Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

2 órája, Gola írta:

Egyelőre csak jófogáson néztem körül, és ott árulnak több OpCom-t is, eltérő verziókkal. Ami a lényeg, hogy semmi extra dolog nem
kellene, csak amit leírtam. Alkalmasak ezek az eszközök erre vagy messziről kerüljem el, mik a tapasztalatok? :)

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=opcom

Az OpCom hardware-bol nincs tul sok fajta, a verzio es a nyelv firmware frissites, illetve software kerdese,

Kinabol 13-15 dollarert is megvan, bar allitolag a vamon elkobozhatjak, ha eppen olyanjuk van.

Van olyan fajta, amelyiken nem frissitheto a fw, de ez nem okvetlenul hatrany, mert igy nem is lehet "hibas" sw hasznalataval agyonvagni. A hibas azert van idezojelben, mert ez az eredeti sw, aminek a friss verzioi felulirjak a klon hw-ek fw-et.

A valodi OpCom (amugy magyar) gyartojat pedig allitolag az Opel uldozi, szoval szep, cifra tortenet :)

Alkalmasnak alkalmasak, nem kell kerulni oket, csak a legalitasuk all ingatag labakon.

1 óra, Breeze írta:

A motortérben csak a szelepfedél melleti látszókat mozgattam meg. Ha motorvezérlő lenne a ludas akkor le is állna a motor nem? Ilyet még nem produkált.

Ha jo nagy, szazlabu csatlakozok, akkor az a vezerlo. Nem okvetlenul all le a motor a vezerlo hibajatol, de most is az a gyanu, hogy nem maga a vezerlo, csak a csatlakozo(k) (forrasztasa), vagy egyes drotok betegek.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Az OpCom hardware-bol nincs tul sok fajta, a verzio es a nyelv firmware frissites, illetve software kerdese,

Kinabol 13-15 dollarert is megvan, bar allitolag a vamon elkobozhatjak, ha eppen olyanjuk van.

Van olyan fajta, amelyiken nem frissitheto a fw, de ez nem okvetlenul hatrany, mert igy nem is lehet "hibas" sw hasznalataval agyonvagni. A hibas azert van idezojelben, mert ez az eredeti sw, aminek a friss verzioi felulirjak a klon hw-ek fw-et.

A valodi OpCom (amugy magyar) gyartojat pedig allitolag az Opel uldozi, szoval szep, cifra tortenet :)

Alkalmasnak alkalmasak, nem kell kerulni oket, csak a legalitasuk all ingatag labakon.

Okés köszi, akkor körülnézek egyéb oldalakon is aztán veszek egyet. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utazás közben felvillant a légzsák visszajelző lámpa a műszerfalon, és azóta folyamatosan világít.

Forduljak szerelőhöz minél hamarabb, vagy "csak" lejárt valami intervallum és figyelmeztet egy kötelező szervizre?

Köszönöm a segítséget előre! 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, csaba66 írta:

Az OpCom hardware-bol nincs tul sok fajta, a verzio es a nyelv firmware frissites, illetve software kerdese,

Kinabol 13-15 dollarert is megvan, bar allitolag a vamon elkobozhatjak, ha eppen olyanjuk van.

Van olyan fajta, amelyiken nem frissitheto a fw, de ez nem okvetlenul hatrany, mert igy nem is lehet "hibas" sw hasznalataval agyonvagni. A hibas azert van idezojelben, mert ez az eredeti sw, aminek a friss verzioi felulirjak a klon hw-ek fw-et.

A valodi OpCom (amugy magyar) gyartojat pedig allitolag az Opel uldozi, szoval szep, cifra tortenet :)

Alkalmasnak alkalmasak, nem kell kerulni oket, csak a legalitasuk all ingatag labakon.

Ha jo nagy, szazlabu csatlakozok, akkor az a vezerlo. Nem okvetlenul all le a motor a vezerlo hibajatol, de most is az a gyanu, hogy nem maga a vezerlo, csak a csatlakozo(k) (forrasztasa), vagy egyes drotok betegek.

Ok köszönöm! A gázpedál csatlakozót megnézem első körben.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 20. at 22:06, beny158 írta:

Sziasztok!

Utazás közben felvillant a légzsák visszajelző lámpa a műszerfalon, és azóta folyamatosan világít.

Forduljak szerelőhöz minél hamarabb, vagy "csak" lejárt valami intervallum és figyelmeztet egy kötelező szervizre?

Köszönöm a segítséget előre! 

Szia!

Nálam is ez történt, a CIM modulban lévő szalagkábelen tört el a réz vezeték a szalag egyik végén. Nagyítóval jól látható. Ha megnézed a többi vezetéket is a szalagon, el fogsz szörnyülködni, mennyire be vannak repedve.  A tervező kezét kellene letörni, mert a szalagkábelt úgy indítja, hogy 180 fokban behajlította, persze hogy kormányzáskor itt fog hajolni. A kormánygombok sem működnek tökéletesen, ha teljesen repedt a vezeték.

Nem kell CIM modul csere, csak ezt a szalagkábelt kell cserélni, vagy javítani. Szervízben természetesen modulcserével indítanak.

Javítás esetén, ha már szét van bombázva a CIM, akkor a szokásos átforrasztásokat is meg kellene csinálni, de ne csak a tüske túloldalán, hanem a tüske felőli oldalon is, de csak ott, ahol a nyák rézvezeték a tüske felőli oldalon kolbászol.

CIM összeszerelésnél vigyázni, beépítés előtt ellenőrizni kell, hogy a 2,5 fordulat mindkét irányban meg legyen, ez rá is van írva.

Módosítva : joma
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy találkozott-e valaki olyannal,hogy computer mést mutat mint az üzemanyag mutató.

2004 astra h 1.7 cdti.

Történt,hogy kijelezte hogy már csak 45 km tudok elmenni.Rátöltöttem és a mutató 1/4. van de computer még mindig azt írja ki,hogy 45 km tudok elmenni.

Mi a baja?

Köszönöm a segítséget.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, istvan212 írta:

Olyan kérdésem lenne,hogy találkozott-e valaki olyannal,hogy computer mést mutat mint az üzemanyag mutató.

2004 astra h 1.7 cdti.

Történt,hogy kijelezte hogy már csak 45 km tudok elmenni.Rátöltöttem és a mutató 1/4. van de computer még mindig azt írja ki,hogy 45 km tudok elmenni.

Ha tul keveset toltesz ra, akkor nem veszi (egybol?) figyelembe... Hibat csak akkor keress, ha tele toltve is ez van :)

Egyebkent nem praktikus (foleg nyaron) folyamatosan majdnem ures tankkal kozlekedni, mert a visszafolyo meleg uzemanyag miatt jobban felmelegszik minden, es jol kipucolja a tankbol a lerakodasokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mitől lehet, h felkapcsolt lámpánál sem  a duda sem a kormányvezérlésen a rádió hangerő gombja nem működik. Ha meg nem kapcsolom fel a fényszórót, akkor minden patent.

S még egy blőd kérdés :). Vettem egy samsung autóstöltőt amit ugye a szivargyújtóba kellene bedugni? Ott viszont eléggé lötyög. Kell hozzá még vmi adapter vagy ez ilyen, vagy baromira nem oda kéne bedugni? :)

ASTRA H 1,4 csapott hátú

Köszi a választ

Módosítva : Peter80
missing details
Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Ha tul keveset toltesz ra, akkor nem veszi (egybol?) figyelembe... Hibat csak akkor keress, ha tele toltve is ez van :)

Egyebkent nem praktikus (foleg nyaron) folyamatosan majdnem ures tankkal kozlekedni, mert a visszafolyo meleg uzemanyag miatt jobban felmelegszik minden, es jol kipucolja a tankbol a lerakodasokat.

"a visszafolyo meleg uzemanyag miatt jobban felmelegszik minden, es jol kipucolja a tankbol a lerakodasokat. "

Ezt nem nagyon értem. Benzinesre is igaz?

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, sasa58 said:

"a visszafolyo meleg uzemanyag miatt jobban felmelegszik minden, es jol kipucolja a tankbol a lerakodasokat. "

Ezt nem nagyon értem. Benzinesre is igaz?

 

Ha jól tudom a benzinesnél az üzemanyagszivattyú folyamatosan működik és az el nem használt üzemanyag pedig visszafolyik a tankba, Magát a szivattyút a benzin hűti és ha túl kevés az üzemanyag, akkor az hamarabb felmelegszik és a melegebb üzemanyag jobban oldja a tankban lévő trutyit és mellesleg a szivattyút sem hűti megfelelően.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Peter80 said:

Mitől lehet, h felkapcsolt lámpánál sem  a duda sem a kormányvezérlésen a rádió hangerő gombja nem működik. Ha meg nem kapcsolom fel a fényszórót, akkor minden patent.

S még egy blőd kérdés :). Vettem egy samsung autóstöltőt amit ugye a szivargyújtóba kellene bedugni? Ott viszont eléggé lötyög. Kell hozzá még vmi adapter vagy ez ilyen, vagy baromira nem oda kéne bedugni? :)

Az első problémát feltételezem, hogy a CIM modul hibája okozza. De ezt a tapasztalt fórumtársak majd megerősítik vagy cáfolják.

Szivargyújtó röviden: oda kell bedugni, ez ilyen és kell hozzá adapter :)

Engem is idegesít ez az "új szabványú" szivargyújtó. Egyrészt nagyobb az átmérője, másrészt meg rövidebb is, így minden kiesik belőle. :( Mintha direkt azért csinálták volna, hogy bosszantsák vele az autósokat. Én egy elosztóval oldottam meg amihez alapból adtak adaptergyűrűt is:

http://www.ringautomotive.com/uk/products/Cars/Multi-Sockets/Multi-Sockets/RMS1

De van olyan töltőm is (Mio) ahol a gyártó eleve gondolt erre  a problémára és adapter nélkül is bennmarad. Erősebbek és jobban kiállnak az érintkezők, így be tud feszülni.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, quad405 írta:

Ha jól tudom a benzinesnél az üzemanyagszivattyú folyamatosan működik és az el nem használt üzemanyag pedig visszafolyik a tankba, Magát a szivattyút a benzin hűti és ha túl kevés az üzemanyag, akkor az hamarabb felmelegszik és a melegebb üzemanyag jobban oldja a tankban lévő trutyit és mellesleg a szivattyút sem hűti megfelelően.

Hát erről még nem hallottam, hogy mi mindenre oda kell figyelni ennél az autónál....:)

Én valami rossz beidegződés miatt nem szoktam tele tankolni (csak, ha külföldre megyek). Általában 20-25 litert, viszont soha nem várom meg a sárga lámpa kigyulladását, tehát általában 8 - 33 liter közötti mennyiség van a tankomban, nem hiszem, hogy ezzel ártanék neki.

 

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

24 perce, sasa58 írta:

Hát erről még nem hallottam, hogy mi mindenre oda kell figyelni ennél az autónál....:)

Én valami rossz beidegződés miatt nem szoktam tele tankolni (csak, ha külföldre megyek). Általában 20-25 litert, viszont soha nem várom meg a sárga lámpa kigyulladását, tehát általában 8 - 33 liter közötti mennyiség van a tankomban, nem hiszem, hogy ezzel ártanék neki.

Ez a visszafolyosdi az injektoros rendszerek velejaroja...

A 8-10 liter valoszinuleg nem gond, de aki 1-2 literig hagyja lemenni, aztan ratolt 5-ot, az nem jol taktikazik :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

43 perce, quad405 írta:

Az első problémát feltételezem, hogy a CIM modul hibája okozza. De ezt a tapasztalt fórumtársak majd megerősítik vagy cáfolják.

Szivargyújtó röviden: oda kell bedugni, ez ilyen és kell hozzá adapter :)

Engem is idegesít ez az "új szabványú" szivargyújtó. Egyrészt nagyobb az átmérője, másrészt meg rövidebb is, így minden kiesik belőle. :( Mintha direkt azért csinálták volna, hogy bosszantsák vele az autósokat. Én egy elosztóval oldottam meg amihez alapból adtak adaptergyűrűt is:

http://www.ringautomotive.com/uk/products/Cars/Multi-Sockets/Multi-Sockets/RMS1

De van olyan töltőm is (Mio) ahol a gyártó eleve gondolt erre  a problémára és adapter nélkül is bennmarad. Erősebbek és jobban kiállnak az érintkezők, így be tud feszülni.

Örök hála! Gyári Samsung töltő hosszú és túl karcsú valóban ez a gond. Akkor ez kuka vagy csere egy tömzsibbre (azt hittem szabvány) vagy amit linkeltél, az az egység fog pöccre belemenni a szivargyújtóba majd ebbe teszem bele az én töltőm?

Media marktba el kezdem ezt magyarázni egy laza mondattal lerendeznek.. Vagy kapni ilyen átalakítót vhol a linkelet webshopon kívül?

 

Köszi még egyszer!

Link to comment
Megosztás:

27 minutes ago, Peter80 said:

Örök hála! Gyári Samsung töltő hosszú és túl karcsú valóban ez a gond. Akkor ez kuka vagy csere egy tömzsibbre (azt hittem szabvány) vagy amit linkeltél, az az egység fog pöccre belemenni a szivargyújtóba majd ebbe teszem bele az én töltőm?

Media marktba el kezdem ezt magyarázni egy laza mondattal lerendeznek.. Vagy kapni ilyen átalakítót vhol a linkelet webshopon kívül?

Nem hiszem, hogy találnál tömzsibbet. Ez a szabvány és a kompatibilitás miatt nem hiszem, hogy gyárt valaki tömzsit. Szerintem ez a szivargyújtó aljzat amúgy is csak szivargyújtásra lett szánva. Más kérdés, hogy mi töltésre is használni akarjuk. Nem feltétlenül a vastagság a gond. A fent említett Mio sem vastagabb csak jobban kiállnak az oldalsó érintkezői.

Igen, ez az elosztó kell majd a töltő és az aljzat közé. Vagy leveszed az adaptergyűrűt ás átteszed töltőre, de annak nem sok értelme van. Kicsit drága megoldás lenne így. Nézz körül inkább autósboltokban, hátha van másfajta is amihez adnak adaptert.

Az előbbi link az valójában a gyártó weboldala (Ring). Van másfajta elosztójuk is és szerintem mindegyikhez adják az adaptert.

http://www.ringautomotive.com/uk/content/multi-sockets

Én anno valamelyik bevásárlóközpont vagy barkácsáruház autósosztályán vásároltam. Már nem emlékszem melyikben.

Hirtelen a Homasitánál találtam: http://homasita.hu/product/12227 De guglizz rá, hátha találsz máshol, esetleg olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, max364 írta:

Sziasztok.Segítséget kérnék.H Astra 1.7cdti/DTH.Lehetséges az ha túl nagy az áramfelvétele az autónak-kihagy a motor és leáll?13.9 V-a töltés általában.

A starter kivetelevel minden fogyaszto biztositekon van, tehat akkora aramot nem tudnak felvenni, ami gondot okozhatna.

Lehetne a generator beteg es az akku lemerult, de ennek ellentmond a 13.9 V.

Merd meg a feszultseget az akkun is, muszerrel, es hibakodot kene olvasni.

Illetve rossz akku is tud hulyesegeket csinalni, igy ha van modod egy masikkal is kiprobalni, azt is erdemes.

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

A starter kivetelevel minden fogyaszto biztositekon van, tehat akkora aramot nem tudnak felvenni, ami gondot okozhatna.

Lehetne a generator beteg es az akku lemerult, de ennek ellentmond a 13.9 V.

Merd meg a feszultseget az akkun is, muszerrel, es hibakodot kene olvasni.

Illetve rossz akku is tud hulyesegeket csinalni, igy ha van modod egy masikkal is kiprobalni, azt is erdemes.

 

Hibakódok.020104--020204--020304---020404---02680F  már nézegettem mit jelent,de szivesen fogadnám egy hozzáértő hozzászólását.Köszi.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, max364 írta:

Hibakódok.020104--020204--020304---020404---02680F  már nézegettem mit jelent,de szivesen fogadnám egy hozzáértő hozzászólását.Köszi.

P0201     Porlasztó áramkör / szakadás - 1.henger
P0202     Porlasztó áramkör / szakadás - 2.henger
P0203     Porlasztó áramkör / szakadás - 3.henger
P0204     Porlasztó áramkör / szakadás - 4.henger

P0268     3.henger befecskendezőszelep áramkör magas jelszint

Ezek tárolt hibakódok (ha nincs folyamatosan világító hibalámpád). Törölni kellene őket, aztán megnézni, hogy amikor rángat, vagy leáll, visszajönnek-e a kódok. Ha igen, akkor érdemes lekezdeni keresni a hibát ezen a részen.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 02. at 15:35, csaba66 írta:

A starter kivetelevel minden fogyaszto biztositekon van, tehat akkora aramot nem tudnak felvenni, ami gondot okozhatna.

Lehetne a generator beteg es az akku lemerult, de ennek ellentmond a 13.9 V.

Merd meg a feszultseget az akkun is, muszerrel, es hibakodot kene olvasni.

Illetve rossz akku is tud hulyesegeket csinalni, igy ha van modod egy masikkal is kiprobalni, azt is erdemes.

Értelek.A porlasztóknál 1 szál közösítve van valahol-talán ott lehet valami---mivel mind a négyre ezt írta.Ma pl úgy működik mint egy doxa-egyszer meg mint valami kacat...Én most zárlatra vagy kontakthibára gondolok.Szerdán viszem törlésre-majd meglátjuk..Idáig 1db üzemanyag szabályzó szelep lett cserélve.52 ezer-2db porlasztó jav.60ezer.Tele a bakancsom.

 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Astra555 írta:

P0201     Porlasztó áramkör / szakadás - 1.henger
P0202     Porlasztó áramkör / szakadás - 2.henger
P0203     Porlasztó áramkör / szakadás - 3.henger
P0204     Porlasztó áramkör / szakadás - 4.henger

P0268     3.henger befecskendezőszelep áramkör magas jelszint

Ezek tárolt hibakódok (ha nincs folyamatosan világító hibalámpád). Törölni kellene őket, aztán megnézni, hogy amikor rángat, vagy leáll, visszajönnek-e a kódok. Ha igen, akkor érdemes lekezdeni keresni a hibát ezen a részen.

Nagy zseni volt, aki az injectort hol porlasztonak, hol befecskendezoszelepnek forditotta :)

Az injektorokhoz meno vezetekeknel, vagy magaban a vezerloben lehet gond...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.
Astra h 1,7 DTH-van segítségeteket szeretném kérni,digitális klimám van és ha kézibe akarom használni Pl a szélvédőre, akkor alig fúja a levegőt,de a többi álásban sem pedig a ventilátor a legmagasab fokozaton van.Olyan mintha a zsalú túl menne ,valahogy lehet állitani rajta.

Link to comment
Megosztás:

Ma idáig jutottam.2kód maradt állandón-p02650F és p02680F..

Rövid kb 4km alatt háromszor ált meg,da könnyen újraindul.Ez a kód pontosan mit jelent?2-3 porlasztó magas jelszint?

Ezt kellene lefordítani-és mi okozza?

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.