Guest

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések

8.749 hozzászólás ebben a témában

6 órája, gyurigyerek írta:

Megnéztem és tényleg P0105 a hibakód. Map szenzor. Az is produkálhat ilyen jelenséget?

Mindenképpen hívd fel Csabát. De ha magad fogsz neki, akkor kezdheted a szenzot kitakarítással. De gyanítom, hogy a szívósorod is oda lesz.......

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2017‎.‎04‎.‎18‎. at 11:30, gyurigyerek írta:

Sziasztok! A tegnap autópályán haza felé 130-as tempónál csinált  a motor (Y17DT) egy megtorpanást, majd kb 1 km után egyszer csak megállt. A kocsi gurult, pont ki tudtam az egyik lehajtó slisszanni a lendülettől. Indítóztam de semmi, csak teker. Pár perc várakozás után simán beindult mintha semmi baja sem lenne. Haza értem vele. Este mikor újra indultam volna megint csak teker az önindító de semmi. Kiolvastam a hibakódot (P 0105) . Az előzmény még, ha össze függés nincs is a télen dobált egy P0409-es hibát az EGR miatt. Valaki találkozott már a fenti hibával ? Köszönöm a válaszokat.

A történethez még hozzá tartozik, bár lehet csak véletlen, mikor az autopályán "letérdelt" a napi kilométer számlálót is lenullázta.

A próbálgatások alkalmával lemerült az aksi. Kivettem és feltöltöttem tegnap este. Miután vissza szereltem pöcre elindult. :confused:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
26 perce, gyurigyerek írta:

A történethez még hozzá tartozik, bár lehet csak véletlen, mikor az autopályán "letérdelt" a napi kilométer számlálót is lenullázta.

A próbálgatások alkalmával lemerült az aksi. Kivettem és feltöltöttem tegnap este. Miután vissza szereltem pöcre elindult. :confused:

Nézz rá a töltésre, ha a mutató beesik az lehet akku hiba is, vagy test hiba. Korábban már beszéltünk róla itt is. Nekem is még vadi új akkuval is indítás pillanatában az üzemanyagszintjelző leesik majdnem 0-ra aztán visszaugrik....

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, gyurigyerek írta:

a másik általános konstrukciós hiba az EDU (adagolóvezérlő) mellett, még a generátor szokott lenni.

érdemes megnézni.

(a harmadiknak pedig, bár ez most nem tartozik ide, az olajszivattyút meghajtó bordás kerék lelazulása.

de ilyen problémám szerencsére nem volt... megnéztük.)

Módosítva : melyon

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
30 perce, melyon írta:

a másik általános konstrukciós hiba az EDU (adagolóvezérlő) mellett, még a generátor szokott lenni.

érdemes megnézni.

(a harmadiknak pedig, bár ez most nem tartozik ide, az olajszivattyút meghajtó bordás kerék lelazulása.

de ilyen problémám szerencsére nem volt... megnéztük.)

A generátor téma az ismerős. Konkrétan mióta megvan 2009 óta kb a 3. generátor van rajta és kb évente kell javíttatnom. Annak már ismerem az elő jeleit. :) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Handbrake írta:

Nézz rá a töltésre, ha a mutató beesik az lehet akku hiba is, vagy test hiba. Korábban már beszéltünk róla itt is. Nekem is még vadi új akkuval is indítás pillanatában az üzemanyagszintjelző leesik majdnem 0-ra aztán visszaugrik....

Az üzemanyagszint jelző nálam is leesik, de a fűtő ventillátort is lekapcsolja az indítás pillanatában. Azt hittem ez normális. Az akku elvileg jó. A processzoros töltőm elvileg letesztelte. Töltés is jó.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A "vas" továbbra is üzemel, de messzire nem merek még vele elindulni. A motorból azonban egy fura hang hallatszik ami eddig szerintem nem volt. A jobb oldalról hallom, gázadásnál terhelés alatt. Üresben nem hallani. Hidegen erősebb, bemelegedve halkabb lesz. Már  alacsony fordulaton is jelentkezik 1000 rpm felett. Olyan szürcsögő hangnak tűnik, mint mikor egy átszakadt mebránon keresztül áramlik a levegő és beremegteti a mebránt.

Módosítva : gyurigyerek

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, gyurigyerek írta:

A "vas" továbbra is üzemel, de messzire nem merek még vele elindulni. A motorból azonban egy fura hang hallatszik ami eddig szerintem nem volt. A jobb oldalról hallom, gázadásnál terhelés alatt. Üresben nem hallani. Hidegen erősebb, bemelegedve halkabb lesz. Már  alacsony fordulaton is jelentkezik 1000 rpm felett. Olyan szürcsögő hangnak tűnik, mint mikor egy átszakadt mebránon keresztül áramlik a levegő és beremegteti a mebránt.

Jelen van valami hasonló nálam is. Nem tudtam még rájönni mi lehet. De pl. van egy valami vákumos cucc az adagoló felett 2 cső megy rá, annak is ha nem Indul be egyből a kocsi van ilyen magas fordulatra felpörgő hangja...... Csatiban van gázolaj?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
28 perce, Handbrake írta:

...... Csatiban van gázolaj?

Szerencsére nincs. Teljesen polír a belseje. Kissé el vagyok bizonytalanodva így, hogy most meg megy. Jövő héten elviszem diagnosztikára hátha kiderül valami.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Mondanám, hogy szedd le az adagoló vezérlőt is és nézd meg annak is a csatiját..... de az nem annyira egyszerű..... pedig lehet jobb lenne.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 perce, gyurigyerek írta:

Szerencsére nincs. Teljesen polír a belseje. Kissé el vagyok bizonytalanodva így, hogy most meg megy. Jövő héten elviszem diagnosztikára hátha kiderül valami.

Szia

nem akarlak elkeseríteni, de ha EDU-s lesz akkor bizony egyszer csak meg fog állni.... első jelek azok a bizonyos szaggatások, utána elindul-nem indul....

csak utána viszont nem indul el többé, csak EDU-javítás után.

(Az enyém anno szénné égett....)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok,

Valaki találkozott már a P0370-es hibakóddal?Szivattyu helyzet jeladó meghibásodás.Mi lehet ez?Kitörlöm és kb 500 km-ént ujra dobja.Amugy nincs érezhető jele a hibának,de azért idegesít hogy mi lehet.Köszönöm.

Üdv

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
49 perce, zsendejsanyi írta:

Sziasztok,

Valaki találkozott már a P0370-es hibakóddal?Szivattyu helyzet jeladó meghibásodás.Mi lehet ez?Kitörlöm és kb 500 km-ént ujra dobja.Amugy nincs érezhető jele a hibának,de azért idegesít hogy mi lehet.Köszönöm.

Üdv

Nem értek hozzá, de ezen az oldalon pont erről írnak: http://www.opelforum.hu/topic/109-dízel-motorokkal-kapcsolatos-kérdések/?page=120

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2017‎.‎04‎.‎21‎. at 14:26, melyon írta:

Szia

nem akarlak elkeseríteni, de ha EDU-s lesz akkor bizony egyszer csak meg fog állni.... első jelek azok a bizonyos szaggatások, utána elindul-nem indul....

csak utána viszont nem indul el többé, csak EDU-javítás után.

(Az enyém anno szénné égett....)

Na tegnap ismét megállt. Ismerős felhív, elvontat, akna, EDU leszed, megbont a youtube video alapján, rossz forrasztások javítva, összerakva. Láss csodát megy. Hiba kódok törölve, eddig minden ok. Örül. :D ...................Tesztüzem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv a márkatársaknak!

Segítséget szeretnék kérni!

y17dt motorkódú autóm a következőket produkálja.Hosszabb táv megtétele után leállítottam,és a motortérből a relédobozból kattogást hallottam.Akksisarút leveszem,a kattogás megszűnt.A következő gyújtásráadás után a hűtő ventillátor elidul hideg motornál.Izzítás nincs,fordulatszám mutatója meg sem mozdul,a venti csak pörög és pörög.Rádugom az opcom-ot: 00163 Engine coolant temperature no signal

00002Engine coolant temperature freqvency out of range

000017 No engine rpm signal 

Mi okozhatja ezt a néhány jelkimaradást?

Válaszokat előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ha hideg motornál gyújtás ráadására elindul a ventillátor, az arra utal hogy szakadt a vízhőfokjeladó köre, amint ahogy arra az első két általad említett hibakód is utal. A harmadik csak azt jelenti hogy a hibakód olvasás pillanatában nem járt a motor, így az Op-Com nem érzékel fordulatszámjelet.:cool:

2 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 04. 24. at 8:52, gyurigyerek írta:

Na tegnap ismét megállt. Ismerős felhív, elvontat, akna, EDU leszed, megbont a youtube video alapján, rossz forrasztások javítva, összerakva. Láss csodát megy. Hiba kódok törölve, eddig minden ok. Örül. :D ...................Tesztüzem.

ebben az esetben nem árt a fejszelep cseréje sem mert az melegiti meg a forrasztásokat az edu-ba ujbol elö fog jönni egy idö mulva nekem is ez volt a csere ota 2 éve nincs gond a kocsival az ad. tetején van egy rozsdamentes anyagbol készült szerkezet 38 kulcsal lehet kihajtani és az ujat behajtani rá a csatl. vezeték és lehet a lovak közé csapni

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, tgabika76 írta:

Ha hideg motornál gyújtás ráadására elindul a ventillátor, az arra utal hogy szakadt a vízhőfokjeladó köre, amint ahogy arra az első két általad említett hibakód is utal. A harmadik csak azt jelenti hogy a hibakód olvasás pillanatában nem járt a motor, így az Op-Com nem érzékel fordulatszámjelet.:cool:

vagy  gagyi az akksi

.

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, astra írta:

vagy  gagyi az akksi

.

Igen. Ezt nálam is csinálja mikor lemerül az aksi valami miatt, hogy nagyon "okos" módon bekapcsolja a hűtő ventillátort, hogy még jobban lemerítse. :)  Mint mikor a merülő mobil percenként felvillantja a kijelzőt hangjelzés kiséretében, hogy tuti lemerüljön.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, astra írta:

ebben az esetben nem árt a fejszelep cseréje sem mert az melegiti meg a forrasztásokat az edu-ba ujbol elö fog jönni egy idö mulva nekem is ez volt a csere ota 2 éve nincs gond a kocsival az ad. tetején van egy rozsdamentes anyagbol készült szerkezet 38 kulcsal lehet kihajtani és az ujat behajtani rá a csatl. vezeték és lehet a lovak közé csapni

A fejszelepen az üzemanyag mennyiség szabályzó szelepet érted?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 04. 26. at 9:59, gyurigyerek írta:

A fejszelepen az üzemanyag mennyiség szabályzó szelepet érted?

az adagolo tetején van egy rozsdamentes szerü anygbol készült 38 kulcsal lehet kihajtani a helyéröl valahol talán van kép is róla de ha benézel a tüzfal meg a motor közt az ad.ra meglátod.én anno 45000 ft vettem kispesten a Hunyadi opelnél, a hunyadi utca és a mészáros u . sarkán.de fenn vannak az interneten.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2017‎.‎04‎.‎28‎. at 20:10, astra írta:

....anno 45000 ft vettem...

Még jó, hogy lehet kapni. :hehe::hehe:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Típushiba sajnos, ezt be kell kalkulálni, vagy egyszerre kell venni 2-3 db akciósan. Vagy X időközönként mint pl. a vezérlést, vagy a vízpumpát, vagy az olajat kicserélni. Mást sajnos nem lehet. ( Mechanikusra visszaalakítás még esetleg, csak már valakinek Y17DT-nél is ki kellene taposni az ösvényt ehhez.....). Én már erősen gondolkodom rajta.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 04. 21. at 11:18, Handbrake írta:

Mondanám, hogy szedd le az adagoló vezérlőt is és nézd meg annak is a csatiját..... de az nem annyira egyszerű..... pedig lehet jobb lenne.

4 db 10 kulcsnyilásu M6 csavar és kijön csak meg kell figyelni a helyét.

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés