Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Az ac relet mar mondtak a calibrasok hogy ott talalom, de ott biza lohimvesszo sincs. Ott volt az ecu es a kp zar vezerlo de semmi mas egy rakas csatlakozon kivul. 

Szikra van, azt idokozben masik gyertyaval tudtuk ellenorizni. Benzint is nyom az ac mert hideginditaskor az injector hidban nincs benya, viszont ha rainditozok azzonal frocskol a kis szelepen. Hetfon erkezik meg a ft jelado aztan kiderul o volt e a ludas.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, wookie írta:

A nem indulást okozhatja, de mivel szikra van ha jól olvastam, ezért az valszeg jó. (vagy legalábbis az a fele, mert hogy fizikailag két relé van benne) Ettől még az ac-t kapcsoló fele lehet halott. 

Akkor bizony főtengelyjeladó lesz az, mert írta hogy indítózáskor a benzinhídon levő nyomásellenőrző szelepnél megjelenik a benzin, márpedig ha halott lenne az AC-relé, akkor ott egy csepp benzin se lenne... Főtengely-holtpont jeladó viszont még lehet, mert ha az rossz, akkor ugye nem tudja az ECU hogy melyik henger van éppen gyújtási helyzetben, ergo hiába van szikra, ha éppen rosszkor, úgy sem fog elindulni az autó.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Akkor bizony főtengelyjeladó lesz az, mert írta hogy indítózáskor a benzinhídon levő nyomásellenőrző szelepnél megjelenik a benzin, márpedig ha halott lenne az AC-relé, akkor ott egy csepp benzin se lenne... Főtengely-holtpont jeladó viszont még lehet, mert ha az rossz, akkor ugye nem tudja az ECU hogy melyik henger van éppen gyújtási helyzetben, ergo hiába van szikra, ha éppen rosszkor, úgy sem fog elindulni az autó.

Anélkül még tudja, mert az xe okos, van neki veztengely jeladója is, de elindítani úgy dolgozó lány nehéz. Mondjuk belegondolva, ha nem kap főtengely jelet, akkor addig az ac-t nem is kapcsolja. 

Nyugtasson a tudat, hogy nem volt kidobott pénz, mert a szemre látszólag is megviselt az nem húzta volna sokáig, meg ez egy rendszeresen elhaló alkatrész ezekben. 

Egy relét én még bepróbálnék, jó az NE-é is, szóval ha valaki van a közelben amiből át tudjátok pattintani, az a legjobb. 

Ha az sem, akkor meg nézni kéne élőadatot géppel, hogy melyik jel hiányzik, mert így távolból találgatni nehéz és nem túl célravezető. 

Ilyen alap dolgok megvoltak, hogy nem szakadt-e a vezérműszíj, forog-e az elosztó, (már ha elosztós) stb? Ha nem, azokra is érdemes ránézni. Havernak múltkor gondolt egyet és bekanyarodáskor kettétört a vezérműtengely az 1.4 asztmában, annak meg ugye az elosztóban van a jeladója, már minden ki lett cserélve, míg nem kiderült, hogy ja, hát az a fele nem forog. :D

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

" Nyugtasson a tudat, hogy nem volt kidobott pénz, mert a szemre látszólag is megviselt az nem húzta volna sokáig, meg ez egy rendszeresen elhaló alkatrész ezekben. 

Nem ugy ertettem, nem banom hogy kicsereltem mert valoban eleg szakadt volt mar az a szerencsetlen jelado. 

" Egy relét én még bepróbálnék, jó az NE-é is, szóval ha valaki van a közelben amiből át tudjátok pattintani, az a legjobb." 

En meg ugy dontottem hogy a rele helyet holnap bekotom directbe egy 4 es tomor rez drottal aztan lesz ami lesz. Ha indul megvan a ludas. 

" Anélkül még tudja, mert az xe okos, van neki veztengely jeladója is, de elindítani úgy dolgozó lány nehéz. Mondjuk belegondolva, ha nem kap főtengely jelet, akkor addig az ac-t nem is kapcsolja."

Erre nekem azt mondtak hogy a fotengely jelado nelkul nem fog beindulni? Gyakorlatban is igy volt, mert ha lehuztuk a masik calirol akkor az sem indult am be.

Milyen muszer kell hozza? Esetleg itt szegeden ismersz valakit akinek van? vagy a kornyeken. 
 

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ha az egyik jeladó ki is esik, a többiből még össze tudja magának rakni hogy merre jár a motor, de beindítani úgy már nehézkes. 
Hát, op-com kéne, vagy tech1. Utóbbit nem valószínű hogy találsz, előbbi van sokaknak, csak van belőle ezer féle és nem mindig kommunikál. 

Link to comment
Megosztás:

Hat nekunk sehogyse indult be a kek cali. Ha azt lehuztuk elkonyvelhettuk hogy az nem indult. Azon agyaltam hogy mivan ha kabeélszakadas? Ha a calit elkezdjuk huzni es akkor radom a gyujtast (termeszetesen 5.be) akkor nem kene kivvilognia a fotengely jeladot? Vagy tevedek? van ilyenkor kenese a motornak? Mert ha jol okoskodom akkor nem kellene kivillogni a fotengely jeladot, mert ugye forog...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Na beindult a verda, a gyaertyak voltak rosszak amikert a szervizben allitolag kicsereltek...Ez meg egy kulon sztori lesz. Viszont a kocsi fogyasztasa tovabbra  is elkepeszto, kilometrenkent kb 1 liter uzemanyagot kepes bekajalni. Nem, nem a mutato rossz mert meg is all alattam. Valami tipp hogy ilyenkor mit erdemes atnezni? 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, SalRob írta:

Na beindult a verda, a gyaertyak voltak rosszak amikert a szervizben allitolag kicsereltek...Ez meg egy kulon sztori lesz. Viszont a kocsi fogyasztasa tovabbra  is elkepeszto, kilometrenkent kb 1 liter uzemanyagot kepes bekajalni. Nem, nem a mutato rossz mert meg is all alattam. Valami tipp hogy ilyenkor mit erdemes atnezni? 

Úgy érted hogy 100Litert eszik 100kilométeren? 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, SalRob írta:

Varosban mentem vele, 15 liter volt benne, es tokeletesen 15 kilometer utan allt le alattam. De mar kiderultek a sumaksagok: termosztat, lambda. Elvileg ezek miatt dusit ennyire mert azt hiszi hogy hideg a motor.

Hát lehet...bár egy hideg fogyasztás sem nagyon szokott 12-16Liter/100km fölé menni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem tudnak az injektorok ennyit szállítani. Belefulladna a motor a benzinbe és leállna, ha ennyit (1l/km) tolna a motorba.

Nem éreztél benzinszagot valahol? A benzinszivattyú után nézz széjjel, lehet lyukas a vezeték és ott tűnik el a benzin, vagy maga a tank lyukas.

Link to comment
Megosztás:

Ha folyna a benzin, azt azert elvileg eszrevennem, meg ugyis hogy viszonylag gyorsan elparologna. De majd megyek vele aztan ala-ala kukkantokl hogy valahol kinyomja-e? En is gondoltam mar erre, szoval tudsz mondani valami konkret helyet ahol ezt meg tudja(szokta) csinalni? binzinszivattyut nemreg csereltuk, elvileg ott nem nyomhatja ki.

Link to comment
Megosztás:

Külső AC-s? Akkor a tank és a benzinpumpa közötti cső szokott elfáradni, néha csak annyira hogy nem is látod a szivárgást mert csak nyomás alatt folyik (azaz ha jár a motor), de 100l/100km-hez már azért olyan vastagon kéne folynia mint a gyufaszál... Nem érzel benzinszagot a jobb hátsó kerék környékén? A többieknek igazuk van abban hogy ez valahol folyik, ennyi benzint kizárt hogy meg tudjon enni a motor...

 

Link to comment
Megosztás:

100/100 az nagyon durva. Én inkább arra tippelnék hogy valami szét van esve a tankban, és nem tud mindent kiszívni. Mikor az astrát raktuk össze, konkrétan 5 liter benzin betöltésével be sem indult. 

Elfolyni meg kb bárhol tud, mi most raktuk össze egy hónap állás, kasznizás után a vectrát, és folyt orrán száján, olyan helyeken is ahol egyébként nem volt bántva. 

Link to comment
Megosztás:

A visszameno agon volt kozvetlen a motor utan elrepedve, de csak akkor vettuk eszre ha nem nyomtuk neki a gazt. Amint nagyobb gazt adtunk neki mar nem folyt tovabb. Ez megmagyarazza azt is hogyha sportosabban vezettem "nem fogyott annyi". Nyilvan nem folyt annyi uzemanyag a visszatero csobe....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.