Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Párásodik a bal első indexem. Mit lehet tenni?

Volt már ilyen?

Nem az én találmányom, nekem a B2 lámpa nem csinálja, de:

vedd ki az egész lámpát/lököst és az alján található párátlanító/szellőzőcsöcsre tegyél egy kb.5cm-es szilikon, vagy gumicsövet, aztán hadd lógjon lefele !

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Kérdésem a következő...

Elvileg egy 97-es B vekiben a fedélzetit berakni csak annyi, hogy a megfelelő csatlakozókat rádugni, bajuszkapcsolót kicserélni? Vagyis elvileg teljesen be van kábelezve?

Ha nem alapfelszereltségű(vagy az közeli) az autó akkor nagy a valószínűsége,hogy igen. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a központi kijelző csatlakozójánál melyik az a kábel, amelyik rádiótól jön, és azt vezérli, hogy kikapcsolt rádiónál a dátumot írja ki? Nem gyári rádióm van és szeretném, ha a dátumot mindig kiírná. Ha a rádiónál kötöm ki a megfelelő vezetéket, az nem jó mert a rádió antennájának az erősítőjének is az kábele.

A síma kis kijelzőm van egyébként, sárga csatlakozóval.

Köszi!

Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Még egy kis segítség:

Szerintem jobban jársz ha a rádió mögött kötöd ki, egyszerűbb talán.

De vigyázz mert az Opel csati számozása nem egyezik az ISO szabvánnyal!

Az opel csati szerint a 7-es lábin van a kijelző, de ott van az antennaerősítő is.

radiocsati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Az antennáé a piros/fehér a kijelző a szürke. A színekben lehet eltérés. Javaslom először csak húzd ki a tüskét a csatiból. Ehez kell egy pici csavarhúzó vagy hegyes drót a tüske két oldalán van rögzítőfül amit vissza kell hajtani.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kis segítség:

Szerintem jobban jársz ha a rádió mögött kötöd ki, egyszerűbb talán.

De vigyázz mert az Opel csati számozása nem egyezik az ISO szabvánnyal!

Az opel csati szerint a 7-es lábin van a kijelző, de ott van az antennaerősítő is.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060418/rad...ltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Az antennáé a piros/fehér a kijelző a szürke. A színekben lehet eltérés. Javaslom először csak húzd ki a tüskét a csatiból. Ehez kell egy pici csavarhúzó vagy hegyes drót a tüske két oldalán van rögzítőfül amit vissza kell hajtani.

Köszi, majd megpróbálom. A rádiónál már próbáltam, csak én a rádióból jövő szálat kötöttem ki, és így az erősítőm is meghalt. De akkor megpróbállom majd az opel csatiból kikötni

picit átalakítottam, mackosajt

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Történt, hogy Szegeden 1x csak arra lettem figyelmes, hogy a mögöttem jövő srác 2x is visító gumikkal állt meg mögöttem... mikor megálltunk a központban, kicseréltem a féklámpák biztijét( ilyen marhaságot, hogy olyan körön vannak, amit nem veszek észre ha kimegy), és egészen máig bírta...

Ma nekiestem, szétkaptam a kocsi seggét... hosszas vizsgálódás után a kasztni és a csomiajtó közötti átvezető gumiharangra terelődött a gyanú...

Nyert.. nem tudom, hogy ez típus-konstrukciós vagy mi a fene hiba, de benne a vezetékek szigetelése szét volt 1-2 cm-enként töredezve, meg 4 vezeték teljesen elszakadt(ezért nem ment a pótféklámpám pl.)

most hirtelen szigszalagtuningot kaptak, később kerítek helyettük új zsineget.

Link to comment
Megosztás:

Az is jó ha szépen összeforrasztod,előtte húz rá zsugorcsövet,aztán melegítsd rá.Tökéletes lesz!

az átvezetőben szerintem újakra cserélem majd őket, és a toldási pontokat zsugorcsövezem... zsugorral már merev lenne nagyon, és pont az átvezetőben ez nem bizti, hogy jó lenne. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

A hétvégén beszereltük a gyári BC-t (90569346) meg az izzó tesztert (09135155). Van vele pár gond. Ha valakinek van ötlete írja le nekem :unsure:

Minden bekötés OK kivéve a MID 28-as lába ami a Telematik áramkörön keresztük csatlakozik a féklámpakapcsoló 2-es lábára.

Mi van ha nincs Telematik?

Miért írkálja mindíg, hogy féklámpabiztosíték hiba?

És néha hogy hátsólámpa hiba :huh:

Az autómata váltó hiányában arra is panaszkodik, de nem tudom onnan milyen jelet vár?

THX!

Link to comment
Megosztás:

Találtunk eg ymásik kapcsolási rajzot,az már jobban illik az én autómhoz.

Abban nincs is bekötve a MID 28-as láb :unsure: Meg van pár meglepő változtatás másik bizti meg ilyenek.

Most az baj, hogy a féklámpa vizsgálat nem fut le rendesen. Ha a MID helyesen van bekötve, akkor felengedett fékpedál estén (féklámpa nem világít) egyből betárolja a fékbiztosíték hibát. Ha benyomom a féket (féklámpa világít) akkor nem tárol hibát csak kéri a fékpedál lenyomását. Ha megcserélem a MID 15 és 16-os lábát majdnem megjavul. akkor csak kéri az ellenőrzést de nem tárol hbát.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kész a MID!

Mindene OK!

A trukk az, hogy az én autómban még gyárilag a sárga 26 lábú csati van a TIDen. tehát ezt a csatit kell amiden is használni. Csak ki kell egészíteni pár + kábellel meg kell hozzá a Check Control ami az izzókat vizsgálja. Ennyi az egész :blush:

Kell hozzá az autó pontos kapcsolási rajza. Fontos, hogy az évjárat stimmeljen.

Köszi Udi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.