Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

 

Nekem egy olyan problémám lenne hogy nem rég vettem egy H astra Kombit és a tanksapka nem zár a központizárral együtt. Amikor elhoztam a kereskedésből megcsinálták és úgy hoztam el hogy ment. Tudnátok nekem ebbe tanácsot adni hogy mi lehet a lehetséges hiba forrása amiket megkellene nézetnem vagy esetleg amit(ket) én is tudok ellenőrizni?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv,

Balázs

Módosítva : painkiller
Link to comment
Megosztás:

11 órája, painkiller írta:

Sziasztok,

 

Nekem egy olyan problémám lenne hogy nem rég vettem egy H astra Kombit és a tanksapka nem zár a központizárral együtt. Amikor elhoztam a kereskedésből megcsinálták és úgy hoztam el hogy ment. Tudnátok nekem ebbe tanácsot adni hogy mi lehet a lehetséges hiba forrása amiket megkellene nézetnem vagy esetleg amit(ket) én is tudok ellenőrizni?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv,

Balázs

A tanksapka ajtó zármotorhoz tudomásom szerint a csomagtartón található oldalsó ajtón keresztül lehet hozzáférni, a csatit lehúzva próbalámpával, vagy multiméterrel lehet ellenőrizni hogy záráskor-nyitáskor kap-e áramot. Illetve a zármotort is ki lehet próbálni direkt táppal, DE: általában rá van írva hogy mennyi ideig lehet tápon ez pölö 3-5milisec, tehát nem szabad rajta hagyni hosszú ideig mert nem biztos hogy ezt tolerálja. Ha nem akarsz az akkutól ide kábelt húzni szerintem egy 9Voltos elem is megmozdítja ha működik, de ez nem tuti. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
18 órája, csicsó írta:

bal elsö helyzetjelzö izzot kellene cserélnem,biztidobozt ki kell venni?nem fér be a kezem pedig nem lapát méretü:)

Nem kell kivenni semmit azon az oldalon, csak a fel kell nyúlni, mert a felső részén van. A biztosítékdoboz elején van egy csatlakozó azt húzd le egyben és nyomd félre, lesz egy kis helyed.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Davee írta:

Nem kell kivenni semmit azon az oldalon, csak a fel kell nyúlni, mert a felső részén van. A biztosítékdoboz elején van egy csatlakozó azt húzd le egyben és nyomd félre, lesz egy kis helyed.

azt megtettem,de nem sokkal lett jobb a helyzet:(

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2004 Astra H Z16XEP autón jöttek ki ezek a hibák:

P1120 Gázpedál poz. érzékelő 1. és 2. hibás arány

P1550 Fojtószelep, csökkentett teljesítmény

Menetközben kihagy a gézpedál, van amikor nem is érzékel padlóig benyomva csak gurul és lassul az autó, sárga lámpa gyullad. Újra indítás után a motornak csökkenek a teljesítménye alig akar menni az autó.. A kódokat hiába ütöm ki, utána ismét bedobja..

 Alapjáraton üresben ugrál a fordulat szám mérő, van amikor 800ról 1800-2000-re majd szépen visszaáll 800-ra. 

Gázpedál csere volt, nem oldotta meg, foljószelep csere volt, úgy tűnik az sem mert ma reggel megint ugrált a fordulat 1500-ra alapjáraton.

Valakinek valami ötlete? Esetleg a biztosíték dobozt érdemes lenne kipucolni vagy a gázpedál vezetékezést megnézni nem-e kontaktos?

köszi előre is.

Módosítva : borkarico
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, borkarico said:

Sziasztok,

2004 Astra H Z16XEP autón jöttek ki ezek a hibák:

P1120 Gázpedál poz. érzékelő 1. és 2. hibás arány

P1550 Fojtószelep, csökkentett teljesítmény

Menetközben kihagy a gézpedál, van amikor nem is érzékel padlóig benyomva csak gurul és lassul az autó, sárga lámpa gyullad. Újra indítás után a motornak csökkenek a teljesítménye alig akar menni az autó.. A kódokat hiába ütöm ki, utána ismét bedobja..

 Alapjáraton üresben ugrál a fordulat szám mérő, van amikor 800ról 1800-2000-re majd szépen visszaáll 800-ra. 

Gázpedál csere volt, nem oldotta meg, foljószelep csere volt, úgy tűnik az sem mert ma reggel megint ugrált a fordulat 1500-ra alapjáraton.

Valakinek valami ötlete? Esetleg a biztosíték dobozt érdemes lenne kipucolni vagy a gázpedál vezetékezést megnézni nem-e kontaktos?

köszi előre is.

A gázpedál hibával kapcsolatban, sanszos, hogy a biztosítékok alatti UEC modult kell tisztítani. Ez a legvalószínűbb. Ha rákeresel itt a fórumon, már többször esett róla szó. A neten is sok leírás van képekkel. De van akinek, csak az oldotta meg a problémát, hogy páronként összeforrasztotta a pedál vezetékeit. Esetleg, ha ez sem oldja meg, akkor a motorvezérlő-csatlakozóban is lehet kontakthiba, vagy a vezetékekkel van a gond, esetleg magával a vezérlővel. De ennyire ne szaladjunk előre.

A fojtószelep hiba, nem tudom, hogy függ össze. Talán valaki tudja. Nekem 1,5 éve volt pedálhibám. 1x-2x  hülyéskedett aztán szerencsére nem jött elő többet. Én csak a pedálból húztam ki a csatlakozót. Valószínűleg ott volt kontaktos.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, quad405 írta:

A gázpedál hibával kapcsolatban, sanszos, hogy a biztosítékok alatti UEC modult kell tisztítani. Ez a legvalószínűbb. Ha rákeresel itt a fórumon, már többször esett róla szó. A neten is sok leírás van képekkel. De van akinek, csak az oldotta meg a problémát, hogy páronként összeforrasztotta a pedál vezetékeit. Esetleg, ha ez sem oldja meg, akkor a motorvezérlő-csatlakozóban is lehet kontakthiba, vagy a vezetékekkel van a gond, esetleg magával a vezérlővel. De ennyire ne szaladjunk előre.

A fojtószelep hiba, nem tudom, hogy függ össze. Talán valaki tudja. Nekem 1,5 éve volt pedálhibám. 1x-2x  hülyéskedett aztán szerencsére nem jött elő többet. Én csak a pedálból húztam ki a csatlakozót. Valószínűleg ott volt kontaktos.

 

Minden egyes alkalommal amikor gyullad a sárga lámpa ezt a kettő hibakódot kapom, szinte ugyanezekkel a hiba jelenségekkel. Megpróbálom majd tisztatni az UEC modul alatti részt kontant srpay-el és esetleg még az ECU-t is kipucolni... Azt is javasolták már hogy UEC alatt direktbe kötni a vezetékeket.. nekem 1,5 éve egyszer már jelentkezett a probléma, aztán megszűnt, és most ismét elő jött... rejtélyes..

Link to comment
Megosztás:

21 órája, csicsó írta:

azt megtettem,de nem sokkal lett jobb a helyzet:(

 

Értem, hát mást nem tudok mondani, vastag kezű ismerős is kicserélte bontás nélkül, szóval nem vagy elég hajlékony kezű ezek szerint :D vagy rossz a technika.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Laci72 írta:

H Astrámba rádiót kellett cserélnem.

A règinek nem tudom a biztonsági kódját.

Tudna valaki segíteni ,hogy ilyenkor mit lehet tenni?

Nem a radionak van kodja, hanem a kocsinak; ha nincs meg, akkor egy markaszerviz megmondja (jo penzert). Ha tudod a kodot, akkor regi radio vissza, OpCommal, vagy mas hasonloval le kell "tanitani", az ujat pedig fel (remelve, hogy a regi autobol ugyanigy volt kiveve.

Link to comment
Megosztás:

42 minutes ago, csaba66 said:

Nem a radionak van kodja, hanem a kocsinak; ha nincs meg, akkor egy markaszerviz megmondja (jo penzert). Ha tudod a kodot, akkor regi radio vissza, OpCommal, vagy mas hasonloval le kell "tanitani", az ujat pedig fel (remelve, hogy a regi autobol ugyanigy volt kiveve.

A régit miért kell "letanítani" cserénél?

Link to comment
Megosztás:

43 perce, quad405 írta:

A régit miért kell "letanítani" cserénél?

Jobb a bekesseg alapon :)

Anno csinaltam olyat, hogy ket radio is fel volt tanitva, es lehetett cserelgetni oket, de azt nem tudom, hogy egy harmadik is menne-e. Ha a kocsi nem jegyez meg semmit, csak a radio, akkor nyilvan igen, de pl. ha a kivett radiot kesobb hasznalni akarod mashol, akkor jo, ha le van szedve. Szoval ez a korrekt eljaras.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 07. at 11:57, borkarico írta:

Minden egyes alkalommal amikor gyullad a sárga lámpa ezt a kettő hibakódot kapom, szinte ugyanezekkel a hiba jelenségekkel. Megpróbálom majd tisztatni az UEC modul alatti részt kontant srpay-el és esetleg még az ECU-t is kipucolni... Azt is javasolták már hogy UEC alatt direktbe kötni a vezetékeket.. nekem 1,5 éve egyszer már jelentkezett a probléma, aztán megszűnt, és most ismét elő jött... rejtélyes..

Nekem is volt vagy 2 év a két hibajelenség között. Aztán a végén már egy nap 2x is megajándékozott vele. Utána jött a tisztítás, azóta semmi, van már vagy 2 éve.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Astra555 írta:

Nekem is volt vagy 2 év a két hibajelenség között. Aztán a végén már egy nap 2x is megajándékozott vele. Utána jött a tisztítás, azóta semmi, van már vagy 2 éve.

Mit tisztítottál és hogyan? UEC modult kontakt sprayvel? nekem is már naponta csinálja...

Módosítva : borkarico
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Kérdésem lenne,  ha gyári xenon van 2006 os twintopba és kanyarkovetos bixenont szeretnék, az átalakítás nélkül cserélhető? 

Másik kérdés,  ha rózsaszínes lesz a xenon fénye, (csak az egyik, gyári még )ügye halodik az izzó,  de ha ez már 3 éve tart biztos az izzó a hibás? Ha az izzó,  melyiket javasoljatok cserélni?  Nem vagyok elégedett a láthatósagaval,  pedig már a búra is polirozva lett. Ezért kérdezem mit javasoltok. Köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, pala33 írta:

Sziasztok. Kérdésem lenne,  ha gyári xenon van 2006 os twintopba és kanyarkovetos bixenont szeretnék, az átalakítás nélkül cserélhető? 

Másik kérdés,  ha rózsaszínes lesz a xenon fénye, (csak az egyik, gyári még )ügye halodik az izzó,  de ha ez már 3 éve tart biztos az izzó a hibás? Ha az izzó,  melyiket javasoljatok cserélni?  Nem vagyok elégedett a láthatósagaval,  pedig már a búra is polirozva lett. Ezért kérdezem mit javasoltok. Köszönöm. 

Csere nem ilyen egyszerű AFL-nek vannak plusz szenzorait, stb, illetve az UEC és REC párosnak is tudnia kell, másképp nem fog menni.

Ha elszíneződött akkor izzócsere szükséges.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Vezeték írta:

Cim modult kell cserélnem.Mire kell figyelni bontott vásárlásakor?Hányféle létezik?Miben különböznek,melyik jó melyik helyett stb.

Mindnek más a száma,a szám  nem segít.

Miert kell cserelned? Ha azert, mert ossze-vissza mukodik, akkor jo esellyel csak at kell forrasztani a csatlakozoit. Ha mar ugyis kint van, en ezzel kezdenek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.