Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Lihi/lihu stb. Ki hogy hívja.

Ez az a kis lefolyós faedény, amit a hordóra raknak úgy, hogy a csöve belóg a hordó lyukába, és ebbe meg öntik vödörrel a mustot, az meg befolyik a hordóba.

Nézd már meg léci, nem maradt-e otthon még ilyen fa távtartó, mert nem megy le teljesen a prés, az összeset beleraktam, amit adtál. Kettesével. Csörögj már rám, ha valamit rosszul csinálok, nem veszem fel a telefont, csak feljövök gép elé.

Nyahh vágtam tetőlécekből még 4-et, így már jobb az állás, majdnem 5 liter egy préselés, felvettem videóra :)

Első bográcsnyi forralás alatt, mindjárt kerül bele a nyírfacukor, aztán dunsztolás, és kész a tökéletes elvileg egész télen kitartó 15 liter must. Ha tudnám, hogy kell, szörpöt főznék inkább, mert annak a tárolása is gazdaságosabb, és tartósabb is.

Hmmm kissé elvadult íze lett, mintha ribizli, és szeder, meg kökény is lenne benne. Igen, az apró szemű túl sok esőt kapott termés jövevénye. Nem rossz, de mintha multivitamin pezsgótblettát oldottunk volna fel, és azt innánk. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Nézd már meg léci, nem maradt-e otthon még ilyen fa távtartó, mert nem megy le teljesen a prés, az összeset beleraktam, amit adtál. Kettesével. Csörögj már rám, ha valamit rosszul csinálok, nem veszem fel a telefont, csak feljövök gép elé.

Nyahh vágtam tetőlécekből még 4-et, így már jobb az állás, majdnem 5 liter egy préselés, felvettem videóra :)

Első bográcsnyi forralás alatt, mindjárt kerül bele a nyírfacukor, aztán dunsztolás, és kész a tökéletes elvileg egész télen kitartó 15 liter must. Ha tudnám, hogy kell, szörpöt főznék inkább, mert annak a tárolása is gazdaságosabb, és tartósabb is.

Hmmm kissé elvadult íze lett, mintha ribizli, és szeder, meg kökény is lenne benne. Igen, az apró szemű túl sok esőt kapott termés jövevénye. Nem rossz, de mintha multivitamin pezsgótblettát oldottunk volna fel, és azt innánk. Érdekes.

Zoli! Ha elfogyott a fa, akkor fogod, feltekered teljesen, teszel még bele szőlőt, majd mész lefelé. :D

Link to comment
Megosztás:

Zoli! Ha elfogyott a fa, akkor fogod, feltekered teljesen, teszel még bele szőlőt, majd mész lefelé. :)

Az butaság lenne, én rendesen ki akarom nyomni belőle, de megoldottam, úgy kipréseltem, hogy utána 2 félkör alakben tudtam kivenni az anyagot, mint valami építőanyagot, téglát.

Link to comment
Megosztás:

Srácok,mit szólnátok egy olyanhoz,hogy:

Van nekem pár műanyagvödröm amit felajánlanék Endinek,Sanci nálad van bicajalkatrész ,

ami nekem kellene,nálam van neked sör,esetleg még Macinál is lenne bicajalkatrész nekem.

Ezért arra gondoltam,hogy mi lenne ha összefutnánk valahol középen ami mindenkinek

közel van(én pl. az Ujfalui Fesco gazdaságos parkolóra gondoltam)és elcserélgetnénk a

cuccokat meg dumálnánk! :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok,mit szólnátok egy olyanhoz,hogy:....

cuccokat meg dumálnánk! :D

Részemről okés de nem az elkövetkező néhány napban :D összeszedtem valami vírusos vackot :) (neeeem, nem dll fájlt :D ) táppénzre is vágott a doki, még a főnökömet is felhívta, hogy eszébe ne jusson alkalmazni egy kis ideig.. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem butaság.

Nagyapám addig tömte, míg majdnem tele nem volt. :)

Az egyértelmű, én is fullig tömöm, de ha nem tudom az aljáig letekerni, mert 20centi kimarad alul, mivel felül az öntvény alátét rész fennakad az oldalfal felső szélébe, akkor nem jön ki belőle minden lé. Ezzel a fa-pótlással még másfél liter lejött belőle. Összesen végülis olyan 10 liter nagyon durva nagyon vitamindús, mármár a ribizli, és csipkebogyó kombinácira emlékeztető ízű must készült, szigorúan csak ásványvízzel hígítva fogyasztható, úgyhogy szerintem kitart a télen :-)).

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd egyeztetünk időpontot,ha a többiek is benne vannak.Még arra is gondoltam,

hogy"astrásgyereknek"(te ismered -F Astrás)is szólok majd, hátha ő is eljönne (persze ha már eldőlt,hogy összejön a tali.).

Idejében előre kell megtervezni, bár én rugalmasan mozgolódok szerintem főleg hétköznap, legvégebbre pénteken, mert a hétvégék vásárral telnek. Bár Bújfaluban a folyópart jobb, mint a TESCO parkoló nem? Ennyi erővel lehetne Debrecenben az Elektroworld, ha nosztalgiázni akarunk :-)) Corsika te hol is lax?

Link to comment
Megosztás:

Idejében előre kell megtervezni, bár én rugalmasan mozgolódok szerintem főleg hétköznap, legvégebbre pénteken, mert a hétvégék vásárral telnek. Bár Bújfaluban a folyópart jobb, mint a TESCO parkoló nem? Ennyi erővel lehetne Debrecenben az Elektroworld, ha nosztalgiázni akarunk :-)) Corsika te hol is lax?

Még szerencse,hogy benne van a személyes adatoknál a lakóhely az avatar alatt! :)

Biharkeresztes ,a 42(E-60) főút határnál,ahogy mész ki Nagyváradra.

A Berettyópart elég vizes mostanában,azért gondoltam inkább aszfaltos helyre.A Fesco ráadásul ott van

Ujfalu Debrecen felőli végén,mindenkinek közelebb,lehet enni-inni ,fagyizni,WC stb...

Link to comment
Megosztás:

Még szerencse,hogy benne van a személyes adatoknál a lakóhely az avatar alatt! :)

Biharkeresztes ,a 42(E-60) főút határnál,ahogy mész ki Nagyváradra.

A Berettyópart elég vizes mostanában,azért gondoltam inkább aszfaltos helyre.A Fesco ráadásul ott van

Ujfalu Debrecen felőli végén,mindenkinek közelebb,lehet enni-inni ,fagyizni,WC stb...

Occa, bennevok

Olvassatok vissza 2-vel

Link to comment
Megosztás:

Mackó kérlek töröld ezt, esetleg adhatnál modi jogot is, úgy is olyan makrancos vagyok, hogy agyrafőre mindenkit kitölrök.

Még én sem kérek :D pedig néha unalmamban kitörölgetném a fölös h.sz.-eimet :) amúgy meg ott van az avatarod alatt a "! JELEZ" és úgy megoldódik a bajod.. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem törlöm :)

AMúgy ez a modi dolog nem olyan eccerű, mint gondolod Zoli. :D Itt egyrészt megbeszéljük, másrészt nem én vok a főfő és egyedüli döntő, harnmadrészt meg elvekben csak aktív (rendezett) tag lehet az. Amúgy a holnapi napra van már segítséged? Mert én spec szabadnapos leszek, csak Ildin múlik a helyzet, ha esetleg kellenék.

Link to comment
Megosztás:

Nem törlöm :D

Amúgy ez a modi dolog nem olyan eccerű, mint gondolod Zoli. :D

Ugye más fórumokon nincs lehetőség a szerkesztésre így ott csak modijoggal lehet átírni de akkor egyúttal a "TÖRÖL" lehetőség is adott.. :)

Link to comment
Megosztás:

Más fórumon nem tudod szerkeszteni, itt igen. Ha egy hozzászólás mégis felesleges, van a "jelez", és arra nyomva a globi modik is törlik ha kell vagy kéri az illető.

Most az az 1 itt nem zavaró, ráadásul már reagáltál is rá. Ilyenkor meg ugye nálunk elvileg kötelező értesíteni minden érintett fórumozót. Nincs kedvem pü-zni. (se Pu-zni.) :)

Na léptem melóba...

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a holnapi napra van már segítséged? Mert én spec szabadnapos leszek, csak Ildin múlik a helyzet, ha esetleg kellenék.

Kösszépen, sikerült elintézni. Reggel indulok is a srácért, ő úgyis Kváncsi a Ceredi tóra, meg a szakadékokra :)

ja és kárpittisztítást vállalok 1000Ft+utiköltségért.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.