Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
On 2017. 04. 17. at 17:39, tgabika76 írta:

Hát ez nem lesz egyszerű... a motortér hátsó részében van, a hengerfej mögött, két gumicső és egy elektromos csatlakozó megy rá, de ahhoz hogy hozzáférj, le kell venned az SFI dobozt. Ilyet keress amúgy:

 

idlecontrolvalve.jpg

Hát tényleg nem egyszerű! Ha leveszem a dobozt, akkor sem férni hozzá. Talán alulról...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello Mindenki. 

Valaki segitsen mar kerem. 2 honapja vasaroltam egy 1992 es 2.0 85kw Opel calibrat. Egyszer hazafele uton munkabol 2500 as fordulatnal elkezdett rangatni, eppen hogy hazaertunk vele le is allt. Azota nem indul. Volt szerelonel. Kicserelte a benzinpumpat szurovel, benzincsovet, jeladot, vizpumpat, szimeringet, o kerult vele es mire elhoztam volna ujra elojott a hiba. Azota egyaltalan nem indul. Uj gyertyak, uj kabelek. Szikra van. Gyertyat kiveve spriccel a benzin. Nem vagyok autoszerelo de ennek igy kell lennie nem?  Miert nem indul? Mar 100 rugoba van es 400 volt a verda. Elore is koszonok minden segitseget.  Persze mikor elhoztuk semmi baja nem volt. 

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

A "gyertyát kivéve spriccel a benzin" részt kicsit nehéz értelmeznem, de ha ettől eltekintek, volna azért tippem... A benzinnyomást amúgy a benzinhídon (az alapjárati motor alatt, amiben az injektorok vannak) található szelepsapka letekerésével, és az alatta található szelep közepének a megnyomásával lehet tesztelni, ha minden rendben, akkor ott spriccelnie kéne a benzinnek.

Aztán: AC-relé volt-e cserélve? Ez az anyósoldali lábtérben oldalt, az ajtó előtti/műszerfal alatti kis burkolat alatt van, és az évek alatt a hőhatástól képes úgy tönkremenni hogy csak néha ad tápot a benzinpumpának, és amikor éppen nem, akkor értelemszerűen nincs benzin, tehát nem megy az autó. Ezt mondjuk egyszerűen le lehet tesztelni ha átmenetileg áthidalod a relé érintkezőit: ha úgy megbízhatóan indul, akkor AC-relé csere lesz a dologból.

A másik tipp szintén az üzemanyagellátáshoz kapcsolódik, de először egy fura kérdés: mennyi benzin volt benne amikor rángatni kezdett, majd leállt? Ezt azért kérdezem, mert gyárilag a tankba felülről belógó szívócsőben ahonnan a motor az üzemanyagot szívja, van egy tömítés, amit a benzin évek alatt szétmar, és ha ez történik, akkor ha kevés benzin van a tankban, olyankor az AC levegőt tud szívni, amitől egyrészt rángatni fog, másrészt meg hosszú távon az AC-pumpát is tönkreteszi, mert azt az üzemanyag keni, és kenés nélkül csapágyas lesz, és megint cserélheted. Ennek a tömítésnek a cseréjéhez le kell venni a tankot és kiszedni belőle a szívókosarat ami a tank tetejében van (a hátsó ülés felől nem hozzáférhető), majd ezt a gumitömítést kicserélni újra, de nagyon fontos hogy csak ú.n. viton anyagú tömítést szabad használni, mert a sima gumi O-gyűrűt gyakorlatilag 1-2 hét alatt szétmarja a benzin, és lehet szétszedni megint. A viton-gyűrű viszont benzinálló. De mielőtt nekiállsz leszedni a tankot, ezt is egyszerűen le lehet tesztelni: tele kell tankolni az autót, és ha úgy indul simán, csak mondjuk negyed tank (esetleg még kevesebb) környékén kezd el rángatni, akkor jó eséllyel ez a baj.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

A "gyertyát kivéve spriccel a benzin" részt kicsit nehéz értelmeznem, de ha ettől eltekintek, volna azért tippem... A benzinnyomást amúgy a benzinhídon (az alapjárati motor alatt, amiben az injektorok vannak) található szelepsapka letekerésével, és az alatta található szelep közepének a megnyomásával lehet tesztelni, ha minden rendben, akkor ott spriccelnie kéne a benzinnek.

Aztán: AC-relé volt-e cserélve? Ez az anyósoldali lábtérben oldalt, az ajtó előtti/műszerfal alatti kis burkolat alatt van, és az évek alatt a hőhatástól képes úgy tönkremenni hogy csak néha ad tápot a benzinpumpának, és amikor éppen nem, akkor értelemszerűen nincs benzin, tehát nem megy az autó. Ezt mondjuk egyszerűen le lehet tesztelni ha átmenetileg áthidalod a relé érintkezőit: ha úgy megbízhatóan indul, akkor AC-relé csere lesz a dologból.

A másik tipp szintén az üzemanyagellátáshoz kapcsolódik, de először egy fura kérdés: mennyi benzin volt benne amikor rángatni kezdett, majd leállt? Ezt azért kérdezem, mert gyárilag a tankba felülről belógó szívócsőben ahonnan a motor az üzemanyagot szívja, van egy tömítés, amit a benzin évek alatt szétmar, és ha ez történik, akkor ha kevés benzin van a tankban, olyankor az AC levegőt tud szívni, amitől egyrészt rángatni fog, másrészt meg hosszú távon az AC-pumpát is tönkreteszi, mert azt az üzemanyag keni, és kenés nélkül csapágyas lesz, és megint cserélheted. Ennek a tömítésnek a cseréjéhez le kell venni a tankot és kiszedni belőle a szívókosarat ami a tank tetejében van (a hátsó ülés felől nem hozzáférhető), majd ezt a gumitömítést kicserélni újra, de nagyon fontos hogy csak ú.n. viton anyagú tömítést szabad használni, mert a sima gumi O-gyűrűt gyakorlatilag 1-2 hét alatt szétmarja a benzin, és lehet szétszedni megint. A viton-gyűrű viszont benzinálló. De mielőtt nekiállsz leszedni a tankot, ezt is egyszerűen le lehet tesztelni: tele kell tankolni az autót, és ha úgy indul simán, csak mondjuk negyed tank (esetleg még kevesebb) környékén kezd el rángatni, akkor jó eséllyel ez a baj.

ELoszor is koszonom a gyors valaszt. A gyertyasat ugy ertettem hogy ha kiveszem a gyertyat a helyerol es inditanek akkor fujja a benzint kifele es ez szerintem jo mivel benzinnek lennie kell ott. Ha inditok akkor hallani kellene a benzinpumpat igaz? Itt neha lehet hallani ha leveszem a gyujtast pl. A otletet holnap kiprobalom es irok mi lett vele. Masik kerdesem hogy nem lehet hogy az immubiliser tilt? Nem erzekeli a kulcsban? Elviekben mikor megvettem mndta az eladohgy van benne. 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, tgabika76 írta:

Hát ha csak ő nem rakott bele valami utólagosat, akkor nincs benne. Gyárilag csak a '95-ös modellfrissítés utáni Calibrákban volt immobilizer.

Akarhogy is probalom az auto nem indul. A relek azok jok. Benzin van. Szikra is. :/

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Fulop0 írta:

ELoszor is koszonom a gyors valaszt. A gyertyasat ugy ertettem hogy ha kiveszem a gyertyat a helyerol es inditanek akkor fujja a benzint kifele es ez szerintem jo mivel benzinnek lennie kell ott. Ha inditok akkor hallani kellene a benzinpumpat igaz? Itt neha lehet hallani ha leveszem a gyujtast pl. A otletet holnap kiprobalom es irok mi lett vele. Masik kerdesem hogy nem lehet hogy az immubiliser tilt? Nem erzekeli a kulcsban? Elviekben mikor megvettem mndta az eladohgy van benne. 

Jajj valaszolok a tankra. Ha jol emlekszem nemsokkal negyed alatt volt a mutato es akkor kezdett rangatni. Azota nem volt megtankolva teli vagy felig. 

Link to comment
Megosztás:

Masik hogy mikor rangatott 2500 nal vagy felette akkor pont akkor villant fel a motorhiba jelzo lampa. A (sarga motor) es aztan elaludt rangatas megszunt , majd 15mp utan ujra az egesz. Rangatas es motorhiba lampa. Aztan eppen hazaertunk vele de itt mar le is fulladt. Most volt az hogy olajat csereltunk de hat az inditasok miatt a nivon csak benzin csepeg. 

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

Hát azt eddig nem írtad hogy van motorkontroll lámpa... ha a "check engine" kigyullad, az azt jelenti hogy az autó eltárolt egy hibakódot, amit ki lehet olvasni belőle, és ha szerencséd van, megmondja hogy mi a baja. A kiolvasás módját és a hibakódokat itt megtalálod, nem kell hozzá semmi más csak egy gemkapocs vagy egy darab drót amivel összekötöd a diagnosztikai csatlakozó megfelelő pontjait, aztán meg számolod a műszerfalon a hibalámpa villogását. Ha megvan a hibakód, írd ide és tovább ötletelek.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Hát azt eddig nem írtad hogy van motorkontroll lámpa... ha a "check engine" kigyullad, az azt jelenti hogy az autó eltárolt egy hibakódot, amit ki lehet olvasni belőle, és ha szerencséd van, megmondja hogy mi a baja. A kiolvasás módját és a hibakódokat itt megtalálod, nem kell hozzá semmi más csak egy gemkapocs vagy egy darab drót amivel összekötöd a diagnosztikai csatlakozó megfelelő pontjait, aztán meg számolod a műszerfalon a hibalámpa villogását. Ha megvan a hibakód, írd ide és tovább ötletelek.

Igen probaltam. Csak az a baj hogy eltunt a hiba. :/

Link to comment
Megosztás:

Csak ki kéne olvasni azt a hibakódot... (ha nem világít a hibalámpa, attól még a memóriában tárolja a hibakódot, szóval ki lehet villogtatni) Az a baj hogy ezek bár mai szemmel baromira nem bonyolult szerkezetek, de azért közel sem egy Zsiguli: az hogy van benzin és van szikra, még nem garancia semmire. Mert jókor van az a szikra? És elég nagy? Elegendő a befecskendezett benzin mennyisége? Ez így még egy csomó minden lehet: gyújtáselosztó, gyertyák, gyertyakábel, trafó, főtengely-jeladó, de akár az AC-relé is, amit wookie írt fentebb.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

Ez a relé nem csak az ac-t kapcsolja, hanem az ecunak is egy plusz tápot. Fizikailag két relé van benne.

Hat elvalik mi lesz vele. Elkerul a heten elviekben egy normalis szerelohoz aki erti is a dolgat mert az elozo az egy senki volt. Koszonom az otleteket :)

Módosítva : Fulop0
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Köv. lenne a kérdésem! C20XE Hátha valaki találkozott már ilyesmi jellegű hibával!

Melegen előjön főleg akkor ha meghajtod padlón egyszer csak elkezd darabosan járni és rángat... nem is nagyon lehet vele menni akkor 2-őbe kis gázzal ....... mert akkorát ránt......  Alapjáraton ha oda lépsz neki felpörög de darabosan .......... Amit kipróbáltam! Csere darabok Légtömeg mérő ECU 2 vezetékes hőfok jeladó Összes csatit ami nem a motor mögött van befújtam WD40 Fő AC Relé kivettem igaz ez új! Kopogás érzékelőt áttettem B-re ROtort leszedtem minden rendben van! Az utcsó műveletek óta amit megtettem jelenleg a tesz után azt mutatta jó megszünt! Alapjáraton a fogyim ami zavar 1.3 és lassan megy le 1.1-1.2 -re Röviden ennyi!

 

Köszönöm szépen előre is! 

Módosítva : Imike20
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello

esetleg valami otlet hogy miert nem testel az Ecu? A szerelok most ezen agyalnak. Mondom hatha van valakinek valami otlete. Masodik Ecuvel probaltak es az auto nem indul. Fotengely jeladot is csereltek. Nem erzekeli a jeladot es erre mndtal hogy nem testel az Ecu. 

Koszonom elore is. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Fulop0 írta:

Hello

esetleg valami otlet hogy miert nem testel az Ecu? A szerelok most ezen agyalnak. Mondom hatha van valakinek valami otlete. Masodik Ecuvel probaltak es az auto nem indul. Fotengely jeladot is csereltek. Nem erzekeli a jeladot es erre mndtal hogy nem testel az Ecu. 

Koszonom elore is. 

A motorvezérlőnek általában mellette van testpontja a karosszérián, a főtengely jeladónak a testkábele meg a kábelkorbácson belül van közösítve több másik jeladó testkábelével, és a motorblokkon van letestelve. Mindegyiket ki lehet mérni, nem tudom mire gondolnak. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.