Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Keress egy autóműszerest, az olyan műszerlapot csinál amilyet akarsz. Én tudtam egyet a 8. ker. nagydiófa utcában, de elköltözött valahova kaszásdűlőre..

..amúgy a gyári sima izzószin az opelnél szerintem is elég hányás :shock:

Engem is nagyon idegesitett, először izzófestékkel próbálkoztam de nem igazán vállt be, nagyon halvány lett, később LED-eket tettem az izzók helyére, az sokkal tutibb megoldás. A LED-nek csak annyi hátránya van hogy nem szórja úgy a fényt mint az izzó ezért kissé foltos lett, ami legalább annyira idegesitő mint a fehér izzószin.. ..de ezt is megoldottam ugy hogy a műszerházba hátulról befúrtam még néhány lyukat plusz ledeknek, úgy már frankó lett (csak óvatosan, :!: nem tesz jót az óráknak ha keresztülfúrod valamelyiket). A ledet kicsit meg kell csiszolni hogy jobban szórjon, vagy valami sapkát kell ráhúzni ami töri a fényt..

Ha fehér leddel csinálod az nagyon állatul fog kinézni 8) , + sosem ég ki..

Ha tanács kell ezzel kapcsolatban, irj nyugodtan.. Hy!

Link to comment
Megosztás:

gabo007

Köszi a tippet, de a kék led projekten egy hete tul vagyok :mrgreen:

Extra erős, alapban fehér színű, kék ledekre cseréltem a gyári izzókat, 360 ohm-os ellenálásokkal. Első körben, ahogy irtad nekem is foltos lett. A mutatók állatul néztek ki, de a számokat alig láttam. :evil:

Beépítettem a km.óra mögé plusz két ledet, műanyag boritással,/tuningboltban elvileg belső desing világítás/, + ahogy te is irtad, furtam még egy lyukat, extra lednek. Most naggyon állat. Tényleg kéken virít az egész műszerfal, bár a tank mutató még fényes nappal is ibolya színű. Majd ha lessz kedvem, még egy kicsit faragok rajta kb. még 3 + led, és tökéletes lesz. A köv. tali előtt mindenképpen.:wink: :)

A fehér számlappal csak elméleti szinten fogllakoztam. Egy Cali-ban láttam, nagyon tuti volt.

Hello.

Link to comment
Megosztás:

KÉPET!

KÉPET!

KÉPET!

Tiv a te autodat mindenképp meg szeretném nézni!!! :wink:

Ok.

Megprobálom holnap este lefényképezni, csak az a gond, hogy elég gagyi a fotomasinám, és csak fényes nappal tud tökéletes képet csinálni. Akkor meg ugye...... :roll: :roll:

De azért megoldom.

Tivadar.

Link to comment
Megosztás:

KÉPET!

KÉPET!

KÉPET!

Tiv a te autodat mindenképp meg szeretném nézni!!! :wink:

Hello.

Végre sikerült képeket csinálni, bár nem a legjobban sikerültek.

Ez még nem a végső állapot, de nekem igy is teszik :)

http://www.tar.hu/tivadar68/kekmuszer2

http://www.tar.hu/tivadar68/kekmuszer

Laci4.

Én bontóban 8000-ért vettem a műszeregységet.

Egyébként ezzel nem nagyon lehet elrontani, ha nem vagy full béna

:roll: :roll: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Tiv!

Thx a müszerfal dolgot, tudom h nem igazán lehet elrontani, mert anno az ex OFF xr3i-mben " ON is megcsináltam, csak ezzel komolyabb terveim vannak..igaz csak távlati, és ugy vok vele, h ha nem sikerül vagy véletlen vmi beütt, eltörik vmelyik muszer, vagy vmi, akkor ez az eredeti maradjon meg 8)

A kép lekicsinyitésére. nemtom van e vmi képszerkesztö progid. én pl az Acdsee-t használtam, igaz az inkább nézegetö, és azzal állitottam be a méretét 80*60 pixelre, és utána a jpeg -é alakitásnál a minöséggel(egy csuszka) addik variáltam mig böven kisebb lett...

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Végre sikerült képeket csinálni, bár nem a legjobban sikerültek.

Ez még nem a végső állapot, de nekem igy is teszik :)

http://www.tar.hu/tivadar68/kekmuszer2

http://www.tar.hu/tivadar68/kekmuszer

Laci4.

Én bontóban 8000-ért vettem a műszeregységet.

Egyébként ezzel nem nagyon lehet elrontani, ha nem vagy full béna

:roll: :roll: :twisted:

és mindenhol csak egy LED van? mert én a fényerőt akartam növelni, bárhogy jáccottam vele, nem sikerült.

Erre azt tanácsolták a tuningistenek, hogy tegyek be duplaledet a foglalatokba :idea:

Link to comment
Megosztás:

Aztec

Igen, mindenhol csak egy led van. Több el sem fér :) :lol: De ahogy gabo 007 irta, egy kicsit meg kell csiszolni a ledet, hogy szétszorja a fényt. Ez még rám is vár. :-)

Plusz van benne, a km. ora mögött, két led, és a müszer egység tetején furt lyukban még egy. Ezeket addíg forgattam, míg elértem ezt a viszonylag egységes fényt. Következik talán a napokban a ledek csiszolása, és plusz még néhány led beépítése. A fényerőt nem igazán lehet szabályozni, sőt ha csak led van, szinte egyáltalán nem reagálnak a szabályzó csavargatására sem.

Sok sikert a barkácsoláshoz. Szerintem megéri. Töksötétben nagyon jól néz ki. :D

Ja, alapban fehér színű extra erős ledeket használj 360 ohm-os ellenálással. A led húzós, 450 ft. az ellenálás 30 ft.

Ha elkészült, kérünk képet. :wink: :wink:

Üdv. Tiv

Link to comment
Megosztás:

Hi Tiv!

Nekem már rég kék ledek vannak benne :) Először én is próbálkoztam a gyáriak festétésvel, de fényerő nuku és szín hozzá nepá :?

Ezekután kék led bevásárlás lomexben mellé 500as ellenállókkal és viszonylag szép lett, csak a műszer felső részén, mind fordszámmérő, mind km óra nagyon halovány...

Mostmár tudom, hogy vár rám egy csiszolás és 1-2 plusz led beépítés :idea:

Amúgy thanx :!: :!: :!:

Link to comment
Megosztás:

HI-tok! :)

Most olvastam el a tuning forumot itt fastránál és ebbe a ledes dologba mentetek bele nagyon....irtatok tuti dolgokat de nekem még az a kérdésem maradt hogy amikor operáljátok a szmlapot meg müszerfalat stb akkor hogy fértek hozzá hátulrol? lebontjátok full az egész müszerfalat vagy mi fene? nah ennyi asszem....császtok

Link to comment
Megosztás:

ha csak a müszfalat kell az nem tünt vészesnek

Le kell venni a muanyag burkolatot a kormány körül, a müszfal plexije fölött is van 2 csavar. Ha ezeket kiszedted már kijön a müszfal. Abban 4 foglalat van.

Ahhoz h. a középkonzolt is átalakítsd le kell bontani minden müanyag elemet ami mozdíthato a kormány meg a konzol környékén. Miután kiküzdötted a müszfalat, a kormány mellett jobbra csavar, azt kiszed utánna mmár lejön a konzol felso része, azt leszedve pedig el leet jutni azokhoz a csavarokhoz amelyek a fütéskapcsolok környékét védik.

hajrá! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Háát végigolvastam ezt a kékLEDes dolgot, és sztem is jól néz ki, feltéve ha igényesen van megcsinálva! Böngésztem még a neten és találtam egy ezzel foglalkozó oldalt, http://vnet.hu/gsmbolt/aty/vect_kek.htm ami ugyan Vectra műszerfalat tárgyal, de sztem nem sokban különbözhet az Astráétól!

Téli unalmas estéken jó kis elfoglaltság tud lenni:)

Üdv: Madison

Link to comment
Megosztás:

Akkor egy más téma!

Váltogomb, kézifékkar!

Valaki szedte már le a jó öreg váltogombot?

Ugyanis én arra a merényletre gondoltam,h egy csöppet rövidítenék a váltórudon, és ha már lud legyen kövér, kapna egy uj szoknyát, plusz egy csini gombot..namármost ehez illene h passzoljon a kézifékkar is.. 8)

Addig a kéziféknél eljutottam h alulrol hogy lehet kiszedni a szoknyáját, de a gombnál hogy lehet? A váltonál meg teljesen tanácstalan vok..

Csinált már vki ilyen mütétet?

Link to comment
Megosztás:

Háát...én nem probálkoztam vele de már én is forgattam a fejemben...a léyneg hogy gsi.hu-n van egy designer emberke lehet hogy itt is lóg néha nemtom most nevét hirtelen ..a lényeg hogy ö tuti vágja ..csörögj rá....szal kb most ennyi jut eszembe...csákány

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.