Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Hogy méritek meg a fogyasztást?

Amúgy a Vectrámban tiszta hülye az üzemanyagmérő, ha gyújtáson azonnal indítok ott áll meg a mutató ahol akkor volt, és ha úgy gondolja villog hogy üres, de ha gyújtáson várok egy kicsit akkor nagyjából normális, de sokszor összevissza mutat, nemtom mi lehet a baja.

Link to comment
Megosztás:

Megvan az első fogyasztási adat E85-ből, ami kereken 10L.Pont, mint benzinből.CSAKhogy.....465.7km-t mentem el, ebből 300km volt a teljesen normális tempóban, tehát értsd, max. 90km/h, és ugye hozzájön a városi, napi max. 7-10km, echte rövidtáv.

Érzésem szerint, olyan 15%-kal evett többet a gép, E85-ből.De remélem ez a fogyasztási adat változni fog, ha cserés lett a Lambdaszonda.Tehát így sem rossz, de remélem mégjobb lesz majd.........

Ami viszont igazán szívacs itt Kméten, hogy 239.9ft-ért adják az E85-öt.Remélem másik kút is rá fog állni, v. legalább v.hol a közelben, és akkor legalább olyan olcsó lesz, mint Bp.-n, ahol 6 kút van, és 212ft az E85.........

Link to comment
Megosztás:

Ami viszont igazán szívacs itt Kméten, hogy 239.9ft-ért adják az E85-öt.Remélem másik kút is rá fog állni, v. legalább v.hol a közelben, és akkor legalább olyan olcsó lesz, mint Bp.-n, ahol 6 kút van, és 212ft az E85.........

Nofene, megéri ezután Lurdyba járni? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Még új vagyok itt, de megtudná nekem mondani valaki, hogy egy 2000 évi X 16XEL motornál a 10L/100Km -es fogyasztás normális?? :huh: Most télen. A lambdaszonda rossz működése leginkább miben nyilvánul meg? Most volt nagyszervíz (vezérműszíj, szelepszár szimeringek, szűrők, olaj csere, stb...), azóta eszik ennyit, előtte mintha kevesebb lett volna. A szonda cseréje megoldhatja a problémámat??? Halottam olyat is, hogy a teljesítményt is befolyásolja.

Kössz, SupraG

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Még új vagyok itt, de megtudná nekem mondani valaki, hogy egy 2000 évi X 16XEL motornál a 10L/100Km -es fogyasztás normális?? :huh: Most télen. A lambdaszonda rossz működése leginkább miben nyilvánul meg? Most volt nagyszervíz (vezérműszíj, szelepszár szimeringek, szűrők, olaj csere, stb...), azóta eszik ennyit, előtte mintha kevesebb lett volna. A szonda cseréje megoldhatja a problémámat??? Halottam olyat is, hogy a teljesítményt is befolyásolja.

Kössz, SupraG

A döglődő lambda okozhat jelentős többletfogyit......Nekem a 2.0 eszik jelenleg ennyit.Az Astrámban X16XEL volt, de az télen is megállt 8.8L-nél......Igaz, könyebb is volt 300kg-al....

Link to comment
Megosztás:

Az 1.8 is itt körül eszik,ugye?

Majd Maci minjá megaszongya' ! :huh:

Még soha nem sikerült egészséges állapotában 10-et megetetnem vele.

Amikor a vez.tengely jeladó hülyült, akkor volt csak 10 vagy felette.

Még a 17-es kerekekkel sem sikerült városban a 10. Mindig alatta vagyok. Most jelenleg 8,5 a városi átlagom, és hát néha elgurul a gyógyszer.

Link to comment
Megosztás:

Én azx20xev-vel a hidegbe 9-10 néha 11l-el jártam amióta jobb idő van 7,5-9-ig megyek vele.

Persze sport szűrővel,kisebb középdobbal,remus hátsó dobbal és nem mindig finomkodok vele.

16"-os kerekek vannak rajta 215/55-ös gumikkal.

Olajfogyiban jó az 1l 6000km alatt?

Link to comment
Megosztás:

Elmegy. Mondjuk az sem mindegy, milyen olajat etetsz vele :huh:

No meg milyen sűrűn van hidegindítva.

Nálam kicserélődött a lambda, a műszer szerint szépen dolgozik, remélem jótékonyan fogja változtatni a gépsas fogyiját, és én is vissza tudok állni arra a bűvös 8.5L-re......

Amúgy erőszak nélkül kijött a helyéről, még a menetet is a helyén hagyta..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valvoline Durablend 10W-40 ezt irják bele meg az 5W-eket,a hidrotőke miatt szerintem.

Nem hazabeszélek, de ha van kedved, próbáld ki legközelebb a metabond speed 10W40-et.

Csodát nem fog tenni, de valószínű kisebb lesz az olajfogyid valamennyivel, és ezzel az olajjal

kicsit tartósabbá teheted ezt az állapotot, nem romlik olyan gyorsan tovább :)

Link to comment
Megosztás:

Nem hazabeszélek, de ha van kedved, próbáld ki legközelebb a metabond speed 10W40-et.

Csodát nem fog tenni, de valószínű kisebb lesz az olajfogyid valamennyivel, és ezzel az olajjal

kicsit tartósabbá teheted ezt az állapotot, nem romlik olyan gyorsan tovább :)

Csak megerősíteni tudom.Bár nekem így olajcsere közeledtével kezd hangosodni a hidrotőkeállományom.... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.