Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Ez a rántás dolog nekem is megvolt. Leginkább olyankor csinálta mikor odaléptem neki hirtelen és a fordulat 2000 alatt volt. Olyan a jelenség, mintha kihagyna 1 mp-re a "gyújtás". Viszont, mióta kicseréltem a holtpont jeladót nem tapasztaltam ezt a hibát. Hátha segít.

 

Szia!

 

Ez a hirtelen rántás jelenség nálam is megvan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A szíj oldalon búgást hallok,Én csapágyra gondolok,bízom benne,hogy nem a vezérlés körben lévő tengelyek közül csapágyas valami,mert akkor befonom a szemöldököm.

 

Y17dt-nél ha leveszem a hosszbordás szíjat,és úgy indítom be a motort,nem teszek kárt benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma jönnék át egy keresztezödésbe,egyszercsak leáll a motor mintha az üzemanyag fogyna ki.Begurultam 1 parkoloba,ujrainditottam elindult kb3mp ig.(y17dt)Vártam ujrainditottam gázt adtam lefuladt.Kivillogtattam 0251 hibát villogott.Tehát ez tipikusan adagolo vez.elektronika?vagy probálkozzak vmivel még?KÖSZI

 

Módosítva : paparelli
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma jönnék át egy keresztezödésbe,egyszercsak leáll a motor mintha az üzemanyag fogyna ki.Begurultam 1 parkoloba,ujrainditottam elindult kb3mp ig.(y17dt)Vártam ujrainditottam gázt adtam lefuladt.Kivillogtattam 0251 hibát villogott.Tehát ez tipikusan adagolo vez.elektronika?vagy probálkozzak vmivel még?KÖSZI

 

Szia

 - nem mennék messzire a helyedben az autóval, ha még beindul.....  

 - nagy valószínűséggel lehet EDU,     vagy EDU és ECU is.... ha igen akkor nagy esély van rá, hogy nem is fog menni.

 - keress egy "írástudó" szerelőt aki nagyon ért az elektronikához. Nem tudom helyileg merre vagy, de egy telefont megér szerintem.

Tudom ajánlani Márton Csabát. Nem tudom mennyire van ez távolságban tőled, Ő Gyulán űzi igen magas fokon a mesterségét és szerintem biztosan tud neked segíteni... akár Postán keresztül is.

A száma:    +36209853321

Üdv.

Módosítva : melyon
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

bp-n valaki,aki ért is az edu-hoz esetleg?Örményesböl láttam egy srácot még aki ezzel foglalkozik...De természetesen hallottam Márton Csabát is!Mennyiért szokta javítani ezeket ha lehet liyet tudni...

Szia

 - ha visszaolvasol akkor itt előrébb a fórumon emlegetnek BP-en egy bizonyos Wessz vagy Weisz műhelyt.

 - ha jól emlékszem "astra" nevű fórumtársunk írt róla, esetleg írj rá... hátha tud segíteni.

Én személy szerint Márton Csabát ajánlom, ha biztosan EDU v. ECU gondod van.

Hívd fel nyugodtan, ha esetleg mást nem szeretnél legalább tanácsot ad neked és az árakat is elmondja.  Nagyon segítőkész.

( elfogult vagyok, mert nekem Ő csinálta és nagyon jó lett.)

(-nem elrettentés miatt írom, de én az EDU - ECU javítással együtt cseréltem a "mennyiségszabályozó szelepet is, mert az EDU csak azt vezérli és ha az megszorul, vagy meghibásodik akkor tud "visszafelé" csúnya dolgokat  művelni... legalább is ez a tapasztalatom.

Más:  - esetlegesen "ha gázolaj kerül az ECU belsejébe akkor az előtöltés szabályozó szelepet is cserélni kell, mert akkor ő pedig ECU-gyilkos tud lenni. Hogy ez hogyan tud odakerülni, erről is több leírás van itt.)

Üdv.

Módosítva : melyon
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na már kezdtem örülni, hogy megúszom az évet KÖTELEZŐ beruházás nélkül. :)

Pénteken hazafelé haladva, kicsit odaléptem a gépnek, 3 fölé forgatva. Persze, hogy bedobta a villáskulcsot.

Kivillogtatás P0100, légtömegmérő. A héten lesz időm kipucolom, kíváncsi vagyok utána is dobja-e. Eddig nem dobta sosem.

Gondolom így 230 ezer környékén elfáradt......

Link to comment
Megosztás:

Na már kezdtem örülni, hogy megúszom az évet KÖTELEZŐ beruházás nélkül. :)

Pénteken hazafelé haladva, kicsit odaléptem a gépnek, 3 fölé forgatva. Persze, hogy bedobta a villáskulcsot.

Kivillogtatás P0100, légtömegmérő. A héten lesz időm kipucolom, kíváncsi vagyok utána is dobja-e. Eddig nem dobta sosem.

Gondolom így 230 ezer környékén elfáradt......

Nekem 400 felett van benne és még nem cseréltem, ;)

Link to comment
Megosztás:

hy!

most hogy elküldtem az adagoló vezérlöt javításra,észrevettem h a csatija mellett lóg vmi..Első ránézésre map szenzor.De mit keres ott?be is van kábelezve,csatistul lóg..természetesen a helyén van már bent 1...akkor minek 2?

https://photos.google.com/photo/AF1QipPqnydHgnfbcWBIhuAWKBzbRAM0ioRVXPagTjhy

Módosítva : paparelli
Link to comment
Megosztás:

hy!

most hogy elküldtem az adagoló vezérlöt javításra,észrevettem h a csatija mellett lóg vmi..Első ránézésre map szenzor.De mit keres ott?be is van kábelezve,csatistul lóg..természetesen a helyén van már bent 1...akkor minek 2?

https://photos.google.com/photo/AF1QipPqnydHgnfbcWBIhuAWKBzbRAM0ioRVXPagTjhy

Ha a tartón volt rajta akkor az a léköri nyomást méri. Mikor adagolót cseréltünk mi se tudtuk de Wessz telefonon elmondta, hogy mire jó. :)

 

Viszont kitakarítottam a légtömegmérőt, és hazafelé ugyan úgy bedobta a hibát. Szerintem cserés lesz, viszont valaki akinek van OP-COM-ja vagy ELM327-je megnézné, neki milyen értékeket ír ki élő adatban a mért mennyiségnél?

Alapjáraton 153 kg

2500-as fordulaton 796 kg

A hibakód, P0100-01 Scan My Opel nem ismerte fel mit takar.

Tud valaki ajánlani olyat ami bevált, gyári vagy után gyártott?

 

THX!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

hy!

most hogy elküldtem az adagoló vezérlöt javításra,észrevettem h a csatija mellett lóg vmi..Első ránézésre map szenzor.De mit keres ott?be is van kábelezve,csatistul lóg..természetesen a helyén van már bent 1...akkor minek 2?

https://photos.google.com/photo/AF1QipPqnydHgnfbcWBIhuAWKBzbRAM0ioRVXPagTjhy

Szia

 - csak szólnék, hogy ez a link amit mellékeltél, nálam pld.-úl nem vezet sehova.... nincs ilyen oldal és az előző hozzászólásodban lévő link is ugyan ezt csinálja.

Persze lehet, hogy nálam van a gond, de szerintem használj inkább a képekhez valamilyen alternatív megosztót, /  akár:    http://www.kepfeltoltes.hu/  /

vagy egyszerűen linkeld be. Csak segíteni akartam, nem kritikából írom, de így láthatnánk amit csatolsz mert minden érdekel... több tapasztalat előrébb visz mindenkit..

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia

 - csak szólnék, hogy ez a link amit mellékeltél, nálam pld.-úl nem vezet sehova.... nincs ilyen oldal és az előző hozzászólásodban lévő link is ugyan ezt csinálja.

Persze lehet, hogy nálam van a gond, de szerintem használj inkább a képekhez valamilyen alternatív megosztót, /  akár:    http://www.kepfeltoltes.hu/  /

vagy egyszerűen linkeld be. Csak segíteni akartam, nem kritikából írom, de így láthatnánk amit csatolsz mert minden érdekel... több tapasztalat előrébb visz mindenkit..

Üdv.

rendben!bocsi

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 06., paparelli írta:

Hy!Lehet h buta kérdés....Ha veszek 1 bontott adagoló vezérlöt,beteszem,utána pöcc-röff indul?

Szia

 - elvileg jónak kell lennie, de a helyedben nem kísérleteznék vele.

- itt valaki írta már, hogy két féle ember van ennél a típusnál:

1- akinek már volt javítva, vagy újra cserélve

2- és akinek még nem volt, de biztosan lesz javítva, vagy cserélve....

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 06., paparelli írta:

Hy!Lehet h buta kérdés....Ha veszek 1 bontott adagoló vezérlöt,beteszem,utána pöcc-röff indul?

Szia!

Y17DT-nél működik, lehet cserélgetni egymással. De a bontott ára is ott van, mint a javítás összege. A bontott lutri, lehet,hogy még évekig megy, lehet, hogy csak két napig. Márton Csaba javításban megbízható, nyugodtan lehet postán is lezongorázni a javítást, 40EFt a tarifa. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 - ki akartam szedni az Astrából a rádiót, de nem akar megmozdulni....

sem kiemelővillával, sem szegekkel, szóval bele van gyógyulva.

Tud valaki esetleg valamilyen barátságos trükköt, hogy ne zúzzam szét a rádiót?

Nem cserélni akarom, csak útban van annak amit szeretnék csinálni.

A tipusa Delco CDR500. 

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.