Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

39 perce, csaba66 írta:

Akkor van flex szervizfigyelesed?

Azt viszont nem ertem, miert evente cserelsz, miert nem amikor jelez, tehat akar 6500km, azaz fel ev utan.

Hali!

Van, de ennyi erővel ki is lehetne kapcsolni :) ez volt a legrövidebb táv,  általában 8-10 között jelez, de maradok az évenkénti cserénél. Ha több a hosszú út, akkor később jelenik meg. Biztos, hogy a hideg üzemet számolja, és abból kalkulál olaj állapotot. A szervízkönyve szerint a németek szigorúan 30 ezrenként cserélték 130 e ig. 170 nél került hozzám. Egyébként nincsen semmi tudományos magyarázat :) 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Frankie64 írta:

Van, de ennyi erővel ki is lehetne kapcsolni :) ez volt a legrövidebb táv,  általában 8-10 között jelez, de maradok az évenkénti cserénél. Ha több a hosszú út, akkor később jelenik meg. Biztos, hogy a hideg üzemet számolja, és abból kalkulál olaj állapotot. A szervízkönyve szerint a németek szigorúan 30 ezrenként cserélték 130 e ig. 170 nél került hozzám. Egyébként nincsen semmi tudományos magyarázat :) 

De pont ez az, hogy ha hamarabb jelez, akkor hamarabb kell cserelni, meg szerintem is :)

A hideg uzem, es meg par masik dolog alapjan szamol, nehany hozzaszolassal ezelott irtam le oket. Ha a nemet tulaj hosszu utakra hasznalta, akkor lehet, hogy neki meg 30 utan sem jelzett, csak ugy gondolta, hogy annal tovabb nem megy, barmit is gondol a gyarto.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, csaba66 írta:

De pont ez az, hogy ha hamarabb jelez, akkor hamarabb kell cserelni, meg szerintem is :)

A hideg uzem, es meg par masik dolog alapjan szamol, nehany hozzaszolassal ezelott irtam le oket. Ha a nemet tulaj hosszu utakra hasznalta, akkor lehet, hogy neki meg 30 utan sem jelzett, csak ugy gondolta, hogy annal tovabb nem megy, barmit is gondol a gyarto.

Október 20-án volt csere, a gyári helyett a Total dexos2 olaját kapta az autó, ezt használja a szerviz. Az Insigniában már a műszerfalon kiírja a hátralévő élettartamot. Most 7500 km után 42%-nál jár. Nálam nagyon minimális a hidegindítások mennyisége, hiszen decembertől fűtött garázsban van az autó, előtte meg tényleg csak hetente, kéthetente használtam, mert apósoméknál állt garázsban. Többnyire hosszabb utakra használom, a legrövidebb táv is 15 km szokott lenni. Kíváncsi vagyok, hogy mikorra nullázza le magát.

Mondjuk az is kérdés, hogy az autó mit tekint hidegindításnak, mert a garázsban a legnagyobb hidegben is van 10-12 C fok, ráadásul az autó eleje közvetlenül a fali radiátor mögött van.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Astra555 írta:

Október 20-án volt csere, a gyári helyett a Total dexos2 olaját kapta az autó, ezt használja a szerviz. Az Insigniában már a műszerfalon kiírja a hátralévő élettartamot. Most 7500 km után 42%-nál jár. Nálam nagyon minimális a hidegindítások mennyisége, hiszen decembertől fűtött garázsban van az autó, előtte meg tényleg csak hetente, kéthetente használtam, mert apósoméknál állt garázsban. Többnyire hosszabb utakra használom, a legrövidebb táv is 15 km szokott lenni. Kíváncsi vagyok, hogy mikorra nullázza le magát.

Mondjuk az is kérdés, hogy az autó mit tekint hidegindításnak, mert a garázsban a legnagyobb hidegben is van 10-12 C fok, ráadásul az autó eleje közvetlenül a fali radiátor mögött van.

A hideg a motor uzemi homersekletehez kepest ertendo, tehat hiaba van akar nyar is... Azert nyilvan mas a -30 fok, mint a +30, es az elobbiert feltehetoen tobb "buntetopont" jar.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 28. at 10:11, quad405 írta:

 

Nekem a problémaleírás sem teljesen egyértelmű: "100-200 Km után világít". OK de mihez képest? Olajcsere után vagy minden hosszabb útnál? Vagy ezt már tisztáztátok?

Most 12000 km futásnál jár az autó olajcsere óta. Amikor először csinálta akkor olajcsere után kb. 8000 - 9000 - et futott. Szerelőmmel megegyeztünk abban, hogy kap most egy olajcserét, aztán meglátjuk. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 31. at 11:59, Ozoltan írta:

Most 12000 km futásnál jár az autó olajcsere óta. Amikor először csinálta akkor olajcsere után kb. 8000 - 9000 - et futott. Szerelőmmel megegyeztünk abban, hogy kap most egy olajcserét, aztán meglátjuk. 

Ha még sokáig szeretnéd használni az autót, ne menj 10 ezer fölé olajcsere intervallumban, a Longlife olajat el kell felejteni, nem létezik ilyen, ahogy LongLife szűrő sem.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, Davee írta:

Ha még sokáig szeretnéd használni az autót, ne menj 10 ezer fölé olajcsere intervallumban, a Longlife olajat el kell felejteni, nem létezik ilyen, ahogy LongLife szűrő sem.

A 345ezer km sokaignak szamit? :) En itt tartok, csere 30ezrenkent (persze hosszu utakon hasznalva).

Sajnos tovabbra sem tudok egyeterteni a 10 ezrenel tovabb nem szabad es az ez meg az nem letezik jellegu kijelentesekkel.            

Ha mas nem, akkor ott a sok szazezer, akar egymillio kilomtert is futo kamion peldaja, ahol garantaltan nem tizezrenkent cserelnek olajat.   

Azok a peldak, hogy x vagy y csak 15, vagy 30 ezrenkent cserelt olajat, es lam, szetesett a motorja nem jelentenek semmit, mert van olyan eset, hogy akar 3ezrenkent is indokolt lenne a csere. Tehat minden a hasznalat jellegen mulik...
 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006-os évjáratú, 1.9 tdi H Astrám van, kanyarkövetős xenon lámpával. A jobb első tompított nem világít. Izzó többször cserélve.
Majd jobban megnézve, van egy vezeték, ami az izzót köti össze a trafóval, annak a trafóba bemenő csatlakozó vége van elégve, ezért nem ég.
Lehet ezt a kábelt cserélni? Neten keresgetve külön nem lehet venni. Tudtok rá valami megoldást?

Előre is köszönöm!
 

Módosítva : nzsancy7
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémával voltam kenytelen szembesülni, hogy a drága, szeretett Astra H Gtc 2007 rádiójának/fedélzeti komputerének gombjai nem azt csinálják, amit eddig. Tekerő melletti balra-jobbra nyíl, mindkettő a jobbra gomb szerint állít, az elmentett rádió állomás kiválasztó számok is elállítódtak. Pl: 2es, 6os a 8as rádióra állítja, a 3as gomb meg a CDre rakja át azt hiszem. (Tehát minden gomb érzékel, működik, csak nem azt csinálja, amit kéne). A probléma előtt kimentem vele a rétre, ezért előfordulhat, hogy csak valamilyen csatlakozó szétcsúszott, vagy mi lehet a gondja? (A kormányon lévő gombok rendesen működnek). 

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Módosítva : Marsinnen
Link to comment
Megosztás:

24 perce, Marsinnen írta:

Egy olyan problémával voltam kenytelen szembesülni, hogy a drága, szeretett Astra H Gtc 2007 rádiójának/fedélzeti komputerének gombjai nem azt csinálják, amit eddig. Tekerő melletti balra-jobbra nyíl, mindkettő a jobbra gomb szerint állít, az elmentett rádió állomás kiválasztó számok is elállítódtak. Pl: 2es, 6os a 8as rádióra állítja, a 3as gomb meg a CDre rakja át azt hiszem. (Tehát minden gomb érzékel, működik, csak nem azt csinálja, amit kéne). A probléma előtt kimentem vele a rétre, ezért előfordulhat, hogy csak valamilyen csatlakozó szétcsúszott, vagy mi lehet a gondja? (A kormányon lévő gombok rendesen működnek). 

Huzd ki a radiot par percre, lehet, hogy csak eltevedt a gombokat kezelo szoftver reszlet. Ha ez nem segit, akkor a gombok paneljenel kell keresni hibas forrasztast, kabelt, stb.

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, csaba66 said:

Huzd ki a radiot par percre, lehet, hogy csak eltevedt a gombokat kezelo szoftver reszlet. Ha ez nem segit, akkor a gombok paneljenel kell keresni hibas forrasztast, kabelt, stb.

A rádió kiszereléséhez ahogy láttam szükség van az OPEL autórádió kiszedő villára. Megoldható mashogy is, vagy érdemesebb megvenni azt?

Edit:

Utánaneztem, és 1e Ft környékén mozog, ezért majd veszek egyet :)

Módosítva : Marsinnen
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Marsinnen írta:

A rádió kiszereléséhez ahogy láttam szükség van az OPEL autórádió kiszedő villára. Megoldható mashogy is, vagy érdemesebb megvenni azt?

Edit:

Utánaneztem, és 1e Ft környékén mozog, ezért majd veszek egyet :)

Negy, megfelelo meretu szog is megteszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy Opel H Astra 1.8-as benzines 140LE-s Caravan Cosmo kombit. Fekete fejegységem sima CD30-as, én szeretnék MP3-as zenéket is lejátszani, így találtam a neten olcsón ugyanolyan színű fejegységet ami CD30 MP3-as feliratú. Lehetséges a cseréje erre, illetve be kell-e taníttatni?

Előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, sz.dani25 írta:

Sziasztok!

Vettem egy Opel H Astra 1.8-as benzines 140LE-s Caravan Cosmo kombit. Fekete fejegységem sima CD30-as, én szeretnék MP3-as zenéket is lejátszani, így találtam a neten olcsón ugyanolyan színű fejegységet ami CD30 MP3-as feliratú. Lehetséges a cseréje erre, illetve be kell-e taníttatni?

Előre is köszönöm! 

Lehetséges, de erről már sokat irtak itt a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Janó32 said:

Bár J Astra/B Meriva volt amiket elkezdtem nézegetni, de lehet h inkább H-ra váltanék a G-ről. A 105 lóerős és a 116 lóerős motorok közt mi a differencia? Melyik az ami inkább megbízhatóbb? 

Ha ezekről beszélsz, akkor Davee jóvoltából itt egy jó kis leírás: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

Hacsak nem nagyon rozsdás vagy nincs valami gyógyíthatatlan baja, én  nem cserélném le a G-t, ha  a motorja megbízhatóan működik. Nem ismerem ugyan a motorod típushibáit, de a fent említetteknek van bőven.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, quad405 írta:

Ha ezekről beszélsz, akkor Davee jóvoltából itt egy jó kis leírás: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/230/z16xep_vs_z16xer

Hacsak nem nagyon rozsdás vagy nincs valami gyógyíthatatlan baja, én  nem cserélném le a G-t, ha  a motorja megbízhatóan működik. Nem ismerem ugyan a motorod típushibáit, de a fent említetteknek van bőven.

Köszönöm! Eléggé lelombozódtam... Reméltem hogy mindenben egyértelmű előrelépés lenne a G-hez mérten. Nincs vele különösebb gondom csak már korosodik, mondjuk az olajat csipegeti elég jól (Mobil 3000 XE 5w30-ból 4-5dl/1000km) és mostanában mintha jobban melegedne (mindig kapcsolja  a motorhűtést) de talán hirtelen ennyi... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 

Tanácsotokat szeretném kérni , hogy egyáltalán merre induljak (autovillamosságis már 3 elhajtott mondván gyári a riasztó) , hogy a kocsi riasztója magától megszólal ! Teljesen random helyeken és módon. H astra. Nálam okosabbak mondták , hogy lehet a nyár végett bogarak maradnak bent de a belső érzékelő kikapcsolása után is csinálta szintén random módon ! Egyetlen egy halvány összefüggést találtam két megszólalás helyszíne között mégpedig azt , hogy ahol álltam egy hangyányit lejtette balra. És arra gondoltam , hogy nem e valami emelésérzékelő (lehet , hogy nagy hülyeség amit írtam) romlott el. Most talán el tudom vinni valakihez de mindenképpen szerettelek volna Titeket is erről megkérdezni  ! 

 

Válaszotokat , segítségeteket előre is köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, gerigeree írta:

Tanácsotokat szeretném kérni , hogy egyáltalán merre induljak (autovillamosságis már 3 elhajtott mondván gyári a riasztó) , hogy a kocsi riasztója magától megszólal ! Teljesen random helyeken és módon. H astra. Nálam okosabbak mondták , hogy lehet a nyár végett bogarak maradnak bent de a belső érzékelő kikapcsolása után is csinálta szintén random módon ! Egyetlen egy halvány összefüggést találtam két megszólalás helyszíne között mégpedig azt , hogy ahol álltam egy hangyányit lejtette balra. És arra gondoltam , hogy nem e valami emelésérzékelő (lehet , hogy nagy hülyeség amit írtam) romlott el. Most talán el tudom vinni valakihez de mindenképpen szerettelek volna Titeket is erről megkérdezni  ! 

Egy hangyanyi lejtes nem lehet ok, ha egyaltalan van ilyen erzekelo (es ha van, akkor sem poziciora, hanem mozgasra erzekeny).

Alapvetoen ket eset van: vagy valamelyik erzekelo (beleertve a kabeleit is) hulyul meg, vagy a kozponti egyseg. Talan Tech2 vagy Opcom jelzi a hibat, esetleg ki tudja olvasni, mi volt az utolso riasztas oka, ugyhogy inkabb ilyennel is rendelkezo emberhez, esetleg markaszervizbe erdemes vinni.

Egy altalanos szerelonek nyilvan tul sok ido vegigbogaraszni egy ismeretlen rendszert, amihez aztan alkatresze sem lesz, hacsak nem egy kabeldarabot kell cserelni, szoval ertheto, hogy nem kapkodnak a munka utan.

Szamomra az is kerdeses, mennyi haszna van egy ilyen riasztonak. Lehet persze olyan amator probalkozo, akit mar a megszolalasa is elriaszt, de ha valaki komolyan akar valamit, azt biztos nem fogja gatolni semmiben. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, csaba66 írta:

Egy hangyanyi lejtes nem lehet ok, ha egyaltalan van ilyen erzekelo (es ha van, akkor sem poziciora, hanem mozgasra erzekeny).

Alapvetoen ket eset van: vagy valamelyik erzekelo (beleertve a kabeleit is) hulyul meg, vagy a kozponti egyseg. Talan Tech2 vagy Opcom jelzi a hibat, esetleg ki tudja olvasni, mi volt az utolso riasztas oka, ugyhogy inkabb ilyennel is rendelkezo emberhez, esetleg markaszervizbe erdemes vinni.

Egy altalanos szerelonek nyilvan tul sok ido vegigbogaraszni egy ismeretlen rendszert, amihez aztan alkatresze sem lesz, hacsak nem egy kabeldarabot kell cserelni, szoval ertheto, hogy nem kapkodnak a munka utan.

Szamomra az is kerdeses, mennyi haszna van egy ilyen riasztonak. Lehet persze olyan amator probalkozo, akit mar a megszolalasa is elriaszt, de ha valaki komolyan akar valamit, azt biztos nem fogja gatolni semmiben. 

Na erre nem is gondoltam , hogy a ki lehet olvasni. Nagyon szépen köszönöm.

 

Módosítva : gerigeree
Link to comment
Megosztás:

3 órája, gerigeree írta:

Na erre nem is gondoltam , hogy a ki lehet olvasni. Nagyon szépen köszönöm.

Simán lehet akár az ajtó átvezető kábel törései miatt is. Ahogy hül az autó vagy épp melegszik a napon.

Emelésre van érzékelő, én egy gumisnál kipróbáltam. Az is igaz, hogy nagyon meg kellett emelni mire riasztott.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Imre75 írta:

Sziasztok,

ha már riasztók. Milyen nem gyárit ajánlanátok. Ez pl. megfelelne?

https://www.autoriasztoshop.hu/webshop/can-bus-rendszer-riasztok/35-phobos-ds-500u-can.html

Értem, hogy "attól függ, mit akarok", erre a kérdésem, hogy ki mit használ? Canbusos riasztó, váltózár, egyedi megoldások?

Köszönöm

https://www.autoriasztoshop.hu/webshop/inditasgatlok/40-skybrake-inditasgatlo-es-rablasgatlo.html

Igaz, nem riasztó, de én ezt használtam (meg egy rejtett kapcsolót az üzemanyagszivattyú áramkörében), ezzel is adtam el az autót, 6 éven át tökéletesen működött. Csendes, teszi a dolgát. A riasztóra már nem nagyon figyelnek fel. Ha van cascod, arra is figyelj, hogy a biztosító is elfogadja a azt, vagyis érdemes MABISZ által javasoltat venni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét segítséget kérnék, előre is köszönöm.

Adott Astra H, klíma működés közben a ventiláros erős fordulattal be-ki kapcsolgat. Azt már sikerült kideríteni, hogy a venti előtét ellenállását kell cserélni, de azt hol találom?

Nem szeretnék ezért szerelőhöz menni, annyi műszaki érzékem van :-)

Várom, és köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, MésziPeti írta:

Adott Astra H, klíma működés közben a ventiláros erős fordulattal be-ki kapcsolgat. Azt már sikerült kideríteni, hogy a venti előtét ellenállását kell cserélni, de azt hol találom?

Meg csak rajzon lattam, de a kesztyutarto mogott, a ventilatoros egysegtol balra, fent mutatja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.