Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Szolgálati közlemény.

Kb. 3 éve cserélt "felsőholtpont jeladó" kezd szarakodni, 7 végén csere, nem szeretnék a Húsvéti családlátogatás alkalmával valahol fél úton a kocsi alatt fekve jeladót cserélni, rosszabb esetben trélerezni. FACET nem bírt valami sokat, most MOBILETRON-t vettem, 5300 Ft-ért. ( Gyári opel 27 ezer kedvezménnyel). Ha 3 évente kell cserélni még jó vagyok.... :)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Handbrake írta:

Szolgálati közlemény.

Kb. 3 éve cserélt "felsőholtpont jeladó" kezd szarakodni, 7 végén csere, nem szeretnék a Húsvéti családlátogatás alkalmával valahol fél úton a kocsi alatt fekve jeladót cserélni, rosszabb esetben trélerezni. FACET nem bírt valami sokat, most MOBILETRON-t vettem, 5300 Ft-ért. ( Gyári opel 27 ezer kedvezménnyel). Ha 3 évente kell cserélni még jó vagyok.... :)

 

 

én bontottat tettem bele ami mitsubisi 3 gyémánt jelzés van rajta 4000ft volt. 4éve gond nincs vele állitolag a honda targoncában ugyanaz a adagolo elektronika van mint az y17dt motorokba. de lehet hogy a márkában tévedek és fele ár mint az opelé.

Módosítva : astra
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem, FAP volt benne, beugrott a Mobiletron.

Hasznos tanácsok, ha valaki cserélni akarja, ki lehet "viszonylag könnyen". Nekem 10-es krova rövid toldó + hosszútoldó kisracsnival sikerült. Kb. 1 óra volt mire a konkrét pozíciót felvettem a kocsi alatt fekve, két kézzel matatva az önindító és a féltengelyek között. Vissza már gyorsabban ment. Azóta minden tökéletesen működik, sőt, nem akarom elkiabálni, de az érdeke rángatás is megszűnt hidegen..... bár lehet ez csak placebo egyenlőre.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 10. at 14:16, Handbrake írta:

Kicseréltem, FAP volt benne, beugrott a Mobiletron.

Hasznos tanácsok, ha valaki cserélni akarja, ki lehet "viszonylag könnyen". Nekem 10-es krova rövid toldó + hosszútoldó kisracsnival sikerült. Kb. 1 óra volt mire a konkrét pozíciót felvettem a kocsi alatt fekve, két kézzel matatva az önindító és a féltengelyek között. Vissza már gyorsabban ment. Azóta minden tökéletesen működik, sőt, nem akarom elkiabálni, de az érdeke rángatás is megszűnt hidegen..... bár lehet ez csak placebo egyenlőre.

 

ez a jelado áll. akkor szokott tönkre menni mert olajban dolgozik ha nagyon felmelegszik az olaj . nem tudom hogy ez igaz -e valszeg az utángyártott valami gyenge forr anyag miatt megy tönkre vagy ami dolgozik benne ugy van mint a renault hogy ki van centizve és ha kicsit melegebb van tönkre megy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, astra írta:

ez a jelado áll. akkor szokott tönkre menni mert olajban dolgozik ha nagyon felmelegszik az olaj . nem tudom hogy ez igaz -e valszeg az utángyártott valami gyenge forr anyag miatt megy tönkre vagy ami dolgozik benne ugy van mint a renault hogy ki van centizve és ha kicsit melegebb van tönkre megy.

Igen a gyári is akkor kezdett mikor hegymenetben mentem vele, de ez már reggeli indulás után 3-4 perccel kezdte a hibakód dobálást. Gondoltam rá, hogy valamiféle "hővédőt" csinálni neki..... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A tegnap autópályán haza felé 130-as tempónál csinált  a motor (Y17DT) egy megtorpanást, majd kb 1 km után egyszer csak megállt. A kocsi gurult, pont ki tudtam az egyik lehajtó slisszanni a lendülettől. Indítóztam de semmi, csak teker. Pár perc várakozás után simán beindult mintha semmi baja sem lenne. Haza értem vele. Este mikor újra indultam volna megint csak teker az önindító de semmi. Kiolvastam a hibakódot (P 0150) . Az előzmény még, ha össze függés nincs is a télen dobált egy P0409-es hibát az EGR miatt. Valaki találkozott már a fenti hibával ? Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gyurigyerek írta:

Sziasztok! A tegnap autópályán haza felé 130-as tempónál csinált  a motor (Y17DT) egy megtorpanást, majd kb 1 km után egyszer csak megállt. A kocsi gurult, pont ki tudtam az egyik lehajtó slisszanni a lendülettől. Indítóztam de semmi, csak teker. Pár perc várakozás után simán beindult mintha semmi baja sem lenne. Haza értem vele. Este mikor újra indultam volna megint csak teker az önindító de semmi. Kiolvastam a hibakódot (P 0150) . Az előzmény még, ha össze függés nincs is a télen dobált egy P0409-es hibát az EGR miatt. Valaki találkozott már a fenti hibával ? Köszönöm a válaszokat.

Biztos hogy ez a hibakód? Ugyanis ez lambdaszonda hibakód.... az meg dízelbe nincs.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Handbrake írta:

Biztos hogy ez a hibakód? Ugyanis ez lambdaszonda hibakód.... az meg dízelbe nincs.

ilyet már az enyém is csinált kiderült a rendes kiolvasásnál hogy adagoloelektronika.y17dt-m van nekem is.

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

6 órája, gyurigyerek írta:

Sziasztok! A tegnap autópályán haza felé 130-as tempónál csinált  a motor (Y17DT) egy megtorpanást, majd kb 1 km után egyszer csak megállt. .....

Szia

egyetértek astra hsz.-el szerintem is olvastasd ki újra és nagyon valószínű, hogy (EDU) adagoló elektronika gondod lesz/van.

Bár valószínű nem fog rá kódot adni, nem mindig szokott.....  és még egy dolog, nem kell utat tervezni, mert ha ez a gond akkor teljesen meg fog állni/

Mi már sajnos, vagy inkább szerencsére ezen túl vagyunk.

Egy javaslat:   Hívd bátran Márton Csabát és meséld el neki a gondod. Nagyon segítőkész!

Egyébként Csaba mindent maximálisan meg tud oldani ami a két rendszám között van.

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyurigyerek írta:

Köszönöm a gyors válaszokat. Márton Csaba hol praktizál? Illetve tudtok adni elérhetőséget?

 

Gyula, a száma meg valamikor korábban már be lett linkelve. Nagyon gyorsan kideríthető az adagoló hiba, az ECU vedd le a hozzád közelebb eső csatlakozót, ha áll benn a gázolaj, sehova ne indulj el!

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎04‎.‎18‎. at 11:30, gyurigyerek írta:

Sziasztok! A tegnap autópályán haza felé 130-as tempónál csinált  a motor (Y17DT) egy megtorpanást, majd kb 1 km után egyszer csak megállt. A kocsi gurult, pont ki tudtam az egyik lehajtó slisszanni a lendülettől. Indítóztam de semmi, csak teker. Pár perc várakozás után simán beindult mintha semmi baja sem lenne. Haza értem vele. Este mikor újra indultam volna megint csak teker az önindító de semmi. Kiolvastam a hibakódot (P 0105) . Az előzmény még, ha össze függés nincs is a télen dobált egy P0409-es hibát az EGR miatt. Valaki találkozott már a fenti hibával ? Köszönöm a válaszokat.

A történethez még hozzá tartozik, bár lehet csak véletlen, mikor az autopályán "letérdelt" a napi kilométer számlálót is lenullázta.

 

A próbálgatások alkalmával lemerült az aksi. Kivettem és feltöltöttem tegnap este. Miután vissza szereltem pöcre elindult. :confused:

Link to comment
Megosztás:

26 perce, gyurigyerek írta:

A történethez még hozzá tartozik, bár lehet csak véletlen, mikor az autopályán "letérdelt" a napi kilométer számlálót is lenullázta.

 

A próbálgatások alkalmával lemerült az aksi. Kivettem és feltöltöttem tegnap este. Miután vissza szereltem pöcre elindult. :confused:

Nézz rá a töltésre, ha a mutató beesik az lehet akku hiba is, vagy test hiba. Korábban már beszéltünk róla itt is. Nekem is még vadi új akkuval is indítás pillanatában az üzemanyagszintjelző leesik majdnem 0-ra aztán visszaugrik....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyurigyerek írta:

A történethez még hozzá tartozik, bár lehet csak véletlen, mikor az autopályán "letérdelt" a napi kilométer számlálót is lenullázta.

 

A próbálgatások alkalmával lemerült az aksi. Kivettem és feltöltöttem tegnap este. Miután vissza szereltem pöcre elindult. :confused:

a másik általános konstrukciós hiba az EDU (adagolóvezérlő) mellett, még a generátor szokott lenni.

érdemes megnézni.

(a harmadiknak pedig, bár ez most nem tartozik ide, az olajszivattyút meghajtó bordás kerék lelazulása.

de ilyen problémám szerencsére nem volt... megnéztük.)

 

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

30 perce, melyon írta:

a másik általános konstrukciós hiba az EDU (adagolóvezérlő) mellett, még a generátor szokott lenni.

érdemes megnézni.

(a harmadiknak pedig, bár ez most nem tartozik ide, az olajszivattyút meghajtó bordás kerék lelazulása.

de ilyen problémám szerencsére nem volt... megnéztük.)

 

A generátor téma az ismerős. Konkrétan mióta megvan 2009 óta kb a 3. generátor van rajta és kb évente kell javíttatnom. Annak már ismerem az elő jeleit. :) 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Handbrake írta:

Nézz rá a töltésre, ha a mutató beesik az lehet akku hiba is, vagy test hiba. Korábban már beszéltünk róla itt is. Nekem is még vadi új akkuval is indítás pillanatában az üzemanyagszintjelző leesik majdnem 0-ra aztán visszaugrik....

Az üzemanyagszint jelző nálam is leesik, de a fűtő ventillátort is lekapcsolja az indítás pillanatában. Azt hittem ez normális. Az akku elvileg jó. A processzoros töltőm elvileg letesztelte. Töltés is jó.

Link to comment
Megosztás:

A "vas" továbbra is üzemel, de messzire nem merek még vele elindulni. A motorból azonban egy fura hang hallatszik ami eddig szerintem nem volt. A jobb oldalról hallom, gázadásnál terhelés alatt. Üresben nem hallani. Hidegen erősebb, bemelegedve halkabb lesz. Már  alacsony fordulaton is jelentkezik 1000 rpm felett. Olyan szürcsögő hangnak tűnik, mint mikor egy átszakadt mebránon keresztül áramlik a levegő és beremegteti a mebránt.

Módosítva : gyurigyerek
Link to comment
Megosztás:

3 órája, gyurigyerek írta:

A "vas" továbbra is üzemel, de messzire nem merek még vele elindulni. A motorból azonban egy fura hang hallatszik ami eddig szerintem nem volt. A jobb oldalról hallom, gázadásnál terhelés alatt. Üresben nem hallani. Hidegen erősebb, bemelegedve halkabb lesz. Már  alacsony fordulaton is jelentkezik 1000 rpm felett. Olyan szürcsögő hangnak tűnik, mint mikor egy átszakadt mebránon keresztül áramlik a levegő és beremegteti a mebránt.

Jelen van valami hasonló nálam is. Nem tudtam még rájönni mi lehet. De pl. van egy valami vákumos cucc az adagoló felett 2 cső megy rá, annak is ha nem Indul be egyből a kocsi van ilyen magas fordulatra felpörgő hangja...... Csatiban van gázolaj?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.