Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Esetleg nincs valakinek ötlete,hogy hol tudnék utánanézni váltóáttételeknek??

Pl.: F20 3.42 v. 3.55

F20 4x4 3.72

Ezeket ismerem,de még rövidebbet szeretnék!

Esetleg valami netesoldal,ahol utána tudnék keresni??

Elvileg amit most szereztem az 3.92-es???

Hali Apa :blink:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

egy kérdés!

csattogtak a hidrotőkéim, vettem új hidrotőkéket, de nem változott vettem egy felújított hengerfejet de ugy sem változott! az olaj nyomásom rendben van! biztos hogy az a baj hogy a hidrók nem telnek fel olajjal tehát a hengerfejben nincs már meg a nyomás!! mitől lehet? dugulás? ha az mivel tisztitsam ki? olajcsere is volt már 3x 1 honap alatt!!!

remélem vki tud segíteni!

előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

egy kérdés!

csattogtak a hidrotőkéim, vettem új hidrotőkéket, de nem változott vettem egy felújított hengerfejet de ugy sem változott! az olaj nyomásom rendben van! biztos hogy az a baj hogy a hidrók nem telnek fel olajjal tehát a hengerfejben nincs már meg a nyomás!! mitől lehet? dugulás? ha az mivel tisztitsam ki? olajcsere is volt már 3x 1 honap alatt!!!

remélem vki tud segíteni!

előre is kösz

Lehet ám az olaj is überkaki. Mindig ugyanaz ment bele? Mondjuk valami hamis Castrol...

De a dugulás sem kizárt.

Link to comment
Megosztás:

nem ugyanaz az olaj ment bele! 5w 40es volt benne, beletettünk 10w 40 es ROWE olajat, most 15w 40 es valvoline turboV van benne!!

Nicsak, de ismerős ez a nick valahonnan....

Szeva koma!

Sajna nem vagyok egy szaki ezen a téren, úgyhogy a problémádra nem tudom a választ, de szvsz a 15W40-es olaj már túl sűrű a Caliba... Csak egy tipp: olajszivattyúdat amúgy megnézte valaki? Mert ugye a gomba még lent van az olajszűrőnél, és lehet hogy ott még elegendő az a nyomás amit előállít, de attól még lehet picit meg van fáradva az a pumpa és a hengerfejbe már nem jut elég olaj...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

egy kérdés!

csattogtak a hidrotőkéim, vettem új hidrotőkéket, de nem változott vettem egy felújított hengerfejet de ugy sem változott! az olaj nyomásom rendben van! biztos hogy az a baj hogy a hidrók nem telnek fel olajjal tehát a hengerfejben nincs már meg a nyomás!! mitől lehet? dugulás? ha az mivel tisztitsam ki? olajcsere is volt már 3x 1 honap alatt!!!

remélem vki tud segíteni!

előre is kösz

Csak épp nem mind1 hogy csattog, vagy kopog valami. Szerintem megkéne nézetni valami hozzá értővel.

Így blinkre vásárolgatni? hát nem tom

Link to comment
Megosztás:

:) :D

eddig ugy voltam hogy veszek 16 db tőkét + tömítést -> csere és volt csattogás nincs csattogás

de az utolsó pár hozzászólástól kicsit megreccsentem ;) ;)

Kacsának elég régóta tart már a kálváriája hidrotőke-csattogással kapcsolatban. Már cserélt hengerfejet, vett vadonásúj hidrotőkéket, vagy 3x cserélt olajat meg asszem szerelőt is legalább ennyiszer és a kopogás még mindig tart...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg , kisérteties leget ez a folytonos kopogás! :)

De ez van ha nem jut felülre elég olaj.Olajpumpa ellenőrzés, duguláselhárítás kellene az olajjáratokban. :D

ez van most folyamatban! azt is halottam hogy az olajpumpánál van vmi fém tömítés ami a blokknál az olajcsatornát "szigeteli" a szivattyuval és ott elmehet a nyomás!!!

Link to comment
Megosztás:

Ha a hengerfej csere és a tőke csere sem hozott változást, akkor a hiba nem itt lesz, inkább a pumpa körül.

Szerintem ne forszírozd az autó használatát, amíg ki nem derül a gond.

Elég sanszos, hogy a hengerfej kenése hagy némi kívánni valót maga után. Dobtam PÜ-t.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Szép napot mindenkinek!! ;)

Egy olyan problémában szeretném a segítségeteket kérni,hogy nincs-e valakinek kapcsolási rajza a Cali klímájáról??

Az a gondom vele,hogy ha a klímakompresszorra adok áramot,akkor az elindul,de ha visszadugom rá a csatit,akkor már nem müködik.

A "hópihés" kapcsoló is csak a belső motort kapcsolja,a ventiket nem indítja el,és nem is világit,pedig a feszkót megkapja?? ;)

Ha tud valaki ezügyben segíteni,azt előre is köszönöm!!!

Üdv István :)

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!! ;)

Egy olyan problémában szeretném a segítségeteket kérni,hogy nincs-e valakinek kapcsolási rajza a Cali klímájáról??

Az a gondom vele,hogy ha a klímakompresszorra adok áramot,akkor az elindul,de ha visszadugom rá a csatit,akkor már nem müködik.

A "hópihés" kapcsoló is csak a belső motort kapcsolja,a ventiket nem indítja el,és nem is világit,pedig a feszkót megkapja?? ;)

Ha tud valaki ezügyben segíteni,azt előre is köszönöm!!!

Üdv István :)

Szia!Felraktam ide egy c20xe mocis ,egy hűtőventillátoros Cali klíma kapcs.rajzát,mert nem írtad,milyen a tiéd.Remélem ez jó,ha nem ,írj motorkódot évjáratot,és még keresgélek. ;)
Link to comment
Megosztás:

Azta!

Csodálatra méltó ez a segítőkészség, amennyiben a típusban kevéssé érdekelt (úgy értem nem Calibrás) cartársak gyakorlatilag meg is oldják a problémát mire ideérek, viszont ez nem is baj, mert bár én is rendelkezek Cali kapcsolási rajzzal, abban sajnos a klíma nincs benne. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a segítséget!

Megpróbálom ezekből megoldani! Egyébbként 2.5 V6 94 végi.

Hali :blink:

Szia!Felraktam ide egy c20xe mocis ,egy hűtőventillátoros Cali klíma kapcs.rajzát,mert nem írtad,milyen a tiéd.Remélem ez jó,ha nem ,írj motorkódot évjáratot,és még keresgélek. B)
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.