Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Nem, mondom, hogy új szelek fújnak, mert a régit sem lovagoltam meg még, de .... :) for example

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/hyundai-coupe-2-0-gls-12fach-bereift-subwoofer-navi-leipzig/202182192.html

népítéleten abból a kevésből általában pozitívak a vélemények eme autócskáról. semmi akadálya nincs a megvételnek, csak a fenntartási ktg, amiért astrát se vettem még. MÉG. :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy nagyon szubjektív szempontok alapján kéne dönteni. Kinek melyik a legszebb? A fentebb linkelt Hyundai nekem pl. kívülről nem tetszik, belül a műszerfal okés. A Calibránál meg pont fordítva volt: a belseje dögunalom, kívül viszont nagyon eltalálták. Ha a szépség alapján kellene választanom, akkor a stílus hazájában, Olaszországban keresgélnék, bár most hirtelen nem jut eszembe egyetlen Coupé sem a megjelölt értékhatáron belül (meg tekintsünk el attól hogy az olasz autók megbízhatatlanok). Stílusa ugyan van a franciáknak is, de túl avantgardok. A németeknél nem a design volt az első szempont, a japánok meg eléggé visszafogottak ami az autójuk kinézetét illeti, talán azért mert az exportpiacaikból élnek, és az ázsiai kultúrkör (és ízlés) elég messze esik az európaitól, így aztán nemigen mernek kísérletezni.

Link to comment
Megosztás:

A műszerfal azért nem gyenge :D

Melyik a legszebb / legjobb coupe ? Egy kicsit eltérhetünk most a témától....az értékhatár legyen mondjuk 1 millió :)

Ár/érték arányban én a Peugeot 406 coupe-ra tenném a voksot. Vonzó külső mellé, egy nem sportos (sajnos a sedan műszerfalát kapta), de már modernebb műszerfala van, a Calibra korabeli coupe-khoz képest. A hátránya, hogy a 3l motoron kívül, a többi motornak nem igazán sportos a menetteljesítménye. A megbízhatósággal sincs nagy baj. Egyedül a 2000 utáni már BSI motorvezérlésekkel adódott elvétve probléma.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Fekete műanyag csík hiányzik a hátsó lökhárító alsó bemélyedéséből.

Egy jó fogású turbós multikormány elférne még. Meg a középkonzol autószínű festése vagy bőrözése. Esetleg a levegő gombok köré a három króm fém karika ....

Csak ötletelés képp mondom ezeket. Nálam így vannak, mert nekem ezek még tetszettek.

A felni kafa. Jól áll a gépnek!

Xenon nekem sincs, szerintem nem oszt, nem szoroz. Több a baj vele, mint a haszon. Sötétben amúgy is keveset járok.

Még ami nekem is hiányzik, a hátsó ülésekre a két irmscher bőr fejtámla. Ha tud ilyet valaki, szóljon! Bár, nem nagyon hajtottam eddig sem, mert tolatáskor jól jön, hogy átlátni rajtuk. Igazából a hátúl ülők feje sem ér fel olyan magasra általában, mivel elég mélyen ülnek, tehát nem panaszkodnak hogy kemény.

Még amit tervezek megoldani, most hogy a gyereknek már nem kell a hátsó gyerekülés, a hátsó ülés fűtése. Azt valahogyan még meg kellene lépni, mivel nekem is ilyen fekete bőr és télen hideg neki, bár garázsban áll a gép.

Módosítva : NeedForSpeed
Link to comment
Megosztás:

Fekete műanyag csík hiányzik a hátsó lökhárító alsó bemélyedéséből.

Matricával fogom pótolni (eleve matrica volt)

Bár a soraid után nem tudom, hogy az legeslegeredetibben műanyag-e.

Azért fényeztettem a hátsó lökhárítót, és az összes díszlécet, kilincset, küszöböt, mert nagyon csúnyán másként fakult a lemezektől.

Olvastam valahol, hogy ezt a Bertone nem jól kalkulálta a fényezésnél és sok kortárs kocsinál így van (magam is láttam csúfos fakulásokat)

A turbós kormány megmondom őszintén nem tetszik. Túl cizellált :)

A középkonzol sötét szürkére merítő fóliázását már gondolati szinten elkezdtem, de elég húzós árat kaptam eddig. Fényeztetni meg nem akarom.

A króm karikákkal szemezek egy ideje ebayon. Az még lesz rá, mert belefér az elegáns imízsbe :)

Ami most elengedhetetlen az a 4 db sárfogó gumi... a széles kerék konkrétan minden porcikáját összekoszolja esőben.

De eszement ára van :(

Xenon nekem sem kell, véleményem szerint csúnya az a lámpatest :)

Link to comment
Megosztás:

Matrica is tökéletes.Sárfogógumit az nnnneeee! Ne már, az annyira béna és olyat már senki sem használ. Takarítani kell, ez van.

A merítés a középkonzol bevonására nem biztos hogy jó ötlet. Meg kell kérdezni, hogy tutira nem fog e a naptól felpúposodni, mert az bizony felül sütni fogja rendesen. Inkább bőr.

Módosítva : NeedForSpeed
Link to comment
Megosztás:

Fekete műanyag csík hiányzik a hátsó lökhárító alsó bemélyedéséből.

Ott gyárilag volt ilyen? Mindig tanul valamit az ember...

Nekem valószínűleg még az előző tulaj fényeztette a hátsó lökhárítómat, és évekig nem volt ott semmiféle fekete csík, mígnem aztán észrevettem hogy oda van ragadva egy darab színrefújt festőszalag... lehámoztam, és előkerült alóla a feketeség, de szerintem nem műanyag, hanem csak egyszerűen olyan színűre van festve az a rész. De majd megnézem alaposabban, elvégre csak 7 éve van nálam az autó, most már igazán ideje volna...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ott gyárilag volt ilyen? Mindig tanul valamit az ember...

Nekem valószínűleg még az előző tulaj fényeztette a hátsó lökhárítómat, és évekig nem volt ott semmiféle fekete csík, mígnem aztán észrevettem hogy oda van ragadva egy darab színrefújt festőszalag... lehámoztam, és előkerült alóla a feketeség, de szerintem nem műanyag, hanem csak egyszerűen olyan színűre van festve az a rész. De majd megnézem alaposabban, elvégre csak 7 éve van nálam az autó, most már igazán ideje volna...

Ott csak tudtommal matrica van, mert nekem sem volt amikor megvettük a vasat. Legalábbis cromax-nál azt írták, és vettük anno, olyan 7e ft-ért. Én is csodálkoztam, hogy akkor minek van ott az a két furat

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Egy kis infó (vagy inkább tapasztalat) azoknak akik a futóművel tervezgetnek bütykölni. Az eddigi felállások (1.8 as gép):

-Apex ültetőrugó (1.4-es Astráé) + FK rövid gátló (így vettem a gépet anno) - szép, jó, egész stabil volt, de nagyon mélyen ült (a gumihoz több személlyel gyakran hozzáért a hátsó kerékív (8", 215)

-Koni ültetőrugó (1.8 Coupe-hoz való) + FK rövid gátló - picit magasabb, valamivel több rugóút, a kanyarstabilitás romlott, de a gumi már nem sérült, igaz ezen a gyári->Lucas hátsó féktárcsacsere is segített - beljebb került a kerék picivel :)

Mivel az egyik első gátló elszállt, mivel családibb szerepet kap a gép, s mivel meguntam, hogy még így is sokat aggódtam, hogy hol ér le az alja, ezért gátlót és rugót cseréltünk (itt is köszönöm a segítséget Tápiószecső cartársnak):

-Gyári sportrugó (szerencsére kaptam a géphez anno) + Koni Street (narancs) gátló: hétköznapokban nagyon jól használható rugóút (fekvőrendőr, úthibák ég és föld), mégis sokkal jobb kanyarstabilitás és lényegesen feszesebb érzetű futómű. Persze magasabban van, de nekem így is tetszik, egy darabig biztosan így marad.

Érdekes, hogy ennek a Koni gátlónak a hossza szinte pontosan megegyezik a gyáriéval, mégis ajánlják ültetett futóművekhez is (először én is az amúgy szettben hozzá passzló, meglévő Koni ültetőrugómmal terveztem használni), szóval elég univerzálisan használható cucc.

S a záró tanács: a gátló porvédő szivacsát jó lett volna figyelni (azért ment tönkre mert elszakadt, elveszett róla).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a váltógomb csere mennyire nehézkes? a csavargatós, feszegetős, esetleg melegítős trükköket érdemes-e kipróbálni, vagy váltórúddal együtt kivenni, satuba fogni stb... Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.