Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Élménybeszámolók


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 146
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

2006. január 7. Debrecen és környéke Régió Alakuló Ülés

Ezúton szeretném bejelenteni, hogy a Debrecen és környéke Régió hivatalosan is megalakult.

Alapító tagok: Ember2, I_S, Szabot, mackosajt, Sörös Sanyi, és jómagam.

Az alakuló ülésen megjelentek még, emelve jelenlétükkel az este színvonalát, Mackosajt nagyfia :) , Telo (akit bár nem kell bemutatni, de ha valaki nem tudná az Astra G szekció vezetője, tehát szekcióvezérem :blink:, I_S kedvese, és testvére, Luigi és családja(akik még nem tagok, de reméljük hamarosan azzá válnak... :) )

A hivatalos tali a szokott helyen a város egyik nagy parkolójában indult, ahonnan melegebb helyre vonulva hivatalos papírformába öntöttük megalakulásunkat.

Íme az alapító okirat:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/Ope...ltoltes.hu_.jpg

És néhány kép az ülésről:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/_jt...ltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/_jt...ltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/_jt...ltoltes.hu_.jpg

A megalakulást követően egy helyi biliárdszalonban folytattuk az estét, ahol a biliárdot hamar felváltotta a csocsó, íme néhány pillanatkép!

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/_jt...ltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/tel...ltoltes.hu_.jpg

De ígérem hamarosan az ösze kép a képtárban lesz!

Az este eseményekben igen gazdag volt, de mivel remélhetőleg minden kedves jelenlévő beszámolót tart majd, ezért ilyen hivatalos ez a beszámoló, de a következőkben a saját élményeimet szeretném veletek megosztani, (Rulezke nagy örömére:))

Link to comment
Megosztás:

Nos akkor a nem hivatalos verzió, avagy a tali nyusziszemmel :)

Szekcióvezérem Telo délelőtt érkezett a városba, rövid szusszanás után elindultunk várost nézni, ahol a nevezetességek mellett a villamos az, ami főszereplője lett a képeknek. No és persze kipróbálhattam, hogy milyen az astrában utasnak lenni, ugyanis egész hétvégén Telo volt a sofőröm :o

Kora délután Sörös Sanyi is megérkezett a városba, így a városnézést rövid kávészünettel szakítottuk meg, majd hárman a Déri Múzeumban megnéztük Munkácsy Mihály Trilógia kiállításának képeit.

http://keptar.demasz.hu/keptar/magyar/m/mu...ogia/index.html

ezt követően rövid fotózás után elindultunk a tali helyszínére, ahol Szabot és Adél már vártak minket, majd befutott Ember2, mackosajt és a csöppség, Luigi és családja, és I_S-ék.

A rövid, nem túl hivatalos , és néha döcögős(ami az én hibám) alakuló ülés után a már említett biliárdszalonban folytattuk a találkozót, ahol ki így, ki úgy brillírozott B) .De az éhség nagy úr, SzaboT és Adél megkértek kísérjem el őket egy közeli gyorsbüfébe, mivel nem járatosak a városban. Nagy erővel elindultunk az autóhoz, azonban a nem túl hivatalos parkolás miatt autóink el voltak zárva,

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/tel...ltoltes.hu_.jpg

így gyalog kellett útnak indulni(ez nekem tűsarkúban külön öröm volt :blink: ). Ugyanis a táblán feltüntetett városi Televízió egyik alkalmazottja, a parkoló autók háta mögé állt. Az autó se ki se be, de erről majd az est hőse, SzaboT, bővebben mesél majd!

Mire visszaértünk, értem, a kis csapat kezdett fáradni, így hosszas beszélgetés után a csapat útnak indult, azaz indult volna :lol: de innen majd SzaboT folytatja....

A sikeres akció után mindenki ment útjára.

Mi hárman Telo, Sanyi és én, hazamentünk kicsit vacsorázni, képeket nézegetni, majd elindultunk az éjszakába, ahol Mackósajt és felesége már vártak B) Együtt bevásároltunk, fagyoskodtunk, beszélgettünk, aztán elköszöntünk.

Immáron Teloval ketten maradtunk, hát úgy döntöttünk felfedezzük a várost :) És ekkor találtunk rá erre a két kistestvérre, amiket persze ma, miután egyedül maradtam, mert sajnos Telonak is mennie kellett haza, ismét felkerestem és lencsevégre kaptam őket :D

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060108/Ope...ltoltes.hu_.jpg

Egy szó, mint száz, szerintem a tali jó hangulatban telt, és úgy érzem egy nagyszerű csapat létrejöttének kezdete volt ez a tegnapi találkozó, remélem hamarosan sok ilyen követi majd B)

Link to comment
Megosztás:

örülök hogy ilyen jól mennek itt a dolgok !

Csak igy tovább lányokfiuk!!

Köszönjük!

És minden moderátor és admin elnézését kérjük Ember2 nevében is. Egy kicsit elsiette a beszámolókat, meg sok helyre írt, így adott nektek egy kis munkát. De remélem megértitek, hisz nagyon lelekes volt, hogy egyből beszámolt mindenről! :blink:

Link to comment
Megosztás:

De kár ,hogy nem lehettem ott. :) ,imádok csocsózni(kicsit tudok is :) ).

Szépek a Manták,már hallottam roluk,tudtommal 1 a gazdájuk.

Énnekem is ilyenkor kell dolgozni. :blink: ,délután nem volt munkám,el is tudtam volna szökni a melóhelyről(1 kolléga helyettesített volna),csak kocsi nem volt ,mivel a feleségem a kislánnyal elment rokonlátogatóba.Én meg itt ültem magnak!Se munka nem volt,a fórum is pangott,inni sem volt kivel.... :lol: ,szóval kivoltam!Na majd legközelebb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akkor jöjjön az én élménybeszámolóm. Adél (ex-em) Astrájával indultunk Debrecenbe. Út közben (szó szerint) megküzdöttünk egy csapat biciklissel. A 35-ösön gyakoroltak a verseny bringájukkal, de 4-esével, szal nem lehett öket megelőzni, szemben meg beállt a forgalom. Egy rövidet rájuk dudáltam, mire alig akartak húzódni. kb 500m, piros lámpa, megálltunk. Ők is odaértek, és elkezdtek pampogni valamit a dudálásról, mire elborult az agyam és beleálltam a kürtbe (közben a lámpa zöldre váltott). Erre körbevették az autót és nem akarták tovább engedni, de az 1200Kg győzött! :)

Kalandos utazás után megérkeztünk Debrecenbe a találkozóhelyre. Előbb Nyusziföl, Teló és Sörös Sanyi érkeztek meg, majd Ember2, aztán a 2 Fényi Laci (mackósajt a fiával), később Luigi a családjával. Ez után - a hidegre való tekintettel - beültünk egy gyors étterem? kávézó?-ba. Egy gyors ismertető után elkezdtünk az "alapítást". Idő közben I_S-ék is megérkeztek, így lett alakult ki a végleges létszám.

A megalakulás után átvonultunk a helyi szórakozóhelyre, ahova ember2 már nem tartott velünk (akadt némi technikai problémája a világítással, és sötétedés előtt haza akart érni, nehogy gondja legyen a rend őreivel). Itt a biliárd és a csocsó volt a fő elfoglaltság. Némi döntetlen és sok vereség után Adéllal megéheztünk, így elindultunk nyuszifül segítségével "vadászni". A keresztben az autóink mögött parkoló parkoló nem Opel típusú gépjármű soförje jóvoltából (és persze a mi pofátlanságukból) kifolyólag gyalogosan. A vádszterület kijelölése után nyuszifül visszaindult, mi pedig levadásztunk egy gyros tálat, sajtos hot-dogot némi sült krumplival. Közben afférom támadt egy mellékhelyiség-világítás kapcsolóval is, de ez most nem fontos :blink: .

Mire visszaértünk, addigra a többiek már javában beszélgettek, így mi is bekapcsolódtunk az eszmefuttatásokba. Kiderült, hogy bár sem mackósajt, sem sörös sany és én sem dolgoztunk aznap és nem is volt kilátásban a cégünkhöz való belépés, azért magunknál tartjuk a belépőkártyáinkat. Talán a kollegák is hagyták már otthon és volt belőle gondjuk? :)

Távozáskor a keresztben álló autó még mindig ott volt, ezért hívtam a többieket, hogy találjunk ki valamit. Az autó tulaját nem tudtuk elérni, ezért megpróbáltunk kiállni. I_S és Telo kényelmesen ki tudtak állni, de én a parkoló legsarkában álltam és a másik autó teljesen rajta állt az Astrán. Megoldás: ha hátra nem megy, akkor haladjunk előre! Fel a padkára (a megfelelően alacsony hely kiválasztása után), rá a járdára és a járdáról rá az útra :lol:. Sanyi valahonnan szerezett egy betontömböt, amit a padkához rakva felhajtót csinált az Astra számára.

Innen már az út zökkenőmentes volt hazáig.

Egy szó, mint száz, élménydús nap volt számunkra és alig várjuk a következőt!

Uff, én szóltam!

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem, most rajtam a sor, hogy beszámolózzak. Az én részvételemre csütörtökön lett némi esély, de megkértem Nyuszit, hogy megjelenésemig tartsa titokban, mert egyáltalán nem volt biztos, hogy ott tudok lenni. Egyébként én már csütörtökön tali lázban égtem, ekkor hoztuk össze Nyuszival az Alapító okirat szövegét hosszas vajúdás, és izzadságteljes munkával (cirka 3 perc alatt :)). Ám a Manta rossz szokás szerint nem akart indulni, akksit is leszívta, így nem maradt más, mint a vonat. Hazazötykölődés után szüleim Suzukiját kölcsönkértem, így már nem állt semmilyen akadály előttem. Szombaton kicsit talán még hamar is érkeztem, de így legalább volt idő "eldugni" az autót. Nem szégyellem én, csak érdekes egy Suzukival beesni egy alakuló ülésre. Bár, még a tali idejére névváltoztatáson is gondolkodtam, de inább eltekintettem tőle (Szopuki vagy Szopel). Mivel kicsit hamar érkeztem, így a tali elejéig rengeteg időnk volt, ezért Teloval Nyuszit idegenvezetőként felfogadtuk, és megnéztük Debrecen nevezetességeit (Többek között a Munkácsy kiállítást, és az összes sárga-kék villamost :)), aztán lendületből irány a találkozó helye.

Itt már várt ránk Adél és Szabot. Az érkezési sorrendről nem beszélnék, azt már páran leírták, de arról igen, hogy hál' Istennek már az első igazán komoly találkozónál szűknek bizonyult a Tesco Don Pepéje, ami szerintem igencsak jó hír! A beszélgetés igazán zökkenőmentesen ment, nagyon hamar összecsiszolódtunk, a beszélgetés pedig úgy folyt, mintha már régóta ismernénk egymást. Tehát aggodalmam, hogy picit szorongós, esetleg feszült lesz a beszélgetés, már az első percekben elszállt. Beszélgetés közben Szabot elővette az Okiratot, melyeket nagy-nagy lelkesedéssel írtunk alá. Annak idején Göncz Árpi bácsi aláírásainál nem villant annyi vaku, mint most itt! :lol: Sajnos Ember2-nek hamar el kellett menni a világítása hibája miatt (ilyenkor nagy átok a hosszú téli este). Ember2 után Mackósajtnak volt egy kis kényszerszünete, mert Ifj Mackósajt még nem igazán szívta magába a benzingőzt, így távozásra kérte fel édesapját (de szépen fogalmazok :blink:). Mi pedig kimentünk a parkolóba, ahol a hold (és vakuk) fénye mellett csoportképeket csináltunk jópárat. Aztán irány a biliárdszalon! A beszélgetések tovább folytak, még kötetlenebbül, és Mackósajt is visszatért kicsiny társaságunkhoz. Míg Luigi és családja, Nyuszifül és Telo inkább biliárdoztak, addig mi többiek inkább csocsóztunk. A biliárd izgalmairól sajnos sokat nem tudok mondani, de a csocsó igazán pörgős meccseket szült. Régen játszottam már, a sok erős lövéstől másnap izomlázam volt mindkét csuklómban.

Adélék közben elmentek enni, és rossz hírrel jöttek vissza. A Fokus sztoriját szerintem már ismeri mindenki. Akkor nem zavartattuk magunkat, abbahagytuk a játékot, beültünk egy boxba, és nagyon jót beszélgettünk. Lassan eljött a búcsú ideje. Először Mackósajt ment altatni, majd Luigijék mondtak búcsút a csipet csapatnak (ja, el is felejtettem, Luigi lánya, Era nagyon jól csocsózik, legközelebb is ő lesz a párom! :D), majd Szaboték indultak... volna. Már Telo kiállása is elég érdekes volt Hobival, de Adél Astrája úgy oda volt szorítva, hogy azt csak alternatív megoldással lehetett onnan kihámozni. Viszont igazi kis csapatként, közösen ezt is megoldottuk. Adélék távozása után I_S-ékkel beszélgettünk még odakint annyit, hogy egy előre eltervezett programot majdnem lekéstek. Aztán mi, a maradék három (Nyuszifül, Telo és jómagam) felmentünk Nyusziékhoz kicsit vacsorázni, ahol állandóan megtréfált egy erőspaprika. Aztán úgy terveztük, hogy belevetjük magunkat az éjszakai életbe, de Mackósajt telefonált, hogy megy kedvesével a Tescoba, találkozzunk ott. Ígyhát végre Ildit is megismerhettük, nem kis örömömre. Rettentő jól elbeszélgettünk, majd a búcsú pillanatában úgy döntöttem, hogy kihagyom (de csak most) az éjjeli bulit, és én is elvitorlázok haza.

Nos ennyi történt szombaton. Aki esetleg soknak tartaná, amit itt leírkáltam, annak mondom, hogy még így is agyonra ollóztam a történéseket a fejemben, és még így is rengeteg érdekes dolog maradt ki.

Egyelőre ennyi, következő történés számomra Kecskemét lesz, már nagyon várom, és előre rettegek tőle, hogy arról hogy tudok majd én keveset írni?

Link to comment
Megosztás:

Nos akkor én is ideértem!

Mit is tudnék még mondani, hisz a többiek már mindenről beszámoltak!

Mi, a tőlünk ismerőseink által már jól megszokott módon a talira is késéssel érkeztünk, bár ennek tényleges oka a meló volt, de majdnem megdöntöttem a saját rekordomat nappal 11 perc Szoboszló - debrecen, az éjszakaihoz (6 perc) még messze van.

Mi, már a "melegedőben" leltük fel a csapatot, és gyors bemutatkozás után beszélgetés közepette megalakultunk :)

Ezt követően mint már említették, elmentünk egy helyi billiárd-szalonba, ami mögött természetesen mindanyian tilosban parkoltunk, és ennek meg is lett az eredménye, dehát úgy jó, ha mozgalmas az élet :blink:

Ettől eltekintve - bár én élem az ilyen és effajta helyzeteket - nagyon jól szórakoztunk, beszélgettünk, és ki billiárdozott, ki csocsózott. - mellékesen Sanyi elég jó ellenfél :) - Ahogy már Sanyi is említette, úgy belemerültünk a dumába, hogy kis híján lecsúsztuk a tervezett vásárlásunkat, de épp időben értünk oda, hogy mi legyünk az uccsók a pénztárnál . hát mondhatni innen is elkéstünk.

Remélem mihamarabb eljön a köv. tali időpontja, és külön remélem, hogy eljutunk az évadnyitóra.

Üdv: I_S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre nekem is van egy kis időm, hogy írjak...

Először is szeretném megköszönni nektek kedves Debreceniek és környékbeliek, hogy ezen a jó hangulatú kis talin résztvehettem és feledtedtétek velem az elmúlt napok szomorú eseményeit.

Én intercity-vel érkeztem szombaton reggel Debrecenbe, ahol is nyuszifül és apukája vártak engem a pályaudvaron. Innen nyuszifülékhez vezett az út, ahol a lecuccolás után nem sokkal már indultunk is várost nézni nyuszifüllel. Nyuszifül a kezembe nyomta Hobi kulcsát, hogy én fogok vezetni, mert hogy ő "magassarkúban van, és meg kell taulnia benne járni". Meglepődtem, de bevallom, jól esett, hogy tudok egy kicsit G Astrázni, úgy mintha még a saját autómat vezetném. Úgyhogy elindultunk Hobival a központ felé várost nézni... Meg is álltunk a nagy templom előtti utcában fél 2 után néhány perccel. Ügyesek voltunk, mert sikerült annyi aprót összeszednünk 5, 10, 20 ft-osokból, hogy pont 14:00-ig vegyünk egy parkolójegyet, ugyanis addig volt fizetős. Ezután elindultunk sétálni, de nem sokkal ezután kiderült, hogy Sanyi már megérkezett nyuszifülékhez, ezért úgy döntöttünk, hogy visszamegyünk és felvesszük őt is, és majd együtt megyünk városnézni. Felvettük Sanyit, majd visszajöttünk a központhoz ugyanabba a parkolóba, de ekkor már szerencsére nem kellett aprózni, ugyanis elmúlt már két óra B) . Ezután jött a város- és villamos nézés, múzeumlátogatás, amit már nyuszifül és Sanyi is említettek :blink:.

A TESCO körüli leírásokhoz én még annyit tennék hozzá, hogy SzaboT-al kisebb fénykép-csatákat vívtunk... egymást fényképezgettük a hasonló típusú gépeinkkel. Egyébként SzaboT: köszi az akksikat

A billiárd szalonban egész jól el billiárdozgattunk nyuszifüllel, Luigival és családjával. Én azt hittem tök béna leszek, még a golyót sem fogom tudni rendesen megütni (korábbi élmények alapján), de ahhoz képest nem is voltam annyira rossz... :) Ahogy láttam a többiek is jól érezték magukat a csocsóasztalnál. A boxban pedig a játszmák után összegyűlt a csapat és jót beszélgettünk, bár én akkor kicsit álmos voltam, bevallom.... :o De azért Sanyiékat nem kellett félteni, csak úgy dőlt belőlük a szóáradat... B)

Az autókiállásos sztorihoz még annyit tennék hozzá, hogy kíváncsi lettem volna a Focusos kolléga arcára, mikor visszaér az autójához... :D B) Hogy ezek az Opelosok milyen ügyesek... :)

Az Ildivel és Mackósajttal való esti TESCO-s bevásárlás után még dumáltunk egy jót 5-en (nyuszifül, Ildi, mackósajt, Sanyi és én) Hobiban ülve a parkolóban. Jól be is párásodtunk... :lol:

Ezután úgy éjfél körül még autókáztunk egy jót nyuszifüllel a városban, megnéztük még egypár neves épületet, helyszínt. Ekkor fedeztük fel a Mantákat is...

Ja igen, és nagyon tetszettek a visszaszámlálós jelzőlámpák (rendőrlámpák) a városban! Főleg ami még kb 89 mp körül járt, mikor odaértünk. Így legalább volt egy kis időm fényképezgetni az autóból a szépen kivilágított várost... B)

A képeim itt találhatók (~27 MB): http://telo.tar.hu/debrecen.zip

Link to comment
Megosztás:

Ja és a lényeg lemaradt!

Kaptam még szülinapomra nyuszifültől egy fehér G Astra kisautót, illatos szappanokat, szaloncukrot, és mindenféle finom édességet... :blink: :)

És aki még kíváncsi a befejezésre, nyuszifüléknél aludtam (ezúton is köszönöm még egyszer a vendéglátlást), és másnap reggel egy jó kis MSN-ezés után indultam haza a 12:42-es intercity-vel...

Link to comment
Megosztás:

A képeim itt találhatók (~27 MB): http://telo.tar.hu/debrecen.zip

Valakinek sikerült letölteni a képeket? Nekem ezt mondja a tar.hu: "Szerverünkön telo néven jelenleg nincs tárhely regisztrálva." :) Vagy én rontok el valamit? :blink:

Még sok-sok ilyen jó talit kívánok nektek, persze kevesebb Fóóókusszal. :lol: :)

A Fokus csak megmutatta, hogy tudunk csapatban dolgozni :D . Hajrá Debrecen szekció!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.