Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

20 órája, tolditoma írta:

Sziasztok! Z16XEP kódú H Astrával kapcsolatban tudnátok nekem ajánlani villamossági szakembert Budapesten vagy Pest megyében dél - Buda felé? Az autó 1.5 nap állás után nem indul. vagy az akku gyenge vagy valami szívja az aksit. Az akku nem olyan régi, garanciális. Az akku eladója azt állítja, hogy valami szívja az aksit de ahol lakom az ottani szakik vagy 2 hétig nem érnek rá és jó lenne mielőbb kideríteni a hiba okát, hogy ha az akku szar akkor ne tudjon elzavarni az eladója.

Előre is köszi a segítséget!

Generátor nem lehet? 

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

 

olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy h astra kombira(Z16XER 2010 évjárat) akarnánk vonóhorgot tenni. A lényeg hogy ugye van a vonóhorog meg van hozzá valami elektronika amit meg kell venni.  Ha ezek megvannak és bedugom az elektronikát meg rádugom a vonóhorgot onnantol kezdve az autó felfogja ismerni hogy vonóhorgos lett az autó vagy kell valamit programozni is ahhoz hogy megfelelően működjön az autó?

köszi a választ előre is

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tomcsika1 írta:

sziasztok!

 

olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy h astra kombira(Z16XER 2010 évjárat) akarnánk vonóhorgot tenni. A lényeg hogy ugye van a vonóhorog meg van hozzá valami elektronika amit meg kell venni.  Ha ezek megvannak és bedugom az elektronikát meg rádugom a vonóhorgot onnantol kezdve az autó felfogja ismerni hogy vonóhorgos lett az autó vagy kell valamit programozni is ahhoz hogy megfelelően működjön az autó?

köszi a választ előre is

üdv: Tamás

Programozni is kell, illetve előtte meg kell nézni, hogy van-e bal hátul REC modulod, mert anélkül nem jó a sima elektronika hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Tudnátok segíteni abban, hogy hol kezdjem a hibakeresést az alábbi problémára. Menet közben a fényszóróim 1-2 másodpercre teljesen kialszanak, majd minden visszaáll és hibaüzenetet sem kapok. Mindez éjjel üres úton nem kis beszarás. 15-20 percenként megismétlődik. Nem merem sötétben használni az autót

Link to comment
Megosztás:

58 perce, kernya írta:

Tudnátok segíteni abban, hogy hol kezdjem a hibakeresést az alábbi problémára. Menet közben a fényszóróim 1-2 másodpercre teljesen kialszanak, majd minden visszaáll és hibaüzenetet sem kapok. Mindez éjjel üres úton nem kis beszarás. 15-20 percenként megismétlődik. Nem merem sötétben használni az autót

Tarolt hibauzenet meg lehet, OpCommal vagy hasonloval kene kiolvasni.

A rajz szerint a vilagitaskapcsolo a muszeregysegre van kotve, ami az LS CAN buszon kommunikal az UEC -cel, amin a lampak lognak. Relenek, biztositeknak nyoma sincs, ugyhogy a rossz hir az, hogy a felsoroltak barmelyike lehet a hunyo. Jobb hijan elsore megrangatnam az UEC-et (elso biztositek tablanal).



 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kernya írta:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Tudnátok segíteni abban, hogy hol kezdjem a hibakeresést az alábbi problémára. Menet közben a fényszóróim 1-2 másodpercre teljesen kialszanak, majd minden visszaáll és hibaüzenetet sem kapok. Mindez éjjel üres úton nem kis beszarás. 15-20 percenként megismétlődik. Nem merem sötétben használni az autót

Hali!

Ez engem is érdekelne! Nekem csak balra elforgatott kormánnyal csinálja, mikor állok fel a garázs bejáróra, és kicsi emelkedő van. Ezen kívül egyszer vettem észre, akkor egy lejtő alján fordultam balra. Teljesen kiszámíthatatlan a dolog, nem csinálja állandóan. Ehhez még kapcsolódik az is hogy, néha elfelejti a programozott világítást felkapcsolni, de nem kell újra opcom, csak kapcsoló fel-le, és működik rendesen. Hibaüzenet nincs, csak a sebesség jeladó, de az azóta, hogy megvettem.

Ha találsz megoldást írd le ide az oldalra légyszíves! 

Üdv!

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Kovács Sándor írta:

Sziasztok!  Ebben a szutyok időben a motorterem eléggé fröcskös, sárfelcsapódásos lett. Azt szeretném kérdezni: mennyire szereti a motortér a magasnyomású mosót?  Nem szeretném ha az elektronika beázna, de a szutykos motorteret sem.

A magasnyomásút egy motor sem szereti, de a sima folyó vagy spriccelő víz (elvileg) nem árthat neki, a sarat az is lehozza.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 09. at 21:55, tolditoma írta:

Sziasztok! Z16XEP kódú H Astrával kapcsolatban tudnátok nekem ajánlani villamossági szakembert Budapesten vagy Pest megyében dél - Buda felé? Az autó 1.5 nap állás után nem indul. vagy az akku gyenge vagy valami szívja az aksit. Az akku nem olyan régi, garanciális. Az akku eladója azt állítja, hogy valami szívja az aksit de ahol lakom az ottani szakik vagy 2 hétig nem érnek rá és jó lenne mielőbb kideríteni a hiba okát, hogy ha az akku szar akkor ne tudjon elzavarni az eladója.

Előre is köszi a segítséget!

Én is generátor hibára gyanakodnék inkább. Nekem ugyanez volt / van. Akkor kezdte ezt csinálni amikor csak néha nem töltött, azután már csak néha töltött azután sehogy. Ezt a titkos menü menet közbeni nézegetésével tudod tesztelni. Ha a fogyasztók be és kikapcsolása nélkül nem egyformán tölt például 13,5 - 14.1 között ingadozik, (hangsúlyozom menet közben NEM kapcsolsz be/ki semmit!) Például alapjáraton megnézegeted a piros lámpánál a töltőfeszültséget. De ne közvetlenül indulás után tedd, mert akkor még az indítás utáni visszatöltés miatt leeshet a feszültség.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 14. at 15:56, kernya írta:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Tudnátok segíteni abban, hogy hol kezdjem a hibakeresést az alábbi problémára. Menet közben a fényszóróim 1-2 másodpercre teljesen kialszanak, majd minden visszaáll és hibaüzenetet sem kapok. Mindez éjjel üres úton nem kis beszarás. 15-20 percenként megismétlődik. Nem merem sötétben használni az autót

 

On 2018. 01. 14. at 19:07, Frankie64 írta:

Hali!

Ez engem is érdekelne! Nekem csak balra elforgatott kormánnyal csinálja, mikor állok fel a garázs bejáróra, és kicsi emelkedő van. Ezen kívül egyszer vettem észre, akkor egy lejtő alján fordultam balra. Teljesen kiszámíthatatlan a dolog, nem csinálja állandóan. Ehhez még kapcsolódik az is hogy, néha elfelejti a programozott világítást felkapcsolni, de nem kell újra opcom, csak kapcsoló fel-le, és működik rendesen. Hibaüzenet nincs, csak a sebesség jeladó, de az azóta, hogy megvettem.

Ha találsz megoldást írd le ide az oldalra légyszíves! 

Üdv!

Ha köze van az elforgatott kormányhoz, akkor ott kell keresni a hibát. Az autó kb 5 éves korában volt egy OPEL visszahívás, akkor a kormányban valami kábelköteggel csináltak valamit.

Talán a többiek többet tudnak erről, tehet e ez.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Zsolti25 írta:

 

Ha köze van az elforgatott kormányhoz, akkor ott kell keresni a hibát. Az autó kb 5 éves korában volt egy OPEL visszahívás, akkor a kormányban valami kábelköteggel csináltak valamit.

Talán a többiek többet tudnak erről, tehet e ez.

Szia!

Köszi! Az a bilincselés a cim modul hibáját volt hivatott javítani, erről már sok szó esett itt. Lehet, hogy ott van a probléma, de még nem tudtam reprodukálni, nagyon ötletszerűen történik nálam.  

Link to comment
Megosztás:

On 1/14/2018 at 19:07, Frankie64 írta:

Ez engem is érdekelne! Nekem csak balra elforgatott kormánnyal csinálja, mikor állok fel a garázs bejáróra, és kicsi emelkedő van. Ezen kívül egyszer vettem észre, akkor egy lejtő alján fordultam balra. Teljesen kiszámíthatatlan a dolog, nem csinálja állandóan. Ehhez még kapcsolódik az is hogy, néha elfelejti a programozott világítást felkapcsolni, de nem kell újra opcom, csak kapcsoló fel-le, és működik rendesen. Hibaüzenet nincs, csak a sebesség jeladó, de az azóta, hogy megvettem.

 

6 perce, Frankie64 írta:

Köszi! Az a bilincselés a cim modul hibáját volt hivatott javítani, erről már sok szó esett itt. Lehet, hogy ott van a probléma, de még nem tudtam reprodukálni, nagyon ötletszerűen történik nálam.  

Ami nincs a kormanyon (tehat pl. vilagitas kapcsolo), az a CIM modulon sem megy at, tehat jelen esetben szegeny CIM modul biztos artatlan. En leginkabb az UEC-nel levo kontakthibara gyanakodnek, ami nem idegen tole, es pl. a hirhedt gazpedal problemat is okozza.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 18. at 20:32, csaba66 írta:

 

Ami nincs a kormanyon (tehat pl. vilagitas kapcsolo), az a CIM modulon sem megy at, tehat jelen esetben szegeny CIM modul biztos artatlan. En leginkabb az UEC-nel levo kontakthibara gyanakodnek, ami nem idegen tole, es pl. a hirhedt gazpedal problemat is okozza.

Üdv!

Csak a kormány elforgatásának összefüggése nem világos, viszont más, pl döcögős út, kátyú, nem reagál. Majd ha füstöl meglesz :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek hogy reggel amikor hidegen indítok akkor gyújtásnál elkezd villogni a Motorvezérlő Elektronika lámpája és nem enged indítani, harmadszori gyújtásráadásnál sikerült csak, mi lehet a baj?

Astra H 1.9cdti 2006

Köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

39 perce, TDaniel írta:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek hogy reggel amikor hidegen indítok akkor gyújtásnál elkezd villogni a Motorvezérlő Elektronika lámpája és nem enged indítani, harmadszori gyújtásráadásnál sikerült csak, mi lehet a baj?

Astra H 1.9cdti 2006

Köszönöm! 

Szia!

Ha az önindító meg sem mozdul ilyenkor, akkor esélyes, hogy a CIM szórakozik. Pedálteszt esetén, ha van benne 1614, 1615-ös hibakód, akkor még gyanúsabb. Lehet esetleg kulcs probléma is de az elég ritka szokott lenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

29 perce, szokola írta:

ha a töltés jelző lámpa nem alszik ki menet közben, mi lehet a gond?

Töltés a fedélzeti kijelző szerint 14,5 volt menet közben, és multiméterrel is van töltés.

Elvileg csak toltes gondot jelezhet. Kosd le az akkut egy fel orara, attol hatha rendbejon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

CD 30 rádió 2006-os Zafira B 1,8-ban rosszalkodik. Néha szól, általában nem. Egy hifis ember alaplap hibát említett, vettem másik rádiót, fel lett tanítva az autóhoz, de ugyanezt játsza. Amikor berakom a kulcsot, kis nyekkenés hallatszik, majd utána semmi. Rádió adókat veszi, RDS-t kiírja, CD müködik.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, ziplite írta:

CD 30 rádió 2006-os Zafira B 1,8-ban rosszalkodik. Néha szól, általában nem. Egy hifis ember alaplap hibát említett, vettem másik rádiót, fel lett tanítva az autóhoz, de ugyanezt játsza. Amikor berakom a kulcsot, kis nyekkenés hallatszik, majd utána semmi. Rádió adókat veszi, RDS-t kiírja, CD müködik.

Zarlat valamelyik kimenten, amire az egesz erosito letilt. Ha a hatso ajtok nyitogatasara megszolal, akkor a kabel atvezetesnel van a zarlat, persze lehet mashol is, illetve nem biztos, hogy a nyitogatasra megszunik. A radiora meno csatlakozon a hangszoro labakon kell ellenallast merni, akkor kiderul, melyikkel van gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.