Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Természetesen, de ISuzuba ( F astraba) is volt mechanikus adagolós. Ha logikusan végigondoljuk, lényegében csak az adagoló a kulcspont, azt kellene kitalálni, hogy milyen, melyik, és hogyan kerülhetne a jelenlegi helyére. Mert azután csak bowden, gázpedál és mehet elvileg.... Esetleg még annyi, hogy az ECU-ba a programot is átírni, hogy ne dobjon hibakódot. De végül is egyszerű, mert ha más nem az izzót ki kell venni. :)

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 14. at 17:27, astra írta:

biztos hogy adagolo?

 

Hát nem is tudom.

Ki lett cserélve, hétvégén vettem egyet.

Aztán másik motorvezérlővel beindult.

Úgyhogy valószínűleg ez is hibás volt.

Esetleg eladó motorvezérlő valakinek, vagy kölcsönbe amíg tudok venni ?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, imi68 írta:

Hát nem is tudom.

Ki lett cserélve,.....

Aztán másik motorvezérlővel beindult.......

Szia.

sajnos tartalék nincs, de leírnád pontosan, hogy miket csináltatok... sorban.. szerintem itt többünket érdekel ha már leírtad.

Gyanús, hogy "astra" sem véletlenűl írta    talán mégsem adagoló volt....

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, melyon írta:

sajnos tartalék nincs, de leírnád pontosan, hogy miket csináltatok... sorban.

Úgy kezdődött hogy hazafelé jövet megállt az autó, aztán 15-20perc után beindult. Utána már se kép se hang.

Akkor kölcsön, kipróbálásra adagoló elektronika csere, motorvezérlő csere.

Nem indul. Az én adagoló elektronikámmal a donor autó indul.

Ezután bontott adagolóval és donor autó motorvezérlőjével indult az autó. Az én motorvezérlőm halott. Bontott adagoló 45e Ft. Csak ugye munkához kellene az autó és sajnos véges a keret, azért keresnék kölcsönbe motorvezérlőt,(1-2hét) amíg lesz keret a vezérlőre.

Amúgy motorhibasan vettem, dugó, gyűrű, hajtókar csapágy csere. Hengerfej komplett felújítás, vezérlés csere. Két hetet használtam, és most jött az újabb költeni való.

Röviden ennyi.

Üdv, Imi

Link to comment
Megosztás:

14 órája, imi68 írta:

Úgy kezdődött hogy hazafelé jövet megállt az autó, aztán 15-20perc után beindult. Utána már se kép se hang.

Akkor kölcsön, kipróbálásra adagoló elektronika csere, motorvezérlő csere.

Nem indul. Az én adagoló elektronikámmal a donor autó indul.

Ezután bontott adagolóval és donor autó motorvezérlőjével indult az autó. Az én motorvezérlőm halott. Bontott adagoló 45e Ft. Csak ugye munkához kellene az autó és sajnos véges a keret, azért keresnék kölcsönbe motorvezérlőt,(1-2hét) amíg lesz keret a vezérlőre.

Amúgy motorhibasan vettem, dugó, gyűrű, hajtókar csapágy csere. Hengerfej komplett felújítás, vezérlés csere. Két hetet használtam, és most jött az újabb költeni való.

Röviden ennyi.

Üdv, Imi

Érdekes eset amit leírtál. Ha az adagoló szelepe a hibás ( erős a gyanú), az ECU-ban a motor tetején találtak gázolajat? Rázásra nem lötyög benne? Amúgy javítani mind a kettőt lehet, bár nagyságrendekbe az is nem kevés pénz. Vagy javítod magad otthon, forrasztásokat kell megerősíteni, esetleg cserélni egy két alkatrészt benne.

Én még mindig azt javaslom, hogy mechanikusra kell visszaalakítani, csak be kéne már próbálni egyet! :) 

Egyébként mennyi volt a motorban? Mi történt, hogy ennyire bele kellett nyúlni?

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Handbrake írta:

Érdekes eset amit leírtál. Ha az adagoló szelepe a hibás ( erős a gyanú), az ECU-ban a motor tetején találtak gázolajat? Rázásra nem lötyög benne? 

 

Nem volt gázolaj az ECU-ban.

Más jellegű probléma volt vele, szetszedtem és már valami Mekk Mester forrasztgatta.

Így már úton van Márton Csaba felé.

Tudtam milyen autót veszek motorhibasan, láttam a belsejét , mivel már a hengerfej le volt véve. Motorikusan jó is lett , csak ugye két hét után jött az újabb költeni való. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek,

Én most gondolkodok egy dízel G astrán, a 68 lós verzión, per pillanat egy E Kadettot nyűvök ugyanilyen motorral(majdnem, azon nincs turbó. :D) ez szám szerint már a 4. darab, meg volt még 3 dízel F astra.
Ahogy én átalakítanám a motort, nem tudom, lenne-e elég erő mozgatni a verdát, a turbót is dobnám le róla. Kb csinálnék ebből is egy E Kadettot. :)
Szívócsonkok vannak, kipuf. csonk is, meg gondolom kell egy benzines pedálsor, aztán csóközön. Meg persze egy mezei adagoló egy konzollal.
Jó kis Kadett, csak annak a kasznija már kissé porhanyós, komoly 54 lóerő. Az meg hogy hogy mozgat egy kombi G astrát....kérdéses. Meggondolandó. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Mikulás74 írta:

Üdv Mindenkinek,

Én most gondolkodok egy dízel G astrán, a 68 lós verzión, per pillanat egy E Kadettot nyűvök ugyanilyen motorral(majdnem, azon nincs turbó. :D) ez szám szerint már a 4. darab, meg volt még 3 dízel F astra.
Ahogy én átalakítanám a motort, nem tudom, lenne-e elég erő mozgatni a verdát, a turbót is dobnám le róla. Kb csinálnék ebből is egy E Kadettot. :)
Szívócsonkok vannak, kipuf. csonk is, meg gondolom kell egy benzines pedálsor, aztán csóközön. Meg persze egy mezei adagoló egy konzollal.
Jó kis Kadett, csak annak a kasznija már kissé porhanyós, komoly 54 lóerő. Az meg hogy hogy mozgat egy kombi G astrát....kérdéses. Meggondolandó. 

Ha egy turbó dieselről leveszed a turbót kábé fele lóerő elmegy ( de lehet még több) , alapból feltöltés nélkül kevés a kompresszió. Nem mindegy hogy a légköri levegőt sűríti össze vagy azt amit a turbó beleprésel. Leveszed az intercoolerről a csövet hogy csak magától szabadon szívjon és annyi az ereje. Persze ha faragni is akarod az más. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Ha egy turbó dieselről leveszed a turbót kábé fele lóerő elmegy ( de lehet még több) , alapból feltöltés nélkül kevés a kompresszió. Nem mindegy hogy a légköri levegőt sűríti össze vagy azt amit a turbó beleprésel. Leveszed az intercoolerről a csövet hogy csak magától szabadon szívjon és annyi az ereje. Persze ha faragni is akarod az más. 

Hát, ugyanaz a két blokk, csak az egyikre van egy turbó aggatva, amitől 68 ló lesz. Kérdés, hogy az 54 paci mennyire mozgatja meg a kombi G astrát pl. :)
Az 1.7D E Kadett is elég problémásan mászik fel pl a Mátrába. :)
Hát igen, eléggé meggondolandó.
 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Mikulás74 írta:

Hát, ugyanaz a két blokk, csak az egyikre van egy turbó aggatva, amitől 68 ló lesz. Kérdés, hogy az 54 paci mennyire mozgatja meg a kombi G astrát pl. :)
Az 1.7D E Kadett is elég problémásan mászik fel pl a Mátrába. :)
Hát igen, eléggé meggondolandó.
 

Végre valaki, aki szeret "faragni" faragjunk már G astra Y17dt-be egy adagolót. :)

  • Like 2
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Mikulás74 írta:

Hát, ugyanaz a két blokk, csak az egyikre van egy turbó aggatva, amitől 68 ló lesz. Kérdés, hogy az 54 paci mennyire mozgatja meg a kombi G astrát pl. :)
Az 1.7D E Kadett is elég problémásan mászik fel pl a Mátrába. :)
Hát igen, eléggé meggondolandó.
 

A turbós motor jobban van hűtve több a vízjárat a hengerfejben, oda van vezetve az olaj a turbó tengelyéhez is, ezt le kell zárnod. Lehet a blokk ugyanaz, de akkor a dugattyú tetőkkel, vagy a hengerfej kialakításával játszottak a kompresszióval. Nem annyira kevés az 54 ló a nyomaték és a váltó áttétel is számít. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A turbós motor jobban van hűtve több a vízjárat a hengerfejben, oda van vezetve az olaj a turbó tengelyéhez is, ezt le kell zárnod. Lehet a blokk ugyanaz, de akkor a dugattyú tetőkkel, vagy a hengerfej kialakításával játszottak a kompresszióval. Nem annyira kevés az 54 ló a nyomaték és a váltó áttétel is számít. 

Az lehet, hogy nem ugyanaz a sűrítés, az meg biztos, hogy nagyobb a nyitónyomása a turbós porlasztóknak. Akkor lehet, nem is 54 paripa lenne benne, hanem 40. :D
Egy komám egy 1.8TD mondeo adagolóját szerkesztette rá, az volt neki a fiókban.
Bár ő már rég csinálta, azóta biztos van megoldás az elektronikai nyűgükre, nem néztem még utána.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Mikulás74 írta:

Az lehet, hogy nem ugyanaz a sűrítés, az meg biztos, hogy nagyobb a nyitónyomása a turbós porlasztóknak. Akkor lehet, nem is 54 paripa lenne benne, hanem 40. :D
Egy komám egy 1.8TD mondeo adagolóját szerkesztette rá, az volt neki a fiókban.
Bár ő már rég csinálta, azóta biztos van megoldás az elektronikai nyűgükre, nem néztem még utána.

Hát nekem egyszer lökte le az intercoolerről a csövet, ugye elment a turbónyomás, alig tudtam félrevánszorogni vele, érzésre a 68 lóból 30-40 se maradt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! Tagként új vagyok,olvasóként régen követem az oldalt. Tizenöt éve Opeleket használok. Adott egy y17dt motor. Keményednek a vízcsövek, hosszútávon autópályán elfújja a vizet. Kiegyenlítőben gázbuborékok láthatóak ha teljesen fel van öntve. Motorolaj tiszta, szintje nem változik. Hűtővíz tiszta.A motor szépen jár,füst vagy pára a kipufogóból nem látható, mindíg könnyen indul. Fűtés van amíg a termosztát ki nem nyit. Úgy gondolom hengerfej gond lesz. Mielőtt megbontom meg szeretném kérdezni,hogy a porlasztóhüvely sérülése okozhat-e ilyen problémát?  Magyarul van-e víztér a porlasztóhüvely körül amibe beledolgozhat a motor? Olvasgattam már itt ebben a témában de konkrétan erre nem kaptam egyértelmű választ. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Klucsó írta:

Üdv Mindenkinek! Tagként új vagyok,olvasóként régen követem az oldalt. Tizenöt éve Opeleket használok. Adott egy y17dt motor. Keményednek a vízcsövek, hosszútávon autópályán elfújja a vizet. Kiegyenlítőben gázbuborékok láthatóak ha teljesen fel van öntve. Motorolaj tiszta, szintje nem változik. Hűtővíz tiszta.A motor szépen jár,füst vagy pára a kipufogóból nem látható, mindíg könnyen indul. Fűtés van amíg a termosztát ki nem nyit. Úgy gondolom hengerfej gond lesz. Mielőtt megbontom meg szeretném kérdezni,hogy a porlasztóhüvely sérülése okozhat-e ilyen problémát?  Magyarul van-e víztér a porlasztóhüvely körül amibe beledolgozhat a motor? Olvasgattam már itt ebben a témában de konkrétan erre nem kaptam egyértelmű választ. Köszönöm!

Ha kitekered a porlasztó csúcsot ott nem folyik ki hűtővíz, tehát ebből kiindulva ott nincs víztér. A hűtőrendszer nyomás alatt van, ezért üzemi hőfokon keményebbek a csövek, de nem kőkemények és nem összenyomhatatlanok. A hengerfejesség egyik tünete hogy amikor az égéstér összeszakad a vízjárattal a motor beledolgozik a vízbe felfújja a csöveket amik sokszor el is durrannak. A kiegyenlítő sapkában a szelep nem alkalmas nagy nyomás hirtelen elengedésére. Szélsőséges esetben az adott henger állás közben megtelik vízzel, indításkor a motort vízütés érheti akár a hajtókar is elgörbülhet, vagy csak visszatolja a vizet a tartályba.  Nem ismerem ezt az eljárást, de talán érdemes lenne megnézetni a motort bontás előtt: http://www.gyors-segitseg.com/contents/hu/d16_hengerfej_tesztelese.html 

Link to comment
Megosztás:

Értem és köszönöm. Ebben a motorban elég speckósan van benne a porlasztó. Maga a porlasztó egy hüvelyben van ami a hengerfejben van. Ott nem is folyhat víz semmiképpen. Csak a hüvely és a hengerfej között van olajtér biztosan, a víztérben nem vagyok biztos. Motorba nem megy bele a víz,jár rendesen,nem füstöl. Tulajdonképpen azért lenne jó tudni,hogy van-e víztér a hüvelyek körűl mert akkor a hengerfej levétele nélkül lehetne orvosolni a problémát.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Klucsó írta:

Értem és köszönöm. Ebben a motorban elég speckósan van benne a porlasztó. Maga a porlasztó egy hüvelyben van ami a hengerfejben van. Ott nem is folyhat víz semmiképpen. Csak a hüvely és a hengerfej között van olajtér biztosan, a víztérben nem vagyok biztos. Motorba nem megy bele a víz,jár rendesen,nem füstöl. Tulajdonképpen azért lenne jó tudni,hogy van-e víztér a hüvelyek körűl mert akkor a hengerfej levétele nélkül lehetne orvosolni a problémát.

Ezt konkrétan nem tudom. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.