Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Köszi TELO!

Ezek szerint hibaüzenet esetén (ami logikus is) nem alszik el addig amíg a hibát el nem hárítod...

Sztem, ha magától kialszik a jelzés fékezés után, akkor az normális...

nyilván én is erre a következtetésre fogok jutni, de legközelebb megszámolom hány fékezés után alszik ki :-)

Link to comment
Megosztás:

legközelebb megszámolom hány fékezés után alszik ki :-)

Lehet, hogy elég egyszer megnyomni, csak utána nem rögtön alszik ki, hanem néhány mp múlva. Vagy lehet, hogy kicsit hosszabban (pár mp-ig) kell nyomni a pedált, és akkor alszik ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, de már régóta olvasom a fórumot. Már sokat tanultam itt. Astra H-m van.

Az automatikus központi zár nekem sem működik. Úgy tudom 6 km/ó-nál a csomagtartót, 12 km/ó-nál az ajtókat kellene bezárni.

Nektek működik-e az idő szinkron, ami automatikusan korrigálná az autórádión keresztül az órát. A könyvében szerepel, de a kijelzőn nem találom.

Link to comment
Megosztás:

Szia Grep!

Már öt különböző szervízben kérdeztem az automatikus központi zárt, de csak hümmögnek. Jónéhány autón néztem, de egyiken sem működik. Állítólag az én autóm (meg a Tied is) 2005-ös évjáratú (2004. szept. 1. után készűlt). Az enyémet 2004. szept. 2-án a nyári leállás után gyártották. Persze nem adom fel.

Egy másik: olvasom a könyvében az önellenörző rendszert (check controll). Kérdezem a szervízt: bele lehet-e tenni. Extraként kellett volna rendelni. Mondom: az árlistán melyik sor az? (mert nincs) válasz: 10.000 Ft-ért beteszik. Köszi nem kell. Otthon lehúzom a jobb hátsó lámpa csatlakozóját. Gyújtás rá, kijelzőn: "check rear right brake lamp". És ingyen volt.

Milyen az autód? Nekem Enjoy 1.4 királykék!

Egyébként meg vagy-e elégedve vele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megnéztük a kollegám astráján a zárat... nem műxik.

Felhívtam a helyi opelt: mi a helyzet ezzel a zár dologgal?

válasz:

van olyan autó amelyikben fel lehet programozni akkor is ha ez nem műxik egyelőre...

csak be kell vinni és megnézik...

más: önellenőrző rendszer! ez most miket ír ki? És főleg mikor? csak amikor hibát észlel?

estére olvasgatnom kell úgy néz ki... :(

Más:

Ablak felhúzás kulcsról működtetve. A ma nézett astrán simán megy 2 el. ablaknál is fel-le.

Kíváncsi leszek rá holnap, ha végre visszakapom a verdát!!!!!

/egyébként az opelnél ma ezt is megkérdeztem, válasz ezt is lehet programozni, de nem mindegyikben.../

Küzdünk itt mint disznó a jégen...

Megint más: szépen lassan csak összejövünk itt egy "astra H" szekciónyian =D> :-$

Link to comment
Megosztás:

Hi Telo!

Féklámpára visstaérve!

Ma reggel ismét brake light felirattal kezdtünk...

kétszer hosszan nyomtam állóhelyzetben...

semmi...

majd elindultam no fék - direkt figyeltem - és kb két perc múlva eltűnt.

na ez most akkor mi?

Link to comment
Megosztás:

ezt én is olvastam a könyvében, de azt is olvastam, hogy amennyiben hiba van, azt írja ki, hogy pl. check right bkare light, ez meg csak szűkszavúan ennyit ír: brake light.

És le is veszi a kijelzőről, mint azt írtam is.

A könyvében azt is olvashatod, hogy amíg em nyugtázod, addig kiírja.

Ez szerintem ugyanúgy nyugtázandó mint pl. a !!!range 50 km!!!, de most nem nyugtáztam...

NEMMMM TUDOMMM!!!

Link to comment
Megosztás:

ezt én is olvastam a könyvében, de azt is olvastam, hogy amennyiben hiba van, azt írja ki, hogy pl. check right bkare light, ez meg csak szűkszavúan ennyit ír: brake light.

És le is veszi a kijelzőről, mint azt írtam is.

A könyvében azt is olvashatod, hogy amíg em nyugtázod, addig kiírja.

Ez szerintem ugyanúgy nyugtázandó mint pl. a !!!range 50 km!!!, de most nem nyugtáztam...

NEMMMM TUDOMMM!!!

Szerintem lehet, hogy ennyit (2 percet) jelent az a "kis" idő, amivel a fékezés után kialszik a felirat.... Mindenesetre fura.

Nem mindig van gyújtáskor a felirat?

Link to comment
Megosztás:

Minden nap használom az autót, így többször is be kell indítanom, ehhez képest kb hetente jelentkezik a felirat

Sajnos passzolok... Sztem az lenne tán a normális, ha mindig lenne, és max pár mp után mindig kikapcsolna (leírás alapján, bár a H Astráét bevallom, nem láttam még). De nálad akkor nem ez van. Más H Astráknál mi a helyzet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét! :(

Uhuhu, ez főleg neked lesz címezve, de mindenki, aki tud vmi értékelhetőt mondani szóljon nyugodtan!

Tehát: Nekem ugye Z17DTL-em van, ami mint a szervíz állásfogalálsa alapján kiderült, utlsó csavarig egyezik a 100 pacis DTH-val, csak softwaresen folytott. Ezen ugye akkor lehet segíteni... :D

Szóval????

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Írtam itt régebben (azt hiszem ide írtam, de most nincs kedvem visszakeresni), hogy nem működik az automatikus ajtó zárás funkció. Hétvégén voltam olajat cseréltetni, kértem nézzék meg ezt is.

És lőn! Megcsinálták. :P

Működik. Szóval nem lehetettlenség, tehát akinek nem működik,és hiányzik neki ez a funkció, nézesse meg. A srác azt mondta, hogy ki volt kapcsolva a computerbe.

Viszont egy újabb kérdés: most, hogy megint lassan aktuális lesz, próbálgattam az ülésfűtésemet, de nem műkszik. Azon goldolkodtam, hátha olyan intelligens, hogy melegben nem működik (10 fok külső hőmérséklet felett próbáltam). Ha valakinek van, nézze már meg, hogy neki működik-e?

Sikerült kideríteni, hogy nem kap tápot, már a két biztosíték sem a hátsó panelon. A biztosítékok alatt van egy relé, ahonnan kapná a tápot, de ez nem húz meg. Uhuhu van esetleg valami ötleted, hogy mi lehet a gond?

üdv.

g.

Link to comment
Megosztás:

....(azt hiszem ide írtam, de most nincs kedvem visszakeresni)....

Had segítsek.

Ha rákattintasz a nick-edre, a profilodban megkekintheted a hozzászólásaid számát + mégegy kattintással az összes hozzászólásodat is láthatod.

Persze ez csak akkor lehetséges, ha ezen megoldás nem túlzottan megterhelő számodra :P

Link to comment
Megosztás:

Had segítsek.

Ha rákattintasz a nick-edre, a profilodban megkekintheted a hozzászólásaid számát + mégegy kattintással az összes hozzászólásodat is láthatod.

Persze ez csak akkor lehetséges, ha ezen megoldás nem túlzottan megterhelő számodra :P

Köszi. Megnéztem. Mindig tanul az ember. :D

üdv.

g.

Link to comment
Megosztás:

grep!

Hétfőn megyek szervízbe (motor remegés), állítólag előszőr lefuttatnak valami új szoftvert a tech 2-vel. Gondoltam és is rákérdezek a automata zárra. Légyszi írd meg: neked hány elektromos ablakod van és kb. mikor gyártották az autót (2004 v. 2005-ös évjárat). Állítólag ezektől is függ a bekapcsolhatóság. A szerelő vajon melyik menüpontban kapcsolta be. Nekem egyszer azt mondták nem tudják aktiválni ezt a funkciót.

Nekem 780 ford/perc az alapjárat, kicsit kevésnek tartom, de ezen se lehet a szervíz szerint állítani. Van-e ilyen információd?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.