Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

Épp nemrég néztem, hogy 20onpárezerért kapható egy olyan átalakító, amivel 100%-osan is tankolhacc etanolt.

Egyébként ki lesz javítva a megfolyás, csak várjuk a javítófestéket.

javasolnám a téma átnézését a fórumon, amelyik ezzel foglalkozik, aztán felhívni Futó mestert, mert jelenleg az övé a legtutibb, csak sajna a szusiba nem lenne töksi, mert ennek a lambdaszondicsekje nem kompatible, de dolgozik az ügyön.

Opelekbe eddig mondhatni 100%-ig jó.

Addig meg ha útba esik, tessék kimenni Sámson alá az AVia kútra etanolért. ~240 Ft/liter

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

javasolnám a téma átnézését a fórumon, amelyik ezzel foglalkozik, aztán felhívni Futó mestert, mert jelenleg az övé a legtutibb, csak sajna a szusiba nem lenne töksi, mert ennek a lambdaszondicsekje nem kompatible, de dolgozik az ügyön.

Opelekbe eddig mondhatni 100%-ig jó.

Addig meg ha útba esik, tessék kimenni Sámson alá az AVia kútra etanolért. ~240 Ft/liter

De nagyon nem esik útba sajna

Link to comment
Megosztás:

danke :devlish:

Csatlakoznék énis, bár megint nem voltunk 4 napig gép előtt, csütörtöktől köv. hétfőig megint irány surány.

Talán mostmár végre a Kadival fogunk menni, ha készen lesz a gázosítás, mert úgy biza már jobban megéri, mint Smarttal.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szétszedtem a dobfékemet, szerencsére minden a helyén maradt, de két rövid, úgy másfél centi hosszú, és kb. 8mm széles lelapított végű rugó kiesett, és fogsincs, hova való, tud ebben vki segíteni?

(Minden a helyén van, a feszítőrugó, a nyomórúd, az utánállító kar rugója, a kar is rendben van, de azért egy kicsit állítottam a nyomórúdon szétfelé)

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem a dobfékemet, szerencsére minden a helyén maradt, de két rövid, úgy másfél centi hosszú, és kb. 8mm széles lelapított végű rugó kiesett, és fogsincs, hova való, tud ebben vki segíteni?

(Minden a helyén van, a feszítőrugó, a nyomórúd, az utánállító kar rugója, a kar is rendben van, de azért egy kicsit állítottam a nyomórúdon szétfelé)

Az kb a fékpofa leszorító rugója lesz :D annak a végére még kell egy tányérszerű kis valami ami egy ellapított végű szegbe akad bele. Sajnos fotóm nincs róla hogyan is néz ki ;) de asszem az Unix honlapján fent van a robbantott rajz róla.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az kb a fékpofa leszorító rugója lesz :D annak a végére még kell egy tányérszerű kis valami ami egy ellapított végű szegbe akad bele. Sajnos fotóm nincs róla hogyan is néz ki ;) de asszem az Unix honlapján fent van a robbantott rajz róla.. :rolleyes:

Sajna csak Astra képeim vannak rugókról-rögzítőről, nem hasonló?

362807.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azok, ami a jobb felső sarokban vannak.

De csak kettő, mivel ez kétoldali szett.

A fékpofa fölé kell tenni:

362825.jpg

Nekem hátulról kell bedugni a lapított végű szeget , aztán fel a pofát aztán a rugót, és van a szeg ellendarabja, egy kis kupakszerű, azt kell kombináltfogóval felnyomni a rugó ellenében, és ha fent van elfordítani 90-fok al így marad fent.

Link to comment
Megosztás:

A fékpofa fölé kell tenni:

Nekem hátulról kell bedugni a lapított végű szeget , aztán fel a pofát aztán a rugót, és van a szeg ellendarabja, egy kis kupakszerű, azt kell kombináltfogóval felnyomni a rugó ellenében, és ha fent van elfordítani 90-fok al így marad fent.

Én is valami ilyesmire gondoltam, de nekem ott semmilyen szeg, meg rugótányér, meg semmi nincs :rolleyes:

Gondosan átnéztem én mindent, hisz tudom, hogy ha valaminek helye van, akkor az látszik, hogy hol volt, valami kis kopásnyom, vagy ahova rácuppan. Megnézem a sárban, hátha az a kis szeg elrepült, bár szerintem inkább elnyíródhatott, és akkor felújítószett vásárlás következik.

Azt nem tudjátok, milyen vastagság még, ami biztonságos a fékpofán? nekem olyan 4-5 mm lehet, de mintha a széle töredezne le. És az autómata utánállító nem hiszem, hogy jól műxik rajta, mert Roli múltkor kiprószálta, mondtam neki nézze már meg, mert szerintem nagyon gyenge a fék, de sehol sem ereszt, nem levegős, és aszo9nta, hogy nagy a távolság a fékpofa, és a dob között, lehet is hallani.

Imádom az OPELt, 1884 Ft-ért komplett felújítószettet kaptam.......... ja és még a MOTE-s kedvezmény is lejön.........

Link to comment
Megosztás:

1884 Ft-ért komplett felújítószettet kaptam.......... ja és még a MOTE-s kedvezmény is lejön.........

Az a komoly 10%? :rolleyes: Ne viccelj már ;) ettől olcsóbban megkapod onnan nem messze, kedvezmény nélkül.. :D

Link to comment
Megosztás:

Mi a baj azzal a 10%-kal?

Na meg lehetne sűrűbben is használni a tagsági nyújtotta előnyöket. Én meg nem is használom, csak elkötelezett vagyok egy márka iránt, és jobbnak tartanám, ha inkább az összetartás lenne erősebb, mintsem a széthúzás, mert máshol olcsóbb a tagság...

Endlos! Keverő? Vigyem? Holnap/holnapután szabad vagyok, szpless van nálam és nem félek használni. Nagy a sár felétek?

Link to comment
Megosztás:

Mi a baj azzal a 10%-kal?

Na meg lehetne sűrűbben is használni a tagsági nyújtotta előnyöket. Én meg nem is használom, csak elkötelezett vagyok egy márka iránt, és jobbnak tartanám, ha inkább az összetartás lenne erősebb, mintsem a széthúzás, mert máshol olcsóbb a tagság...

Endlos! Keverő? Vigyem? Holnap/holnapután szabad vagyok, szpless van nálam és nem félek használni. Nagy a sár felétek?

Hozhatod egész nap, a sár nagy, de ha a Smarttal ki tudunk menni, akkor te is a Splash-el. (szerintem ügyesebb vagy, mint Gyömbi)

Link to comment
Megosztás:

Mi a baj azzal a 10%-kal?

Na meg lehetne sűrűbben is használni a tagsági nyújtotta előnyöket. Én meg nem is használom, csak elkötelezett vagyok egy márka iránt, és jobbnak tartanám, ha inkább az összetartás lenne erősebb, mintsem a széthúzás, mert máshol olcsóbb a tagság...

De Laci, hol használjam? :D (ismerem az elfogadóhelyek listáját, mielőtt megkérded :P ) Jó ha egy hónapban 2x kiteszem a lábam 10km-nél messzebb és akkor se viszem túlzásba a dolgokat, csak épp amire szükséges :D amúgy néhanéha ha kerül 1-1 új arc azért megmutatom nekik, hogy ilyen is van.. :D

Az elkötelezettség meg szerintem bőven megvan nálam is csak nincs keretem gépparkra :D de esküszöm elviszlek egy körre ha lesz végre egy 400-as Mantám ;)

Ezt a széthúzást meg nem kifejezetten értem de ne is menjünk bele. Tominak írtam, hogy ha küldi a tapétákat akkor küldje már el neked (így olcsóbb is a fuvardíj, nem?) és majd valamikor beszaladok érte ha nálad lesznek :D persze ha nem probléma.. :D

Lángban? (oda is érvényes a MOTE kártya :D

Nem éppen, tessék jobban elolvasni hol is ;) de én nem reklámozok itt nem ide tartozó személy(eke)t/cége(ke)t.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hozhatod egész nap, a sár nagy, de ha a Smarttal ki tudunk menni, akkor te is a Splash-el. (szerintem ügyesebb vagy, mint Gyömbi)

Megpróbálom, bár ahogy a mai napom "el lett szabva", és nem jutottam ki vele, úgy a holnapi is.

Csak holnap annyi a különbség, hogy Tominknak lesz az óvodai ballagása, utána meg egy kis kaja. Pénteken Lacuséknak lesz gála a suliban, péntektől meg még délelőttös is leszek, szal hétvégén talán délután eljutok vele. Mindenképp telefonálni fogok előtte. Ha akkor se, akkor jövő hét második fele a leghamarabb, mert Bencének is van egy komoly fellépése a jövő hét kedden... a klinikai fül-orr-gége műtőben mandulátlanítást mutatnak be rajta a dokik, remélem ezzel sokkal jobb lesz neki.

Na meg lehetne sűrűbben is használni a tagsági nyújtotta előnyöket. Én meg nem is használom, csak elkötelezett vagyok egy márka iránt, és jobbnak tartanám, ha inkább az összetartás lenne erősebb, mintsem a széthúzás, mert máshol olcsóbb a tagság...

De Laci, hol használjam? :D (ismerem az elfogadóhelyek listáját, mielőtt megkérded :D ) Jó ha egy hónapban 2x kiteszem a lábam 10km-nél messzebb és akkor se viszem túlzásba a dolgokat, csak épp amire szükséges :D amúgy néhanéha ha kerül 1-1 új arc azért megmutatom nekik, hogy ilyen is van.. :P

Az elkötelezettség meg szerintem bőven megvan nálam is csak nincs keretem gépparkra :D de esküszöm elviszlek egy körre ha lesz végre egy 400-as Mantám ;)

Ezt a széthúzást meg nem kifejezetten értem de ne is menjünk bele. Tominak írtam, hogy ha küldi a tapétákat akkor küldje már el neked (így olcsóbb is a fuvardíj, nem?) és majd valamikor beszaladok érte ha nálad lesznek :D persze ha nem probléma.. :D

Nem éppen, tessék jobban elolvasni hol is :D de én nem reklámozok itt nem ide tartozó személy(eke)t/cége(ke)t.. :rolleyes:

Hol? Tudom, hogy nem sok a helyi mote tali, de általánosságban, ha valaki talira is jár, meg tankol Agip-n, meg megveszi a Csergőből a cuccot (Van posta, vagyis futár, kb. 1000 Ft, ha jól emléxem), máris visszajön hiánytalanul a tagsági ára. Az, hogy ahhoz, hogy az apeh 1%-ot megkaphassuk, ugye kell bírósági végzés, aminek van ügyvédi költsége, van könyvelő, aki rendben tartja a könyvelést, fizetünk a weblapokért, fórumért, reklám anyagokért, tagsági legyártás+posta már nem is akartam említeni, csak szeretném, ha tisztán látná mindenki, hogy ez nem csak annyi, hogy ti fizettek, mi meg kamatoztatjuk. ;)

Link to comment
Megosztás:

Bencének is van egy komoly fellépése a jövő hét kedden... a klinikai fül-orr-gége műtőben mandulátlanítást mutatnak be rajta a dokik, remélem ezzel sokkal jobb lesz neki.

Vagyis műtét húúúúúúú

Hétvégén nem vagyunk itthon, vagy pénteken, vagy szombaton reggel indulunk, de mostmár valószínűbb, hogy szombaton reggel Diósgyőrbe, és szombat-vasárnap ott leszünk a Várjátékokon.

Link to comment
Megosztás:

Gonbdolkodok egy cigi közben, ez nem lehet, nincs olyan, hogy egy súroló hang jó. Aztán mellé ülök, nem igaz, annyiszor szedem szét, és rakom össze, amíg emg nem találom a hibát, ami okozza. Tekerem a kereket, nem súrol, na mijazisten. Esküszöm betekerem a csavarokat lazán, nem súrol. Meghúzom őket súrol. Na aqrvaannyát, anno azt mondták, hogy ezek kimondottan alufelni csavarok. ezek szerint 4 év hátsó fék nélkül járok, mert amint rátettem elvileg ezek a csavarok ledarálták a központosító rugótányért. így ha kicsit fogott is, de összevissza félrekopott, és nem volt igazán hatékony, sőt felül a munkahenger nem is tudta a megfelelő helyen nyomni a pofákat...........

jöhet a másik oldal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.