Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Ezt nem tudom alatamasztani mert nekem 5.5 l ment bele, de a max jelzesnel volt.

Nem tudom hogy off vagy sem (szerintem idevag) a tegnap volt alkalmam osszehasonlitani egy 1.4 astra classickal (2005, 28000km, szedan):

1.4: sokkal hallkabb:), gyengebb erezhetoen, 60km/h nal 3 as padlogaz, kihuzatva 90-100 ig, de ekozben 10+ masodperc...., jobb a fekje, ez lehet azert mert ujabb, sokkal gyengebb a felszereltsege, de ez nem hiba.

2.0 DTI(2001, 98000km):(ez a 1.4 tulaj velemenye hiszen autot csereltunk) kemenyebb a felfuggesztes, kisebb a szervo rasegitese, persze hogy zajosabb, es padlogazzal jol kihuzatva fustol..., viszont erosebb, nyomatekosabb.

Udv Kobak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár tapasztalat az ízítással és izzítógyertyával kapcsolatban:

Ha a sárga szervízlámpa világít :idea: és nincs egyéb érezhető baja az autónak, akkor valószínűleg izzítógyertya-hiba lehet, különösen ha elindulás után kicsivel a lámpa kialszik. (Ilyenkor a motor rohamosan melegszik és nincs szükség az izzításra, ezért kikapcsol és az izzítógyertyahibát nem érzékeli.) Ezt egyébként baromi egyszerű kimérni egy egyszerű szakadásvizsgálattal. Az izzítógyertyák a szívóoldalon vannak, mindegyiken egy-egy fekete gyertyapipához hasonló csatlakozóval. Ezt a csatlakozót kell lehúzni (kicsit nehezen jön le, pattintós) és egy egyszerű kéziműszerrel meg lehet mérni, hogy a tetején található pöcök és motorblokk között van-e (majdnem)rövidzár (az izzítószál néhány ohmos ellenállása mérhető). Ha van rövidzár akkor a gyertya OK, ha nincs akkor rossz.

A cseréje nagyon egyszerű. Egy hosszú 10-es csőkulcsal egyszerűen ki lehet tekerni. (Cserélhetőfejű nem jó hozzá, mert a csatlakozótüskétőlnem tudod rátenni.) Én az enyémen most cseréltem. 1db kb 3500 Ft. (BERU a Bárdiautótól.Telefonon megrendeled és ingyen kiviszik házhoz Bp-en megánszemélyeknek is. Tuti cég!) :(

Az izzításról: az autó hideg motorral még nyáron is izzít valamennyit, de igazán csak kb. -5 fok alatt. (Eztért nem ég az izzírásjelző -5 alatt)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Nyáron vettem egy DTI astrát, és nekem is az indítással van gondom. Azt olvastam, hogy az izzítás egy bizonyos hőfok felett nem megy, de ezt nem tudom meghatározni. Volt olyan, hogy 18C-nál izzított és volt olyan is, hogy 7C-nál nem - reggeli első indítás. (Az izzítőgyertyák ohm mérésén túl vagyok, mindegyiknél mértem értéket.) Az érdekesség az, hogy ha egy villanásnyira is van izzítás akkor egy fordításra indul, ha nincs akkor legalább 8-12 másodpercig kell indítózni, mire elkapja. Van ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyáron vettem egy DTI astrát, és nekem is az indítással van gondom. Azt olvastam, hogy az izzítás egy bizonyos hőfok felett nem megy, de ezt nem tudom meghatározni. Volt olyan, hogy 18C-nál izzított és volt olyan is, hogy 7C-nál nem - reggeli első indítás. (Az izzítőgyertyák ohm mérésén túl vagyok, mindegyiknél mértem értéket.) Az érdekesség az, hogy ha egy villanásnyira is van izzítás akkor egy fordításra indul, ha nincs akkor legalább 8-12 másodpercig kell indítózni, mire elkapja. Van ötletetek?

Ugyanez az én problémám is. Az gyertyáim jók. Az opel szakszervízben kicserélték a résolajcsöveket mert azt mondták még azzal lehet baj. Hát nem azzal van a baj. Így mivel nem volt már felesleges pénzem amit az opel szakszervíznek adhatnék megfogadtam egy nálam tapasztaltabb opeles tanácsát. Reggel első indításkor ráadom a gyujtást várok 30 mp után a leveszem és vissza és akkor indítozok. Ez nekem is bevált.

A dolog idegesít, de így együtt tudok élni vele amíg nem gyüjtök egy kis pénzt és vagy megjavítom vagy lecserélem az autót.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Nekem is van egy Astra Dti 2.0 16V autom 5ajtós igazi ritkaság elegance kivitelben! Eddig 2 nagy baja volt a kocsinak, ette az olajat és rossz volt a turbo. A turbot lecseréltük(100000 ft aközéprész) de ugyan ugy megy csak nem fütyöl annyira, az olajat meg azért ette (1000 km alatt 7-8 decit) mert egy gumigyürü ki volt szakadva a porlaszto es a nyomocső között a vezérműtengely alatt, és ott szivta be a motorolajat az adagolo! nem tévedés ez így van, tiszta fekete volt a tank a gázolajszürő még a gázolaj is.Kicsit a füstje is másabb szagú volt. Aztán kicseréltük az öregemmel (aki minderre rájött) ezt a négy kis gyürüt( 8000 ft) és azóta kb 1 liter olajat eszik 7000 km alatt igaz én szinte csak városba és legtöbbször hidegen használom. szerintem hosszabb utakkal és kicsit jobb olajjal ( most opel 10w40es van benne mert jó áron lehet kapni ) még kevesebb olajfogyasztással is beérné. Az üzemanyagfogyasztása még ilyan hidegmotoros használat mellet sem megy 8 liter felé, hosszú távon ha nagyon finoman használom 4.2 liter is lehet de 5literrel kell számolni rendes használat mellet 100km/h nál és akkor már előzgetni is lehet sportosan.

Annyi bántja a fülemet hogy kicsit zajos más hasonló kategóriáju dieselekhez képest, és hallok valami ropogást padlógázas huzatásnál 3000 fordulat felett főként 3as fokozatban a motorból.

A sárga kulcsos autos led nekem is akkor nem akart kialudni mikor rossz volt az izzógyertya. Honnét érdemes legolcsóbban izzógyertyát venn?mert az mindig kelhet.mert adtak már 7000 ft/dbot is vagy 2 évvel ezelőtt.

ha valami bajotok van szóljatok,van könyvem is hozzá megpróbálok majd eszet osztani nektek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az izzitással kapcsolatban szolok hozzátok. Nekem is van egy 20DTL Astrám. Egyszer csak mostanában elkezdett világitani a sárga lámpácska. Irány a szerviz , computerkiolvasás = izzitásnál valami hiba. Kivettem a gyertyákat, kettö rossz is volt. Vettem 4 Bosch izzitógyertyát , akciósan 12.000 pénz volt. A lámpa nem villant fel többet, de a reggeli inditás elég nehézkessen ment. Vettem új akksit is ,és igy sem akkart nagyon indulni. Akkor jött a nagy ötlet. Autoszerelö a szakmám, igy 1 kicsit értek a verdákhoz. Az izzitás ugy van megoldva ennél a tipusnál , hogy az izzitóreléböl 2 külön szál megy a gyertyákhoz, a számitogépes érzékelés végett. Én erre a 2 szálra az izzitórelé útán a höérzékelöt megkerülve bekötöttem 2 relét 1 leddet és 1 kapcsolot ,igy én is tudok izzitani inditáskor, és nem csak akkor amikor az autonak kedve van. Teljessen jól szuperál. Reggel amikor inditom a kocsit , elötte kapcsolom az izzitást várok 15 mp-et és inditok. Majdnem hogy pöccröffre :lol: . Igy most azt is megtudta figyelni hogy a gyári izzitórelé hogy müködik mert a ledd azt is mutatja. Tehát ha reggel inditasz és nem világit az izzitás jelzö lámpa akkor nem is izzit csak ha beinditottad a kocsit kb 30-40 mp-ig folyamatossan nyomatja a relé az áramot a gyertyákhoz, utánna kisebb megszakitásokkal szakaszossan izzit még, vagyis elöfüti a levegöt, igy nem annyira kopogos a hangja hidegben. Viszon azt még nem tudtam megnézni , ha világit reggel az izzitó visszajelző lámpa ami kb 3-4 mp-ig ég, hogy akkor valoban meddig izzit. Egyébként maga az izzitógyertya 20mp alatt izzik fel teljessen. Tehát ha világit az izzitóvisszajelzö akkor érdeme elszámolni 15 mp et és utána inditózni.

Remélem segiteni tudtam valakinek

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom mennyi értelme, és haszna van az elektronika kerülgetésének...

Alapvetően abból indulok ki, hogy egy (egyébként egyéltatán nem olcsó)

autót gyári állapotában is tudni kell "normálisan" használni.Tehát átalakítások, és kábelezgetések, pótrelézések nélkül is...

A szervíz -és használati tapasztalatok azt mutatják, hogy az Opel ecotec dízeljei (itt a Di, és DTi változatokra gondolok) +5 és +10 celsius között kissé nehezen indulnak.

10 fok fölött sincs probléma az indítással, mert eleve elég magas a környezeti levegő ahhoz, hogy indításkor a befecskendezett üza. berobbanjon kompresszió alatt, 5 fok alatt pedig dolgozik az izzítás, és ha megfelelő állapotúak az izzítógyertyák minden gond nélkül röffen amotor.

Tehát marad az adurván 5 Cfoknyi sáv ami kritikusnak mondható.

Mivel nekem pincegarázsom van, az év jó részében ebben a kritikus hőmérsékleti tartományban indítózok.

Úgy tapasztaltam, hogy izzítás ide - vagy oda, a gyújtás ráadása után várni kell kb. 6 - 10 másodpercet!

Ha ezt betartom, és nem kapkodom el az indítózást , szinte minden esetben elsőre indul a gép... ha nem tartom be akkor gyújtás levesz, és újra ráad, kivárva türelmesen az a pár másodpercet!

Ezt csak azért tartottam fontosnak leírni, mert úgy gondolom, hogy az Opel ezen dízeljei is alapvetően indulnak, nem konstrukcióhibásak, csak oda kell figyelni a megfelelő műszaki állapotukra, és azt is figyelembe kell venni, hogy ezek az autók így, ilyen módszerrel indulnak!

Ez viszont NEM HIBA, hanem dízel sajátosság!

A hidegindítási "problémákról" volt szerencsém többször értekezni autószerelőmmel, meg más "öreg" tapasztalt dízelesekkel, és kivétel nélkül 2 dolgot említettek fő kritériumnak:

1. Motorkopottság

2. Megfelelő műszaki állapot

Én még megtoldanám egy harmadikkal is!

Megfelelő üzemanyag!! 8) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom mennyi értelme, és haszna van az elektronika kerülgetésének...

:wink:

Hagalex sok álatlános igazság van abban amit leírtál. A probléma azonban nem egyedi tehát valami gáz csak van ezekkel a motorokkal. És ha egy 4 éves dízel nekem nem indúl rendesen akkor az HIBA.

Ezen nincs mit vitatkozni. Nekem ez az első Opelem és ettől függetlenül nagyon szeretem, de egy kicsit beárnyékolja a csodálatomat ez a reggeli szarakodás.

Egyébként nem értem, hogy mit értesz megfelelő üzemanyagon? Étolaj? Fáradtolaj? Lehet, hogy jó 5let. Hátha attól könnyeben fog indulni. :lol:

Vagy én is kikerülöm a hőérzékelőt.

Link to comment
Megosztás:

Ma meg tudtam nézni valojában meddig is izzit a relé. Reggel amikor ráadtam a gyújtást a kocsira, kivillant az izzitásjelzö lámpa. Kb 3 mp-ig égett és elaludt. A saját beépitett leddem, pedig tovább égett, és 20 mp-ig ment a battery az izzitógyertyákhoz. Kivártam a 20 mp-et és elég jol indult . Söt .... Ugyhogy inkább majd én kapcsolgatom reggelente az izzitást, ha nem villan fel a visszajelzö lámpa . A motornak nem árt , az izzotogyertyáknak meg pláne nem. Volt F astrám régebben az 1.7 d volt , és az 30 mp-ig izzitott, és az télen nyáron minden inditásnál. Amiota bent van a relémahináció, teljessen jol indul a verda. Szerintem a gyári relé beépitett hökapcsoloja nem jol van kalibrálva. +5 +7 fok alatt már simán elkél az izzitás . Szóval ennyi. Nekem müködik

Link to comment
Megosztás:

Hagalex sok álatlános igazság van abban amit leírtál. A probléma azonban nem egyedi tehát valami gáz csak van ezekkel a motorokkal. És ha egy 4 éves dízel nekem nem indúl rendesen akkor az HIBA.

Ezen nincs mit vitatkozni. Nekem ez az első Opelem és ettől függetlenül nagyon szeretem, de egy kicsit beárnyékolja a csodálatomat ez a reggeli szarakodás.

Egyébként nem értem, hogy mit értesz megfelelő üzemanyagon? Étolaj? Fáradtolaj? Lehet, hogy jó 5let. Hátha attól könnyeben fog indulni. :lol:

Vagy én is kikerülöm a hőérzékelőt.

Ha jó látom a profilodból, éppen olyan motorral van szerelve a te autód is mint az enyém! Tehát X20DTL..... vagy nem? Mer az enyém csak 82 lovas, sztem a tied most vagy nem 101 lovas, vagy nem DTL hanem DTH.

De ez igazából részletkérdeés. :lol:

Igazad van valóban hiba az, ha egy autó 4 évesen nem akar rendesen működni!

Én csak azt tudom javasolni, hogy keresgélni kell a hiba okát szorgalmasan, mert az autód amúgy jól van konstruálva!!

Az én autóm öregebb mint a tied, lévén német import kocsi vélhetően többet is futott... mégis rendesen ketyeg, lehet mondani pöccre indul!

De akiket ismerek a környezetemben hasonló motoral (DTL, DTH) mindenkinek hasonló tapasztalatai vannak mint nekem.

Csak azt tudom javasolni, hogy az autódat ne csupán szerelőhöz vidd, hanem JÓ szakemberhez is egyben. Sajnos sok a dilettáns, hozzá nem értő is!

Nekem olyan szerelőm van aki nagy tapasztalattal rendelkezik, nem csak úgy általában, hanem OPEL téren is!

Amikor megvettem a kocsim első utam hozzá vezetett, és minden instrukcióját maradéktalanul igyekszem betartani!

Nincs is semmi gond a kocsimmal!

Az üzemanyag dolgon meg azt értettem, hogy nem szabad mindenféle pancsolt sz@rt beleönteni az autóba...

Ne érts félre, általábanbeszéltem, nem személyreszabva!

Viszont nyilván te is tudod, hogy mindenféle "feketén bugázott" gázolajat is be lehet szerezni ha valaki olyat akar! Én nem vállalom a rizikót!! 8)

Sajnos jobbat, és mást nem tudok írni ebben a témában... eccerűen ez a véleményem!

Ismét csak általánosságban beszélek nem te rád értem, de nálunk sajna még mindig jellemző, hogy csak megvenni van pénz a "drága" kocsit, aztán meg úgy "szervizelik" mint a Trabikat, Warbikat "régi szép időkben".

Ki kellene ebből már nőnünk! :lol:

Üdv

Hagalex X20DTL

Link to comment
Megosztás:

:smt017 ...hát most erre mit kellett volna írnom?? :?

Amúgy meg a kókányolást mint jelzőt (és annak mindennemű szinonimáját) kikérem a 120 -as Skodák nevében( No meg Rulezkéjében is)!!! :lol: :lol: :lol:

itt épp arra gondoltam, hogy ott pl a ventilátor hőgombája halála esetén kapcsolóval pótoltuk.

illetve facsavar, és szgetelőszalaggal mindent meg lehetett oldani ;)

az asztra dizel már egy picit komolyabb..... de valakinek nem, mert ugyanezt a módszert használja

szerintem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Vigyázz Uhuhu, gyanús vagy te nekem! Mi is van a rókád kezében? Csak nem RCS barija?:lol:

Nekem tetszik eza visszajelzősdi... legalább nem csak a lámpa halványodása jelzi, hogy izzit vagy nem.

Egyébként ma reggel az olajkályha nagyon nehezen talált magára több izzitás és inditózás után röffent csak beeeeee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre lett a Dieseleseknek is egy topicjuk..

Köszi Uhu!

Viszont, az baj, hogy hiba miatt kell e topicba irnom!

Olvasgattam az izzitásos hibáitokat, szerencsére nekem ilyen gondom nincs,igaz én csak 1700 köbcentivel rendelkezem..

Viszont van ennél kellemetlenebb hibám. a neve Légtömeg mérő....

A jelenség a következö. állandó 2500 körüli fordulatszámon, kb 110km/h nál sárga motorteszter lámpa kigyullak, turbo kikapcs, és az amugy sem tul sok 6X lóeröböl nem tul sok marad.

Gázelvétel. kis várakozás, és lámpa kialszik, és lehet menni tovább.

De ha nyomom a pedált 120 fölé, akkor megy, simán.

Az rendben van, hogy ami tönkre mehet, az tönkre is megy, de ez már a 3.

S tapaszataltom szerint, ilyenkor meg tönkre, amikor reggel már elég hideg van.

De nem hiszem, hogy ez igy tul normális!

Ha valakinek van valami jó 5lete. meghallgatnám...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre lett a Dieseleseknek is egy topicjuk..

Köszi Uhu!

Viszont, az baj, hogy hiba miatt kell e topicba irnom!

Olvasgattam az izzitásos hibáitokat, szerencsére nekem ilyen gondom nincs,igaz én csak 1700 köbcentivel rendelkezem..

Viszont van ennél kellemetlenebb hibám. a neve Légtömeg mérő....

A jelenség a következö. állandó 2500 körüli fordulatszámon, kb 110km/h nál sárga motorteszter lámpa kigyullak, turbo kikapcs, és az amugy sem tul sok 6X lóeröböl nem tul sok marad.

Gázelvétel. kis várakozás, és lámpa kialszik, és lehet menni tovább.

De ha nyomom a pedált 120 fölé, akkor megy, simán.

Az rendben van, hogy ami tönkre mehet, az tönkre is megy, de ez már a 3.

S tapaszataltom szerint, ilyenkor meg tönkre, amikor reggel már elég hideg van.

De nem hiszem, hogy ez igy tul normális!

Ha valakinek van valami jó 5lete. meghallgatnám...

te ezzel a hibával nem telefonáltál már nekem??? :lol:

kell venni egy uj, szüz légtömegmérőt, mert a gyári uj alkatrészekre kettő év a garancia, és örülni, hogy 2 éven belül ingyen cserélgetik....

én még nem láttaM olyan autót, amiben 3 db légtömegmérő ment tönkre már....

hacsak nem bontottat tettél bele.....

utoljára egész jó áron tudtam szerezni ilyen cuccot.... nem olcsó, de uj,és van rá garancia....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.