Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Viszont kb. 1 misiért szerelnek turbo-t bármely ECOTEC motorra. Láttam pl. az 1,4-est, abból 190LE lett, illetve az 1,6-ost, abból 216LE. Az is egy járható útnak tűnik akkor, mert ott nem kell a mocit bebarkácsolni a helyére.

Tervbe vettem még tavaly, hogy a Corsa GSI-met turbosítom fel (Z18XE). 235LE lett volna kb. az eredmény, de az a baj, hogy ahhoz váltót is kellene cserélni, mindjárt ugye 6 sebességeset (vagy esetleg ezt, ami az OPC-mben van), az meg további 1 milka újonnan, és azt olvastam a Calibra fórumban (meg a szerelő is mondta), hogy a 6 sebességes az nagyon kényes készülék, szeret szétesni (már ha használt, és rendesen csapkodták előtte)...

Link to comment
Megosztás:

Hát igen az F28 habár nagyon jó a felosztása, de nem a legstrapabíróbb váltók egyike...mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy itt azért már nem kevés nyomaték ráncigálja őket...

Nekem egyenlőre marad az F20 valami sperrel ha tudok majd szerezni...mert 1 kerekezni nem jó...de ezt eddig is tudtam...:-)

Biztos király lesz és szedi a lábát, de a fogyi mennyi lesz? :blink:

Hát az eddiginél bitzt nem több...:-)

Ha nem bántós (na ilyen nincs nálam :-) akkor 9.5-10, és bántós módban meg határ a csillagos ég...

Ha 15 körül kijövök nekem már megérte...:-) de őszintén soha nem érdekelt a fogyasztás...akkor beülök egy ezres szusiba...vagy járnék dízellel...valamit valamiért.

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor turbó...

Ja azt még elfelejtettem, hogy ezzel a chippel valahol 1.2 báron 330 LE-t kéne tudnia, de ha ez csak 300 lesz, akkor sem fogok sírvafakadni....:-)

Az enyémhez 1,2 baron 260LE-t ajánlottak (VMax, Lexmaul amit komolyabban néztem, de ha jól emlékszem az EDS is). Szerinted az eltérés a chip, a program, vagy a C20LET miatt van?

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek. Aki nem akar magas fogyasztást, ne akarjon Turbo-t se. A kettő együtt nem megy. Mire menne, szerintem nem lesznek benzines autók... :lol:

Én nem azé kérdeztem hogy fikázzak, mert akkor én is kisebb motorral járnék. :D

Haverom volt turbós 6 gang-os mocija ami 238 lovacskát tartalmazott az kajált neki kb. 10-12 városban normál járkálással, mondjuk az caravan volt.

De volt turbós feeling az autópályán bmw, audi, merci-ek figyeltek mint hal a szatyorban :blink: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor turbó...

Ja azt még elfelejtettem, hogy ezzel a chippel valahol 1.2 báron 330 LE-t kéne tudnia, de ha ez csak 300 lesz, akkor sem fogok sírvafakadni....:-)

:blink: Elég "sz@rul" hangzik a 330 LE! :) Egy F Astrából főleg! :lol:

Mivel viszed le az útra? Sperrdiffi előre + 235-ös papucsok?

TC-t akarsz / tudsz bele rakni? (vagy az utólag nem megoldható?)

Én vezettem a Megane Sport-ot (225LE)... hát, az sem volt már egyszerű. Az a gyári adatok szerint 6.5s alatt van 100-on! Majdnem 1 másodpercel jobb mint a H Astra turbo... :)

Haverom áradozik időnként egy Turbo-s GSI-ről, amit egy kecskeméti fazon épített (haveromat vitte vele párszor).

2.0 Turbo volt, 270-280 LE (rendszám: GSI-111 flipp-flopp fényezéssel... lehet, hogy ismeritek)

Állítólag simán nyalta a gumit még 3-asban is. Haverom szerint nagyon disznó módon ment!

Link to comment
Megosztás:

:blink: Elég "sz@rul" hangzik a 330 LE! :) Egy F Astrából főleg! :lol:

Mivel viszed le az útra? Sperrdiffi előre + 235-ös papucsok?

TC-t akarsz / tudsz bele rakni? (vagy az utólag nem megoldható?)

Én vezettem a Megane Sport-ot (225LE)... hát, az sem volt már egyszerű. Az a gyári adatok szerint 6.5s alatt van 100-on! Majdnem 1 másodpercel jobb mint a H Astra turbo... :)

Haverom áradozik időnként egy Turbo-s GSI-ről, amit egy kecskeméti fazon épített (haveromat vitte vele párszor).

2.0 Turbo volt, 270-280 LE (rendszám: GSI-111 flipp-flopp fényezéssel... lehet, hogy ismeritek)

Állítólag simán nyalta a gumit még 3-asban is. Haverom szerint nagyon disznó módon ment!

H OPC nem 6.4 véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

:blink: Elég "sz@rul" hangzik a 330 LE! :) Egy F Astrából főleg! :lol:

Mivel viszed le az útra? Sperrdiffi előre + 235-ös papucsok?

TC-t akarsz / tudsz bele rakni? (vagy az utólag nem megoldható?)

Én vezettem a Megane Sport-ot (225LE)... hát, az sem volt már egyszerű. Az a gyári adatok szerint 6.5s alatt van 100-on! Majdnem 1 másodpercel jobb mint a H Astra turbo... :)

Haverom áradozik időnként egy Turbo-s GSI-ről, amit egy kecskeméti fazon épített (haveromat vitte vele párszor).

2.0 Turbo volt, 270-280 LE (rendszám: GSI-111 flipp-flopp fényezéssel... lehet, hogy ismeritek)

Állítólag simán nyalta a gumit még 3-asban is. Haverom szerint nagyon disznó módon ment!

Hát első körben úgy is csak a bejáratás lesz...:-( Után meg szeretnék bele egy sperrt, már gyűjtöm az ajánlatokat :-) F28 nem valószínű hogy lesz bele, mert picit félek tőle, max csak akkor ha kapok hozzá olcsón...:-)

Elöl 215/40 17 lesz rajta, hátul 225 és 245 között valahol...:-)

Link to comment
Megosztás:

Voszi!

A különbséget nem a chip adja, mert c20let esetében az EDS-nél is 310 körül van a phase 3...

Valami miatt nehezebben tuningolható, de még én sem jártam utána, hogy miért...Majd jön Sonique és jól megmondja! Végül is Ő a nagy szakértő! :blink:

Úgy emlékszem hogy a 260LE 1,2 bar turbónyomással az a Phase II. Tény, hogy a Phase III az 300LE szinte mindenűtt, de az ha jól emlékszem, 1,3 bar túlnyomással műxik. Nem sok ez egy kicsit egyébként szerinted úgy utcai használatra (már 1,2 bar, 1,3 bar)? Én félek tőle, sokat kell menjek a géppel.

Link to comment
Megosztás:

Hát első körben úgy is csak a bejáratás lesz...:-( Után meg szeretnék bele egy sperrt, már gyűjtöm az ajánlatokat :-) F28 nem valószínű hogy lesz bele, mert picit félek tőle, max csak akkor ha kapok hozzá olcsón...:-)

Elöl 215/40 17 lesz rajta, hátul 225 és 245 között valahol...:-)

De a tapadás előre kellene... nem? :blink: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem hogy a 260LE 1,2 bar turbónyomással az a Phase II. Tény, hogy a Phase III az 300LE szinte mindenűtt, de az ha jól emlékszem, 1,3 bar túlnyomással műxik. Nem sok ez egy kicsit egyébként szerinted úgy utcai használatra (már 1,2 bar, 1,3 bar)? Én félek tőle, sokat kell menjek a géppel.

Hát nem arra találták ki, hogy az ember nep mont nap evvel járjon dolgozni, de nálam ez lesz..:-)

Nem tartom valószínűnek, hogy hosszú életű lesz, de ha többet kibír mint a szívó, akkor már jó vagyok...:-)

Link to comment
Megosztás:

De a tapadás előre kellene... nem? :blink: :) :)

De de nem rakok fel akkor sem 215-nél nagyobbat...így meg dögösen fok kinézni legalább...:-)

Nekem nagyon bejön a Jürgen design, amikor hátul nagyon széles kerék van, elöl meg keskenyebb...

Szerintem is kevés a 215, dehát a design...

Meg hát fogyóeszköz lesz a gumi...úgy hogy nem mindegy melyik méret lesz rajta...

Állítólag 3 hónap egy garnitúra...legalább is az elején, amíg nem tudja még kezelni az ember...de állítólag nem is lehet még sok év múlva sem...:-)

Link to comment
Megosztás:

De de nem rakok fel akkor sem 215-nél nagyobbat...így meg dögösen fok kinézni legalább...:-)

Nekem nagyon bejön a Jürgen design, amikor hátul nagyon széles kerék van, elöl meg keskenyebb...

Akkó' vegyé' Smartot vagy kispókot. :) :)

Majd én gondját viselem a GSi-nek. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.