Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

  • 1 month later...

Üdv B Vectrások! Azt kéne kiderítenem, hogy vajon a B Vectra hátsó féktárcsája csereszabatos-e (méretben egyezik) a Caliéval. A Calibra féktárcsájának méretét ismerem, már csak a B Vectráét kéne tudnom. Ja és az 1.6-os verzió fékjének méretei (átmérő, tárcsa vastagsága) érdekelnének, mert tudtommal csak az négycsavaros.

Link to comment
Megosztás:

Üdv B Vectrások! Azt kéne kiderítenem, hogy vajon a B Vectra hátsó féktárcsája csereszabatos-e (méretben egyezik) a Caliéval. A Calibra féktárcsájának méretét ismerem, már csak a B Vectráét kéne tudnom. Ja és az 1.6-os verzió fékjének méretei (átmérő, tárcsa vastagsága) érdekelnének, mert tudtommal csak az négycsavaros.

Nézd meg a http://www.textar.com azon belül katalog PKW Online-Katalog ott me tudod nézni a ponto méreteket.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a http://www.textar.com azon belül katalog PKW Online-Katalog ott me tudod nézni a ponto méreteket.

Köszi, megnéztem. Úgynézki a hátsó fék méretei stimmelnek, viszont találtam egy érdekességet: ha minden igaz (legalábbis a fenti oldal szerint) '99 márciustól a B Vectra 1.6i első tárcsái 284mm-esek lettek, ami megfelel a Calibra Turbo ('95-ig) adatainak. Sajna az említett oldal ezt nem írja, de ha ez télleg így van, és '99 márciustól is még 4csavarosak voltak ezek a tárcsák, akkor már kezd körvonalazódni előttem, hogy hogyan is fog kinézni a fékem a Calibrán... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ehh, utánanéztem, és sajna nem jött be amiben reménykedtem. Az télleg igaz hogy '99-től az 1.6 16V-nek 284mm-es tárcsái voltak elöl, csak sajna 5csavarosak:( Mivel nincs kedvem osztókörmódosítóval operálni, így az egyetlen lehetséges alternatíva a Renault Clio Sport tárcsája maradt, mert az nagy is meg 4csavaros is...

Link to comment
Megosztás:

Akkor az adatok:

Vectra B

1.6 1.7 1.8L motorok

elöl: 256mm 24mm vastag, GM szám: 90 487 402

hátul: 270mm 10mm GM szám: 90 512 909 (4 lyukas)

2.0 2.5L motorok

elöl: 288mm 25mm vastag GM szám: 90 512 029 vagy a Textar oldalon 90 496 327

hátul: 286mm 10mm

De a kis motoroknál volt dobfék is ami a 75LE-nél 230mm.

Egyenlőre ennyit tudtam.

Módosítva : tomi023
Link to comment
Megosztás:

Akkor az adatok:

Vectra B

1.6 1.7 1.8L motorok

elöl: 256mm 24mm vastag, GM szám: 90 487 402

hátul: 270mm 10mm GM szám: 90 512 909 (4 lyukas)

Ezek az adatok stimmelnek, bár a könyv szerint a Calibra hátsó tárcsája nem 10 hanem 11mm vastag.

mondjuk még kérdés az is, hogy a hátsó dob mérete ugyanaz-e, mivel a 260-as méretben (ami most van fent neked hátul) is kétfajta belső méret volt :rolleyes:

Akkor te többet tudsz mint én. Az a helyzet hogy nem mértem meg, de a szakirodalom szerint a Calibra hátsó tárcsája nem 260 hanem 270mm átmérőjű (ebből 200mm a dobfék), és csak egyfajta belső méretet hoz. Bár ha jól gondolom ez a "belső méret" nem a dob átmérőjét hanem a szélességét jelenti, de ebben sem találtam kétfélét. Mondjuk túlzott jelentősége szvsz nincs, ha már nagy fékben gondolkodom, nekem bőven elég lenne az elsőket kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

mivel egy ideje kezdett kopogós lenni a futóművem, így elkezdtem keresgélni.

Egy nagyon kedves ember jóvoltából ma kicserélődött 4 hátsó szilent, 4 első szilent, az első fék, és egy "kutyacsont". Teljesen más! Mintha új ótóban ülnék.

ja, egyúttal a fékfolyadék csere is megtörtént.

Minden köszönetem a szervíznek érte. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

nos, mostanában 90-100 környékén, vagy azon túl mindig előjött egy abs hiba. Ma megvolt a kiolvasás... bal első jeladótól rossz, eltérő jel.

Holnap első körben szétnézek a jeladó környékén, remélem kosz formájában megtalálom a bűnöst. Ha nem, akkor gondolkozhatok, hogy a csapágy a bűnös, vagy más...

Link to comment
Megosztás:

nos. megnéztem mi van a keréknél...

a féltengelycsuklón lévő jeladó tárcsa meg van repedve, így 1 légrés kb. 1,5szeres.

Ezt csak csuklóval együtt lehet cserélni? vagy nem?

a másik, hogy emelés előtt behúztam a kéziféket... baloldali kötél el is pattant... :unsure:

szóval most i am not happy...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.