Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Ez a dolog engem is érdekelne, főleg az a gázgyorsítós dolog... :rolleyes:

Hol mükszik ez az ATC cég ?

Sziasztok! Látom sok a csak benzint lehet tuningolni fan a topicban. Janokipufogo.hu a hely ahol az 50es rendszert elkészítették nekem. 80Le-ből igy lett--92LE, aztán mentem az Atc-hez(atc.hu) és a 92-ből csináltak--110.2LE-rőt. A képet kilehet nagyitani a nevem mellett és akkor látod a hitelesitését a tuningoknak. Aztán kapott 1 K&N légszűrőt igy lett 115LE és 235 Nm a nyomaték. Aki nem hiszi járjon utánna. Fel lehet hivni az ATC-nél Krasznai Farit vagy Tülkös Robit a Janokipufogónál, majd ők elmesélik...Persze nem volt olcsó,de mindent megért a beavatkozás...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látom sok a csak benzint lehet tuningolni fan a topicban. Janokipufogo.hu a hely ahol az 50es rendszert elkészítették nekem. 80Le-ből igy lett--92LE, aztán mentem az Atc-hez(atc.hu) és a 92-ből csináltak--110.2LE-rőt. A képet kilehet nagyitani a nevem mellett és akkor látod a hitelesitését a tuningoknak. Aztán kapott 1 K&N légszűrőt igy lett 115LE és 235 Nm a nyomaték. Aki nem hiszi járjon utánna. Fel lehet hivni az ATC-nél Krasznai Farit vagy Tülkös Robit a Janokipufogónál, majd ők elmesélik...Persze nem volt olcsó,de mindent megért a beavatkozás...

Ja, a fogyasztás csökkenésről annyit, hogy ugyan olyan használat mellett csökkent a fogyasztása az autónak. 1 2000 dti sehol nincs az 1.7CDTI-hez. Ami a kocsimban van az az új Astra motorja nem Dti....csak abban 100Le-s gyárilag nálam meg 80Le-s volt. Akit érdekel taáln segithetek, hogy ne túl drágán csinálják meg nektek ezeket a tuningokat, ja és kiválló szakembergárda dolgozzon a kocsin. Ez nem sufnituning.

Összegezve: nekem sikerült kihozatni 35Le többletet a kocsimból, közel 70 Nm-ert... nem kevesebb mint 200.000 Ftból, persze baráti áron...amúgy drágább lett volna....

További kérdéseket várom, ha van.

Hol lehet belépni az Opel Astra Klubba?

Üdv: Endyka

Link to comment
Megosztás:

Megint csak azt tudom mondani, hogy egy bemérés hitelesebbé tenné az ilyen tuning adatokat.Mert az "aztmondták" mindig elég relatív.Ha van hivatalos bemérés a tuning előtt, és a tuning után, hihetőbb minden.De addig álltalában az autótulajdonosok nagy része hitetlen, és bizalmatlan marad.

Link to comment
Megosztás:

Megint csak azt tudom mondani, hogy egy bemérés hitelesebbé tenné az ilyen tuning adatokat.Mert az "aztmondták" mindig elég relatív.Ha van hivatalos bemérés a tuning előtt, és a tuning után, hihetőbb minden.De addig álltalában az autótulajdonosok nagy része hitetlen, és bizalmatlan marad.

Ott van a kép a nevem mellett, ha kitudod nagyitani, te is láthatod az eredményt. Ha gondolod elküldöm majd mail-ben. Hitelesitett géppel készült a bemérés.

Ott van a kép a nevem mellett, ha kitudod nagyitani, te is láthatod az eredményt. Ha gondolod elküldöm majd mail-ben. Hitelesitett géppel készült a bemérés.

Ja, ha valakit érdekel van eladó Opel Astra G-re teljes gyári Opel rendszerem (1.7CDTi-n volt, 2005-ös), mivel az enyémet nagyobbra cseréltettem. Kb: 8 hónapot volt az autón. Valamint még a Dunlop Sp Sport 2020E , 195/60R15-ös 95%-os gumik is eladók!

Hol lehet az Opel Astra Klubba belépni?

Üdv: Endyka

Link to comment
Megosztás:

olyan hogy opel astra klub nincs, opelklub van :rolleyes:

www.opelclub.hu

ott a csatlakozz te ist olvasd el...

Köszönöm szépen a segítséget!

Ja, és pár dolog a Chiptuningról: /ha már elöbb belementünk a chippezgetésekbe..)

A mai autós kulcsszava a chiptuning. Számítógéppel ugyanis megváltoztathatóak a motorvezérlő; elektronika gyárilag rögzített memória értékei, így azután a szenzoroktól kapott információk (beáramló levegő; mennyiség és hőmérséklet, fordulatszám, fojtószelep állás, stb.) alapján az elektronika már a chipen végrehajtott módosítás szerint vezérli a befecskendezést és a gyújtást. Márpedig a pontosan beszabályozott benzin-levegő; keverék és az azt a megfelelő; pillanatban berobbantó gyújtás adják a motornak a legnagyobb teljesítményt és forgatónyomatékot, a legkisebb üzemanyag-fogyasztás és károsanyag kibocsátás mellett.

A helyzet az, hogy a chiptuning nem is tuning. A motorok tuningja ugyanis valamelyik motoralkatrész cseréjét jelenti, elsősorban teljesítménynövelés céljából. A chip-tuning fantázianév pedig elektronikus motoroptimalizálást takar. Hatásában persze valóban teljesítménynövelő, de mivel alkatrész cseréje nélkül jön létre nagyobb teljesítmény, jóval olcsóbb módszer lehet, mint a tuning hagyományos formái: vezérműtengely csere, kipufogó rendszer csere, hengerfej polírozás, stb. Ez az egyik magyarázat arra az egyre növekvő népszerűségre, amelyet a chip-tuning világszerte élvez.

Napjaink gyakorlatában még mindig igaz ugyan, hogy nincs két egyforma autó (adott típuson belül is mindig vannak kisebb-nagyobb eltérések a motor viselkedésében), de a gyártási tolerancia értékek jóval kisebb eltérést engednek meg, mint korábban. Ezért a memória chipben rögzített motorvezérlési adatok módosítása a tapasztalatok szerint általában 5-50 lóerő többletet jelent, a típuson belül néha jelentős eltéréssel.

Motor-optimalizáló program megnyitja az utat számora, hogy saját igényeid szerint béállított program irányítsa autód számítógépét (motorvezérlő rendszerét). Lehetővé téve neked, hogy eltérjél az autógyárak tömegtermelésében kialakított középértékektől és így nagyobb teljesítményt, nagyobb forgatónyomatékot legyen képes leadni a motor, megjavítva a gépkocsi menetdinamikáját.

- az előgyújtás és a befecskendezés megemelése: + kb. 5-25 LE

- a turbónyomás növelése és a motorelektronika korrekciója (benzinmotoroknál): + kb. 35-60 LE

- többlet gázolaj adagolása és a turbónyomás növelése (turbódiesel motoroknál): + kb. 20-35 LE

Sportdobok 4-6%, komplett kipufogórendszerek 12-18% plusz teljesítményt is nyújthatnak autótípustól függően. Ne feletkezzünk meg a további lehetőségekről sem: sport vagy direktszűrő (tobábbi Le növekedés); vezérműtengely csere, hengerfej polírozás stb....

Azt hiszem igy kerek a történet, s igen is lehetséges 80 Le-ből 115-öt, 170Nm-ből--235Nm-ert csinálni, csak egy kis utánnajárást, na meg némi pénzt jelent.

Üdv: Endyka

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy már tudjuk mi fán terem a chiptuning néhány dolgot azért tisztázzunk! :D

Nem az a kérdés, hogy egy 1.7 dízelből kihozható -e a 115ló, mert ilyen - olyan eszközökkel még sokkal többet is ki lehet.... erről más topikokban sokszor beszélgettünk már, ha teheted olvasgass utánna!

A kérdés az, hogy meddig érdemes elmenni, mi az ára a teljesítmény - tuningolásnak!

Van közöttünk olyan aki már csináltatott chippelést, van olyan aki autóversenyezik, és van aki már második autóját készül SZÉTtuningolni! Tehát nem vagyunk mi sem tapasztalatok nélkül!

Netünk is van, olvasni is tudunk, meg kérdezősködni is, szóval olyan sok újdonságot nem mondtál, de azért köszönjük, én személy szerint értékelem az igyekezeted!

Ahol nekem "érdeklődni" sikerült...... Azt mondták, az én x20dtl motorom, (ami hasonló teljesítményű mint a tied, csak értelemszerüen nagyobb tartalék van benne) 109 - 110 lóig érdemes chippelni, mert fölötte, már rohamosan NŐNI kezd a fogyasztás, és hosszú távon károsodik a motor is, azaz csökken az élettartama!

Arról senki nem beszélt, hogy csökkenne a fogyasztásom, ehelyett azt "mondták", hogy a megnövekedett teljesítményhez viszonyítva csak keveset emelkedik a fogyasztás, az én motoromnál kb. fél liter!

Persze mindenkinek egyéni joga tuningolni a kocsiját, ezzel semmi baj, sőőőt.... nekem kifejezetten tetszik, én is csak anyagi okok miatt nem teszem...talán.... Bár azt hiszem én eleve erősebb kocsit vennék a tuningolandónál... ;) ;)

Engem az a 2 milla amiért az autómat vettem (na meg a fenntartása) visszatart a tuningolástól..... meg sajnálom is elszarni az autót a háztól! :rolleyes:

Az enyémbe most van 150K kilométer, és ha megbecsülésben lesz ezután is része akkor jó esélye van arra, hogy 550K - 650K között legyen az élettartama.... emígy a tuningolásokkal meg jó ha elfut 300k -t, vagy ha tulzásba viszem a tunyingot még annyit sem!

Szóval szerintem nem éri meg, ha nincs számolatlanul pénzed, de ez persze az én magányos véleményem, másoknak lehet más! ;)

A fogysztást viszont továbbra is kétlem, ugyanis én a hagyományos fizikában hiszek, és azt gondolom, hogy nagyobb teljesítmény eléréséhez többlet energiára van szükség! Amiről te beszélsz az meg nem kicsit több teljesítmény!

Vagy Rüsselheimben télleg ilyen balekok a tervezők?? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Jól beszélsz Haga! :rolleyes:

Sziasztok!

Látom a probléma még nem oldódott meg. Természetesen, ha kitolom az autó szemét akkor sokkal többet fog fogyasztani, de azonos(normál) használat mellett nekem azért csökkent a fogyasztás, mert azonos fordulatszám eléréséhez nem kell annyi idő mint előtte, valamint előzésekkor sem kell visszakapcsolgatni.

Azt kell még tudni, hogy ha turbós autónál a be nem melegedésig küldöd a gépet akkor sok lesz a fogyasztás, viszont lékapcsoláskor is kell még időt hagyni a turbónak, hogy visszhűtsön. igy attól sem kell félni, hogy az autó élettartama csökkenni fog, ha chippezed a gépet.

Valamit: én kérek elnézést ha valakit megbántottam a sok okoskodásommal, de úgy éreztem, hogy nagyon szőröztök velem. Azt azért le kell szögeznem, hogy én se ma kezdtem az autókkal foglalkozni.

Ja, és nem összetévesztendő az autómban található motor az 1.7 DTI vel, hiszen 2005-től már a H-s Astra 1.7 CDTi motorjával kinálták, s nekem ez van benne. (csak a G-s Astrában lejjebb vették a Turbo nyomást, hogy ne a H-s Astrától vegyen el vásárlót!)Ebben az 1.7 CDTI-ben lagalább annyi erőtöbblet van, ha nem több mint a 2000 DTi-ben....

Üdv: Endyka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom a probléma még nem oldódott meg. Természetesen, ha kitolom az autó szemét akkor sokkal többet fog fogyasztani, de azonos(normál) használat mellett nekem azért csökkent a fogyasztás, mert azonos fordulatszám eléréséhez nem kell annyi idő mint előtte, valamint előzésekkor sem kell visszakapcsolgatni.

Azt kell még tudni, hogy ha turbós autónál a be nem melegedésig küldöd a gépet akkor sok lesz a fogyasztás, viszont lékapcsoláskor is kell még időt hagyni a turbónak, hogy visszhűtsön. igy attól sem kell félni, hogy az autó élettartama csökkenni fog, ha chippezed a gépet.

Valamit: én kérek elnézést ha valakit megbántottam a sok okoskodásommal, de úgy éreztem, hogy nagyon szőröztök velem. Azt azért le kell szögeznem, hogy én se ma kezdtem az autókkal foglalkozni.

Ja, és nem összetévesztendő az autómban található motor az 1.7 DTI vel, hiszen 2005-től már a H-s Astra 1.7 CDTi motorjával kinálták, s nekem ez van benne. (csak a G-s Astrában lejjebb vették a Turbo nyomást, hogy ne a H-s Astrától vegyen el vásárlót!)Ebben az 1.7 CDTI-ben lagalább annyi erőtöbblet van, ha nem több mint a 2000 DTi-ben....

Üdv: Endyka

Hááát akkor egészségedre!!! :rolleyes: ;) :D

Látom otthol(n) vagy mindhárom témában! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Én visszatérnék a témára Kb. 150-ezer km. után... ;) Meglátjuk mi lessz ezekkel a CDTI-kel... :rolleyes:

Valahogy nem bízok ezekben az újfajta csudadízelekben..... :blink:

A Corzám ISUZU dízelje 250-ezerrel is újszerű volt ! Remélem az Astrámban is az lessz.. :D

Link to comment
Megosztás:

Én visszatérnék a témára Kb. 150-ezer km. után... ;) Meglátjuk mi lessz ezekkel a CDTI-kel... :rolleyes:

Valahogy nem bízok ezekben az újfajta csudadízelekben..... :blink:

A Corzám ISUZU dízelje 250-ezerrel is újszerű volt ! Remélem az Astrámban is az lessz.. :D

Paja-nál az igazság! ;)

Link to comment
Megosztás:

Paja-nál az igazság! :D

Persze tudom... ezek a modern dízelek ...sz@rok... :blink: ;)

Valamit valamiért!! Ezek tuning nélkül is tudnak 150 lóerőt, cserébe nem tudnak csak 300k futásteljesítményt, a "régiek" mint az enyim is agyontuningolva sem tudnak 150 lovat, vagy ha mégis akkor az hétszáz, hogy nem futnak 300K -t!! Viszont tudnak 600k -t....tuning nélkül.

Én nem látok ebben semmi ördöngősséget! ;)

Persze én fenntartom azt a véleményem továbbra is, amit ti már ismerhettek, miszerint... ha GAZDÁJA van a vasnak és nem ölik, valamint nem csak használják akkor tudnak a maiak is többet a 300K -nál....

...de ezt már párszor kitárgyaltuk! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Belekotyognék, de a tuning nem azt jelenti, hogy KI KELL taposni a gép tyuxemét, hanem azt, hogy ha gáz van, vagy sietni akarsz, akkor ott az erőtartalék, a tuning által.

Legalább is én így csinálnám, és akkor nagyon jó vasam marad, és nagyon sokáig.De aki azért tuningolja meg a gépét, hogy mindig forszírozva használja, annak még a 2K-s futásteljesítmény is csak álom marad.Max. 60e. és kész is a technika.

Szal én így............. gondolnám ezt a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Persze tudom... ezek a modern dízelek ...sz@rok... :blink: ;)

Más reakciót nem vártam Tőled az én hozzászólásomra!

Persze én fenntartom azt a véleményem továbbra is, amit ti már ismerhettek, miszerint... ha GAZDÁJA van a vasnak és nem ölik, valamint nem csak használják akkor tudnak a maiak is többet a 300K -nál....

...de ezt már párszor kitárgyaltuk! :rolleyes:

Persze... csak a kérdés, hogy hányadig légtömegmérővel, hányadig adagolóval, vagy turbóval! :D

Mellesleg, ha leteszem a coupet, könnyen lehet, hogy én is egy DTI G Astrát veszek majd... vagy egy CDTI-t.

Jó autók azok nagyon, csak én picit félek tőlük.

Belekotyognék, de a tuning nem azt jelenti, hogy KI KELL taposni a gép tyuxemét, hanem azt, hogy ha gáz van, vagy sietni akarsz, akkor ott az erőtartalék, a tuning által.

Legalább is én így csinálnám, és akkor nagyon jó vasam marad, és nagyon sokáig.De aki azért tuningolja meg a gépét, hogy mindig forszírozva használja, annak még a 2K-s futásteljesítmény is csak álom marad.Max. 60e. és kész is a technika.

Szal én így............. gondolnám ezt a dolgot.

Wolfi bizony nagy igazságot mondott.

Valszeg jobban taposol egy 80LE-s alap 1,7CDTI-t, mint egy 140-150LE-s 1,9 CDTI-t. Hisz ugyanazt a "haladást" sokkal könnyedebben ad le 140-150LE.

Saját példa: én a céges 1,2-es 3 hengeres Fábiánál többnyire a vasig nyomom a gázt, míg a QP-val csak nagyon elvétve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az tuti, hogy mióta be van szerelve a chip meg a teljes rendszer-->nem kell kitolni a szemét, hogy menjen a kis drága. :blink: Az a bizonyos erőtöbblet ott van a lábad alatt és tudod, hogyha előzni kell, nem kell majd visszagangolnod egyet sem. Autópályán meg bárhonnan húz a kis bestia.. Nekem mindig az életem volt a benzingőz igy persze elfogult is vagyok a kocsimmal kapcsolatban..

Az mindenesetre biztos, hogy belementünk egy kis tuning csatározásba Hagával! Mindenesetre én elástam a csatabárdot!! ;)

Vannak érvek és ellenérvek, melyeket maximálisan tiszteletben tartok. :rolleyes: Mindenki eldöntheti, hogy megéri-e neki a külső optikán kivül más nem látható, max érezhető tuningba verni a pénzét..

Üdv: Endyka

Link to comment
Megosztás:

Más reakciót nem vártam Tőled az én hozzászólásomra!

Ismerem a véleményed a mai dízelekről, mit vártál mit írok??

Nem a személyednek szólt, csak annak ahogyan megközelíted a dízeleket! De ehhez amúgy jogod, van, sose bántanálak azért mert ez a véleményed és nem más!

a légtömegmérő elromlik a DTI dízelen is, meg a benzinesen is.....

Uhut kérdezdd meg mennyivel több meghibásodásuk van a modernebb dízelekkel!

Persze azok bunyolultabb szerkezetek is!

A futásteljesítményt én a motorkopottságra értem, egy nagygenerálig.

Egy adagoló szerencsétlen esetben elromlik 50k után is.

Wolfinak igaza is van, meg nem is.

Nem azok az emberek szoktak általában tuningolni akik utánna tizenkettővel közlekednek az utcán!

Ha nekem egy egy 150 lótos autóm van akkor bizony jobban nyomom neki, mert azért vettem olyat és nem 1.2 -est!! Ezzel gondolom más is így van!

Nekem elég a 82 ló is így 36 évesen, családdal.... 15 évvel fiatalabb lennék biztos tuningolnék, ha a lehetőségek engednék (anyagiak). Vagy vennék egy erőgépet, a G Astra árából biztos tudnék valamit venni ami 200 ló fölött tud... a z állapotról ne beszéljönk! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Wolfinak igaza is van, meg nem is.

Nem azok az emberek szoktak általában tuningolni akik utánna tizenkettővel közlekednek az utcán!

Ha nekem egy egy 150 lótos autóm van akkor bizony jobban nyomom neki, mert azért vettem olyat és nem 1.2 -est!! Ezzel gondolom más is így van!

Így.De én így csinálnám.Más, bizti nem.Persze ha az Astrába lenne péézem pl. turbót rakatni, nyilván nem tudnék normálisan közlekedni.De ha egy kicsit fel lenne húzva pl. legalább 115-120Le-re, akkor csak elég lenne a tudat, hogy ezt is tudja, ha szükség van rá.Vagy ha nincs jobb dolgom.Vagy ha úri kedvem úgy tartja.Meg ilyenek! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én semmivel se tolom neki jobban, mint azelőtt! Rövidebb idő alatt érek el abba fokozatba és fordulatszám tartományba, ahol autózni szoktam. Persze az elején reggeltől estig toltam neki, mert új volt a dolog. Én nagyon vigyázok a kocsimra és még véletlenül se szeretnék ártani neki. Addig mig hideg a motor 2500-nál már elváltok és csak melegen tolom neki. Utánna meg lehet, hogy 5 percig járatom, hogy a turbó visszatudjon hüteni. Télen meg, ha estére kint hagyom a gépet 2X vagy 3X is inditózok mielőtt elindulnék.

Ja, és csak az Ömv-nél tankolok, kizárólag alpesi dizelt, mert abban kevesebb a kén meg a többi csuva..

Üdv: Endyka :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Így.De én így csinálnám.Más, bizti nem.Persze ha az Astrába lenne péézem pl. turbót rakatni, nyilván nem tudnék normálisan közlekedni.De ha egy kicsit fel lenne húzva pl. legalább 115-120Le-re, akkor csak elég lenne a tudat, hogy ezt is tudja, ha szükség van rá.Vagy ha nincs jobb dolgom.Vagy ha úri kedvem úgy tartja.Meg ilyenek! ;)

Ezzel meg tudod mi a gond?? Az amit az Atomanti is írt..... ha már 100 ló után megvolt a 115 - 120 akkor majd rájövünk, hogy az is kevés, annál is több kell.... :blink: ;)

Nem én mondtam, hanem a Tóni!!! ;) ...Csak tunnám miért akar most még erősebb TUNING verdát csinálni!! Csak nem a simább előzésekhez kell neki a hétköznapi utcai autózáshoz!! :D ;)

És nyilván te is "csak" a könnyedébb előzés miatt akarod a Corsád vadítani.

Multkor, amikor a Speed mellett ültem az alatt a rövid idő alatt hányszor húzta meg a QP bajszát??? ;)

Nna szóval a tuning az tuning! Ha mellébeszélünk ha nem!

De nekem ezzel semmi bajom nincs mindaddig, amíg azt nem állítjuk, hogy a kocsi 80 lóról 115 -re tuningolva nem eszi agázolajat, hanem termeli.... :rolleyes: ;)

Szeretném leszögezni, hogy nem vagyok tuning ellenes, és a benzines kocsikkal sincs semmi bajom..... ...csak ne akarják már lépten - nyomon a dízellel összehasonlítani!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.