Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

P0370=Vonatkozásihelyzet-jeladó A funkció-rendellenesség

P0251=Előbefecskendezés-állítás A funkció-rendellenesség

P0216=Befecskendezésiidő-felügyelet funkció-rendellenesség

Csinos. Nem etanoloztál véletlenül?

Bár a 370-ről gőzöm nincs, mi lehet...

p0370 szivattyú helyzet érzékelő

p0251 befecskendezés vezérlő mágnesszelep hibás működés (leállítószelep)

p0216 lehet: Előtöltés szabályzó feszültség alacsony ,vagy Előtöltés szabályzó feszültség magas ,vagy Kritikus rendszer meghibásodás 1,vagy Kritikus rendszer meghibásodás 2.

habár nem tudom milyen motorról van szó :)

én y17dt y17dtl -t néztem

a lényeg gépet neki,mert ez így kínai.... :D

Link to comment
Megosztás:

Mit jelent, hogy tisztán elektromos működésű?

Nekem konkrétan ugyan olyan működésűnek tűnik, mint az Astráé. Tehát elektromosan mozgat egy záróelemet, ami a két furat között van. Volt a kezemben, teljesen hasonló az Astráéhoz...

Nézhet ki ugyanúgy mint az astráé, ha 2003, vagy későbbi modellről beszélünk, ugyanis 2003-ban volt modellév váltás. Itt már csak elektromos csati megy rá, + be van kötve a vízkőrbe. Az ez előttiek még vákumos működtetésüek voltak.

Link to comment
Megosztás:

P0370=Vonatkozásihelyzet-jeladó A funkció-rendellenesség

P0251=Előbefecskendezés-állítás A funkció-rendellenesség

P0216=Befecskendezésiidő-felügyelet funkció-rendellenesség

Csinos. Nem etanoloztál véletlenül?

Bár a 370-ről gőzöm nincs, mi lehet...

Dízelbe? csak nem nyúlt ennyire mellé... Vagy a beírásnál nyúlt mellé és nem a dízelbe kellett volna neki írnia :)

Link to comment
Megosztás:

Dízelbe? csak nem nyúlt ennyire mellé... Vagy a beírásnál nyúlt mellé és nem a dízelbe kellett volna neki írnia :)

De Dizelről van szo Astra Y.1.7.dt 2000-es évjárat.Elősszor ugy csinál mint benzinesnél kimarad agyujtás ránt vagy kettőt beadja a motor jelet és megáll,gyujtást leveszem egyből indul semmi hiba üzenet.Mikor elősször csinálta akkor a P0251-P0216-ot adta hibaüzenetreutána egyhétig semmi ma megint csináltaés bővült a P0370-nel.Szerinted jelado vagy valami komolyab.

Link to comment
Megosztás:

Egy külföldi fórumon azt írták hogy ez a két kód (P0251 és P0216) együtt jellemzően akkor jelentkezik, ha valami miatt fellevegősödött az üzemanyagrendszer. Konkrétan ott azt írták hogy ez attól is lehetséges hogy nagyon kifogyasztottad a tankot, és levegőhöz jutott az AC...

Az a tünet hogy ránt egyet az autó és leáll, szvsz megint csak utalhat erre.

Link to comment
Megosztás:

Nézhet ki ugyanúgy mint az astráé, ha 2003, vagy későbbi modellről beszélünk, ugyanis 2003-ban volt modellév váltás. Itt már csak elektromos csati megy rá, + be van kötve a vízkőrbe. Az ez előttiek még vákumos működtetésüek voltak.

Vízkörbe???

Mármint a hűtővíz körébe?

Ez tuti nem volt, simán ott lóg a motor oldalán, a vízteret nem kell piszkálni hozzá.

Simán a két lyuk van a füstnek, amit összenyit/elzár egy gomba alakú záróelemmel. A működtetése tisztán elektromos, nem megy rá semmi vákuumcső.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kollégám 2003-as diesel Zafirája gyengélkedik. (Y20DTH) 2000-2500 1/min fordulaton elmegy az erő belőle, megtorpan keményen, motor hibakódot is dob. Kiolvastatta kétszer is, EGR hiba volt letárolva mindig.

Szét is kapta az EGR-t, kipucevászta, de semmi változás.

Ki lett próbálva pucoláskor asztalon, tápra nyit-zár, tehát tud mozogni.

Szerintetek mit érdemes még kipróbálni, illetve mi okozhat még ilyen hibajelenséget?

Próbált másik kúton is tankolni, hátha a gázolaj is bejátszik, de eredmény nulla.

Ötletek?

Esetleg valaki tudja mibe fáj egy ilyen EGR?

Előre is köszi a segítséget!

annak más a baja pucoljátok ki a szivótorkát teljesen és nézzétek meg a vákum csöveket.

Link to comment
Megosztás:

Vízkörbe???

Mármint a hűtővíz körébe?

Ez tuti nem volt, simán ott lóg a motor oldalán, a vízteret nem kell piszkálni hozzá.

Simán a két lyuk van a füstnek, amit összenyit/elzár egy gomba alakú záróelemmel. A működtetése tisztán elektromos, nem megy rá semmi vákuumcső.

Akkor vagy nem ugyanolyan az astráé, vagy nem ugyanarról beszélünk. Igen, a hűtővízkörbe van bekötve.

Így néz ki:

441465.t.jpg

Link to comment
Megosztás:

De Dizelről van szo Astra Y.1.7.dt 2000-es évjárat.Elősszor ugy csinál mint benzinesnél kimarad agyujtás ránt vagy kettőt beadja a motor jelet és megáll,gyujtást leveszem egyből indul semmi hiba üzenet.Mikor elősször csinálta akkor a P0251-P0216-ot adta hibaüzenetreutána egyhétig semmi ma megint csináltaés bővült a P0370-nel.Szerinted jelado vagy valami komolyab.

Helló!

bárki bármit mond ez adagolovez. elektronika újra forrasztás.

hidd el tapasztalatból tudom.

néhány hónappal ezelött ue. volt a problémám.

a fórumon visszanézheted.

a 370 lehet attól is ha a forrasztás után jön elő hogy véletlen lefullad a moci ezt valaki a fórumról írta.

de ezt akksi le ill visszakötés után törölni tudod véglegesen.

azért írtam le mert ezzel nekem teljesen megszünt.

Tompi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2002-es évj. (Y20DTH) astrám van 220eKm-el.

Egy ideje finoman rángat gyorsításkor és egyenletes sebességnél is. A rángás

rendszertelenül jön, függetlenül az üzemanyagszinttől és tarthat pár másodperctől fél percig is.

Könnyen indul, alapjáraton nem rángat.

Hibakód kiolvasás eredménye: U2103 No communication with CAN-bus (High Speed)

Eddigi próbálkozásaim, hogy kicseréltem az üzemanyagszűrőt, és a tartályban lévő

fém szűrőt kitisztíttattam. Utóbbi nem volt koszos.

Valamint használtam Wynn's injector tisztítót negyed tankhoz öntve. Amíg ezzel autóztam

(kb 150km) nem rángatott, bár lehet e nélkül sem tette volna.

Van valakinek ötlete?

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

bárki bármit mond ez adagolovez. elektronika újra forrasztás.

hidd el tapasztalatból tudom.

néhány hónappal ezelött ue. volt a problémám.

a fórumon visszanézheted.

a 370 lehet attól is ha a forrasztás után jön elő hogy véletlen lefullad a moci ezt valaki a fórumról írta.

de ezt akksi le ill visszakötés után törölni tudod véglegesen.

azért írtam le mert ezzel nekem teljesen megszünt.

Tompi

Köszönöm segitségedet ,majd megprobálom az átforrasztást,és remélem nekem is elmulik a baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2002-es évj. (Y20DTH) astrám van 220eKm-el.

Egy ideje finoman rángat gyorsításkor és egyenletes sebességnél is. A rángás

rendszertelenül jön, függetlenül az üzemanyagszinttől és tarthat pár másodperctől fél percig is.

Könnyen indul, alapjáraton nem rángat.

Hibakód kiolvasás eredménye: U2103 No communication with CAN-bus (High Speed)

Eddigi próbálkozásaim, hogy kicseréltem az üzemanyagszűrőt, és a tartályban lévő

fém szűrőt kitisztíttattam. Utóbbi nem volt koszos.

Valamint használtam Wynn's injector tisztítót negyed tankhoz öntve. Amíg ezzel autóztam

(kb 150km) nem rángatott, bár lehet e nélkül sem tette volna.

Van valakinek ötlete?

Köszi a válaszokat.

Ebben a táblázatban több megfelelője is van az U2103 hibakódnak.

Na még egyszer:

Még mindig nem értem mit akarsz szegény autótól? 2002-ben sem, később sem volt az Astra G/Classic II Can-busos, így nem csoda, hogy nem akar így kommunikálni. :)

Mivel olvastad ki a kódot?

Link to comment
Megosztás:

szia itt a megoldás az egr szelepre maga a bosch adta ki

JármuOPEL / Astra 2.0 DTI Caravan / 09/2000 - 06/2004 / Kombi Gyártó országEU Lökettérfogat/Teljesítmény2.0 / 74 kW Motor azonosítójaY 20 DTH RB-kódOPE 801

Problémamegoldások és javítási tippek

Szerviz-információ

? ? ?

?

? ? ? ?

Kifogásolás

? ?

?

?

Menetkényelem Motorszabályozás Kipufogórendszer

Érintett járművek

Alábbi 2,0/2,2 DTi motoros (Y20DTH/Y22DTR) és PSG16 motorvezérlő rendszeres modellek: Astra-G, 2003-04. Vectra-C, 2002-04. Signum, 2002-04. Zafira-A, 2003-04.

A motor kényszerjárati üzemben dolgozik. Hibakód elhelyezve: P0400.

A kipufogógáz-visszavezető szelepállás érzékelő hibás.

Megszüntető intézkedés

Vágja át a szürke-fekete kábelt a kipufogógáz visszavezető szelep többpólusú csatlakozó dugójában a 4-es érintkezőláb és a motorvezérlő készülék többpólusú csatlakozó dugójában az A19-es érintkezőláb között 1 [1] .

FONTOS: A kábelt a kipufogógáz visszavezető szelep többpólusú csatlakozó dugója közelében le kell vágni és zsugorhüvellyel szigetelni kell 1

Link to comment
Megosztás:

Ebben a táblázatban több megfelelője is van az U2103 hibakódnak.

Na még egyszer:

Még mindig nem értem mit akarsz szegény autótól? 2002-ben sem, később sem volt az Astra G/Classic II Can-busos, így nem csoda, hogy nem akar így kommunikálni. ohmy.gif

Mivel olvastad ki a kódot?

Ha jól emlékszem valami OPCOM... olvasták ki.

Csak annyit, hogy mitől/miért rángat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem.

Gyorsításnál kb. fél gázadásig normál működés,utána megtorpanás gázelvételig-az első 4 sebességfokozatban. 5.-n minimális gyorsulás.

2000.évj. ,17Y Dti, 55KW Isuzu motor.

Megköszönnék egy kis segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Ebben a táblázatban több megfelelője is van az U2103 hibakódnak.

Na még egyszer:

Még mindig nem értem mit akarsz szegény autótól? 2002-ben sem, később sem volt az Astra G/Classic II Can-busos, így nem csoda, hogy nem akar így kommunikálni. :)

Mivel olvastad ki a kódot?

tévedsz van benne méghozzá az adagoló tetején lévő elektonika az ecuval can bus.

Link to comment
Megosztás:

annak más a baja pucoljátok ki a szivótorkát teljesen és nézzétek meg a vákum csöveket.

1-2 kiló kokszos olajsarat kivakartam én is haver Y20DTH-jából onnan! :)

Egyébként lehet keresni fog a srác telón,összejött neki a pénz a porlasztócsúcs cserére! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.