5.330 hozzászólás ebben a témában

On ‎06‎/‎06‎/‎2017 at 0:53 PM, nevesincsen1975 said:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy világít az ABS lámpám folyamatossan és nem megy a kilóméter óra,illetve a napi kilóméter számláló.Utóbbi kettő párás napokon néha működik,de az ABS lámpa olyankor is világít.

Kocsit (1996-os 1.7TD Vectra B,X17DT motorkód) elvittem szerelőhöz,de állítja,hogy szerinte valami más motorvezérlő van a kocsiban,mert nem tudj olvasni szoftverrel,tudtommal OP-com-ot használt!Valóban létezhet ilyen,hogy nem bele való a vezérlő?

Esetleg valakinek így van tippje,hogy az ABS hibát merre keressük?

Az a kisebbik baj, hogy ehhez a motorhoz nincs motorvezérlő.

Az viszont nagyon nagy baj, hogy ezt a szerelő nem tudja.

ABS vezérlő hiba lehet, vagy valamelyik kerékszenzor amelyik adja a sebeségjelet a műszernek.

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A hibaleírás alapján én azt mondanám, hogy szinte biztos, hogy valamelyik ABS vezérlő szált el, mivel ha jól tudom onnan veszi a km óra is a jelet.

Én kipróbálnám, hogy maga az ABS működik-e?

Kicsit kavicsos úton, nem kell gyorsan menni olyan max 30 körül és satufék, ha darál az ABS akkor az működik.

Bár, hogy ezzel mit lehet kiszűrni??? :)

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Írta hogy világít az ABS lámpája, szóval látatlanban is biztos vagyok benne hogy nem működik az ABS, ki se kell próbálni... :cool:

Amúgy én is kerékszenzorra tippelnék, bár nem tudom a B Vectrában hol van, de mintha nem a kerékagyban lenne mint a G Astránál (talán a féltengelynél?)

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nekem is volt ilyen gondom, hogy néha világított a lámpa néha nem. Amikor világított akkor az ABS nem működött, amikor nem világított akkor rendesen működött.

Rádugtuk hibakód kiolvasóra és egyből kiderült, hogy az ABS vezérlő a ludas. Azt cseréltük és azóta tökéletes. 

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 06. 08. at 21:18, Adam1 írta:

Az a kisebbik baj, hogy ehhez a motorhoz nincs motorvezérlő.

Az viszont nagyon nagy baj, hogy ezt a szerelő nem tudja.

ABS vezérlő hiba lehet, vagy valamelyik kerékszenzor amelyik adja a sebeségjelet a műszernek.

Köszönökm a válaszokat mindenkinek!

Az ABS vezérlőt cserélték és azóta működik!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés