Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy megoldatolan problémám, már többen belebuktunk. 96-os B vekim van.

Jobb első kerékfelől hallani surlódást. Eleinte csak akkor hallottam amikor kicsit balra húztam a kormányt, gyorsitásnál megszünt. Most már egyenesben is hallatja a fémes surlódást. Ha lámpánál megállok a fémes surlódás átmegy nyekergésbe lassitás közben, majd ha nagyon lassan araszolgatok előre akkor apró kattanásokba. Mindez egyenesbe szedett kormánnyal, ha balra kanyarodok a nyekergő fémes hang 20-30-as tempónál is előjön. A surlódó hang nem csak kanyarodásnál jön elő, csak nagyobb tempónál kb.30 felett, balra húzott kormánynál erősödik. Ezek a jelenségek nem jönnek elő megemelt állapotban, csak ha saját lábán áll a gép.

Féke, fékbetéteket átnéztük, pórvédő lemezke jól el lett hajtogatva, féltengely gumiharang állapota okés, torony csapágy okés. Féltengelycsukló, és kerékcsapágy még nem lett szétszedve, de ha ezek közül lenne valamelyik, be lehet azonositani valahogy, hogy melyik az?

Ha valakinél jelentkezett hasonló probléma kérlek irjátok meg, nagyon rémes ez a hang!

Várom válaszotokat, előre is köszi!

Jobb első kerékcsapagy, ha rám hallgatsz agyat is veszel hozzá, jó belőle az utángyártott 5-6000 ftert, mert sérülés nélkül nem igazán lehet kiszedni a csapágyat.

Már eléggé a végét járja.

Módosítva : kadett17dforever
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jobb első kerékcsapagy, ha rám hallgatsz agyat is veszel hozzá, jó belőle az utángyártott 5-6000 ftert, mert sérülés nélkül nem igazán lehet kiszedni a csapágyat.

Már eléggé a végét járja.

Köszönöm a gyors választ, és a tanácsot! Neked is volt hasonló problémád, hogy találgatás nélkül rávágtad a csapágyat? Hamarosan beszerzem, és csere.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ, és a tanácsot! Neked is volt hasonló problémád, hogy találgatás nélkül rávágtad a csapágyat? Hamarosan beszerzem, és csere.

Persze, de sokáig nem is gondoltam hogy a féltengely is ludas volt, mert csapágy és agy csere után is volt bugas. Mivel korábban kiszakadt a féltengely kerékoldali gumiharang, beszivargott a víz, sár, tönkretette a csuklót és az morgott, de az teljesen más hangú. A tiéd csapágyas tuti.

Link to comment
Megosztás:

Persze, de sokáig nem is gondoltam hogy a féltengely is ludas volt, mert csapágy és agy csere után is volt bugas. Mivel korábban kiszakadt a féltengely kerékoldali gumiharang, beszivargott a víz, sár, tönkretette a csuklót és az morgott, de az teljesen más hangú. A tiéd csapágyas tuti.

Kösz a tanácsot, két hét múlva neki is esünk, addig most úgy is pihen.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Május elején vásároltam egy B Vectrát. Elvittem egy autószerelőhöz, azt mondta nincs sok probléma vele. Hátul ki kell cserélni a 2 lengéscsillapítót mert halott mindkettő, de ezt hallani is. Kopog az autó nagyon. 2x2 szilentet is cserélni kell, azt mondta a szerelő, hogy nyilván egyszerre lenne érdemes a lengéscsillapítókkal.

Adott egy papírt a javítandó alkatrészekről:

- Hátsó golyós szilentek 4950-7500 ft/db
- Hátsó kitámasztó szilentek 5300-7000 ft/db
- Hátsó lengéscsillapító 9950 - 19950 ft/db

Ezenkívül első stabipálca csere 4000-7500 ft/db illetve illene lecserélni a vezérlést is, amire munkadíjjal együtt mondott 60 000-et.

Milyen lengéscsillapítót ajánlotok? Nem tudom, hogy a szerelővel vetessem e meg, vagy vegyem meg én és vigyem neki oda. Fékmesteren van 13 000ért Monroe és Sachs 11000ért ami szerintem baráti. Szilentek kiválasztásával van problémám, azok közül sok találat van.

Felhívtam a szerelőt telefonon, azt mondta a munkadíj ugyanannyi ha én viszem az alkatrészt vagy ő veszi. A különbség annyi, hogy ha én viszek egy hibás alkatrészt akkor nekem kell intézni a cserét és ketyeg a munkadíj is.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó lengéscsillapítóban én Bilstein márkát javaslom. 10-12 ezer körül van darabja. Annyit vettem észre rajta a gyárihoz képest, hogy a lökethossza kb 3 cm-rel rövidebb, mint a gyárinak. De a kocsin semmiféle különbséget nem tapasztalok. De szerintem a Sachs sem lehet rossz.

A golyós szilentben pedig Swag-Febi-t javaslom, ami ár érték arányban jó. Ez meg 4000 környékén van.

Igazából a golyós szilent a szar rész a hátsó futóbműben, szar konstrukció. A többi szilent nemigen hibásodik meg.

Amúgy korrektnek tűnik a szerelőd, az alkatrészek árai is valósak. Szerintem vágj bele, vegye ő az alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam a szerelőt telefonon, azt mondta a munkadíj ugyanannyi ha én viszem az alkatrészt vagy ő veszi. A különbség annyi, hogy ha én viszek egy hibás alkatrészt akkor nekem kell intézni a cserét és ketyeg a munkadíj is.

Meg annyi, hogy ő olcsóbban kapja meg ugyanazt az alkatrészt. Ez aztán vagy jelentkezik nálad is az árban, vagy benyeli. De ha nincsenek extra igényeid, akkor hagyd rá a beszerzést is. Ha utólag kell szaladgálnod valamiért, akkor sokkal többe is kerülhet.

Link to comment
Megosztás:

Meg annyi, hogy ő olcsóbban kapja meg ugyanazt az alkatrészt. Ez aztán vagy jelentkezik nálad is az árban, vagy benyeli. De ha nincsenek extra igényeid, akkor hagyd rá a beszerzést is. Ha utólag kell szaladgálnod valamiért, akkor sokkal többe is kerülhet.

Ez általában nem szokott jelentkezni a szerelésért kifizetett árban.

A szerelők általában kiszámlázzák a normál áron az alkatrészt, amit ők olcsóbban kapnak meg, plusz a munkadíjat is felszámolják amiért beszerelik az autóba

Valójában ezért szeretik azt, ha ők szerzik be. Természetesen azt nem vallják be hogy az igazi ok ez, általában más dologgal takaróznak (nincs rá garancia ha hozott alkatrész, stb, nem biztos, hogy jó, csak szétszedés után derül ki pontosan).

Ezzel együtt most én is azt javaslom, hogy a szerelő szerezzen be mindent.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudnátok segíteni féktárcsákban (első és hátsó)? 4x100-as 15"-os 1998-as Vectra B1-es az autó, elől és hátul is tárcsafékes ugyebár. Milyen paramétereket kell néznem (átmérők, szellőztetett vagy tömör)?

Köszi előre is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudnátok segíteni féktárcsákban (első és hátsó)? 4x100-as 15"-os 1998-as Vectra B1-es az autó, elől és hátul is tárcsafékes ugyebár. Milyen paramétereket kell néznem (átmérők, szellőztetett vagy tömör)?

Köszi előre is :)

Felhívsz bármilyen autósboltot megmondod mire kell és elmondják mit tudnak adni. Vagy nézhetsz online is, de az eredmény valószínű ugyanaz lesz.

Egyébként elöl hűtött hátul meg tömör, de ezt láthatod te is ha benézel az autó alá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam a szerelőnél személyesen, mivel nem tudtam melyik 2 szilentet kell venni. Robbantot ábrát küldtek fékmesterről, ő meg bejelölte. Azt mondta a szerelőm, ő 20 000ért Monroe lengéscsillapítót ajánl, de mivel az internetről 13 000ért be tudom szerezni, ő javasolta hogy vegyem meg onnan.

Megvan azt hiszem a végleges szett. 2x13000 Ft Monroe lengéscsillapító, 4x 5905Ft Lemforder szilent, 2x 4640Ft Lemforder szilent, és egy Sachs porvédő - ütköző készlet. Ha már egyszer úgy is kicseréljük és lesz rajta munkadíj, ez talán elég jó minőségű készlet ilyen árakkal.

Elvileg 6000 ft lejön a kuponok miatt ami mindenki számára elérhető + ingyenes szállítás mert 50 000 felett van.

Módosítva : OPToTo
Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik. Ezeket kicseréled, akkor rendben lesz a hátsó futóműved.

Én saját magam cseréltem, a 4 külcső szilentet, meg a lengéscsillapítókat. A porvédő ütköző szart visszaraktam ami volt eredetileg.

A 2 szilent gondolom a csonkállvány-karosszéri csatlakozásához lesz, mert máshova nem kell 2 szilent. Az nemigen szokott elhasználódni, mert gumi ágyas szilent, de ezek szerint nálad az is cserés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vektra B 2000 D 60Kw-os járgányom van. Van egy nagy problémám a fékkel. Nincs intenzív fékhatás,csak lassul. A fékpedál egymás után, többszöri benyomásakor szinte benyomhatatlanul felkeményedik és a fékhatás = 0. Tovább haladva ismét benyomható de csak lassul. Cseréltem rajta fékbetéteket,tárcsákat,dobokat,hátsó munkahengereket is, le is lett légtelenítve de változatlan maradt. Úgy kezdődött hogy egy erőseb fékezés közben mintha egy pillanatra kihagyott volna a fékhatás, ismét rányomva már csak lassul. Azóta változatlan maradt. Szerintetek mi lehet a hiba? Előre is köszönök minden választ. Üdv. Fritz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vektra B 2000 D 60Kw-os járgányom van. Van egy nagy problémám a fékkel. Nincs intenzív fékhatás,csak lassul. A fékpedál egymás után, többszöri benyomásakor szinte benyomhatatlanul felkeményedik és a fékhatás = 0. Tovább haladva ismét benyomható de csak lassul. Cseréltem rajta fékbetéteket,tárcsákat,dobokat,hátsó munkahengereket is, le is lett légtelenítve de változatlan maradt. Úgy kezdődött hogy egy erőseb fékezés közben mintha egy pillanatra kihagyott volna a fékhatás, ismét rányomva már csak lassul. Azóta változatlan maradt. Szerintetek mi lehet a hiba? Előre is köszönök minden választ. Üdv. Fritz

A tárcsákról, dobokról lemostad a konzerváló zsírt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vektra B 2000 D 60Kw-os járgányom van. Van egy nagy problémám a fékkel. Nincs intenzív fékhatás,csak lassul. A fékpedál egymás után, többszöri benyomásakor szinte benyomhatatlanul felkeményedik és a fékhatás = 0. Tovább haladva ismét benyomható de csak lassul. Cseréltem rajta fékbetéteket,tárcsákat,dobokat,hátsó munkahengereket is, le is lett légtelenítve de változatlan maradt. Úgy kezdődött hogy egy erőseb fékezés közben mintha egy pillanatra kihagyott volna a fékhatás, ismét rányomva már csak lassul. Azóta változatlan maradt. Szerintetek mi lehet a hiba? Előre is köszönök minden választ. Üdv. Fritz

Fékrásegítéssel lesz a gond. Ellenőrizd nem szökik-e el valahol a vákuum.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Menet közben hallom, hogy cincog szerintem a jobb első kerék. Valami súrlódik, de magas vékony hangon, nem erősen. Ha rálépek a fékre abbamarad. Aztán újrakezdődik. Kerékcsapágy lehet vagy inkább a féknél lehet valami?

ToTo

Egy beszorult kis kavics is okozhat ilyet. Vedd le a kereket és nézd meg hátha látsz valami rendelleneset.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.98 as Vectra B-m van.

Egy olyan problémám lenne hogy nemrég ment műszakira s a hátsó futóműben cseréltek szilenteket.Műszaki után 3 hónappal azt vettem észre higy a gumi belső fele jóval kopottab mint átlagban a gumi.A kérdésem az lenne hogy a hátsó futomüvet lehet álitani vagy sem mivel külön lengőkaros.a szerelő szerint nem lehet álitani csak az első futóművet de kételkedek a válaszában.

A szerelő mondván az3rt kopottab a gumi belső fele mert terpeszt az autó.amúgy ha terpeszt kissé az mitől lehet?amugy új gumikrol van szó 4 hónapot futottak s szeretném kideriteni hogy a szerelő mulasztása miatt vagy miért lettek eldobósak a gumik illetve hogy mi lehet a hibaforrás.előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.98 as Vectra B-m van.

Egy olyan problémám lenne hogy nemrég ment műszakira s a hátsó futóműben cseréltek szilenteket.Műszaki után 3 hónappal azt vettem észre higy a gumi belső fele jóval kopottab mint átlagban a gumi.A kérdésem az lenne hogy a hátsó futomüvet lehet álitani vagy sem mivel külön lengőkaros.a szerelő szerint nem lehet álitani csak az első futóművet de kételkedek a válaszában.

A szerelő mondván az3rt kopottab a gumi belső fele mert terpeszt az autó.amúgy ha terpeszt kissé az mitől lehet?amugy új gumikrol van szó 4 hónapot futottak s szeretném kideriteni hogy a szerelő mulasztása miatt vagy miért lettek eldobósak a gumik illetve hogy mi lehet a hibaforrás.előre is köszönöm a válaszokat

Szia.

A hátsó futómű nem állítható. Ha nagyon terpeszt, valószínű hogy a két, "alsó-felső" szilent van oda. Kérdés, melyiket cserélték?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok,

Nemrég vettem a meglévő Astra GSi-m mellé egy második autót, egy Vectra B 1,8-ast, 2001-es évjárat.

Szép és jó, törésmentes, belül is megkímélt állapot, de egyetlenegy visszatérő problémám van vele: úthibákon, vagy csúszós úton extrém szitál a hátsó futómű. Tőlem okosabb ember (szerelő) megnézte, mert a szilentekre gyanakodott a hátsó futóműben, de azt mondta, rendben vannak. Cserélt két hátsó lengéscsillapítót, érdemben nem lett jobb.

Megnézte még egy szerelő, akinek az elmúlt húsz évben pár Opel megfordult a kezei alatt, ő se talált szemre semmi rendellenességet. De ez engem nem vigasztal, mert vezetni csúszós úton rettenetes, olyan érzésem van, mintha valami egyfolytában az árokba akarná rántani a kocsit.

Az autó vonóhorgos, elképzelhető hogy az előző gazdája sokat cuccolt vele, tehát volt terhelve a hátsó futómű az autó korábbi életében.

Még decemberben vettem hozzá két gyári új rugót hátra, de még nem került bele. Van tippetek?

Esetleg mégis a szilentek....?

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Driven írta:

Sziasztok,

Nemrég vettem a meglévő Astra GSi-m mellé egy második autót, egy Vectra B 1,8-ast, 2001-es évjárat.

Szép és jó, törésmentes, belül is megkímélt állapot, de egyetlenegy visszatérő problémám van vele: úthibákon, vagy csúszós úton extrém szitál a hátsó futómű. Tőlem okosabb ember (szerelő) megnézte, mert a szilentekre gyanakodott a hátsó futóműben, de azt mondta, rendben vannak. Cserélt két hátsó lengéscsillapítót, érdemben nem lett jobb.

Megnézte még egy szerelő, akinek az elmúlt húsz évben pár Opel megfordult a kezei alatt, ő se talált szemre semmi rendellenességet. De ez engem nem vigasztal, mert vezetni csúszós úton rettenetes, olyan érzésem van, mintha valami egyfolytában az árokba akarná rántani a kocsit.

Az autó vonóhorgos, elképzelhető hogy az előző gazdája sokat cuccolt vele, tehát volt terhelve a hátsó futómű az autó korábbi életében.

Még decemberben vettem hozzá két gyári új rugót hátra, de még nem került bele. Van tippetek?

Esetleg mégis a szilentek....?

Ugyanezzel küzdök az öregem C Corsáján, az is vonóhorgos, bár szerintem ez nem játszik. Most viszont feltűnt hogy a jobb hátsó kerék kb. fél centivel előrébb van mint a bal hátsó (ennyivel kisebb a távolság a kerék és a sárvédőív között, gondolom egy korábbi törés miatt), úgyhogy most a futóműgeometriára gyanakszom. Viszont ha tényleg ez, akkor elképzelésem sincs hogy mit lehetne kezdeni vele... hátsó híd le és vissza? 

Link to comment
Megosztás:

Nekem a GSi-n egyszer egy kátyúval történt találkozás után odalett a hátsó híd, az egyik felfogatási pontjával együtt, ott se volt elég a csere, mert nem állt középen a kerék... a lakatosnak volt egy kis munkája vele, de azóta jobb mint új korában.

A Vectrán már néztem a kerekeket is, szépen állnak, igaz ha tele van a csomi, kicsit terpeszt. Valami hiperszuper műszerrel állítottak futóművet rajta, miután megvettem, ott se szóltak hogy bármi szar lenne alatta. Próbáltam olyat is, hogy behúzott kézifékkel indulok, közben néztem, hogy elmozog-e a hátsó kerék valamilyen irányba, de semmi. Amit nem írtam, természetesen a gumik is rendben vannak.

Én nem hiszem el, hogy ez a kocsi ilyen himbilimbi futóművel jött ki a gyárból. Ami meg különösen bosszantó, hogy amúgy egy nagyon szép állapotú autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.