Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

25 perce, skuligeri írta:

Az lenne a kérdésem hogy a gyári xenont hogy lehet állítani hogy magasabbra hordjon? Köszi a válaszokat.

Megfelelo eszkozokkel es szaktudassal :)

Otthon ne piszkald, mert nem csak neked kell jol latni, hanem a szembol jovoket sem szabad elvakitani.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 09. at 13:30, sasa58 írta:

Ha mára hibakód kiolvasóknál tartunk, nekem van egy ELM327 bluetooth-os kiolvasóm, aminek a hibakód adatbázisában mindenféle hibakód benne van (nem csak a motorra vonatkozó). Megvettem hozzá a fizetős progit is. Nem tudtam még letesztelni, mert mióta megvan (1,5 év) "sajnos" még nem volt semmiféle hibakódom. Ez vajon alkalmas a motoron kívüli hibakódok kiolvasására is, vagy csak parasztvakítás?

Azt nem tudhatod, hogy nem volt hibakódod, mert a műszerfalon lévő hibalámpák csak a motorral illetve a károsanyag kibocsátással kapcsolatos hibákat jelzik. Ettől még lehet bármilyen más hibakód. Nekem pl. a CIM hiba miatt sokszor benne van a kormánykapcsolók hibakódja. Érdemes néha rátenni, és kiolvasni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, skuligeri írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a gyári xenont hogy lehet állítani hogy magasabbra hordjon? Köszi a válaszokat.

Műszerrel kb. 5 perc, és 1-2 ezer Ft. És az lesz a tuti beállítás, ami neked is, meg a többieknek is maximálisan jó.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Astra555 írta:

Azt nem tudhatod, hogy nem volt hibakódod, mert a műszerfalon lévő hibalámpák csak a motorral illetve a károsanyag kibocsátással kapcsolatos hibákat jelzik. Ettől még lehet bármilyen más hibakód. Nekem pl. a CIM hiba miatt sokszor benne van a kormánykapcsolók hibakódja. Érdemes néha rátenni, és kiolvasni.

Akkor ezek szerint az ELM327 nem csak a motorral kapcsolatos hibákat írja ki?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Astra555 írta:

Műszerrel kb. 5 perc, és 1-2 ezer Ft. És az lesz a tuti beállítás, ami neked is, meg a többieknek is maximálisan jó.

Sajnos tényleg elég gyenge a gyári xenon. G után első utam a műhelybe vezetett, mert hogy nem látok semmi. És lám, műszerrel nézve tökéletes a beállítás. Meg kell szokni, hogy nem lát az ember, adaptív xenon ide vagy oda. A távfény elég jó, mivel 4 lámpa világít olyankor, de az sem nagy durranás. Persze a G-hez képest.... Ezen nagyon meglepődtem.
De ha már itt tartunk, az automata szintszabályzót lehet kalibrálni, vagy korrigálni? Úgy vettem észre, ha a hátulját leterhelem, még lentebbre világít, mint ha csak elől ülünk.

Link to comment
Megosztás:

On 2014. 12. 25. at 1:55 PM, Jocek7 said:

Sziasztok,

 

Az lenne a problémám, hogy a csomagtér világítás megszűnt létezni amióta kivettem belőle az égőt, hogy cserélem ledesre. Kisebb ledet hoztak, mint amekkora kell bele ezért vissza raktam az égőt, de azóta abszolút nem működik. A csomagtér világításon kívül minden világítás rendesen működik ha ez számít valamit! Ja az égő nincs kiégve:D

 

Előre is köszi a segítséget!

Szia.

Ugyan ez a hiba itt is. Végül, hogy oldottad meg?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, sasa58 írta:

Akkor ezek szerint az ELM327 nem csak a motorral kapcsolatos hibákat írja ki?

Miert, van olyan a leirasaban levo hibalistan, hogy H Astra kormanykapcsolo hiba? Esetleg kiirhat nem csak motorral kapcsolatos hibakat is, de messze nem mindent, foleg az olcsobbak. Ez pl. elvileg kiolvas mindent: http://www.ebay.com/itm/Autel-MaxiSys-MS906BT-OBD2-Automotive-Diagnostic-Scan-Tool-Code-Reader-Scanner-/322205537029

De az OpCom meg laptoppal egyutt is olcsobb nala :)

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, Flagg said:

Sziasztok.Szerintetek mi lehet a hiba? Menet közben autópályán kíváncsiságból ránéztem a titkos menüre,a vízhőfok mérőm 39-40 Celsiust mutatott!A jeladó lett rossz vagy mi lehet még az oka?

Hasonló esetben nekem a termosztátom volt rossz. Nyitott állapotban maradt, így nem szabályozott semmit. Nem tudott a hűtőfolyadék kellőképpen fölmelegedni, bár 60-70 fokig fölment akkor is. De ez a külső hőmérséklettől és a sebességtől is függ. Ezt a 40 fokot mostanában mérted? Próbáld ki, hogy ha megállsz vele járó motorral pár percre egy pihenőben, akkor sem megy följebb? Az enyém akkor fölment rendesen és be is indult a ventilátor. Aztán ha elindultam a menetszél visszahűtötte. Azt hiszem a pedálteszt nem írt ki hibakódot de a tech2-ben látszott a hiba. Tehát a rendszer tudott róla, nem értem miért nem villantott egy check lámpát olykor-olykor.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Flagg írta:

Sziasztok.Szerintetek mi lehet a hiba? Menet közben autópályán kíváncsiságból ránéztem a titkos menüre,a vízhőfok mérőm 39-40 Celsiust mutatott!A jeladó lett rossz vagy mi lehet még az oka?

Nyitva maradt a termosztát valószínűleg.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Flagg írta:

Sziasztok.Szerintetek mi lehet a hiba? Menet közben autópályán kíváncsiságból ránéztem a titkos menüre,a vízhőfok mérőm 39-40 Celsiust mutatott!A jeladó lett rossz vagy mi lehet még az oka?

Szerintem nyitott termosztát esetén is be kellene már melegednie 20-30 km után. De egyszerű, állj meg és tapintsd meg a csöveket, kézzel is megállapítható hogy 40 vagy 80 fokosak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy érdekes problémám van amit nem tudok orvoslni. Az autó digit klímás, és ugye a kijelző alsó sávjában mutatja, hogy hová fújja a levegőt stb... Na ez a sáv gyakran eltűnik és nem látom, hogy hová megy a levegő, sőt ilyenkor a klíma panelon a klímát sem tudom bekapcsolni ami nyáron igen kellemetlen lesz. Sőt ha esik az eső, el kezd párásodni az ablak, de nem tudom az ablakra irányítani a levegőt, mert a kijelzőn nem mutatja. Majd gondol egyet helyre jön, mutat mindent ahogy kell, majd megint eltűnik. Azt hittem a klíma vezérlő panel rossz és nem kommunikál a kijelzővel, ezért bontóban vettem egyet, de a probléma megmaradt. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

5 perce, laacus1 írta:

Sziasztok! Egy érdekes problémám van amit nem tudok orvoslni. Az autó digit klímás, és ugye a kijelző alsó sávjában mutatja, hogy hová fújja a levegőt stb... Na ez a sáv gyakran eltűnik és nem látom, hogy hová megy a levegő, sőt ilyenkor a klíma panelon a klímát sem tudom bekapcsolni ami nyáron igen kellemetlen lesz. Sőt ha esik az eső, el kezd párásodni az ablak, de nem tudom az ablakra irányítani a levegőt, mert a kijelzőn nem mutatja. Majd gondol egyet helyre jön, mutat mindent ahogy kell, majd megint eltűnik. Azt hittem a klíma vezérlő panel rossz és nem kommunikál a kijelzővel, ezért bontóban vettem egyet, de a probléma megmaradt. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?

Ha van OpComod, nezd meg, mit mond a klimavezerlorol, amikor fenall a hiba. Gyanithatoan latni sem fogja, mert valoszinulkeg a CAN busz kontakthibas, ugyhogy a csatlakozokat, kabeleket kell nezni. Probald esetleg ugy, hogy ne dugd be a helyere a vezerlot, es hiba eseten mozgasd meg; egybol kiderul, hogy ott a kozeleben van-e a kontakthiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy a hátsó ablakemelők a hátsó ajtókról kapcsolva nem működnek. Az első kapcsolókról minden gond nélkül működnek. A biztosíték jó, hibakódot nem jelez. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Link to comment
Megosztás:

26 perce, rimoldi írta:

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy a hátsó ablakemelők a hátsó ajtókról kapcsolva nem működnek. Az első kapcsolókról minden gond nélkül működnek. A biztosíték jó, hibakódot nem jelez. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Nincs  lezárva az elsö ajtónál a vezérlése?

Ha van ilyen opció persze:)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, csicsó írta:

Nincs  lezárva az elsö ajtónál a vezérlése?

Ha van ilyen opció persze:)

Javaslom ellenőrizni az átmenő kábeleket (b oszlop hátsó ajtó), hátha elkezdtek megszakadni. Ellenőrizd, hogy a hangszórók működnek-e, esetleg lezáráskor a hátsó ajtók záródnak-e.

Ha szakadtak a kábelek, toldással forraszd meg, mert sajnos a gyárban spóroltak a dróttal, így újra elszakadnának a nyitogatástól.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, Astra555 írta:

Javaslom ellenőrizni az átmenő kábeleket (b oszlop hátsó ajtó), hátha elkezdtek megszakadni. Ellenőrizd, hogy a hangszórók működnek-e, esetleg lezáráskor a hátsó ajtók záródnak-e.

Ha szakadtak a kábelek, toldással forraszd meg, mert sajnos a gyárban spóroltak a dróttal, így újra elszakadnának a nyitogatástól.

Az ablakemelőn kívül minden más működik, de köszönöm a tippet, megnézem a vezetékeket.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

Segítségeteket kérném, hogy hogyan tudom kinyitni azt a csomagtartó ajtót aminek tönkre ment a nyitó kapcsolója (mikrokapcsolója), hogy tudom cserélni zárt ajtóval utastérből bebújva????

Előre is köszönöm az ötelteket

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Lev írta:

Kedves Fórumtársak!

Segítségeteket kérném, hogy hogyan tudom kinyitni azt a csomagtartó ajtót aminek tönkre ment a nyitó kapcsolója (mikrokapcsolója), hogy tudom cserélni zárt ajtóval utastérből bebújva????

Előre is köszönöm az ötelteket

Szia! Így:
 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005 ös 1.7 diesel astra-m van. 100Le.Olyan gondom van hogy  a vízhömérséklet felmegy akár 97 fokig is de a ventillátor nem kapcsol csak a termosztát. Leteszteltem a ventillátort (rövidre zártam a relét) és a ventillátor tökéletesen működik de mégsem kapcsol... Mi kapcsolja a ventillátor mert szerintem a jeladóval van gond... de nem találok róla semmi leírást...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.