Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sk 80

Igen x17 td

Szia,

A kékkel jelölt csavarral állítható az emelt hideg alapjárat: http://kepfeltoltes.hu/140111/Pump_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A pirossal az üzemi hőfok alapjáratát állíthatod.

Nemrég Adam1 leírta az emelt alapjárat működését, beállítását, a lényeg az, hogy a hűtővíz be van kötve az adagolóba, és vízhőfoknak megfelelően emel az alapjáraton.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt nem ertem,hogy hidegen lent van a fordulat kb 7-800 kozott es ahogy melegszik ugy emelkedik 900 fole, de tobb perc is eltelik addig

erosen remeg a motor. Hideg alapjaratnak nem font kene lenni mondjuk 1000-1100 fordulaton?

Azért alacsonyabb a fordulat hidegen, mert egyrészt nem jól van beállítva a hideg alapjárat, másrészt megy az utóizzítás, ami nagy terhet jelent a generátornak, ezáltal a motornak.

Nálam úgy van beállítva, hogy az alapjárat hidegen és melegen is egyforma. 750 körül van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hidegen is melegen is 750 ? és annál nem remeg a motor? mert nekem igen, na mindegy majd holnap beállítják mert nem nagyon volt időm vacakolni vele meg amúgy is le kell kapni az önindítót mert csak két kefe dolgozik a 4 helyett, de így is pöcre indul. Amúgy járó motornál levettem az olajbeöntőt, meg kihúztam a pálcát, semmi füst sehol, úgy néz ki a motorral nem jártam rosszul. Ami kicsit idegesít, hogy nem tudom az alkatrészeket beazonosítani, hogy mi alapján keressek rá, mert az autó papíron 2000-es évjáratú B Corsa X1,5 DT, de mint írtam jelenleg X1,7 DT van benne, most pl, a kuplung bovdent néztem, de az astra-corsa-vectra is mind más, lehet mindent úgy cserélek, hogy kiszedem megmérem az legalább biztos :) Ma kicsit megtoltam a Szigetszentmártoni úton, nem sokat mert vagy 3 Km, de nagyon szépen húzott 150-ig aztán jött a kanyar :( visszakellet vennem. Az asszony is oda meg vissza van érte. Ahhoz képest, hogy Yarisokat nézegettem szerintem nem csináltam rossz vételt, ráadásul, mindent kapok hozzá elég olcsón. A nyáron lesz majd rajta lakat is, sajnos a sós osztrák utak kikezdték a szokásos helyeken, de kárpótol a jó motor :)

Link to comment
Megosztás:

Hidegen is melegen is 750 ? és annál nem remeg a motor? mert nekem igen,

Nekem nem remeg, jó így.

Amúgy járó motornál levettem az olajbeöntőt, meg kihúztam a pálcát, semmi füst sehol, úgy néz ki a motorral nem jártam rosszul. Ami kicsit idegesít, hogy nem tudom az alkatrészeket beazonosítani, hogy mi alapján keressek rá, mert az autó papíron 2000-es évjáratú B Corsa X1,5 DT, de mint írtam jelenleg X1,7 DT van benne, most pl, a kuplung bovdent néztem, de az astra-corsa-vectra is mind más, lehet mindent úgy cserélek, hogy kiszedem megmérem az legalább biztos :) Ma kicsit megtoltam a Szigetszentmártoni úton, nem sokat mert vagy 3 Km, de nagyon szépen húzott 150-ig aztán jött a kanyar :( visszakellet vennem. Az asszony is oda meg vissza van érte. Ahhoz képest, hogy Yarisokat nézegettem szerintem nem csináltam rossz vételt, ráadásul, mindent kapok hozzá elég olcsón. A nyáron lesz majd rajta lakat is, sajnos a sós osztrák utak kikezdték a szokásos helyeken, de kárpótol a jó motor :)

Csak finoman, mert ha nem cserélték a váltót is, az X17DT motor lehet hogy szét fogja szaggatni az F13-as váltót meg a kuplungot.

Amúgy teljesen biztos vagy benne, hogy 1,7-es TD a motor? Csak mert az 1,5 és az 1,7 TD megszólalásig egyezik. 1,7-es TD-vel nem szereltek gyárilag Corsár így a lepíparozás is problémás lehet vagy lehetett volna :)

Ahhoz, hogy leadja a 82 LE-t még kéne bele intercooler is. Az viszont B Corsában nem volt egyik motorhoz se.

Amúgy ha a motorhoz keresel alkatrészt, akkor 98-as F Astrát válassz ki, X17DT motort a keresőben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem nem remeg, jó így.

Csak finoman, mert ha nem cserélték a váltót is, az X17DT motor lehet hogy szét fogja szaggatni az F13-as váltót meg a kuplungot.

Amúgy teljesen biztos vagy benne, hogy 1,7-es TD a motor? Csak mert az 1,5 és az 1,7 TD megszólalásig egyezik. 1,7-es TD-vel nem szereltek gyárilag Corsár így a lepíparozás is problémás lehet vagy lehetett volna :)

Ahhoz, hogy leadja a 82 LE-t még kéne bele intercooler is. Az viszont B Corsában nem volt egyik motorhoz se.

Amúgy ha a motorhoz keresel alkatrészt, akkor 98-as F Astrát válassz ki, X17DT motort a keresőben.

Én még annyit tudok tanácsolni, hogy nézd meg milyen turbó van rajta, ha nem csereberélték, akkor az 1.5 ön ha jól tudom az RHF3 v. RHB3 kóddal ellátott van, az 1.7-re pedig RHB4 (nekem az A vekin ilyen van) v. RHF4 (inkább B vekin van)tudomásom szerint. De mivel írtad, hogy az 1.5ös feszítő görgője nem lett jó hozzá, hanem csak az 1.7-é ez esetben inkább 1.7es az a motor. Nézd meg a motorkódot, ne a motorszámot, hátha az nincs eltüntetve, ott van a vezérlés felső részénél beütve. T4EC1 van vagy TC4EE1?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem nem remeg, jó így.

Csak finoman, mert ha nem cserélték a váltót is, az X17DT motor lehet hogy szét fogja szaggatni az F13-as váltót meg a kuplungot.

Amúgy teljesen biztos vagy benne, hogy 1,7-es TD a motor? Csak mert az 1,5 és az 1,7 TD megszólalásig egyezik. 1,7-es TD-vel nem szereltek gyárilag Corsár így a lepíparozás is problémás lehet vagy lehetett volna :)

Ahhoz, hogy leadja a 82 LE-t még kéne bele intercooler is. Az viszont B Corsában nem volt egyik motorhoz se.

Amúgy ha a motorhoz keresel alkatrészt, akkor 98-as F Astrát válassz ki, X17DT motort a keresőben.

Szia Adam1

Ezen az átíráson már túl vagyunk és + 30 misi volt a szembecsukás a KPM-en, meg a vizsgán, de szvsz megérte. Ami a motort illeti igen X17 TD, mert a szíj egyforma, de a görgők teljesen mások és a saját szememmel láttam. Viszont szerintem az 1,5 váltó van rajta mert a 150 km/ órás sebességnél már súrolta a 4000-es fordulatot, ami szerintem, ha 1.7 váltó lenne akkor max 3500-ig kellett volna pörögjön.

Valaki nem tud nekem egy 1,7-es nem leharcolt váltót, ja és be is szerelné nekem ? Feltéve, ha méretben is ugyan az mint az 1,5 ? vagy kis átalakítás még beleférhet.

Tényleg az 1,5 és 1,7 váltó között van valamilyen áttét különbség ???

Link to comment
Megosztás:

Én még annyit tudok tanácsolni, hogy nézd meg milyen turbó van rajta, ha nem csereberélték, akkor az 1.5 ön ha jól tudom az RHF3 v. RHB3 kóddal ellátott van, az 1.7-re pedig RHB4 (nekem az A vekin ilyen van) v. RHF4 (inkább B vekin van)tudomásom szerint. De mivel írtad, hogy az 1.5ös feszítő görgője nem lett jó hozzá, hanem csak az 1.7-é ez esetben inkább 1.7es az a motor. Nézd meg a motorkódot, ne a motorszámot, hátha az nincs eltüntetve, ott van a vezérlés felső részénél beütve. T4EC1 van vagy TC4EE1?

Köszi

Ok felírom a számot és ellenőrzöm, ha hazajön mert most szénkefézik az önindítót, de ma reggel -5 volt a kocsi mint a jégkocka az udvaron és a 3. fordulatra hibás önindítóval is pöcc röff :)

Én még ilyet nem láttam a szerelőm járó motornál levette az olajbeöntőt, kihúzta az olajpálcát és semmi karter, egyszerűen hihetetlen, Jaj de kár, hogy nem tudom a motor előéletét. Az 1,5-nek végig vezették a szervizkönyvét egészen 2005-ig, hát ugyebár a kötelező miatt, na most a régi tulaj eladta egy 1953-as születésű Gertrúdnak aki szerintem kinyírta az 1,5-ös motort, és mivel többe került volna a javítás vett bele egy 1,7-est. Remélem sikerül vennem bele egy 1,7-es nem lelakott váltót és akkor nem az asszony fog vele járni hanem én :) inkább odaadom neki az astrát mostanában úgy is lomháskodik, meg szar a generátorom 12,8-al tölt :( lehet azért lusta

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Ok felírom a számot és ellenőrzöm, ha hazajön mert most szénkefézik az önindítót, de ma reggel -5 volt a kocsi mint a jégkocka az udvaron és a 3. fordulatra hibás önindítóval is pöcc röff :)

Én még ilyet nem láttam a szerelőm járó motornál levette az olajbeöntőt, kihúzta az olajpálcát és semmi karter, egyszerűen hihetetlen, Jaj de kár, hogy nem tudom a motor előéletét. Az 1,5-nek végig vezették a szervizkönyvét egészen 2005-ig, hát ugyebár a kötelező miatt, na most a régi tulaj eladta egy 1953-as születésű Gertrúdnak aki szerintem kinyírta az 1,5-ös motort, és mivel többe került volna a javítás vett bele egy 1,7-est. Remélem sikerül vennem bele egy 1,7-es nem lelakott váltót és akkor nem az asszony fog vele járni hanem én :) inkább odaadom neki az astrát mostanában úgy is lomháskodik, meg szar a generátorom 12,8-al tölt :( lehet azért lusta

Ezek ilyenek :D Nekem sincs semmi, pedig már a 400ezret elkerülte a masina, olajcserék közt hál isten még semmit sem kell után önteni. A kuplungom fogyott el most, majd 1 évig húztam, állogattam (mert ugye ez még bowdenes :)), de annyira bent fog már, hogy a héten cserélem. Hát igen, a váltóra oda kellene figyelni, mert az F13 nem biztos, hogy sokáig bírja majd az 1.7es motort :) Amúgy F16 megy bele gyárilag. Intercooler van amúgy benne?

Link to comment
Megosztás:

Ezek ilyenek :D Nekem sincs semmi, pedig már a 400ezret elkerülte a masina, olajcserék közt hál isten még semmit sem kell után önteni. A kuplungom fogyott el most, majd 1 évig húztam, állogattam (mert ugye ez még bowdenes :)), de annyira bent fog már, hogy a héten cserélem. Hát igen, a váltóra oda kellene figyelni, mert az F13 nem biztos, hogy sokáig bírja majd az 1.7es motort :) Amúgy F16 megy bele gyárilag. Intercooler van amúgy benne?

Köszi

F16- találtam beszer garival 15 és 18 misiért na majd meglátjuk, kérdés hogy méret és rögzítési pont stimmelhet e, mert ha igen nem sokat szórakozok megveszem és belerakjuk, monyuk a fiuzut azért megvárom mert a honosítás meg+ ez meg az elvitt 250-et.

Jó kérdés a coler majd megnézem még nem szóltak, hogy mehetek érte, már várom a telefont. Dolgozom is és alig volt időm foglalkozni vele, tegnap vettem észre, hogy az ablakmosó motor is beszart, jó nagy kiadás lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Isi

Nincs rajta cooler, vagy en vagyok a vaksi, de a huto kornyeken nincsen

lehet ra tenni? Persze kis mokolassal? Ha lehet mi a javaslat? Vagy megoldas? Nehezen ismerem ki

Mindenképpen valami egyedi megoldás kell, mert Corsában nem volt gyárilag cooler.

F Astra Isuzu vagy X17DTL hűtő-cooler egységet kellene belefaragni szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A huto elott meg van hely ott elfer egy cooler..

akkor egy 17 valto is kell mert azt mondta a szerelom a motor ki fogja nyirni az 1,5 valtot es egy cooler csovekkel na lesz meg itt tenni valo de legalabb az onindito mar jol mukodik

Nem hiszem hogy annyira alul lenne méretezve az 1.5 váltója, hogy nem bírná el az 1.7-et. Nem 100 lóerővel emelkedik a teljesítmény.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Meg nyugodtam, már azt hitem hogy nagyobb a gond pl hajtókar csapágyas lett a masina.

Ha hajtókar csapágyas lenne akkor alapjáraton világítana az olajnyomás lámpa.

+ ilyen kopogós hangja lenne

Milyen viszkozítású olaj van a motorban?(pl.10w40 ,15w40)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy annyira alul lenne méretezve az 1.5 váltója, hogy nem bírná el az 1.7-et. Nem 100 lóerővel emelkedik a teljesítmény.

Persze, annyira azért nem kell rettegni, hogy szétbontja :)

Amúgy az E Kadettben volt 1.5 td isuzu coolerrel 72 pacival, arra kellene rápillantani. A hűtő mellett, ha szemben állsz vele "Lion" jobbra nincs hely a coolernak?

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy annyira alul lenne méretezve az 1.5 váltója, hogy nem bírná el az 1.7-et. Nem 100 lóerővel emelkedik a teljesítmény.

Nem a lóerő számít, hanem a nyomaték. Az 1,5 TD motorhoz F13-as váltó van. Arra nem találtam adatot, hogy mennyit bír, de a legnagyobb nyomatékú motor amit párosítottak hozzá az a X16XEL, és az X15DT, mindkettő 145 Nm körül.

Ehhez képest az X17DT 168 Nm-t tud. El lehet dönteni, hogy elég-e vagy sem :) Szerintem nem :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Persze, annyira azért nem kell rettegni, hogy szétbontja :)

Amúgy az E Kadettben volt 1.5 td isuzu coolerrel 72 pacival, arra kellene rápillantani. A hűtő mellett, ha szemben állsz vele "Lion" jobbra nincs hely a coolernak?

Az Astra F hűtő cooler egységét kell belefaragni. Szerintem ez a legegyszerűbb legolcsóbb módja. A csöveket is lehet abból kell alakítani, ha szükséges. Az E kadett 1,5 TD intercoller cucc ritka.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha hajtókar csapágyas lenne akkor alapjáraton világítana az olajnyomás lámpa.

+ ilyen kopogós hangja lenne

Milyen viszkozítású olaj van a motorban?(pl.10w40 ,15w40)

ez meg mi a ráktaknyot ön bele? mézet? brrrrr :icon4:

(jó értem, hogy azt mondja, hogy szarra se való, de tényleg)

Link to comment
Megosztás:

ez meg mi a ráktaknyot ön bele? mézet? brrrrr :icon4:

(jó értem, hogy azt mondja, hogy szarra se való, de tényleg)

Olaj sűrítőt .Nem láttál még ilyet ?

Kopott motorokba szokták önteni hogy kibírjon még x ezer kilómétert.(vagy eladás előtt)

Annak a főtengelynek és a hajtókarcsapágyaknak vége.

Link to comment
Megosztás:

ez meg mi a ráktaknyot ön bele? mézet? brrrrr :icon4:

(jó értem, hogy azt mondja, hogy szarra se való, de tényleg)

Én ilyen löttyöt anno a 120-as Skodámba öntöttem. Annál világított alapjáraton az olajnyomás lámpa, de ilyen rossz hangja azért nem volt. Az a lötty ilyen sűrű mézszerű anyag volt, amit meleg motornál kellett az olajhöz önteni. Ártani nem ártott neki, de jobb sem lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.