Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

19 órája, Foghorn írta:

Na, kicsit unom már a banánt...:doze: A Veki szeret lámpát gyújtani meleg motornál. Ha 100-110 környékén odalépek, vagy emelkedőn tartom a tempót, hibát dob. Természetesen nem marad benne, mint a windows, restart után minden ok. Nincs teljesítmény esés sem. Lambda? Katalizátor? EGR? Utóbbi tavaly szarakodott, hibakód is volt, ki is mostam az agyát, ronda ügy volt.

 

Más. Rendszeresen bevillan egy kérdés. Érdemes lehet-e motorcserén gondolkozni? (természetesen nagyobbra) X16XEL-ről váltanék egy méretet esetleg. A nyilvánvaló teljesítmény plusszon kívül mellette szólna az olajfogyasztásra kevésbé hajlamos motor és a hozzá "járó" hosszabb váltó is. A legális módról és költségeiről vannak tapasztalatok?

Akkor még leállítás előtt próbáld kiolvasni belőle. Bármi lehet.

Bár tapasztalatom nincs, szerintem szerencsésebb és gazdaságosabb egy másik autót venni.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy a hiba megszűnése után is tárolja a kódot, tehát ki lehet villogtatni. Még nem volt OP-COM én is olvastam ki így. Ha jól tudom 15-20 indítás után törlődik, feltéve, hogy a hiba nem jelentkezik ez idő alatt. Azért próbáld csak meg villogtatni.

Nálam hasonlót játszik, de motorféknél gyullad ki, gáznál elalszik - kiolvastam, lambda szonda. Mivel működésben, fogyasztásban nincs semmi rendellenes, így marad, néha napokig nem jelentkezik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlenül hoszabb a váltó a nagyobb motor mellett, volt többféle váltókiosztás az 1,8 2.0 motor mellett, volt hosszabb és rövidebb is. Viszont jól gondolkozol, ezekhez a motorokhoz mindenképpen a váltót is cserélni kell.

Típusazonos motorcsere esetén a papírozás egy új forgalmival, és egy új törzskönyvel oldható meg. Ha a forgalmi és a törzskönyv csak motorkódot tartalmazott, akkor nem kell papírozni. Nem típusazonos motorcsere esetén a teljesítmény többlet után kell fizetni valamiféle adót. Hogy ez mennyi, érdeklődj okmányirodában, vagy nézd meg neten.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy főtengely jeladót nagyon nehéz kicserélni? Ahogy nézegettem, úgy látom hogy a műanyag borítást le kell venni, amihez le kell bontani a motortartó bakot is. Ez okozhat valami bajt?

A másik kérdés, a vezetékének a másik vége az hova megy? Az injektor alatt elvesztem a nyomát.

Azért akarom kicserélni, mert olyat csinál, hogy van mikor be sem indul, vagy menet közben fullald le (ahogy gurul tovább a kocsi újra beindul) és utánna világít a motorhiba lámpa, néha a tc is. Ha ilyenkor leállítom, sokszor be sem indul újra, csak ha várok vele 10 percet.

Kivillogtattam, 0335 főtengely jeladó

Ja majd elfelejtettem, 98' x20xev

Előre is köszi

Dani

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Szeretném kicserélni az diesel üzemanyagszűrőt (X20DTH 2.0 Dti 16V).
Még nem csináltam. Tudnátok segíteni abban, hogy, milyen (esetleges) speciális szerszámok kellenek hozzá?
Kell figyelnem valamire? Gondolok itt arra, hogy utána levegőtleníteni kellene a rendszert, vagy bármi ilyesmi.

Előre is köszi a segítségeteket!

Szép napot mindenkinek

Ádám

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy ha motort akarok cserélni a kocsimban, és ha mondjuk egy g astrából származó típusazonos motort akarok a vectrámba rakni (x18xe1), akkor megegyeznek a felfogatási pontok? vagy lehet különböző?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Scabe írta:

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy ha motort akarok cserélni a kocsimban, és ha mondjuk egy g astrából származó típusazonos motort akarok a vectrámba rakni (x18xe1), akkor megegyeznek a felfogatási pontok? vagy lehet különböző?

Szia, 

A felfogatási pontok,  motor tartó bakok a kasztnitól függenek általában, tehát kell szerezned ilyen tartokat (1.8 16v b vectra) motortarto bakot. 

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.

Lenne két kérdésem.

1. Gyárilag hány bár a végnyomása (kompresszió) az X20XEV típusú Vectra motornak?

2. Gyárilag milyen vastagságú hengerfej tömítés kell??

A kompreszióviszony 10.8-as X20XEV-re, de ez nem az amit mérni lehet. A mérés eredménye sokmindentől függ. 10-11 fölött valószínűleg nincs gond vele, ha egyenletes mind a 4 hengernél. Nálam korábban azt hiszem 12,5 körül mértek.

Pont olyan vastagságú, amilyet a boltban adnak. Hasra fél mm. Gyártatni akarsz, vagy mi a kérdés pontosan?

Link to comment
Megosztás:

A 10.8 a Sűrítés. A könyv alapján.
A henger síkolásától is függ hányszor volt már síkolva illetve ennek megfelelő vastagságú hengerfej tömítéssel szerelték-e össze.
Minél többször síkolták annál vastagabb tömítés kell.
A végnyomás mérés azért lényeg mert szeretném tudni kb milyen állapotú a motor persze ehhez sok más is kell tudom.
Mivel hengerfejes a gépem engedi oldalt az olajat meg valószínűleg a henger és a víztér között is szétment így szét kell szednem és síkoltatom stb ami kell na meg rendbe lesz téve a hengerfej.
Ezért a kérdés hogy milyen vastagságú a hengerfej tömítés.
A hengerfej tömítésből van több vastagságú! A tömítés egyik sarkánál található úgymond bevágások rovátkák jelzik.
Egyszer mértek kompressziót de ilyen rányomós és nem beletekerős változattal (lehetett hallani h kifúj mellette) akkor 9.5 bárt mértek amit keveslek..
Persze ez a hengerfej állapotától is függ nemcsak a motortól akkumulátortól hogy mennyire bírja tekerni az önindítót na meg sok mástól.
 

Link to comment
Megosztás:

Na nemrég le lett mérve ismét.  Betekerős végnyomás mérővel.
Az eredmény. Szemből nézve a motort és balról jobbra haladva a következők az eredmények: 14.2  /    14.6  /   14.4  /  14.6

Szerencsére nagy különbség sincs köztük.
Remélem a legjobbakat.

Amúgy köszi a választ ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Új vagyok még, lehet, hogy szerepelt már ez a kérdés valahol, de én feltenném. Egy 2.2 DTI Vectra büszke tulajdonosa vagyok. Az a problémám, hogy eszi az olajat. A motor oldalán a levegőszűrőnél látszódik a szivárgás a tömítésnél a főtengelynél. Képet sajnos nem tudok betenni, még új nekem ez a lap, tanulmányoznom kell. Ez nagy problémának számít, úgy értve sokba fog fájni? Nem akarom a motorját tönkretenni, úgyhogy minél előbb meg akarom csináltatni.
Köszönöm a segítséget!
Üdv!

Módosítva : hatvanilaci
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, hatvanilaci said:

Sziasztok!
Új vagyok még, lehet, hogy szerepelt már ez a kérdés valahol, de én feltenném. Egy 2.2 DTI Vectra büszke tulajdonosa vagyok. Az a problémám, hogy eszi az olajat. A motor oldalán a levegőszűrőnél látszódik a szivárgás a tömítésnél a főtengelynél. Képet sajnos nem tudok betenni, még új nekem ez a lap, tanulmányoznom kell. Ez nagy problémának számít, úgy értve sokba fog fájni? Nem akarom a motorját tönkretenni, úgyhogy minél előbb meg akarom csináltatni.
Köszönöm a segítséget!
Üdv!

Hát így sajnos nem sokan fognak tudni segíteni :)

Ide fel tudod tölteni a képet, és utána be tudod illeszteni az URL-t: http://imgur.com/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Új vagyok még, lehet, hogy szerepelt már ez a kérdés valahol, de én feltenném. Egy 2.2 DTI Vectra büszke tulajdonosa vagyok. Az a problémám, hogy eszi az olajat. A mellékelt képen mutatnám, hogy hol vettem észre a szivárgást. Ez nagy problémának számít, úgy értve sokba fog fájni? Nem akarom a motorját tönkretenni, úgyhogy minél előbb meg akarom csináltatni.
Köszönöm a segítséget!
Üdv!

Módosítva : hatvanilaci
Link to comment
Megosztás:

Feltöltöttem a képet, de nem tudom betenni. Nem értek én ehhez.
Időközben fura dolog történt. Menet közben elment a szervó, klíma, töltés, és elkezdte forralni a vizet. Abban a pillanatban vittem is a szerelőhöz ami szerencsére nem messze volt és mondtam a szerelőnek, hogy mindent amit lehet nézzen át rajta. Kezdésnek kiderült, hogy elszakadt az ékszíj és azért nem voltak a fentiekben felsoroltak. Remélem nagy kárt nem tettem benne és, hogy mihamarabb kész lesz.
Köszönöm az eddigi segítséged!

Üdv!

Módosítva : hatvanilaci
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Próbálnék olajszűrőt rendelni a Vectrámhoz, de kétfélét is ajánl, 20V00605 motorszámtól felfelé másféle van (elvileg), mint addig. Itt volt valami változtatás?

....

Ránéztem közben a Csergő webshopjára is, ott a gyári olajszűrőknél semmi ilyet nem említ, úgyhogy rendeltem inkább onnan. Nekem picit messze van, de majd eljut hozzám.

Módosítva : Driven
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.