Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

47 perce, Pali982 írta:

Olyan gondom van hogy a központizár kivágta a 25A-es biztosítékot. Van Etzold könyvem,de eddig úgy tűnik nincs benne a központizárról semmi kapcsolási rajz.

Szerintem a rajz sem mutatna sokkal tobbet, mint a kozponti egyseget es a rakotott 6 motort... En lekotnem oket, es megneznem, melyik visszatetele utan megy el a biztositek. A csomagtartonal es tanksapkanal nem tudom, mennyire egyszeru a lekotes, igy talan erdemes a negy ajtoval kezdeni. Lehet, hogy csak zarlat van valamelyik atvezetesben (foleg a bal hatso szokott ilyet tenni, azt hiszem). Legegyszerubb proba: masszirozd meg a bal hatso ajto atkoteset, es nezd meg, utana is megy-e a biztositek.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 23. at 20:14, csaba66 írta:

Szerintem a rajz sem mutatna sokkal tobbet, mint a kozponti egyseget es a rakotott 6 motort... En lekotnem oket, es megneznem, melyik visszatetele utan megy el a biztositek. A csomagtartonal es tanksapkanal nem tudom, mennyire egyszeru a lekotes, igy talan erdemes a negy ajtoval kezdeni. Lehet, hogy csak zarlat van valamelyik atvezetesben (foleg a bal hatso szokott ilyet tenni, azt hiszem). Legegyszerubb proba: masszirozd meg a bal hatso ajto atkoteset, es nezd meg, utana is megy-e a biztositek.

Ma nekikezdtem a hibakeresésnek. Annyi biztos hogy a REC modul X1-es csati a központizár-kábel csatlakozója.Rajz alapján innen akartam kimérni a zárlatot,hogy melyik közp.motornál van a hiba. Lehet hogy a bal hátsó lesz, ez a leggyakoribb,de mégis csak furcsa hogy nincs egy nyomorult rajz a neten erről a kocsiról,ami tárgyalná a központizár részét!

Amúgy a hátsó ajtók le vannak reteszelve,nem tudom hogy fogom kinyitni.Belülről nem nyílik.

A 25A-es biztit kicseréltem,hátha ki tudom nyitni az ajtókat de meg se nyikkan,tök süket az egész.A bizti nem ment ki,de nem hallani semmi zármozgást ha nyomkodom a távirányítót.Másik távirányítóval sem.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Pali982 írta:

Ma nekikezdtem a hibakeresésnek. Annyi biztos hogy a REC modul X1-es csati a központizár-kábel csatlakozója.Rajz alapján innen akartam kimérni a zárlatot,hogy melyik közp.motornál van a hiba. Lehet hogy a bal hátsó lesz, ez a leggyakoribb,de mégis csak furcsa hogy nincs egy nyomorult rajz a neten erről a kocsiról,ami tárgyalná a központizár részét!

Amúgy a hátsó ajtók le vannak reteszelve,nem tudom hogy fogom kinyitni.Belülről nem nyílik.

A 25A-es biztit kicseréltem,hátha ki tudom nyitni az ajtókat de meg se nyikkan,tök süket az egész.A bizti nem ment ki,de nem hallani semmi zármozgást ha nyomkodom a távirányítót.Másik távirányítóval sem.

Es a belso gombbal?

Lehet, hogy eszlelte a zarlatot, es emiatt letiltott; gondolom akku le par percre, es akkor egy kort valoszinuleg enged megint.

Retesz alatt a gyerekzarat erted? Ha igen, akkor erdekes helyzet... Jobb tippem nincs, mint a REC-nel lekotni a hibas ajtot, es hasznalni egy ideig, remelve, hogy szetrazodik a zarlat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekes problémám jelentkezett ma a kocsimnál. Reggel indításnál motorcheck virít, autó megy, pörög is, de nem húz, erőtlen és fura kopogós hangja volt. Bementem melóba (25km). Hazafele ugyanez, majd otthon kivillogtam a hibakódot, nullákat adott ki. Ezután elindítottam, se check lámpa se semmi, kocsi húz, kipörgettem, mintha semmi baja nem lenne, majd kb 4 km után újra előjöttek a tünetek, de a lámpa nem gyulladt ki. Leállítottam és a motortérből érdekes szag jött, mint amikor a műanyag elkezd hőre lágyulni. A tünetek alapján van tipp, mi lehet a hiba? Én a trafósorra gyanakszom. (Astra H Z16XE)

Bocs, közben már megoldódott. A főtengely jeladó koszolódott el.

Módosítva : cinke
Link to comment
Megosztás:

15 órája, csaba66 írta:

Es a belso gombbal?

Lehet, hogy eszlelte a zarlatot, es emiatt letiltott; gondolom akku le par percre, es akkor egy kort valoszinuleg enged megint.

Retesz alatt a gyerekzarat erted? Ha igen, akkor erdekes helyzet... Jobb tippem nincs, mint a REC-nel lekotni a hibas ajtot, es hasznalni egy ideig, remelve, hogy szetrazodik a zarlat.

Szia!

Belső gommbal sem megy.

Akksi saru le volt szedve,új 25A-es be,próba->semmi.Nem lövi ki már a biztit,de nem is csinál semmit.

Az ötlet már kész hogy hogyan kéne megcsinálni,de rajz mindenképp kell ahhoz hogy kinyissam a bal hátsó ajtót.

X1-es csati REC-ről lehúz,megfelelő színű vezetéken(rajz!) betáp 12v a bal hátsó ajtó motorjának és voila!De ez még odébb van...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Pali982 írta:

Az ötlet már kész hogy hogyan kéne megcsinálni,de rajz mindenképp kell ahhoz hogy kinyissam a bal hátsó ajtót.

X1-es csati REC-ről lehúz,megfelelő színű vezetéken(rajz!) betáp 12v a bal hátsó ajtó motorjának és voila!De ez még odébb van...

Ha a zarlat a 25 amperes biztositekot kivagja, akkor valoszinuleg nem fog menni a motor... Tehat mindenkeppen merni kell a betap raadasa elott, es kello ovatossaggal eljarni.

Kozben rajottem, hogy van rajzom, csak kinyomtatni nem sikerult (egy virtualis XP gepre van felrakva a TIS). Megvolt CD-n is, de gozom sincs most, hol lehet...

Minden esetre tudok majd szineket es/vagy csatlakozo labszamokat nezni, ha odaig jutsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok .

A múltkor irtam hogy nincs bc gombom.Azért nincs mert cc20-as fejegységem van amiben még nem volt.

Opel mühelyben megnéztem.Viszont a vízhőfokot nem tudom továbbra se megnézni.Haverom mondta hogy 10 ms-ig nyomjam a settings gombot de nekem test mode-ot ir ki.

Akko r ki lett ütve belöle nem értem légyszi aki tud segitsenr3ovobuthayzdnxacgxjdxloeb0za2.jpg

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Terondal írta:

Sziasztok .

A múltkor irtam hogy nincs bc gombom.Azért nincs mert cc20-as fejegységem van amiben még nem volt.

Opel mühelyben megnéztem.Viszont a vízhőfokot nem tudom továbbra se megnézni.Haverom mondta hogy 10 ms-ig nyomjam a settings gombot de nekem test mode-ot ir ki.

Akko r ki lett ütve belöle nem értem légyszi aki tud segitsenr3ovobuthayzdnxacgxjdxloeb0za2.jpg

Ezzel a fejegységgel nem is fog menni, mert a Test menübe úgy tudnál belépni, hogy a csippanáskor a BC gombot megnyomod, mivel a CC20-ason nincs, így nem fog menni.

Fejegységet kellene cserélni.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Terondal írta:

Sziasztok .

A múltkor irtam hogy nincs bc gombom.Azért nincs mert cc20-as fejegységem van amiben még nem volt.

Opel mühelyben megnéztem.Viszont a vízhőfokot nem tudom továbbra se megnézni.Haverom mondta hogy 10 ms-ig nyomjam a settings gombot de nekem test mode-ot ir ki.

Akko r ki lett ütve belöle nem értem légyszi aki tud segitsenr3ovobuthayzdnxacgxjdxloeb0za2.jpg

Valóban fejegység csere volna szükséges, gondolo megy cd lemez olvasás sem volna rossz dolog!

Ha gondolod cd30mp3 aux bemenetes készülékem van, be is tudom épiteni ha gondolod!

Üzenj ha érdekel!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 23. at 20:14, csaba66 írta:

Szerintem a rajz sem mutatna sokkal tobbet, mint a kozponti egyseget es a rakotott 6 motort... En lekotnem oket, es megneznem, melyik visszatetele utan megy el a biztositek. A csomagtartonal es tanksapkanal nem tudom, mennyire egyszeru a lekotes, igy talan erdemes a negy ajtoval kezdeni. Lehet, hogy csak zarlat van valamelyik atvezetesben (foleg a bal hatso szokott ilyet tenni, azt hiszem). Legegyszerubb proba: masszirozd meg a bal hatso ajto atkoteset, es nezd meg, utana is megy-e a biztositek.

Telefonról írok,az idézés lehet nem jó.

Legutóbbi jelentkezésem óta a MAI NAPON hiba a következő:

Felnyitott csomagtartóajtónál(a kpz.motor zárt állásban) jó biztivel távirányítót nyitva-zárva csak zár,de mindent teljesen lezár(első ajtó már kulccsal sem nyitható és kiveri a biztit.Belülről sem nyitbatók az ajtók.Új biztivel nem nyit de nem is veri ki.A műszerfali kp gombbal sem csinál semmit,a bizti-t nem lövi ki.Most felnyitott csomagtartónál minden zár szuperül bezárt,nem nyitja ki semmi!

Mindezek előtt még TEGNAP kiszereltem a REC modult,szétszedtem hogy van-e fóliaszakadás vagy bármi elváltozás.Látszólag minden rendben.

 

Csaba66 írtad hogy lenne rajzod.Már nekem is van,felkínlódtam virtuálus gépre én is az autodata 4.45-öt!

Ötleteket várok....

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 26. at 18:34, csaba66 írta:

Ha a zarlat a 25 amperes biztositekot kivagja, akkor valoszinuleg nem fog menni a motor... Tehat mindenkeppen merni kell a betap raadasa elott, es kello ovatossaggal eljarni.

Kozben rajottem, hogy van rajzom, csak kinyomtatni nem sikerult (egy virtualis XP gepre van felrakva a TIS). Megvolt CD-n is, de gozom sincs most, hol lehet...

Minden esetre tudok majd szineket es/vagy csatlakozo labszamokat nezni, ha odaig jutsz.

Erre akartam válaszolni...

Közben vannak fejlemények:

Ha kicsap ehy biztit,utánan nem nyit nem zár amíg le nem veszem az akksi sarut.Visszatéve először csak zárás irányba működik(próbál zárni de már ugye zárva van) és csak ez után lehet nyitni.Nyitás közben hallani s zárak mozgását de ki is csapja a biztit.Most újra nyithatók az első ajtók,a hátsók nem.

Lehúztam a csatikat az első ajtókról,a csomagtér ajtóról,a tanksapkától és (csak nyitáskor) még mindig kicsapja.

Mind a 4 ajtó tápvezetéke párhuzamosan van kötve,bárhol zárlatos,nem ajtó függő.Viszont próba képpen "megmaszírozva" a bal hátsó ajtó zsanérjánál az átkötést már nem csapja ki a biztit,hallani hogy nyitásnál-zárásnál mozognak a motorok minkét hátsó ajtónál de nem nyitja ki egyiket se.

Most tényleg elakadtam.Hogy nyissam ki a bal hátsó ajtót?

Ugyanis föl kéne szedni a küszöbtakarót hogy kifűzhessem a "B"oszlopból a kábelt...

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

On 10/29/2016 at 1:09 PM, sasa58 said:

Sziasztok!

 

Behalt a gyári akkum és amit kinéztem (Bosch S3, Varta C14) 190 mm magasak, a gyári csak 175 volt, befér a 15 mm-el magasabb a motorháztető alá? Van valakinek ilyen típusú akksija?

Szerintem annyira ki van számolva minden mm, hogy nem fér be. Ez 175-öt magas és tuti befér, bár azt hiszem ilyet már nem gyártanak csak az utódját az EA 612-est. Nekem bevált és az ára sem vészes. Én anno az akkumulatoroutlet.hu-n vásároltam.

EA602 Exide Premium 12V 60Ah/600EN EA602 JOBB+

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Pali982 írta:

Lehúztam a csatikat az első ajtókról,a csomagtér ajtóról,a tanksapkától és (csak nyitáskor) még mindig kicsapja.

Mind a 4 ajtó tápvezetéke párhuzamosan van kötve,bárhol zárlatos,nem ajtó függő.Viszont próba képpen "megmaszírozva" a bal hátsó ajtó zsanérjánál az átkötést már nem csapja ki a biztit,hallani hogy nyitásnál-zárásnál mozognak a motorok minkét hátsó ajtónál de nem nyitja ki egyiket se.

Ha hallani a motorokat, de megsem nyitnak, akkor ket eset van:

Tovabbra is van valamekkora zarlat, ami miatt a motorok nem tudnak eleg aramot felvenni, erre a megoldas a tovabbi masszirozas, illetve a gumit leszedve a vezetekekhez is hozza lehet ferni, bar a hely nagyon szuk...

A masik eset az, hogy mechanikai gond van, szorul az egyik motor, ezert veri ki a biztositekot.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, csaba66 írta:

Ha hallani a motorokat, de megsem nyitnak, akkor ket eset van:

Tovabbra is van valamekkora zarlat, ami miatt a motorok nem tudnak eleg aramot felvenni, erre a megoldas a tovabbi masszirozas, illetve a gumit leszedve a vezetekekhez is hozza lehet ferni, bar a hely nagyon szuk...

A masik eset az, hogy mechanikai gond van, szorul az egyik motor, ezert veri ki a biztositekot.

Sikerült kinyitni a hátsó ajtókat! :D

Azért nem nyitottak a mozgó motorok,mert először reteszre kellett zárni a kpzárat,úgy hogy a vezető oldali ajtóra visszadugtam a csatit.Kétszer zárva,majd kétszer nyitva kinyitott!Biztit gyorsan kivettem,holnap folyt.köv.

Nagyon boldog vagyok! :))))

Link to comment
Megosztás:

7 órája, quad405 írta:

Szerintem annyira ki van számolva minden mm, hogy nem fér be. Ez 175-öt magas és tuti befér, bár azt hiszem ilyet már nem gyártanak csak az utódját az EA 612-est. Nekem bevált és az ára sem vészes. Én anno az akkumulatoroutlet.hu-n vásároltam.

EA602 Exide Premium 12V 60Ah/600EN EA602 JOBB+

 

 

Köszi, de már megvettem a Varta Black Dynamic C14 56 Ah-t és szűkösen ugyan, de befér.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, csicsó írta:

Én mondtam...:)

Érdekes, hogy a negatív pólusra alig ment fel a saru, kicsit rá kellett ütögetni egy kalapáccsal. Már csak az aggaszt egy kicsit, hogy elég rövidek a kábelek és némiképp meg kellett őket feszíteni felszereléskor. Nem lehet, hogy idővel megtörik, kiszakad, elszakad stb.? Neked mióta van beszerelve ez az akku?

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

6 perce, sasa58 írta:

Érdekes, hogy a negatív pólusra alig ment fel a saru, kicsit rá kellett ütögetni egy kalapáccsal. Már csak az aggaszt egy kicsit, hogy elég rövidek a kábelek és némiképp meg kellett őket feszíteni felszereléskor. Nem lehet, hogy idővel megtörik, kiszakad, elszakad stb.? Neked mióta van beszerelve ez az akku?

Kb.1hónapja vettem

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Pali982 írta:

Sikerült kinyitni a hátsó ajtókat! :D

Azért nem nyitottak a mozgó motorok,mert először reteszre kellett zárni a kpzárat,úgy hogy a vezető oldali ajtóra visszadugtam a csatit.Kétszer zárva,majd kétszer nyitva kinyitott!Biztit gyorsan kivettem,holnap folyt.köv.

Nagyon boldog vagyok! :))))

Képek a bal hátsó ajtó kábeléről:

http://kepfeltoltes.hu/view/161101/20161101_101328_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/161101/20161101_101506_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/161101/20161101_102050_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

10 vezetékből 4 beteg,a piros(+) és a barna(-) tápvezetékek pedig eltörtek. Na ezért fogytak a biztosítékaim az elmúlt napokban! :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.