Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

A Fabia jó esetben is 1tonna, a Vectra meg másfél..... :lol:

Ahogy én tégedet ismerlek, attól a Vectrától igen derekas a 8 liter!!!!

Amúgy egy 150 lovas kocsitól ne várjuk már el, hogy 6 litereket egyen, főleg a 2 kilóval (?) :D nyomjuk neki! ...bármennyire is dízel! Jó hogy nem azt várjuk, hogy termelje a nedűt!! :blink:

Bocs, az lemaradt, hogy a céges Fábia 1,2-es 3 hengeres, benzines, 62LE-s gép! :) (de ez nyilván egy kihegyezett és talán helytelen hasonlat volt)

És persze nyilván nem 200-nál (hogy örüljön mindenki kiírom! :)) evett 8 litert az autó, mert ott jó, ha 12 liternél megáll a fogyija!

A 8 - 8,5 literben volt egy csomó országút... (Kecskemét-Szeged-Pest stb) persze egy jó adag város is, hisz egész hétvégén az autóban ültem! (ca.900km-t beletekertem).

Jóóó... tényleg nagyon mennek ezek az új turbos dízelek, de...

Link to comment
Megosztás:

Bocs, az lemaradt, hogy a céges Fábia 1,2-es 3 hengeres, benzines, 62LE-s gép! :blink: (de ez nyilván egy kihegyezett és talán helytelen hasonlat volt)

És persze nyilván nem 200-nál (hogy örüljön mindenki kiírom! :)) evett 8 litert az autó, mert ott jó, ha 12 liternél megáll a fogyija!

A 8 - 8,5 literben volt egy csomó országút... (Kecskemét-Szeged-Pest stb) persze egy jó adag város is, hisz egész hétvégén az autóban ültem! (ca.900km-t beletekertem).

Jóóó... tényleg nagyon mennek ezek az új turbos dízelek, de...

Persze tudom én, de ahol egy ilyen Fabia kifullad, ott kezd egy Vectra lendületbe jönni!

A fabia 62 lovát 120 -ig osztják szét, a Vectra 150 -nél még megy mint az ökör!

Gondoltam azt is, hogy nem 200 -nál etettél meg vele 8 - 10 litert... de az csak kekeckedés volt! :lol: :o

Viszont egy ilyen súlyú autó ilyen teljesítménnyel nem fog 6 liter környékén enni! Szerintem a vegyes 8 liter sem olyan roszz, ha tekintetbe veszzük, hogy a 80 -90 lóhoz viszonyítva majd duplája lett a teljesítmény, és a nyomaték is szépen nőtt!

Hasonló 150 lovas benzines.... ugye, hogy nem ennyit eszik?! :) B)

Persze a világ összes kincséért sem szeretnék én arról győzködni senkit, hogy dízel hívő legyen ha a benzineseket szereti... csak ne hasonlítsuk össze őket mert nem lehet, vagyis lehet, csak kicsit értelmetlen! ...szerintem! :D

Link to comment
Megosztás:

A fabia 62 lovát 120 -ig osztják szét, a Vectra 150 -nél még megy mint az ökör!

160-at úgy viszi a pályán, mint a huzat... (igaz ott eszik simán 10 körül)

Szóval azért annyira nem hurka! :blink: (és még megy 160 fölé is!) :)

De ez tényleg off! :)

Link to comment
Megosztás:

160-at úgy viszi a pályán, mint a huzat... (igaz ott eszik simán 10 körül)

Szóval azért annyira nem hurka! :) (és még megy 160 fölé is!) :)

De ez tényleg off! :lol:

Akkor jól van.... :blink: ....én nem végsebességekről beszéltem...

Az én mostani autóm, ami csak 82 lovas kb. azt tudja (csak másképpen) mint az 1.4 ecotec F Astrám..... A Vectra lényegesen többet tud mint -e két autó bármelyike...

Azért a Fabia az 1.2 -es alapmotorjával meg ne verje már az 1.4 ecotec Astrát!! Magamhoz is nyúlok!

Speedy! Szerintem maradjunk annyiban, kicsit túlzásba estél ezzel a példával! :D

De hagyjuk szerintem, ha úgy érzed hát úgy érzed! :o

Link to comment
Megosztás:

Váltóáttételezés rlz! :o Érzésre az 1.2S Corsám is megy mint állat! :)

De hogy egy turbókitt az 1.6 16V-re 1M??Háát elég húzós.S, még hol van akkor a váltó, és a futóműszakasz?

Kétségtelen, hogy cserébe szakít mintazállat! :D :lol: :)

Asszem most csinálnak Opelék is valami turbós 1.6 vagy 1.8 motort... tán pont itt a fórumon olvastam, és nagyon dícsérik! :blink: B)

Link to comment
Megosztás:

Asszem a Pögó 206 -osban is 185 lótot tud a turbós 1.8(?)

A pug206-ban szerintem soha nem volt turbos 1.8as moci.

2000es ~170/180/182 lovas verzió volt évjárattó függően.

Az 1.8T (~180LE) tudtommal csak az AUDIs bandában van.

Link to comment
Megosztás:

Asszem a Pögó 206 -osban is 185 lótot tud a turbós 1.8(?)

Mondjuk az biztos, hogy ha 1X beadja kulcsot az enyém, akkor felújításról motorilag szó sem lehet.Vagy kap egy újat, vagy pedig teljes lakat és fény után egy ilyen förmedvényt az orrába, a sallangokkal együtt! :blink:

Link to comment
Megosztás:

A pug206-ban szerintem soha nem volt turbos 1.8as moci.

2000es ~170/180/182 lovas verzió volt évjárattó függően.

Az 1.8T (~180LE) tudtommal csak az AUDIs bandában van.

Ahamm télleg! :) Én meg aszittem az 1.8 turbós volt! :blink:

Régen a Rönó 5 -ben sem turbós volt az 1.6?? Tán Alpine volt a neve nem?

És akkor most a mienk az milyen lesz??1.8 vagy 1.6?? ÉS hánylovas is?

Esetleg link van a cikkről?? Valaki?

Link to comment
Megosztás:

mikor NFS-töl jöttem a nyáron vhol ott az egyik utcában állt egy R5 Alpine, jól körbejártam, csomitartóban volt a motorja, a szelepfedélen az Alpine felirattal, érdekes látvány volt

------

Meriva OPC néven keress az 1.6-osra, sok anyagot találsz majd róla, mert ez is - úgy, mint 6éve a Zafira OPC - egy addig nem létezö kategóriát teremtett.

Link to comment
Megosztás:

szevasztotk!

na egy rövid 1000km-es tapasztalat az uj autorol.

turbolyuk nincs!

nem hittem el de nincs.

nyilván van olyan fordulat amit már nem szeret,de lyuk nincs.

1000-es fordulatttol jol megy.

1500-tol dolgozó lány jol.

2500-tol büntet.

a hangja érdekes.

tempomattal akár 200-nál is kussol.

viszont ha szitu van és tolja neki az ember ordít mint egy sakál.:-)

fater vezetett haza felé az m3-ason 170 körüli tempoval.

500m-röl jött egy xenonos auto hátulrol és villogott.

fater láttam már váltana vissza.

mondtam nyugi engedd el,majd megtoljuk hátulrol.

530 i volt zsír uj k rendszámmal:tehát 258 lo.

elkezdtük tolni.

ekkora senkit még életemben nem láttam.

220 felett nem voltak tartalékai a toledohoz képest.

beálllt a két sáv közé,mert érezte,hogy ma ö a kutya.

szinte nyomni se kellett és a seggében voltunk 10cm-re 220-nál.

a kocsinak dolgozó lány jo hangja van 200 felett 4000 körüli fordulaton 5-ben.

és még van a 6-os.:-)

na utána hagytuk hagy fussa ki magát a bmw és 240-nél ugy elöztünk rá mintha ö állt volna.

szoval jo a gép.

SAJNOS NEM TUDOM MEGMUTATNI A GÉPET MERT NINCS FENn A NETEN DE EZ ' TDI TOLEDO RÁADÁSUL '1997-es TEHÁT NEM A CRDI, HDI, Jól bevált TDI

JA FÉLRE NE ÉRTSD SAJNOS NEM AZ ENYÉM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ú bacca meg mit csináltam :blink:

segítettem :) opeltomi

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen "büntetőautók" motorjai szoktak lenni a rövid életű motorok.Szerintem.Bár 240km/h-nál lealázni egy bömöst, azért szép teljesítmény, kétségtelen.

ugyaaann...... :)

Jövőhéten én is elviszem tuningolni a gépemet, mert én meg OPC turbókat, vagy MV6 ookat akarok gyalázni!!! :blink: :)

Link to comment
Megosztás:

ugyaaann...... :)

Jövőhéten én is elviszem tuningolni a gépemet, mert én meg OPC turbókat, vagy MV6 ookat akarok gyalázni!!! :blink: :)

Hát, én nem alázós, versengős gépet szeretnék, csak a magam szórakoztatására ótókázni, viszont erősen gondolkodok a 2.2-es mocira (komplett felújítás után) egy kompresszort vagy egy turbót feldobni. Nem mintha nem lennék a teljesítményel megelégedve (bár még csak a Rekiben próbálgattam), de érzem, hogy ebben a mociban van még kraft. A fogyasztás meg engem sem érdekel igazán, úgy vagyok vele, hogy ha megy, akkor törvényszerű, hogy eszik. (Mondjuk most az 1.6-al nem is megy igazán, de 12 lityit eszik. Akkor már inkább lőjjem a 2.2-est 15 literrel, de vakarózzon rendesen)

Link to comment
Megosztás:

Hát, én nem alázós, versengős gépet szeretnék, csak a magam szórakoztatására ótókázni, viszont erősen gondolkodok a 2.2-es mocira (komplett felújítás után) egy kompresszort vagy egy turbót feldobni. Nem mintha nem lennék a teljesítményel megelégedve (bár még csak a Rekiben próbálgattam), de érzem, hogy ebben a mociban van még kraft. A fogyasztás meg engem sem érdekel igazán, úgy vagyok vele, hogy ha megy, akkor törvényszerű, hogy eszik. (Mondjuk most az 1.6-al nem is megy igazán, de 12 lityit eszik. Akkor már inkább lőjjem a 2.2-est 15 literrel, de vakarózzon rendesen)

Bömösben elromlott volna a sebváltó??? Biztos nem tudott felváltani 3 -asból..... :blink:

Meg ugye az elektronika... ha az ilyen csoda seátok ennyit tudnak, akkor mit tudhat a bömös, ha a tiltást kicsukják belőle??? :) 300 fölött?

A 240 -nél történő "állvahagyás"...azért némi tulzás nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!Nyáron használtam egy turbós gépet,OFF (Lancia Thema) ON.Nekem nagyon tetszett,(205 le,0-100 :8.5,1500kg)ment mint az állat.Igazán menni 3000-fölött kezdett,de akkor kapaszkodni kellett a kormányba. :) A fogyija óvatosan 10,tolva 15 körül volt.A kocsi '94-es,kb 200 ezer lehetett benne (óra szerint 155000 :) )a turbója sem volt még felújítva,de nem volt semmi baja,igaz is ,az olaszok nem ma kezdtek turbós autót gyártani!Persze az elektromos rendszer rendetlenkedett néha,de ez más típusokkal is előfordul :blink: .A kétszázat 4500-as ford. körül vitte,de 7000- fölé is simán felpörgött.Azelőtt még soha nem vezettem ilyen erős és turbós gépet,sajnáltam is visszaadni,de kocsival járok dolgozni,ez pedig nem arra való!

Link to comment
Megosztás:

Ahamm télleg! :) Én meg aszittem az 1.8 turbós volt! :blink:

Régen a Rönó 5 -ben sem turbós volt az 1.6?? Tán Alpine volt a neve nem?

És akkor most a mienk az milyen lesz??1.8 vagy 1.6?? ÉS hánylovas is?

Esetleg link van a cikkről?? Valaki?

Haga, a Kecskemét Topic-ba írtam be 1 hete: 1.6 --> 180LE Szentgotthárdról :o

@Mörfi!

Ez milyen Toledo?

1,9 TDI? 97-es? De milyen tuninggal? (vagy félre értettem valamit?)

Csak mert nekünk volt egy 1,9 TDI MAGNUS Toledonk, 110LE (gyári), 98-as évjárat (a legutolsó sorozat volt a régi kasztniból - kocka), gyári sportfutómű, sport lökhárítók, diszkrét szárny, stb. de annak 195km/h körül vége lett. Az nem ment 200km/h sem... (talán lejtőn...)

Igaz, az csak 5 sebességes volt, nem 6.

Nektek milyen Toledotok van? Tuning? :lol: :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hát mijjen lenne!? 530 -as gyalázóóó! :)

Ha te linkelted a 1.6 T -t a Kekkeméti topikban, akkor biztos ott olvastam! :o :lol:

Látom Hagalex nagyon lelkedre vetted ezt a gyalázást. :D

Ez a Toledó Krézi tuning mester munkáját dicséri, ő dizil tuninggal foglalkozik töbnyire adagolókkal.

Minden cserélve volt rajta, csúcsok, adagoló, turbó, kipuff, meg mit tom én.

Nos ezt az autót sajnos én is csak hirdetve láttam, de én hiszek neki, persze mindenki azt gondol amit akar. ezt csak azért raktam be mert sokan nem hisznek a brutál dizilbe. És a dizilen is van turbó, azon van igazán. Mellesleg Opel mociból főleg régiből nem lehet ilyet csinálni :) dizilből.

Ja még valami, a fogyasztása a Toledónak, 8-13 lit között.

Köszönöm Opel tomi a segítséget :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.