Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2/15/2017 at 11:04 AM, zsendejsanyi said:

Sziasztok!

A generátor fura ciripelő hangot ad,mint amikor vas vason surlódik.Mi lehet benne a ludas?kézzel megforgatva is hallatszik a hang,de nem kottyan a csapágy v ilyesmi.(y17dt)

Megköszönném ha megosztaná vki a tapasztalatát e téren.

Sziasztok,

Gyorsan válaszolok a kérdésemre,ma megoldottam a generátoros bajomat.Mégiscsak csapágyhiba volt,totál berohadtak.Csere és gyönyörüen forog.

És amugy mennyinek kell lenni a töltésnek?

Üdv,Sándor

Módosítva : zsendejsanyi
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 10. at 19:47, Làszló írta:

USziasztok!Olyan problémám lenne,hogy megy az autó tökéletesen indul egymàs utàn szàmtalanszor aztán gondol egyet és csak nagyon sok inìtózàs utàn indul el vagy csak húzàsra nincs különbség hogy hideg vagy meleg a motor ma reggel megint n indúlt ràtettem gépre és p1345 hiba volt adagoló: vezérlés/főtengely viszonya ezt jelenti mi a teendő ilyenkor mert ha a vezérlés lenne rossz gondolom húzàsra sem indulna.vàlaszokat előre köszönöm egyébként szìvesen olvasók hibakód aki eljön persze dìjmentesen segìtek ahol tudok egyébként az autó g Astra x20 dtl

P1345 cam shaft speed error

Vagy is a vezérmű tengely jeladó hiba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 29. at 10:48, padarmisi írta:

Sziasztok!

van egy x17dtl 99-es autóm

a helyzet az vele, hogy a hőfok mutató össze vissza mozog, és hol meleget nyomat a fűtés, hol szinte hideget

mi lehet a gond?

termosztát csinálhat ilyet?

 

köszi

Termosztat haznal vagy egy jelado szerintem az a rossz.nekem pl nem ment fel csak 60 70 fokig a mutato.jelado csere segitett

Link to comment
Megosztás:

Hello.1.7.cdti motornal olyan jelenseg van hogy a cooler huton keresztul felhordja a turbó az olajat...fojtoszelepnel ha lehuzom a gumi csövet all az olaj.akinek ilyen van annak is olajos ez a resz...??gondolom nemkene ilyennek lennie.

de erdekes hogy akkora olajfogyas nem merheto hogy olajcseretol masik olaj csereig tölteni kene utanna.a tengelye kb1 vagy 1.5mm log minimum.itt a lógás mennyire megengedett??

Aki ert ehhez irjon mar.köszi

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 19. at 12:36, csicso1976 írta:

Szia!Én ezzel kezdenék először is valamit!Ha forró a saru akkor valószínü,hogy nem tökéletes a kontaktus az akksival! Ezért is mérhetsz kevesebb töltést!

Sarucsere vagy tisztítás(csiszolás)!Ezt otthon is meg tudod csinálni!

Ezen túl vagyok, (tisztítás/csiszolás) A hiba fennál. Most találtam egy szakit, holnap viszem a kocsit, daz idegesít hogy nem mindig produkálja a töltés hibát. Van hogy két három napig semmi baja (alapjáraton 14.1 a fesz ilyenkor, ha meg megmakacsolja magát akkor forró saru mellett 13.3 fölé nem megy. Attól félek hogy elviszem, és ott meg minden ok lesz. Mondjuk megbeszéltem vele hogy inkább legyen nála a kocsi több napig hátha elcsípi a bajt.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 26. at 9:06, zafinorbi írta:

Ezen túl vagyok, (tisztítás/csiszolás) A hiba fennál. Most találtam egy szakit, holnap viszem a kocsit, daz idegesít hogy nem mindig produkálja a töltés hibát. Van hogy két három napig semmi baja (alapjáraton 14.1 a fesz ilyenkor, ha meg megmakacsolja magát akkor forró saru mellett 13.3 fölé nem megy. Attól félek hogy elviszem, és ott meg minden ok lesz. Mondjuk megbeszéltem vele hogy inkább legyen nála a kocsi több napig hátha elcsípi a bajt.

Lehet én nem olvastam eleget vissza, de akkut próbáltál cserélni?

Generátorod volt már javítva?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 25. at 18:31, SohajdaTomi írta:

Hello.1.7.cdti motornal olyan jelenseg van hogy a cooler huton keresztul felhordja a turbó az olajat...fojtoszelepnel ha lehuzom a gumi csövet all az olaj.akinek ilyen van annak is olajos ez a resz...??gondolom nemkene ilyennek lennie.

de erdekes hogy akkora olajfogyas nem merheto hogy olajcseretol masik olaj csereig tölteni kene utanna.a tengelye kb1 vagy 1.5mm log minimum.itt a lógás mennyire megengedett??

Aki ert ehhez irjon mar.köszi

A turbó mivel a tengely olajfilmen fut, akarva akaratlanul is tolja fel az olajat az IC-be ( nekem Y17Dt is így van). Fogyás nem mérhető, mert nem akkora mennyiségről van szó. A lógásról majd valaki aki jobban ért hozzá, megmondja, hogy jó-e vagy sem, de szerintem valamennyit kell lógnia, különben az olajnyomás nem tudná alápréselni az olajat.....

MÁS:

A hétvégén olajat cseréltem. A szerelő ablak leszerelését követően konstatáltam a belső felületén, illetve tüzetesebben átnézve a féltengely környékén sugár irányú zsír megjelenését. Körbeforgattam a porvédőt ( megemeltem a kocsit...) szakadás, repedés, lyukadás nincs. A porvédő a helyén van, mégis mintha a harang és a porvédő gumi bilincs előtti részén kb 1 mm részen találtam ilyen zsírkifolyást. 252 ezernél elfáradt? Azon gondolkodtam, hogy a kuplung csere kapcsán, szétszedném a féltengelyeket is, új porvédő ( esetleg féltengely csere). Gondolom ha kiszórja a zsírt a gumiharang alól, akkor száll majd el a féltengelycsukló...... Valaki találkozott már ilyennel?

 

 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Handbrake írta:

Lehet én nem olvastam eleget vissza, de akkut próbáltál cserélni?

Generátorod volt már javítva?

Igen az akku az új. Azóta megoldódott. Sarucsere, és érintkezéseket rendberakta a szervón a szaki, így helyrejött, meg ha már ott volt, és a generátor olajos volt, az is fel lett újítva, így most alapjáraton is van 14.4v-os töltés. Úgyfest kész van.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 28. at 14:06, Handbrake írta:

MÁS:

A hétvégén olajat cseréltem. A szerelő ablak leszerelését követően konstatáltam a belső felületén, illetve tüzetesebben átnézve a féltengely környékén sugár irányú zsír megjelenését. Körbeforgattam a porvédőt ( megemeltem a kocsit...) szakadás, repedés, lyukadás nincs. A porvédő a helyén van, mégis mintha a harang és a porvédő gumi bilincs előtti részén kb 1 mm részen találtam ilyen zsírkifolyást. 252 ezernél elfáradt? Azon gondolkodtam, hogy a kuplung csere kapcsán, szétszedném a féltengelyeket is, új porvédő ( esetleg féltengely csere). Gondolom ha kiszórja a zsírt a gumiharang alól, akkor száll majd el a féltengelycsukló...... Valaki találkozott már ilyennel?

 

 

Igen, ugyanez volt a helyzet nálam is a a jobbos féltengely belső csuklójánál a nagyobbik bilincsnél csapta ki a zsírt.

Azt az egyszer használatos ostoba bilincset összenyomtam csípőfogóval teljesen, de így is elforgott a g.harang, ezért levettem, kiegyengettem, és a fogazott részét egyel beljebb próbáltam akasztani.

Nem sikerült!

Ekkor kerestem egy megfelelő méretű awab bilincset, de nem úgy volt, hogy csak felteszem, mert a bilincs szorítócsavarja elérte majdnem a váltó egyik öntvény bordáját (óhogyaza!), ezért leköszörültem kissebbre és új nútot fűrészeltem oda.

Így bikából meghúzva a bilincset azóta porszáraz ott minden, de megküzdöttem vele rendesen!

Link to comment
Megosztás:

A múltkor nagy zörgésmentesítő generált hajtottam végre a kocsi orrában.Ugyanis valami veszettül csattogott ott elől!Ez már régóta baxta a csőrömet!Már mindent összegyorskötözőztem  mindennel, aknáról, ahogy hozzáfértem, de csak feszt akkor se szűnt meg ez az alapjáraton hallható fémes csattogás.Nosza lekaptam először a hűtőventit a klímahűtőről, de kivenni teljesen nem tudtam, nem fért ki (a lököst nem volt kedvem leszedni), de okosabb nem lettem, ellenben kijött onnét vagy 3-4 maréknyi 15 év mocska!Ezt a munkálatot ajánlom mindenkinek, mert ettől a mocsoktól rohad ki a klímahűtő alsó része!!Összeraktam mindent, de a csattogás megmaradt.Aknára vissza, további hallgatózás...,na meglett a bűnös!!Az intercooler hűtő alsó felfogatása adta a hangot, mert tudott lötyögni a főhűtőn lévő műa. tartóban.Agyalás..., levenni nemtudom a helyhiány miatt.., ekkor ötletem lett, kis pici faékeket farigcsáltam, s oda óvatosan bekopogtattam jópárat.

Azóta örülési :) van, mert csend lett!

 

Módosítva : oggy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, zafinorbi said:

Igen az akku az új. Azóta megoldódott. Sarucsere, és érintkezéseket rendberakta a szervón a szaki, így helyrejött, meg ha már ott volt, és a generátor olajos volt, az is fel lett újítva, így most alapjáraton is van 14.4v-os töltés. Úgyfest kész van.

Sziasztok

Az akku saru nekem is tűz forró!Átcsiszolgattam mindent de semmi.holnap megnézem a szervós érintkezést.Tiszta ideg vagyok,mert a töltés nem megy 12.90v fölé semmilyen gázadásra,ez igen messze van a 14.4-től.Gondolom ezek miatt is indul a kocsi nyüszítve.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Probléma akadt az Y20DTH kódú motorral. Hibaolvasó nem jelez hibát, tehát valami egyéb gond lesz. Az egész úgy kezdődött, hogy indításkor felpörgött alapjáratra, majd 2 mp múlva leállt. Ez után nagyon nehezen indult el (még húzásra is). Közben akksi meghalt, csere. Izzítógyertyák csere. A hiba még mindig nem oldódott meg. Akkor azt mondták egy másik fórumon, hogy tömítetlenségi gond, vagyis visszaengedi az üzemanyagot. Rendben. Üzemanyagcső, résolajcsövek, szimeringek, tömítések cserélve üzemanyagszűrővel együtt, visszacsapószelep beépítve a rendszerbe. Jelenleg ott tart az ügy, hogy 10-12 óra állás után még indul. Ennél hosszabb állásidő után ismét nagyon nehezen, és ha el is indul, a fordulat 500 fölé nem megy, ha gázt adok, lefullad. Ha 1 perc tögyögés után nem áll be az alapjárat, akkor már nem is fog. Ilyenkor csak úgy indul el még egyszer, ha a légszűrő csövén keresztül féktisztító spray-t fújok be. Viszont ha ezt megteszem, gond nélkül, azonnal indul. Még az sem számít, hogy a külső hőmérséklet +10 vagy -15 fok. Viszont ha egyszer elindul, akkor már egész nap megy.

Bízom benne, hogy van valami ötletetek. Ezt a jelenséget jó néhány topikban láttam már leírva, de a felsoroltakon kívül megoldást nem tudtak.

Én most arra gondolok, hogy az adagoló lehet a ludas. Ennek viszont nagyon nem örülnék.

Köszönöm a válaszokat!
V

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma volt időm átnézni a dolgokat,de nem jutottam semmire!Az akksinál járó motornál 12.90-et mérek,a generátornál közvetlenül 14.30-at.Saru tűz forró.Valahol zárlat lehet,de hol a turóba?Átnéztem csatikat,érintkezéseket.Esetleg tudtok vmi tipikus helyeket ahol elszökhet a gen-tól?Előre is köszönöm.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zsendejsanyi írta:

Sziasztok,

Ma volt időm átnézni a dolgokat,de nem jutottam semmire!Az akksinál járó motornál 12.90-et mérek,a generátornál közvetlenül 14.30-at.Saru tűz forró.Valahol zárlat lehet,de hol a turóba?Átnéztem csatikat,érintkezéseket.Esetleg tudtok vmi tipikus helyeket ahol elszökhet a gen-tól?Előre is köszönöm.

Üdv

ennyi kinlodás után autovillamossági szerelö.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 99-es x20dtl g astram. Tegnap kb 350 km megtétele után elkezdett rángatni, majd  a fordulatszám mérő álló helyzetben elkezdett gyorsan ugrálni, és az autó leállt. kb 2-3 percig indítózgattam, többször semmi. Majd vártam egy percet, indítom és mintha semmi sem történt volna egyből indult. jöttem is vele még 100 km-t hibátlanul. Ma reggel, kb 2 km után ugyan ez a jelenség. Gázolaj szűrő egy hete lett cserélve.  Esetleg tudnátok segíteni. Köszönöm előre is. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 01. at 15:35, oggy írta:

A múltkor nagy zörgésmentesítő generált hajtottam végre a kocsi orrában.Ugyanis valami veszettül csattogott ott elől!Ez már régóta baxta a csőrömet!Már mindent összegyorskötözőztem  mindennel, aknáról, ahogy hozzáfértem, de csak feszt akkor se szűnt meg ez az alapjáraton hallható fémes csattogás.Nosza lekaptam először a hűtőventit a klímahűtőről, de kivenni teljesen nem tudtam, nem fért ki (a lököst nem volt kedvem leszedni), de okosabb nem lettem, ellenben kijött onnét vagy 3-4 maréknyi 15 év mocska!Ezt a munkálatot ajánlom mindenkinek, mert ettől a mocsoktól rohad ki a klímahűtő alsó része!!Összeraktam mindent, de a csattogás megmaradt.Aknára vissza, további hallgatózás...,na meglett a bűnös!!Az intercooler hűtő alsó felfogatása adta a hangot, mert tudott lötyögni a főhűtőn lévő műa. tartóban.Agyalás..., levenni nemtudom a helyhiány miatt.., ekkor ötletem lett, kis pici faékeket farigcsáltam, s oda óvatosan bekopogtattam jópárat.

Azóta örülési :) van, mert csend lett!

 

Én vékony gumilapot vágtam oda, de vigyázni kell, mert ha túlfeszül akkor letörik...

Vannak még elől klasszikus helyek ahova lehet "dugdosni" :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Szerelőm szerint utolért a kettőstömegű vég.

Két helyről kértem ajánlatot a cserére alkatrésszel, mindkettő 280.000 Ft-ra hozta ki az anyagárat...

A fórumon keresgélve azt az infót találtam, hogy az Y20DTH motorokat 2003-tól szerelték kettőstömegű lendkerékkel (enyém 2004-es).

Van valakinek tapasztalata "egytömegűsítésről"?

Elég egy ilyen készlet: http://www.autoalkatreszwebshop.hu/autoalkatresz/311885?

Simán felszerelhető a kettőstömegű helyett, és a jövőben sem okoz semmilyen problémát?

 

előre is köszönöm a válaszokat

 

P.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, rpetya írta:

Sziasztok,

 

Szerelőm szerint utolért a kettőstömegű vég.

Két helyről kértem ajánlatot a cserére alkatrésszel, mindkettő 280.000 Ft-ra hozta ki az anyagárat...

A fórumon keresgélve azt az infót találtam, hogy az Y20DTH motorokat 2003-tól szerelték kettőstömegű lendkerékkel (enyém 2004-es).

Van valakinek tapasztalata "egytömegűsítésről"?

Elég egy ilyen készlet: http://www.autoalkatreszwebshop.hu/autoalkatresz/311885?

Simán felszerelhető a kettőstömegű helyett, és a jövőben sem okoz semmilyen problémát?

 

előre is köszönöm a válaszokat

 

P.

 

 

Nem váltanám ki a kettőstömegűt, sima lendkerékre, viszont volna egy másik lehetőségem, amivel spórolhatnál jópár 10ezret, és lenne új Luk kettőstömegűd. Ha gondolod írj rám, privátba. 

Módosítva : oggy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 01. at 16:30, zsendejsanyi írta:

Sziasztok

Az akku saru nekem is tűz forró!Átcsiszolgattam mindent de semmi.holnap megnézem a szervós érintkezést.Tiszta ideg vagyok,mert a töltés nem megy 12.90v fölé semmilyen gázadásra,ez igen messze van a 14.4-től.Gondolom ezek miatt is indul a kocsi nyüszítve.

Üdv

Próbálj sarut cserélni, mert nekem a szaki lecserélte azt is, mivel szerinte a gyári saruba bele van sajtolva a kábel, és az idővel enged, így rossz érintkezés lehet.

ha nem segít akkor tényleg szaki, én nem mertem jobban bele nyúlni megfelelő szerzámozottság meg akna nélkül. Nekem is szinte a te általad leírt hiba volt, csak én egyúttal a generátort rendberakattam, mert még gyári volt, mondom ne keljen két hónap múlva ismét neki esni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 04. at 1:54, oggy írta:

 

Én azért szavaznék a kiváltásra, mivel ezt a motort gyártották síma lendkerékkel, elviekben a motor tök agyanaz, csak utólag rádobták a kettőstömegű átkot. Az újabb verdáknál értem hogy nem jó dolog, mivel ott már a motor is úgy van tervezve, de itt szerintem tényleg csak kényelmi szempotot szolgál. Nekem síma lendkerekes, de ültem már kettőstömegűvel szereltben, is, én annyit vettem észre hogy az kicsit nyugodtabb járású.

 

Módosítva : zafinorbi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 05. at 12:28, zafinorbi írta:

Én azért szavaznék a kiváltásra, mivel ezt a motort gyártották síma lendkerékkel, elviekben a motor tök agyanaz, csak utólag rádobták a kettőstömegű átkot. Az újabb verdáknál értem hogy nem jó dolog, mivel ott már a motor is úgy van tervezve, de itt szerintem tényleg csak kényelmi szempotot szolgál. Nekem síma lendkerekes, de ültem már kettőstömegűvel szereltben, is, én annyit vettem észre hogy az kicsit nyugodtabb járású.

 

OFF Én nemrég tudtam meg hogy állítólag már az 1987-es Omega A-hoz(!) is lehetett kettőstömegű lendkereket kérni a 2.3D/TD motorhoz, akkor még extraként... ON

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 05. at 0:21 PM, zafinorbi said:

Próbálj sarut cserélni, mert nekem a szaki lecserélte azt is, mivel szerinte a gyári saruba bele van sajtolva a kábel, és az idővel enged, így rossz érintkezés lehet.

ha nem segít akkor tényleg szaki, én nem mertem jobban bele nyúlni megfelelő szerzámozottság meg akna nélkül. Nekem is szinte a te általad leírt hiba volt, csak én egyúttal a generátort rendberakattam, mert még gyári volt, mondom ne keljen két hónap múlva ismét neki esni.

Sziasztok

Csak bosszantott  a dolog,mivel a szerelő 1 hét múlva tudta volna megnézni,ezért vettem 2 db sarut és kicseréltem.Nem hiszem el,de ez lett a megoldás!Tényleg rosszak voltak a sarukrimpek!Szóval tuti lett a töltés mindenhol.Köszönöm a segítséget!

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Y17DT meghúzási nyomatékait szeretném megtudni

Hengerfej javítás alatt van, konkrétan a porlasztó tart híd, ami leszorítja a porlasztókat, és a hüvelyeket érdekelne.

A hengerfejről úgy tudom, hogy 40Nm+2x60fok.

Síkolás után mekkora pakolást kell beletenni? Az ékszámot gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.