogy csak úgy dobálózzunk a cseréjével.

Javítás szempontjából sem mindegy, mert a kinyomócsapágy cserénél elég csak széthúzni a váltót és a motort, a váltó kimegy annyira oldalra, hogy ha könnyen nem is, de a kinyomócsapágy cserélhető. Viszont ha kompletten cserélni kell a kuplungot, akkor ahhoz a váltót le kell venni teljesen. Ehhez a bölcsőt először le kell engedni, az egész hóbelebanccal együtt. Ez igen nagy szívás tud lenni.

Így látatlanban ennyit tudtam segíteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Ismét előjött a vízcsöpögés, folyás. Az elmúlt időben folyamatosan fogyott a víz, kisebb tócsák voltak az autó alatt. Mai nap a következővel szembesültem. Felmelegedett a víz 95 fok körül, bementem a benzinkútra, majd kijövet megnéztem a kiegyenlítőbe a viz szintjét, Óvatosan csavartam le, azt tapasztaltam, hogy alacsony a víz szintje és ahogy levegőt kapott elkezdett bugyogni a tartályba és emelkedett a szint, hazaértem alánéztem és folyt a víz, rájártam aknára és megtaláltam a forrását, sajna nem pontosan. A turbonál van egy csavar ami a csonkhoz rögíti, az mellett megy egy lapított fém vízcső, amely a termosztát felöl érkezik és onnan csöpög a víz. Sajna a pontos helyének megállapításához le kell szednem a csonkot.

Valaki tapasztalt már ilyet, korábban egy gumicsövet már cseréltünk a turbo hűtésénél?

Autó: Isuzu 1.7TD.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ismét előjött a vízcsöpögés, folyás. Az elmúlt időben folyamatosan fogyott a víz, kisebb tócsák voltak az autó alatt. Mai nap a következővel szembesültem. Felmelegedett a víz 95 fok körül, bementem a benzinkútra, majd kijövet megnéztem a kiegyenlítőbe a viz szintjét, Óvatosan csavartam le, azt tapasztaltam, hogy alacsony a víz szintje és ahogy levegőt kapott elkezdett bugyogni a tartályba és emelkedett a szint, hazaértem alánéztem és folyt a víz, rájártam aknára és megtaláltam a forrását, sajna nem pontosan. A turbonál van egy csavar ami a csonkhoz rögíti, az mellett megy egy lapított fém vízcső, amely a termosztát felöl érkezik és onnan csöpög a víz. Sajna a pontos helyének megállapításához le kell szednem a csonkot.

Valaki tapasztalt már ilyet, korábban egy gumicsövet már cseréltünk a turbo hűtésénél?

Autó: Isuzu 1.7TD.

Köszi a segítséget.

A turbó alatt megy el egy két vízcső, a termosztátháztól a vízpumpa felé. Egy vastagabb, és egy vékonyabb, ez utóbbi a turbó hűtése. Jóslásokba felesleges bocsátkozni, itt bármelyik csatlakozás szivároghat, valamint a lapított fém vízcső egy O gyűrűvel kapcsolódik a vízpumpához menő csonkra. Ha ez az O gyűrű felkeményedik, akkor ott ereszteni fog.

Egy szó mint száz, szerintem nálad is megérett a dolog, hogy rendbe rakd a vízcsöveket azon a részen.

Az unixnál lehet venni vízcsövet, ami a fém csövet a termosztátházzal köti össze. Ide két egyforma cső kell. Kis 10-12 centi darabról van szó, hajlított cső, kb 18-20 mm átmérővel. A Bárdinál lehet venni vékony vízcsövet is (üzemanyagcső-vízcső) 8 mm belső átmérővel, ami a turbó hűtéséhez kell. Ezen kívül bilincseket is kell beszerezni, mert én már nem raknám vissza a szorítós GM-es bilincseket. Ezen kívül egy EPDM-es O gyűrű kell 26 mm x 3,5-ös az említett csőcsatlakozáshoz.

Lököst, hűtőt blokkot, turbót, kipuffogócsonkot vedd le(lipuffogótömítés is kell új), mert különben nem hozzáférhető. Ezeket egy nap alatt rendbe lehet tenni, ha előre minden alkatrész be van szerezve. Össze lehet kötni a mókát egy hűtőtisztítással is, új fagyálló bele, és egy ideig nem lesz gond.

Az alkatrészek nem drágák. Kis csövek, bilincsek, O gyűrű filléres dolgok. Talán a legdrágább adolog a kipuffogó sortömítés. NEm több, mint 3000 Ft. Viszont éppen ezért, plusz mivel eléggé szét kell bontani hozzá az autó elejét, így egyben érdemes megcsinálni, és akkor normálisan.

Én is rendbe raktam így a dolgokat, azóta nincs szivárgás! Száraz az alja, mint egy új autónak. Pedig 18 éves!

Link to comment
Megosztás:

A turbó alatt megy el egy két vízcső, a termosztátháztól a vízpumpa felé. Egy vastagabb, és egy vékonyabb, ez utóbbi a turbó hűtése. Jóslásokba felesleges bocsátkozni, itt bármelyik csatlakozás szivároghat, valamint a lapított fém vízcső egy O gyűrűvel kapcsolódik a vízpumpához menő csonkra. Ha ez az O gyűrű felkeményedik, akkor ott ereszteni fog.

Egy szó mint száz, szerintem nálad is megérett a dolog, hogy rendbe rakd a vízcsöveket azon a részen.

Az unixnál lehet venni vízcsövet, ami a fém csövet a termosztátházzal köti össze. Ide két egyforma cső kell. Kis 10-12 centi darabról van szó, hajlított cső, kb 18-20 mm átmérővel. A Bárdinál lehet venni vékony vízcsövet is (üzemanyagcső-vízcső) 8 mm belső átmérővel, ami a turbó hűtéséhez kell. Ezen kívül bilincseket is kell beszerezni, mert én már nem raknám vissza a szorítós GM-es bilincseket. Ezen kívül egy EPDM-es O gyűrű kell 26 mm x 3,5-ös az említett csőcsatlakozáshoz.

Lököst, hűtőt blokkot, turbót, kipuffogócsonkot vedd le(lipuffogótömítés is kell új), mert különben nem hozzáférhető. Ezeket egy nap alatt rendbe lehet tenni, ha előre minden alkatrész be van szerezve. Össze lehet kötni a mókát egy hűtőtisztítással is, új fagyálló bele, és egy ideig nem lesz gond.

Az alkatrészek nem drágák. Kis csövek, bilincsek, O gyűrű filléres dolgok. Talán a legdrágább adolog a kipuffogó sortömítés. NEm több, mint 3000 Ft. Viszont éppen ezért, plusz mivel eléggé szét kell bontani hozzá az autó elejét, így egyben érdemes megcsinálni, és akkor normálisan.

Én is rendbe raktam így a dolgokat, azóta nincs szivárgás! Száraz az alja, mint egy új autónak. Pedig 18 éves!

Sortömítést nem feltétlen kell véleményem szerint, én már kétszer megbontottam és nem cseréltem, semmi gond nincs vele. De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.