Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Most járok itt először.

Azokhoz lenne egy kérdésem akiknek vagy van új Astra H 1.7CDTi-jük vagy esetleg szereztek már vele tapasztalatot.

Én korábban benzineseket vezettem főleg, nem sok diesel-es tapasztalatom van.

A helyzet a következő. December eleje óta van meg az autó. Valójában nagyon nagy hidegek nem voltak eddig, a legrosszabb kb. -6, -8 volt reggelente. Én még nem láttam az izzítás visszajelzőt. Egyszer sem, még akkor sem amikor az összes többi rendszer ellenőrzése lefut gyújtásráadáskor. Ennek nem kellene felvillannia legalább 1-2 mp-re?

A használatiban nincs írva, csak az, hogy ha kigyullad akkor várni kell. Egyébként semmi baja az autónak, szépen indul, csak furcsálom. Ugyanúgy ahogy a vízhőfokmérő hiányát. Végülis a tervező urak tudják mit csinálnak. Ha nem kell, nem kell.

Azért írtam, hogy Astra H tulajdonosok írjanak, mert lehet, hogy ez is valami új 'mellékhatás'.

Válaszotokat előre is köszönöm!

N.

Link to comment
Megosztás:

Bár nem H Astrám van: Common rail motornál a befecskendezéssel olyan mértékben tud variálni az elektromos motorvezérlés, hogy izzítás nélkül is el tud indulni a motor, nagyon hidegben is (tud játszani a befecskendezések számával, idejével, adagméretével, mindezzel hengerenként függetlenül). Ugyanezért a vezérlés dönt arról is, hogy indításkor izzít-e avagy sem, gondolom a különféle hőmérséklet adatok alapján.

Nekem a DTI vectra csak 0 fok környékén izzít és csak akkor ha sokat állt az autó. Meglepően sokáig meleg marad a blokkja...

Link to comment
Megosztás:

Bár nem H Astrám van: Common rail motornál a befecskendezéssel olyan mértékben tud variálni az elektromos motorvezérlés, hogy izzítás nélkül is el tud indulni a motor, nagyon hidegben is (tud játszani a befecskendezések számával, idejével, adagméretével, mindezzel hengerenként függetlenül). Ugyanezért a vezérlés dönt arról is, hogy indításkor izzít-e avagy sem, gondolom a különféle hőmérséklet adatok alapján.

Nekem a DTI vectra csak 0 fok környékén izzít és csak akkor ha sokat állt az autó. Meglepően sokáig meleg marad a blokkja...

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Ezekszerint nem beteg a drágaság..... :wink:

Az előbb olvasgattam a régebbi hozzászólásokat. Ha valakit érdekel még a felszereltség, szívesen szemezgetek.

Az enyém egy szalonból "megnyert" Cosmo néhány plusszal.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy dci klióm is a vectra mellett, de az pl minden indításkor izzít. Sajna kb 20k km után megfinganak benne az izzítógyertyák. Lehet keresek valami módot arra, hogyan lehetne belehekkelni más, tartósabb izzítógyertyát. A legmeglepőbb, hogy a szerviz szerint két-három halott izzítógyertyával is csont nélkül indul egy két főtengelyfordulat után... Szóval sok érdekesség van a common-rail rendszerben a jó gázreakcíón, és jó hatásfokon túl..,

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Ezekszerint nem beteg a drágaság..... :wink:

Az előbb olvasgattam a régebbi hozzászólásokat. Ha valakit érdekel még a felszereltség, szívesen szemezgetek.

Az enyém egy szalonból "megnyert" Cosmo néhány plusszal.

Légyszi szemezgess... :roll: Tényleg, hogy érted azt, hogy "megnyert"?

Egyébként király az avatarod! Szerintem a tied az első H Astrás avatar...

Link to comment
Megosztás:

az Astra H dizel motorjai inditáskor és a beindulás után izzit.

kivétel amikor nagyon hideg van, mert akkor 1-2 mp is a gyujtás ráadása után izzit.

ha baja van az aizzitás rendszernek, akkor a motorkontrol világit inditás után!!!!!!!!

Ha február 1-ig értesz hozzá, akkor még elhisszük neked... :wink:

Link to comment
Megosztás:

mert a müszerfal is egy vezérlőegység /IPC nek hiják/, és előfordul, hogy az nem tud kommunkiálni a hátsó vezérlőegységben /REC nek hiják/ lévő vonohorog modullal.

az igazság szerint ilyennel még mi nem találkoztunk.

mi mindegyiket be tudtuk kötni-programozni......

Uhuhu!

És ez a "nemtudkommunikálni-dolog" véletlenül nem lehet mondjuk gyári hiba és gariba cseréltetni, vagy valami hasonló?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Bekaphatják ott künn!!! A sváb nénikéjüket!

én voltam Astra H tanfolyamon.

azt mondták: az lesz és olyan mint a golfnál csak egy hajszállal jobb.

azaz ugyanakkora a csoimagrartó. az utastér 5 cm rel tágasabb, 3 karosszéria /3,5,combi/ ugyanolyan karakterü motorok, stb....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Megvolt az astra H CDTI (100 LE) teszt.

Sajna ma reggel nem a legjobban ébredtem, vacak megfázás és torokfájás lett rajtam úrrá, persze ez nem ok arra, hogy egy egész napos tesztvezetést kihagyjak. Nagy nehezen összeszedtem magam és elmentem a helyi márkakereskedésbe a tesztautóért.

Az autót aránylag fájdalommentesen megkaptam, igazolványt, jogsit és egy közüzemi számlát kellett felmutatnom, majd egy cirka négy oldalas dokumentumot mely a feltételeket tartalmazta két helyen alá kellett írnom, cserébe kaptam forgalmit és egy kulcsot. A kulcs a korábbi vw kulcsokhoz hasonló bicskakulcs, gombnyomásra előugrik a tolla.

Kisétáltam az autóhoz, körbejártam. A sokak számára ismerős ötajtós h astra küllemét nem most nem méltatnám hosszasan kinek bejön, kinek nem, nekem tetszenek a tejfehér/piros hátsó lámpák, a magas övvonal, a motorháztető süllyesztett közepe. A gumik 205/55R16 Bridgestone Turanzák, nagyszerű, a vectrámon is ez a méret van. Az ajtók csukódásakor érezhető, hogy nehezek és van bennük anyag. A belső már nem ilyen csodálatos, a műszerfalon felhasznált műanyagok kemények és olcsó hatásúak, az órák festett ezüstszín kerete is inkább elviselhető mint szép. Az ajtókilincsek krómozott műanyagdarabok, kevésbé masszívnak és időtállónak tűnnek mint a vectrámban. Az ajtót burkoló műanyag viszont már jó tapintású. Az elektromos tükör és ablak kapcsolói kicsit nehezen járnak, de elhelyezésük ergonómikus, használatuk egyszerű és magától értetődő. A tesztautó digitális klímaberendezéssel és gyári CD30-as rádióval is rendelkezett, mindezek a középen kissé esetlenül süllyesztve elhelyezett nagyméretű kijelzőre írták ki információikat. A váltókar kellemesen rövid és vaskos, króm gyűrűvel és króm fitymával, amit felhúzva jobb hátra találjuk meg a hátramenetet. A króm előfordul még a kézifék gomján is, egész kellemes látvány. Bár a műszerfalat kissé igénytelen anyagokból készítették a kormány mérete, formája és bőr bevonata kárpótolt valamelyest, élvezet markolni és forgatni. Az ülések kárpitozása a vectrához képest határozottan egyszerűbb, puritánabb, de formájuk és oldaltartásuk jó, a vezető ülőlapja is dönthető. A deréktámaszt hiányoltam. A helykínálat korunk középkategóriás autóival szemben támasztott követelményeknek megfelelő, magam mögött elférek, a lábtér megfelelő, ha beteszem a gyerekülést hátra az anyósülést nem kell oly mértékben előretolnom, hogy ne férjek el.

A motor halk, de érezhetően dízeles kerregéssel kel életre, járása nem érezhető az utastérben melyben üldögélve az autó masszívnak, erősnek hat amit csak fokoz az ajtó halk ám súlyos csattanása beszállás után. A beltér puritánságán tullépve a motor enyhe dízelkerregésén túl az utastérben csend honol. Elinduláshoz elegendő a motor a nyomatéka, ám ha az ember figyelmetlenül túl hirtelen ugrik le a kuplungról könnyedén lefullasztható. Nagyon hiányolom az astra h-kból a vízhőfok mérőt, így kb 15 perces városi araszolgatás után kezdtem próbálgatni a motor képességeit. Az alapjárat környékén enyhén nyomatékszegény motor úgy 1800-as fordulatszám környékén magára talál és hengerűrtartalmához képest meglepően agilisan mozgatja a nehéz karosszériát (100 lovas változat). A lendülete egészen 120-ig példás, bár utána lanyhul 160-170-et aránylag kivárható idő alatt eléri, akár emelkedőn is.

Tesztútvonalként elmentem a Balaton fele, a bakonyban kellemes kanyarokkal teletűzdelt főút vezet arrafele ahol alkalmam nyílt a futómű, a gumik, és a kormányzás valamint a fékek tesztjére. Épp a gyorsulást és a kanyarsebességet teszteltem amikor a visszapillantóban feltűnt egy fekete celica és rögtön az a gondolatom támadt vajon meg tud-e előzni ezen az erős emelkedőkkel, lejtőkkel, S kanyarokkal teletűzdelt útszakaszon...

Kanyarokban jól fekszi az utat, ha sikerül kicsit gyorsabban belemenni a kocsi semlegesen viselkedik, enyhe kúszást lehet érezni a kanyar külső íve felé. A fékek nagyon jók, harapósak és könnyen adagólhatóak, ezekkel a gumikkal igen ritkán szólt közbe az abs. A kormány közvetlen, bár sok visszajelzést nem nagyon érezni, nekem pont megfelel, és hát ez itt végülis egy gazdaságosan üzemeltethető családi autó. A futóműve is bolondbiztos és emellett még nem kényelmetlenül kemény, szépen csendben nyeli az úthibákat. Veseköveket nem ő fogja kirázni.

A csomagtartója használható méretű és ahogy a képeket elnézem azt nem sikerült lefotóznom. A fogyasztása sem horror, a kemény bakony környéki sprinteket, kanyarokban élvezkedést visszakapcsolásokat és padlógázakat figyelembe véve nem sok a 7,59l 100 km-re.

U.i: A csomagetere egészen használható méretű és tűrhetően pakolható.

http://www.freeweb.hu/supportandservice/ke...x.php?g=astra-h

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.