Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

6 órája, Tiv. írta:

Szia.

Nem tudom van e itt olyan akinek ez van. Nekem 2001-es Y20DTH van. Ez nálam hibátlan. :)

Köszi. De mostanra másként alakultak a dolgok. Egyrészt mert amit kinéztem azt elvitték, másrészt pedig nem találok olyan felszereltségűt, motorizáltságút ami jó lenne. Végül, most vettem új akksut az astrába, javíttatnom kell a futóművet, mert megfogtam egy "fevőrendőrlovat" :angry:.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.
Két kérdésben kérném a segítségeteket.

1. Komplett kuplung szett csere után a kuplung teljesen lent fog ami még nemis lenne ojan fura de 1/3 ig benyomva csak pedálrugó ellen állása van majd utána érzem hony valóban a kuplungot nyomom.. Ez miért lehet?  Nem új de újszerű állapotú cucc lett beletéve. (alig használt)
Előtte szinte teljesen fent fogott már a kuplung és 1be illetve rükvercbe tevéskor alig lehetett váltani.

2. Miért jár dadogósan berángatva a motor alapjáraton? Hibakód nincs sem tárolva sem élő adatként. (tudom hogy sok minden lehet de kb mégis) ?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, gyuros írta:

1. Komplett kuplung szett csere után a kuplung teljesen lent fog ami még nemis lenne ojan fura de 1/3 ig benyomva csak pedálrugó ellen állása van majd utána érzem hony valóban a kuplungot nyomom.. Ez miért lehet?  Nem új de újszerű állapotú cucc lett beletéve. (alig használt)
Előtte szinte teljesen fent fogott már a kuplung és 1be illetve rükvercbe tevéskor alig lehetett váltani.

2. Miért jár dadogósan berángatva a motor alapjáraton? Hibakód nincs sem tárolva sem élő adatként. (tudom hogy sok minden lehet de kb mégis) ?

1. Kinyomócsapágy is lett cserélve?

2. Fals? Feljebb kisimul? Mindig vagy csak hidegen?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyuros írta:

Kinyomócsapágyis let cserélve.

Hidegen melegen egyaránt. Menet közbe nemveni észre a dadogást. Zsúfóltak a napjaim nemvolt időm még de átnézem a csöveketis. Szombaton balatoni körút vár ránk és ugye jólene ha nemszivatna meg.

Hidraulikus vagy bowdenes? Ha előbbi volt légtelenítés? Ha utóbbi akkor húz a bowden rendesen? Esetleg nem belevaló lett betéve? Minden méret stimmelt?

Hogyan kezdődött? Volt valami szerelés előtte? Ha igen, azon a környéken érdemes körülnézni.

Link to comment
Megosztás:

Hidraulikus és légtelenítve is lett megfelelően. X20XEV a motor típusom és ugyan ilyen típusból van át téve a teljes szett. Azt nem tudom hogy abban miként működött.
A gyári adatoknak megfelelő méretűek voltak az alkatrészek 
A kuplung rossz volt nem lehetett sebességbe rakni csak recsegve 1-es és rükverc. Kiszedve látszott hogy szegecsig volt kopva a tárcsa ép hogy nem mart a fémbe.

Ki volt szedve a motor. Hengerfej felújítást kapott új tömítéseket szimeringeket stb Azóta a gázpedál is "keményebb" de jobban is megy az autó:) 
A vezérlő egységtől ami a műszerfal alattvan ugye bent az onnan menő kábelköteget cseréltem mivel ami benne volt ramaty állapotnak örvendett repedezve le málva a műanyag stb.
Előtte össze egyeztettem a kábelköteget átnéztem teljesen meg egyezett és hiba nélküli volt.
De majd még pár dolgot meglesek rajta..

Link to comment
Megosztás:

Levegős a kuplung. Le kell légteleníteni először rendesen, de mivel a lételenítő csavar eléggé fent van, a kinyomócspágy meg lejjebb, teljesen nem lehet.

Utánna már csak úgy lehet 100%-osra légteleníteni, hogy nyitott fékfolyadék tartálynál hirtelen többször le kell nyomni a kuplungot. Ezt többször megismétled, utánna jó lesz. Ha levegős volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem most vajpuha a kuplungom. Két hete egyik percről a másikra elszállt a kuplung. Szerencsére nem menet közben. Leparkoltam egy helyen. Tíz perc múlva indulnék, és teljesen beesett a pedál. Irány a szerelő kb tíz km , a város túlsó felére. Szerencsére nem volt nagy a forgalom. Kuplung nélkül izgalmas volt. De negyedikig is felváltottam.:):

Szóval a hidraulikus kinyomócsapágy. Természetesen akkor már komplett kuplung csere. Plusz két segédváz szilent. Sachs cuccokkal 130 ezer. Hmm.

Mikor beültem, azt hittem nem csináltak semmit. Olyan puha let a pedál, mint amikor megadta magát a munkahenger. :) Most olyan újautós érzés. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hét múlva indulunk nyaralni a kocsival. Kb 2000 km lesz az út. Minden ok az autón, egyetlen egy dolog aggaszt, hogy 110-130-as tempónál nagyon melegszik a vizem. Kb 100 fok közelében táncol a mutató. Ma 22 fok volt kint (este) és nem ment a klíma sem. A klimahűtő és a hűtő között nincs kosz, kb egy másfél centis rés van.  Mivel tudnám gyorsan és egyszerűen fokozni a hűtés teljesítményét?

Szerelő van, tud segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat!

Adam

Link to comment
Megosztás:

11 órája, th3pilotF írta:

Sziasztok!

Egy hét múlva indulunk nyaralni a kocsival. Kb 2000 km lesz az út. Minden ok az autón, egyetlen egy dolog aggaszt, hogy 110-130-as tempónál nagyon melegszik a vizem. Kb 100 fok közelében táncol a mutató. Ma 22 fok volt kint (este) és nem ment a klíma sem. A klimahűtő és a hűtő között nincs kosz, kb egy másfél centis rés van.  Mivel tudnám gyorsan és egyszerűen fokozni a hűtés teljesítményét?

Szerelő van, tud segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat!

Adam

Annyi, hogy mivel autópályán történik a melegedés, ezért a ventillátor működésének hiányát kizárnám. Termosztát, vízpumpa?

Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, th3pilotF said:

Annyi, hogy mivel autópályán történik a melegedés, ezért a ventillátor működésének hiányát kizárnám. Termosztát, vízpumpa?

Az a baj, hogy ilyen nincs :) Mármint nem mondom, hogy nem mond igazat a posztoló, de ha valami miatt melegszik akkor jobban kéne melegedni pl dugóban. Ha szar a termosztát, az dugóban, városban, autópályán is szar, tehát későn nyit ki.

Ha a vízpuma a szar, akkor autópályán szintén ugyan úgy melegedne, vagy még kevésbé, mint városba, mert menetszél sokkal jobban hűti.

A venti-t már Te is kifejtetted, hogy az kizárós :)

Víz nem fogy? Nem olajos?

Link to comment
Megosztás:

Nem, a víz rendben van. Akkor csak a termosztát lehet. Városban is melegszik ugyanúgy. Volt, hogy városi tempónál szépen tartotta a 90 fokot, majd elszáll és felmegy 100 fölé. Ezek a periódusok váltakozva 10-20 percenként, illetve teljesítmény igény mentén haladva.

Én arra gondoltam, mivel mindenképp el kell indulnunk vele jövő hét hétfőn, kicseréltetem a termosztátot és a vízpumpát.
Más ötletem nincs. És hidd el, hogy sajnos van ilyen, tegnap kigúvadt a szemem a hőmérséklet mutatótól.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ismét itt. A kuplungom elég kemény.  Az alapjárati dadogás megmaradt sőt romlott. A fogyasztás 7.5 hejett 11 liter. Csatlakozók csövek hejükön. Gyertyák kábelek gyujtástrafó ezeketmár néztem. Am pöcre indul. Mivel a balatonon vagyok még mást nemtudok megnézni/ cserélni.

Valakinek ötlet?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 15. at 14:16, Bugge írta:

Elhiszem, hogy van, én csak arra mondtam, hogy nincs ilyen, hogy ha melegszik akkor az melegszik mindenhol, főúton és autópályán egyaránt :)

Így hogy már írtad szerintem a termosztát lesz, de mivel kevés az időd én is mind a kettőt cseréltetném. 

Ugyanígy jártam a nyáron. Júliusi kánikula csúcsán irány 2 hetes nyaralás, Balcsi.

-M0, halásztelki felhajtó araszolás, csepeli klímatöltésből irány Balcsi. Hőmérséklet 93-94 fok, nem baj, felmegyek M0, M7, vissza fog hűlni. Klíma megy ezerrel. Vissza is ment 91-92 fokra.

-M7, fehérvári Auchan bevásárlás. Péntek délutáni fehérvári dugó a hiperek körül, 2 km 15 perc... Felhajtáskor közel 100 fok! Na -mondom Asszonynak- vissza pálya, remélem lehűl, figyeljük a hőmérőt! Vissza is ment 93 fok köré.

-M7, Zamárdinál kezdődő dombos szakasz, hőfok bele 100-ba, picit fölé is, imákat mantrázok, hogy ne menjen pirosba és ne gyulladjon lámpa! Tempó 140-150-ről vissza 100-ra, majd 80, 70, 60... Kőröshegyi kihajtónál ki, gurulás be Földvárra, hőmérséklet csak nem megy 98 fok alá... Mondom a nejemnek, keressünk desztvizet, biztos kevés a lötty. Kereszteződésből balra, centrum felé nincs kút, csak a régi, nagy MOL Földvár nyugati végén, komoly emelkedő tetején!!! Ott lesz vége a motornak! Nem akartam előbb megállni, a menetszél valamicskét segít, de készültem rá, az emelkedőn meg kell álljak.

-Nem kellett. MOL kút: óvatos vízszint ellenőrzés, nincs hiány, szép rózsaszín a MAX jelzés alatt picivel. Olaj nem túrós, nívó rendben, víz nem olajos, kellemes "mosógép" szagú. Hívom szerelő havert, mondja a tipikus két-hűtő-között-a-szmötyi témát. Vagy hengerfej, más ötlete nincs. Esetleg hő gomba hülye.

-10 perc után az út folytatása, tanakodtunk, pálya, vagy régi 7-es? Mondom, ráállok a pályán a 100-ra, az a legtutibb, Fenyves felé már nem nagyon van emelkedő.

 

Ez után az következett, amire nem számítottam! A pályán 5 perc után 150-es tempó, mert a mutatót rászegezték a 90 fokra!!! Motor talán árnyalatnyit erősebb is. Ezek után csak arra tudok gondolni, hogy a hőségben fejre állt az ECU... Hibakód nincs... Egy éves jófajta termosztát, hűtő rendszer belső vegyszeres átmosása szintén tavaly történt. Az autót korábban törték, újszerű automata hűtő (ami kicsit nagyobb is) van benne. Vízpumpa idén cserélődött a vezérléssel. Ennyi.

  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Volna egy szakmai kérdésem.

Van egy x20dth vectrám, nemrég elkezdte, hogy ha reggel beinditom semmi gondja, viszont délután mikor melegebb van akkor inditáskor egyből világit a hiba jelző lámpa , a két inditás közt eltelt 8óra, tehát a motor megint hideg. Inditás után városon kívül kB 10 km. és kialszik a lámpa, és újra van turbó, meg erő a kocsiba. Minél hidegebb van annál ritkábban fordul elő a hiba, 30 fok körül és felette sokkal később megy el a hiba. 

Autószerelő mondta hogy vákum hiba, ki kell cserélni a szivattyút, ez meg is történt kétszer használt került bele, majd utoljára egy gyári új. A hibajelenség megmaradt. Erre azt mondta hogy valamelyik vákumcső lyukas. Két vagy három darab is lyukas volt a vastagabb csatlakozó csőből. Természetesen kicseréltem, de a hiba maradt. Házilag nem tudom a hibakodot kivillogtatni, mert a kézifék alatt lévő csatlakozóban nekem üres a hatos lyuk. 

Az egr szelep engedi az olajat, de már mióta nálam van három éve. A kocsiban óra szerint 310000 km van. 

Na most hova nyuljak szerintetek? 

Most vettem észre, hogy ha leállitom, majd újra indítom a hiba megmarad, de ha kihuzom a kulcsot és újra indítom akkor eltűnik. KB fél perc múlva újra kigyullad a lámpa alapjáraton 

Módosítva : oardka
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.
Hátha tud valaki segíteni.
Alapjárati problémával szenvedek. A jelenség a következő: átlag 1200 on van nem megy le 1000re de 1600ig is felmegy sőt van hogy ingadozik 1200-2000 közt egymás után többször is. Eléggé idegesítő jelenség. Az alapjárati motort kipucoltam már féktisztítóval de hiába, van viszont hogy nehezen és sokára de lámpánál megállva beáll rendesen.
Vagy épp behal az alapjárati motor teljesen?
Mit kellene ilyenkor megnézni még milyen jeladókat amik összefüggésben vannak az alapjárati motorral és ami által adják a jelet az ecunak.
Vákumcsöveket átnéztem nincs fals, folytószelep helyzet érzékelőt cseréltem, légtömegmérőt szintén.
A fogyasztás is több mint kéne.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, gyuros írta:

Üdv.
Azt tudja valaki hogy a szívó házban miért van olaj és hogyan kerül oda? Normális az? X20XEV

Az attól függ melyik részén.. a motorral megetetik a kartergázt, ha a csőbecsatlakozás-ok ( mert szerintem kettő van egy vastag és egy vékony) után olajos akkor normális.

Link to comment
Megosztás:

Úgy kerül bele a olaj, hogy a motorral megetetik a kartergázát. Ebben van valamennyi olajpára. E az olajpára lecsapódik a hideg felületeken, és olaj lesz belőle. Minél kopottabb a motor, annál több kartergázt, illetve olajpárát termel, amiből mind több olaj kerül be a szívótorokba.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 18. at 19:39, Adam1 írta:

Úgy kerül bele a olaj, hogy a motorral megetetik a kartergázát. Ebben van valamennyi olajpára. E az olajpára lecsapódik a hideg felületeken, és olaj lesz belőle. Minél kopottabb a motor, annál több kartergázt, illetve olajpárát termel, amiből mind több olaj kerül be a szívótorokba.

Ez okozhatja pl. X16XEL esetén az indítási nehézségeket?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Foghorn írta:

Ez okozhatja pl. X16XEL esetén az indítási nehézségeket?

Csak akkor ha nagyon sok a kartergáz. Lekötöd a kartergáz csöveket, a helyét ledugózod valamivel, és ha úgy megszűnik az indítási nehézség akkor lehet erre gyanakodni. De ekkor már úgy jön a kartergáz a csőből mint kábé a kipufogóból a füst.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.