Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

  • 1 year later...

Sziasztok !!

Hatalmas problémám van !!! Fel lett rakva a nyári gumi az alufelnivel és sajnos a hátsó sárvédő ívénél , ha véletlen belemegyek egy kátyúba annyira felüti a kereget , hogy kiharap egy kicsit a gumi széléből és sajnos ez ma is megtörtént velem ! Pont a karosszériástól jöttem mert majd vissza akarom kalapáltatni azt a peremet ami kivág a gumi széléből és akkkor jött a kátyú ! Vissza is mentem és azt mondta , hogyha visszakalapálja akkor a festés megrepedezik úgyhogy majd csak akkor , ha festve is lesz addig valamilyen gumibakot kellene berakni a rugó spirálja közé ! El is mentem az autósboltosokhoz , hogy van -e ilyen és mibe kerül ?? Van nekik mindig 500 Ft 1 pár csak az a gond , hogy a Vectrában nem sima rugó van , hanem hordós és ezért lehet , hogy ha nagyot rugózik felfelé kieshet az a gumi izé úgyhogy a legjobb megoldás agy sportrogó lenne !

Szóval mit kellene tennem ???????????? Jó átmeneti megoldás ez a gumi izé vagy szerezni kellene valakitől valami olcsóbb két hátsó sportrugót ami ugyanolyan hosszú csak keményebb ????

Link to comment
Megosztás:

Ja és mégvalami !! Hány km-t bír ki egy átlagos használatnál egy fékbetét ! Amikor megvettem a Ferrodó Premier fékbetéteket mondta a Mélykék Isti , hogy lehet , hogy csikorogni fog ! Eddig nem volt semmi de mostmár elég gáz hangja van !! Mit lehet tenni ?? Vegyek egy 4 új fékbetétet mert már 40000 km van bennük ?

Link to comment
Megosztás:

Ja és mégvalami !! Hány km-t bír ki egy átlagos használatnál egy fékbetét ! Amikor megvettem a Ferrodó Premier fékbetéteket mondta a Mélykék Isti , hogy lehet , hogy csikorogni fog ! Eddig nem volt semmi de mostmár elég gáz hangja van !! Mit lehet tenni ?? Vegyek egy 4 új fékbetétet mert már 40000 km van bennük ?

Én 15 ezer alatt etettem meg kb. a betét 2/3-át a fékkel, úgyhogy szeritnem igencsak csereérett lehet a tied. ;)

Rugóból szerintem nem fogsz olyat kapni, ami keményebb, de nem ültet. :)

Link to comment
Megosztás:

Ja és mégvalami !! Hány km-t bír ki egy átlagos használatnál egy fékbetét ! Amikor megvettem a Ferrodó Premier fékbetéteket mondta a Mélykék Isti , hogy lehet , hogy csikorogni fog ! Eddig nem volt semmi de mostmár elég gáz hangja van !! Mit lehet tenni ?? Vegyek egy 4 új fékbetétet mert már 40000 km van bennük ?

Már 40ezer van benne ? :)

Inkább a féhatásról regélj kicsit, az jelentős mértékben csökkent ?

Mondtam, hogy csikorogni fog.

Link to comment
Megosztás:

Már 40ezer van benne ? :)

Inkább a féhatásról regélj kicsit, az jelentős mértékben csökkent ?

Mondtam, hogy csikorogni fog.

Jaja ! Bizony sokat szalad a szekér !! ;) ;) Tudom , hogy mondtad de az én amúgy is vájt fülem ami minden kis zajara érzékeny nem bírja a csikorgást !!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Helló!

Mitől lehet hogy beáll a hátsó fékdob ha egy napig nem használom a gépet?

Nincs behúzva a kézifék.

Gondolom berozsdásodik, de miért áll be az fékdob ha nincs behúzva?

Király minden kérdésemre válszt kaptam, mert szétszedtem.

Hol lehet venni fékbetétet bele?

Vagy

Van valakinek eladó tárcsafék hátra?

1,8 i vectra

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

üdv!!bocsi de nem találtam jobb helyet!!!

szal lenne egy eladó brembo hátsó fékgarniturám!!calibrára vettem de rosszat küldtek és már nem cserélik vissza!!!mint utolag kiderült vecire való!!!képet kérésre tudok róla küldeni!!!ha esetleg érdekel valakit vagy tudtok rá valakit kérlek szóljetok!!nagyon sürgös lenne mert emiatt nem tudom összerakni az autót!!!nem volt soha feltéve mivel mégcsak köszönö viszonyban sincsenek egymással!!!ha valakit érdekel az ár pü.-ben érdeklödjön vagy a mirage2000d@citromail.hu -ra irjon!!esetleg hivhat is a 0630320174-es számon(bármikor!elöre is köszi és bocsi hogy ide irtam!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Sziasztok. Lenne egy nagy problémám.

A kormányművem. már a 3. van benne. Az első eresztette az olajat, nem tököltem, kicseréltettem, elmentem vele 60e km-t aztán a fogasléc megadta magát.

Most tettem bele egy másikat, az meg engedi az olajat szintén, mint az első. Amikor megvetem ( hazsnáltan ) semmi erre utaló nyom nem volt rajta. Tüzetesen átvizsgáltam. néhol még kicsit rozsdás is volt. Tuti nem engedte az olajat. Erre bezserelem és nekem meg rossz.

A beszerelésnél, hogy a fékrásegitőt ne kelljen leszednem, előnyös volt lecsavarozni a két csőrácsatlakozás merev csövét. Ezeket leszedtem, majd amikor helyére került a kormánymű, visszaszereltem. Namármost. Az lehetséges, hogyha összecserélem a bemenő és az elmenő csövet, akkor tönkremegy, vagy ereszti az olajat??? Sajna nem tudom hogy működik, nem látok bele. Az olajholyás a gumiharang alol jön, a vonorudak becsatlakozásától. Ahol a fogasléc csatlakozik a kihajtással( amire rögziteni kell a két vonórudat) Sajnos idegesitő hogy mindig után kell tölteni, és az olaj sem olcsó a maga 1900ft.-s literenkénti árával.

Ötletek, esetleg megoldások érdekelnek.

Előre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Olya kérdésem lenne, hogy mit kéne megnéznem a fék környékén, mert elég kula a fékem. a fékbetét szerintem jó, az olajat mindenképp lecserélem, de gondolkodom a tárcsában is. nem egy horrorisztikus összeg, és szerintem ezen még a gyári van. meleg nagy pereme van felül. fékbetét befolyásolhat annyit, hogy ennyire retek legyen a fékem, vagy jobban járok már egy uj tárcsával?190ezer van a gépbe. szerintem már illő lenne lecserélni, de mivel ez az első autom, nemtudom, hogy autoknál hogy megy ez.Tényleg nagyon peremes már felül.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hali! :rolleyes:

Vkinek nincsen véletlenül hánykódóban 256-os hűtött féktárcsához való féknyereg külső rugója 2db???

Az a drót bigyó,amit a betét csere után vissza kell pattintani.

Mire szolgál ez a drót szerintetek? Mert sztem csak annyi,hogy,ha kicsit kopott a nyereg,akkor nem tud csörögni....Jól gondolom?

Csak azért nem a keresős topicba írtam mert ott nem biztos,hogy megnézi mindek A Vectrás...http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=716&st=0&gopid=555583&#

Szerkesztés kész

Link to comment
Megosztás:

Vettem új fékmunkahengereket hátra. Nehéz kicserélni egy ilyet, bizzam szakira, vagy nem bonyolult?

Éppen nem régen cseréltem egyik haver srácnak,mert ketté volt repedve neki és szivárgott a fékolaja!

Nem nagy cucc kicserélni!!!Nincsen benne semmi extra,mondjuk egy fékcsőkulcs az el fér hozzá,ha nem akar egyből megindúlni az olajcső csavarja!!!

Ha meg is indúl,akkor is figyeld,hogy nem e együtt forog a csővel,mert akkor eltörheted a fékcsövet(Ebben az esetben bíznám szakira)!

A rugókat meg fényképezd le,hogy hogyan voltak,ha esetleg félsz,hogy elfelejted! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Éppen nem régen cseréltem egyik haver srácnak,mert ketté volt repedve neki és szivárgott a fékolaja!

Nem nagy cucc kicserélni!!!Nincsen benne semmi extra,mondjuk egy fékcsőkulcs az el fér hozzá,ha nem akar egyből megindúlni az olajcső csavarja!!!

Ha meg is indúl,akkor is figyeld,hogy nem e együtt forog a csővel,mert akkor eltörheted a fékcsövet(Ebben az esetben bíznám szakira)!

A rugókat meg fényképezd le,hogy hogyan voltak,ha esetleg félsz,hogy elfelejted! :rolleyes:

Oksam köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Helló!

Az ABS-t vágja valaki? :)

Ha nyomok 1 satuféket csúszik az autó, nem érzem, hogy működne az ABS benne. ;)

Csekklámpa nem világít.

Jövő héten leveszem a téli gumát, ha lenne valakinek ötlete mit nézzek meg, akkor pont úgyis alkalmas lenne. :lol:

Hmmm...

Ha gyújtásra teszed akkor világít az ABS lámpa a jobb alsó sarokban? Mert normál esteben felvillan, majd 1-2mp és elalszik.

Amikor satuzol, akkor hallasz valami olyasmi hangot, hogy "dolgozna" az ABS? Minden kerék csúszik, vagy csak tengelyenként, vagy esetleg csak egy?

Link to comment
Megosztás:

Hmmm...

Ha gyújtásra teszed akkor világít az ABS lámpa a jobb alsó sarokban? Mert normál esteben felvillan, majd 1-2mp és elalszik.

Amikor satuzol, akkor hallasz valami olyasmi hangot, hogy "dolgozna" az ABS? Minden kerék csúszik, vagy csak tengelyenként, vagy esetleg csak egy?

A lámpa nem világít semmit sem. Ha keményen fékezek, akkor a két első biztos csúszik (láttam a nyomot), hátul dobfékes, talán ezért nem fog olyan keményen. Meg ugye a lendület is előre hat.

A fékpedál nem dobol a lábam alatt, pedig kellene ilyenkor. Hangja sincs más csak a gumi csikorgása.

A sógorom gépében viszont állandóan világít az ABS lámpa és neki sem dolgozik a rendszer. Ez valami más gond lehet.

Link to comment
Megosztás:

A lámpa nem világít semmit sem. Ha keményen fékezek, akkor a két első biztos csúszik (láttam a nyomot), hátul dobfékes, talán ezért nem fog olyan keményen. Meg ugye a lendület is előre hat.

A fékpedál nem dobol a lábam alatt, pedig kellene ilyenkor. Hangja sincs más csak a gumi csikorgása.

A sógorom gépében viszont állandóan világít az ABS lámpa és neki sem dolgozik a rendszer. Ez valami más gond lehet.

De ha jól értelek, akkor gyújtás ráadás után sem világít pár mp.-ig a lámpa? Mert akkor lehet kiégett és azért nem látod.

Hibakódot kiolvastad már?

Mióta csinálja ezt a hibát?

Csak egy kósza gondolat:

Én megpróbálnám levenni az akksisarut, hátha attól "megjavul" a hiba. Más parajelenségnél segített a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.