Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Szia Handbrake!

 

Köszi a tippeket. Én is hasonlókra jutottam...

Az természetes, hogy a munka pénzbe kerül, ezzel semmi gondom nincs. Csak nem szeretnék pld. adagolót cserélni (bontott kb 40 + a munkadíj szintén) és utána ott lenni, mint az elején, mert mégsem az....

Én is gondoltam talán vezérlés átugrásra, mert (igaz más autónál) az produkált hasonló alapjáratot. Bár ezeken akkor szokott ugrani, ha fellazul az olajpumpa fogaskerék rögzítőcsavarja, de akkor az olajnyomás lámpa is égni vagy villogni szokott. De majd az idő megoldja  :) :) :)

A szerelő ismerősöm is azt mondta, hogy lehet, hogy csak dugulás.

Pénteken hozzák haza, hétvégén nekiállunk.Köszi még 1x !  Üdv

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 09. at 8:23, Ekeb írta:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki találkozott hasonló hibával, és tanáccsal szolgál.

......

Az "Általános" témából töröltem a hozzászólásod, mert megegyezett ezzel. Az ide vonatkozó szabályzatot olvasd el kérlek. Összes szabályt itt találod

 3. Ne Crosspostingolj – a témád, hozzászólásod mindig csak egy (1) fórumba illeszkedjen. Ne nyisd meg a témád több hasonló fórumban. Ne tedd fel ugyanazt a kérdésed több fórumban.

Köszönöm. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Akinek CDTI motoros a G Astrája, segítene nekem egy kicsit?

Arra szeretném megkérni, hogy a porlasztókon lévő 2 pólosú csatlakozoba, gyújtás ráadása nélkül mérjen nekem egy rövidzárat, ha lehet mind a 4 csatlakozóban.

Van ott rövidzár bármelyikben?

 

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

üdvözlet arra lennék kiváncsi vam egy y17dt. kezd csöpögni minimálisan az olaj a hátso szimmeringnél .ilyenkor kell-e kuplungot cserélni vagy valamit a kinyomocsapágy környékén. kösz a választ. a kuplung 1 éves nincs gond vele

ERRE VALAKI

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Segítségeteket,véleményeteket kérném az alábbi problémára.2008as Astra G 1.7. cdti z17dtl .Kicsit meghajtottam a gépest semmi komoly épphogy megfüstölt.Leálltam,10 perc után nem indult.Inditozás kétszer,semmi.Hiba kód nincs.Arrébtoltuk 10 m.-ert mert útban volt ott már beindult.Hazaértem fél óra után kimentem mert nem hagy nyugton de indul.Mire készüljek szerintetek?

Köszönöm.

 

Módosítva : neon36
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 25. at 20:37, neon36 írta:

Sziasztok! 

Segítségeteket,véleményeteket kérném az alábbi problémára.2008as Astra G 1.7. cdti z17dtl .Kicsit meghajtottam a gépest semmi komoly épphogy megfüstölt.Leálltam,10 perc után nem indult.Inditozás kétszer,semmi.Hiba kód nincs.Arrébtoltuk 10 m.-ert mert útban volt ott már beindult.Hazaértem fél óra után kimentem mert nem hagy nyugton de indul.Mire készüljek szerintetek?

Köszönöm.

 

Én főtengely jeladóra tippelnék. Első körben kivenném letakarítanám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Olyan kérdésem lenne hogy gázolaj szagit ereztem reggel a kocsiba mikor beinditottam felnyitottam a motorháztetőt, leszedtema műanyag borítást es latom hogy a tetejében áll a gázolaj. Valaki tudna segiteni hogy mi lehet a probléma? 1.7 cdti astra g

Link to comment
Megosztás:

43 perce, kovsan91 írta:

Sziasztok! 

Olyan kérdésem lenne hogy gázolaj szagit ereztem reggel a kocsiba mikor beinditottam felnyitottam a motorháztetőt, leszedtema műanyag borítást es latom hogy a tetejében áll a gázolaj. Valaki tudna segiteni hogy mi lehet a probléma? 1.7 cdti astra g

Nézd meg a résolajcsöveket, lehet az egyik nincs a helyén, vagy el van törve a műanyag része, esetleg a biztosító kis lemez nem tartja a helyén.....látatlanba ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Olyan problémát észleltem, hogy simán alapjáraton látni ahogy halványan füstöl a kipufogó ha pl bekapcsolom a klímát akkor pedig elég látványos a dolog. Menet közbe minimálisan kormol már amennyit én látok a tükörből. Több óra állás után ha indítom enyhén dadog. 2 porlasztónál áll az olaj. Esetleg ez okozhatja a problémát vagy érdemes mást is szemügyre venni?  1,7 cdti z17dtl

Plussz hidegen fehér füst plussz dadog picit.

Köszönöm.

Módosítva : Rottens
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 04. at 6:35, Rottens írta:

Sziasztok. 

Olyan problémát észleltem, hogy simán alapjáraton látni ahogy halványan füstöl a kipufogó ha pl bekapcsolom a klímát akkor pedig elég látványos a dolog. Menet közbe minimálisan kormol már amennyit én látok a tükörből. Több óra állás után ha indítom enyhén dadog. 2 porlasztónál áll az olaj. Esetleg ez okozhatja a problémát vagy érdemes mást is szemügyre venni?  1,7 cdti z17dtl

Köszönöm.

Milyen idős a kocsi, mióta áll fent a probléma, mikor volt gázolajszűrő cserélve?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 08. at 9:05, Handbrake írta:

Milyen idős a kocsi, mióta áll fent a probléma, mikor volt gázolajszűrő cserélve?

2004es. 2-3 hete vettem észre először. Olaj csere pedig 5ezer kmel ezelőtt volt, minden olaj cserénél cseréljük a gázolaj szűrőt is. 8 hónapja volt mind a 4 porlasztó felújitva és minden tömítés cserélve gyárira. Talán még annyi hogy állás után fehéren füstöl egy jó pár percet és picit dadog.

Módosítva : Rottens
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni.hogy milyen  főtengely jeladót vegyek(z17dtl).Végigböngésztem a kínálatot 5ezertől 40ig van a legkülönbözőbb márkák.Akik cseréltek már kérném hogy márkanévvel esetleg cikkszámmal árral válaszoljatok.Mióta van beépítve stb.

Valamint érdekelne.hogy érdemes e megtisztítani.Gondolok itt arra hogy ugye ez nem egy állandó hiba hanem hol tilt hol nem.Tegyük fel megtisztitom,megy azt hiszem jó a jeladó közben 2hét múlva ismét előjön a probléma.pl nekem 800km telt el két hiba között.

Köszönöm. 

Módosítva : neon36
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani a wastegate rudazatnak a turbón mennyit kell mozogni? Továbbra is küzdök az autóval, hogy néha nem gyorsul gázadásra és tegnap alulról egy csavarhúzóval mozgatva a rudazatot 3-4mm-nél többet nem mozdul. Mivel minden mást cseréltünk/átnéztünk, így erre gyanakodunk.

Köszönöm a választ előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Van egy z17dtl-es g astrám.  Körülmények és jelenség: autópálya, szervízlámpa, majd a motor leállása. Sikerült hidegindítóval beindítani, de terhelésre leállt. Szerintem nem kap üzemanyagot. Mivel alapjáraton jár a motor, szerintem a rail szivattyúnál egy tömítés ment el "vadászni", gázolaj nem került külvilágba. Van ötletetek, hogy miért nyomhatja ki? Hibakódot hétfőn tudunk kiolvasni legkorábban.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne az autómmal (G astra 2004 y17dt 190 000  Km), hogy van mikor nehezen indul de olyankor forgatja forgatja és még gázt nem pumpálok hozzá rövidebb-hosszabb ideig addig nem akar beindulni van hogy egy két gázfröccsre beindul van hogy pumpálom a pedált 5-6-10 másodpercig is. Van hogy hidegen csinálja van hogy már melegen össze vissza nem tudnám motor hófokhoz kötni a dolgot. Szerintetek mi lehet a probléma? Most lett gázolajszűrő cserélve is de már előtte is csinálta .

várom az ötleteket!

 

köszi előre is

üdv:

Tamás

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, astra írta:

üdv. azt szeretném megtudni hogy a koolerbe miért kerül olaj mert ugy hallottam hogy ez az y17dt hibája? hogy lehetne kiküszöbölni, egyébként az auto simán hasit nincs más gond vele.

 

 

 

 

Turbóból, esetleg kartergáz visszavezetőből, ha ez utóbbi a cooler elé van bekötve a szívócsőbe. Gyanítom hogy igen, de régen volt már ilyen az udvarban, így nem tudom biztosan. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 13. at 11:20, zotya975 írta:

Turbóból, esetleg kartergáz visszavezetőből, ha ez utóbbi a cooler elé van bekötve a szívócsőbe. Gyanítom hogy igen, de régen volt már ilyen az udvarban, így nem tudom biztosan. 

azt mondják nálam joval okosabbemberek hogy hiába ujitattom vagy cserélem a turbot ki ez ujbol elö jön ennél a motornál y17dt. kösz a választ.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

45 perce, astra írta:

azt mondják nálam joval okosabbemberek hogy hiába ujitattom vagy cserélem a turbot ki ez ujbol elö jön ennél a motornál y17dt. kösz a választ.

Hát először ki kellene deríteni honnan jön az olaj, addig kár turbót felújítani. Ki kell takarítani a csöveket, coolert, le kell húzni a kartergáz visszavezetőt, aztán ha ismét megjelenik az olaj a turbóból jön, ha most nem, akkor a kartergáz kente össze. Vagy be kell építeni egy lecsapatót. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

 

Végső elkeseredésemben írok. 99-es G Astrámon behalt az adagoló(X17DTL 68LE). Elektronika javítva lett, de sajnos a mennyiségszabályzó mágnes szelep/tekercs is zárlatos. Most már  harmadik hónapja áll az autó. Körbekérdeztem  kb. 15-20 bontót, csak ezt a tekercset sehol sem lehet kapni. De sajna adagolót sem találok hozzá sehol bontva.  Illetve találtam vaterán, elektronika nélkül lett hirdetve, működőképesnek, de mint kiderült a vásárlás utáni műszeres mérés során, hogy ebben is zárlatos a tekercs. Sajnos az eladó nem hajlandó visszavenni, de ez a kisebb probléma. Jó lenne végre ha tudnám használni az autót.

Tud valaki esetleg bontott adagoló vagy csak ezt a mágnes szelepet ajánlani? Fehérváron már egyszer felújították az adagolót, kb 200.000 ft volt, de mire lejárt a 65 hónap garancia, kb 3 hétre rá bedöglött. Ezt inkább kihagynám.

 

Előre is köszönök minden segítséget.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Hát először ki kellene deríteni honnan jön az olaj, addig kár turbót felújítani. Ki kell takarítani a csöveket, coolert, le kell húzni a kartergáz visszavezetőt, aztán ha ismét megjelenik az olaj a turbóból jön, ha most nem, akkor a kartergáz kente össze. Vagy be kell építeni egy lecsapatót. 

milyen az a lecsapato?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.