Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Ez biz' nagyon korekt, de azért remélem érzed, hogy az eleje ültetésért kiált? :)

Szép lett, grat! ;)

Köszi!

Ültetni nem merném, mert így is olyan, mint egy hajó... csak 1380 kg... meg a kép kicsit csalóka... a jobb első kicsit magasabban állt.. egyenetlen a betonozás! ;) Ezért a bal eleje emelkedik.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ültetni nem merném, mert így is olyan, mint egy hajó... csak 1380 kg... meg a kép kicsit csalóka... a jobb első kicsit magasabban állt.. egyenetlen a betonozás! :) Ezért a bal eleje emelkedik.

Helló!

Jó a felni! Nem gondolkodtál nagyobb átmérőn? Úgy talán még jobb lenne. Azon mit értesz, hogy olyan mint egy hajó? Az enyémnek a hátulja kicsit lágy, de elöl elég kemény a futómű, ( lehet, hogy a peresebb gumik miatt más érzés: 215/45R17 Eagle F1)

Ui: Van egy komplett ültető szettem, a rugók pirosak típust nem tudok: anno ezzel vettem a gépet, de acsaládot egy kicsit mindíg összeráztam (kb 4 cm-t ültet)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Jó a felni! Nem gondolkodtál nagyobb átmérőn? Úgy talán még jobb lenne. Azon mit értesz, hogy olyan mint egy hajó? Az enyémnek a hátulja kicsit lágy, de elöl elég kemény a futómű, ( lehet, hogy a peresebb gumik miatt más érzés: 215/45R17 Eagle F1)

Ui: Van egy komplett ültető szettem, a rugók pirosak típust nem tudok: anno ezzel vettem a gépet, de acsaládot egy kicsit mindíg összeráztam (kb 4 cm-t ültet)

Gondoltam rá... de ezeket még az astrára vettem, és azon még nem voltak... és nem akartam esetleg elpocsékolni őket... de szerintem jól mutat... igaz 16-17 még nagyobbat dobna... de mégiscsak egy családi ótó.

hajó... az astrához képest lágyabban megy... nem érzi annyira az úthibákat.

ültetni meg nem szeretném... megül az, ha benne a család! :)

Link to comment
Megosztás:

Jól látom,hogy színeltéréses a hátsólökös? ;)

Remélem csak a kosztól és nemvolt cserélve. ;)

Szépek a kerekek. Sokat dobnak az autón. :)

Csak a kosztól olyan. :D Szerencsére sérülésmentes! Mindenütt gyári értékei vannak a festékrétegnek! :lol:

Ha a felnik ezen ilyen jók, az astrán milyenek lettek volna? ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha a felnik ezen ilyen jók, az astrán milyenek lettek volna? :)

Hát, ha van képed az Astráról oldalnézetből, esetleg kipróbálhatod némi Photoshop trükközéssel, hogy nézne ki rajta... ;) Én is gondoltam, hogy így keresek szép felnit az enyémre (már ha lesz pénzem ilyesmire).

Egyébként van nálunk egy hasonló színű Astra Caravan, mint amilyen a tiéd volt, egyszer talán le is fotózom. Sajnálom, hogy eladtad, lehet, hogy engem itt most utálni fognak, de nekem az jobban tetszett, mint a Vectra ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha van képed az Astráról oldalnézetből, esetleg kipróbálhatod némi Photoshop trükközéssel, hogy nézne ki rajta... ;) Én is gondoltam, hogy így keresek szép felnit az enyémre (már ha lesz pénzem ilyesmire).

Egyébként van nálunk egy hasonló színű Astra Caravan, mint amilyen a tiéd volt, egyszer talán le is fotózom. Sajnálom, hogy eladtad, lehet, hogy engem itt most utálni fognak, de nekem az jobban tetszett, mint a Vectra :)

A photoshop anno megvolt... valahova lehet fel is raktam a képet!

Más... ha már egyéb csevej... talán bele fér egy kis "hifi" is... valami 1xű mp3-as cd-s ketyerét tudna valaki ajánlani, hogy a kormányról vezérelhető maradjon? Mármint akár egy adapter segítségével... és tényleg 1xű kéne... Nekem egy 30e-es is megtenné... ha van ilyen egyáltalán. Csak arra kell, hogy szóljon... meg mert cd-hez szoktam.

Link to comment
Megosztás:

A photoshop anno megvolt... valahova lehet fel is raktam a képet!

Más... ha már egyéb csevej... talán bele fér egy kis "hifi" is... valami 1xű mp3-as cd-s ketyerét tudna valaki ajánlani, hogy a kormányról vezérelhető maradjon? Mármint akár egy adapter segítségével... és tényleg 1xű kéne... Nekem egy 30e-es is megtenné... ha van ilyen egyáltalán. Csak arra kell, hogy szóljon... meg mert cd-hez szoktam.

Tényleg szép autó grat! Meg a felni is :)

Nekem gyári 15-ös van szép ám az is ;)

Rádiót tudok pl Blaupunkt Calgary az meglenne kb 27eHUF de ha kell interface ami a kijelzőt és a multikörmányt kezeli az olyan 24 boltban talán lenne olcsóbban de az lutri.

http://www.blaupunkt.hu/7645170310_main.asp

ha szeretnéd segítek!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a felajánlást Tomi! Gondolkozok rajta! :)

Most már a szerelőm nyakára fogok járni nagyon... előbb rendbeteszem amik hibáznak...

Most jöttem a kipuffostól... új közép és hátsó dob, egy picit morgó hanggal! Sajna ezt is musz volt cserézni... de legalább elég baráti ár volt, és garit is vállaltak rá... sőt!!! engedélyes!!! Rajta van a dobokon a műbizonylatszerű kis táblácska! Ebbe nem köthetnek bele! Jövő héten a krómvég is felkerül!

Műszaki rendben lesz meg a zöldkártya is... ezek szerdára vannak beütemezve... Vezérléscsere hétfőn vagy kedden + az olaj+szűrő is cserélve lesz. A többi már rendben! Ezután huzamosabb ideig jónak kell lennie, mert egy darabig csak benzinre lesz pénz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek rajtam, ha tudtok. Tud valaki olyan helyet,ahol olcsón hozzájutok az Y20DTH motoros vectra kupplung szettjéhez? Sajnos hidraulikus csapágy van benne és horror összegekről beszélnek. Csak a csapágyra 30-60 e.-ig, a tárcsa+szerkezet újabb 50 körül... Az a vicces, hogy azért vettem Opelt, a Honda meg a Renault után, hogy majd olcsó lesz hozzá minden kopó dolog, de ilyen drágán egyikhez sem kellett semmi.

Help me pls.

Link to comment
Megosztás:

Segítsetek rajtam, ha tudtok. Tud valaki olyan helyet,ahol olcsón hozzájutok az Y20DTH motoros vectra kupplung szettjéhez? Sajnos hidraulikus csapágy van benne és horror összegekről beszélnek. Csak a csapágyra 30-60 e.-ig, a tárcsa+szerkezet újabb 50 körül... Az a vicces, hogy azért vettem Opelt, a Honda meg a Renault után, hogy majd olcsó lesz hozzá minden kopó dolog, de ilyen drágán egyikhez sem kellett semmi.

Help me pls.

Ennek sajna elég magas az ára... ez ilyen. Cserébe viszont megint nagyon sokáig bírja! :blink:

Az az igazság, hogy nem a kulpung kopik a legjobban. B)

Link to comment
Megosztás:

Postaköltség?

20 Euro körül lehet. snowboardot már rendeltem, igaz az osztrákoktól, de az nagyobb is volt és 20-ért elhozta a UPS.

Csergőt, Dedeo Gyulát (Blitz) már kérdezted? :blink:

Őket még nem, de meg fogom. A Dedeo az u.a. mint a gépműhely a 18-ban, vagy van boltjuk külön is?

Köszi a segítségeket.

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerős srác náluk vett C20XE Calibrához komplett kuplungszettett, SACHS márkájú volt és 35ezerbe került. Sztem az egészen jó árnak tűnik...

Ne is bíztass fel, mert eddig kompletten 72-100e-ig ajánlgattak. Én már 50 körül is kiegyeznék:-(

Link to comment
Megosztás:

Ne is bíztass fel, mert eddig kompletten 72-100e-ig ajánlgattak. Én már 50 körül is kiegyeznék:-(

Majd azért írd már be, hogy náluk mibe kerül, mert ez hasznos lehet valakinek.

Amúgy az a nem mindegy, hogy mit értünk "szett" alatt... a hidraulikus kinyomócsapágy annyi, mint a tárcsa+szerkezet. Ha a szett=tárcsa+szerkezet+kinyomócsapágy, és ez így kerül annyiba, vagy ott körül, akkor nagyon-nagyon megéri.

Link to comment
Megosztás:

Majd azért írd már be, hogy náluk mibe kerül, mert ez hasznos lehet valakinek.

Amúgy az a nem mindegy, hogy mit értünk "szett" alatt... a hidraulikus kinyomócsapágy annyi, mint a tárcsa+szerkezet. Ha a szett=tárcsa+szerkezet+kinyomócsapágy, és ez így kerül annyiba, vagy ott körül, akkor nagyon-nagyon megéri.

Így van! A kinyomócsapágy egymaga 40-60 ezer attól függ hol kérdeztem, a tárcsa+szerkezet 30-60 ezer. A leg olcsóbb variáció jött ki 72.000-re. Ezért kezdtem nézegetni a németet, mert ott az ebay-en új szett csapágyastól 139 Euro, online autósboltban/lásd fent/ 158,99 Euro. Mind a kettő jóval olcsóbb.

Én sokallom, a 70 e. feletti árat, mert nálunk /VW és SEAT értékesítőként keresem a betevőt/ a legdrágább szett gyáriban kerül kb ennyibe egy Alteához, vagy egy Caddy Life 1.9 PDTDI-hez.Őszintén szólva Opelnél, nem gyáriban, nem számítottam a felénél többre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.