Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

  • 1 month later...

Helló mindenkinek.!

Bizonytalan vagyok

A régi Vectrámat cserélném újjabbra, de nem tudom hogy milyen lehet az alábbi:

Szintén Vectra 2000-es benzines, autómata váltóval??????????????

Ja és 99-es évjárat.

--? Megbízható az autómata váltó ?

Hány litert fogyaszthat ?

Help.! Légyszí vki.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek.!

[size=7]Bizonytalan vagyok

A régi Vectrámat cserélném újjabbra, de nem tudom hogy milyen lehet az alábbi:

Szintén Vectra 2000-es benzines, autómata váltóval??????????????

Ja és 99-es évjárat.

--? Megbízható az autómata váltó ?

Hány litert fogyaszthat ?

Help.! Légyszí vki.

Jó lesz ám kisebb betűvel is :)

A 2.0 benzines autómata biztos fain kis kocsi de ha a fogyasztás a szempont inkább X20DTL/DTH tehát diesel. Nekem kb 6L ;)

A benzines automata biztos többet fogyaszt de nagyobb élmányt nyújt.

Kisebb motorral semmi képpen!

Az autó benzinnel megy.

A kéziváltó az autógyártás szégyene.

Módosítva : tomi023
Link to comment
Megosztás:

Mindezek ellenére meg kell venni azt az autót :)

Ne hagyd hogy elvegyük a kedved! Csak mérlegelj én is Omegát szerettem volna...és Vectra lett ;)

Nem bánom egy percig sem de az biztos, hogy a következő kocsim automata lesz. Ahányat vezettem mind teteszett.

A ZF váltók jók. Max villamos baja lehet de az javítható esetleg Tech-2-vel.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Első fogyasztási adat a vectrával: 7,3 liter/100 km.

Ebben volt kb. 40% város, 30% próbálgatás a többi meg normál haladás országúton.

Helló!

Milyen finom tempóval vezettél? Az Én átlagfogyim kb. 9 liter/100 km és ennél lejjebb nem igen tudom szorítani, igaz nem mindig tudom tűrtőztetni a jobb lábamat.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Milyen finom tempóval vezettél? Az Én átlagfogyim kb. 9 liter/100 km és ennél lejjebb nem igen tudom szorítani, igaz nem mindig tudom tűrtőztetni a jobb lábamat.

Hát, akkor most kapaszkodj meg jobban!

Eljött a következő tankolás... 7,17 liter/100 km!!! És ebben pedig volt 140-es haladás, meg városi startolás.

Lehet a jobb lábam geometriája megváltozott... (régebben az 1.6-os astrába is sikerült 9-et belenyomatni! :) )

Link to comment
Megosztás:

Lehet a jobb lábam geometriája megváltozott... (régebben az 1.6-os astrába is sikerült 9-et belenyomatni! :) )

A családbanvan egy Z16XE sedan, és 7L alatt, körül járnak el vele normál használat mellett városban.Amikor mentem vele, feltűnt, hogy a motort nem kell pörgetni, alul is van bőven nyomatéka, tehát elvileg én erre fogtam a "kevesebb" fogyit pl. az én 8.2-9L-es városi fogyimmal szemben, az X16XEl-nél.

Aztán lehet, hogy rosszul okoskodom.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

:)

Hát, akkor most kapaszkodj meg jobban!

Eljött a következő tankolás... 7,17 liter/100 km!!! És ebben pedig volt 140-es haladás, meg városi startolás.

Lehet a jobb lábam geometriája megváltozott... (régebben az 1.6-os astrába is sikerült 9-et belenyomatni! :) )

Szia Én nem tudom milyen vectrát vettél nekem egy Z16XE-m van 10 alá sosem ment a fogyasztása városban, de ezt több taxis is megerősítette,ha igaz amit írtál gratulálok, bár nem nagyon hiszem

Link to comment
Megosztás:

:)

Szia Én nem tudom milyen vectrát vettél nekem egy Z16XE-m van 10 alá sosem ment a fogyasztása városban, de ezt több taxis is megerősítette,ha igaz amit írtál gratulálok, bár nem nagyon hiszem

KÖszi a bizalmat! :( :)

Hidd el, ennyit fogyaszt. Sokat számít az is, hogy azok a taxisok mekkora távokra használják. ;) én napi 7+7km-eket városozok, és így jön ki ez a fogyi. 2+2km-ekkel valszeg ez is 10 lenne.

Link to comment
Megosztás:

Most ugyan adattal még nem tudok szolgálni újjal, annyi szerintem biztos, hogy az eddigi legmagasabb fogyiadat fog jönni. Nem vettem észre, hogy a jobb hátsó gumi túl puha... meg is indult a benyaméter lefelé...rendesen. :) saccra 10 felé rakom... de majd hamarosan tankolok, és kiszámolom.

Szóval figyeljünk a gumikra! sokat lehet vele veszteni.

Link to comment
Megosztás:

Én meg betankoltam valami trutyit a shellnél azóta nem megy a kocsi max 160 de azt is keservesen éri el, füstölgetek, és amíg nem indul a turbó addig semmi életjel :)

Ma megnézem műszerrel, és ha minden ok tankolok bele rendesebb gázolajat.

Vagy tegyél bele v.mi adalékot, amitől kicsit feljavul, míg el nem fogy.

Link to comment
Megosztás:

1xűen nem hiszek a szememnek!!!

Most 480 km után begurultam a kútra, és "csak" 45,65 litert sikerült tankolnom... 9,51 L/100 km!

Most sem ment 10 felé a fogyim, pedig a klíma is volt használatban a főként városi forgalomban. Ja, meg néha picit duhajkodtam is! :) Szóval nekem teccik a fogyi! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Úgy látszik most ez az én topicom.

Nos. pénteken Soltvadkertre indulás előtt tankoltam... 259 km-re 27,02 Litert...

Szóval sikerült 10,43-at megetetni a vekivel!!! :) Persze ebben volt egy adag szerencsétlenkedés, javítás közben után pörgetés, szóval nem tartom reálisnak.

Nemsokára megint tankolok a kirándulás után... eddig 630 km-nél áll az óra, szóval biztos 10 alatt lesz! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Akkor a beígért adatok: :huh:

Soltvadkerti túra - 643,0 km 48,6 Liter --> 7,56 L/100 km

egy kis város - 198,0 km 20,78 Liter --> 10,49 L/100 km (itt volt vagy 1,5 óra egyhelyben járatás+pörgetés a szerelgetések miatt, szóval nem igazán reális)

Lurdy tali ótópályán, mint az állat - 492,0 km 45,89 Liter --> 9,33 L/100 km

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Hétvégi kirándulás, csak országut, semmi város, nem nyomva, mert a gyerek is ott az autóba .... 4.9 BC szerint.... hű de meg vagyok elégedve.

Leteszteltem a BC-t (eredeti vátozat), már ami a hátralévő km-eket illeti. A benzinmutató már ki volt feküve és a BC-nél addig mentem, mig még 20 km hátralevőt mutatott. Szerencsére nem maradt szárazon az AC. Hálából kapott is az autó egy teletankot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.