Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

50 perce, imy írta:

Lehet én is kipróbálom, habár a héten kapott normál OMV-s gázolajat, de legközelebb megnézem milyen a shelles gázolaj. Fogyasztásban amúgy van valami észrevehető különbség?

Statisztikailag (évek óta sok ezer km alapján folyamatosan vezetem) OMV Maxxmotion Diesel-lel 100km-enkén kb 2-3 decivel kér kevesebbet az autó. Shell V-Power Nitro+ Diesel-lel valamivel kisebb ez a hatás, de minimális kb 1 decinyi csökkenés van az alap gázolajhoz képest. Ez nem sok, sokszor az egyéb körülmények, hideg, eső, szél, több cucc a csomagtartóban, dinamikusabb vezetési stílus, stb, ezt a különbséget el is viszi, így akár egy-egy úton nem is jön ki a különbség. De elsősorban nem a fogyasztás miatt tankolok prémiumot.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, imy írta:

Lehet én is kipróbálom, habár a héten kapott normál OMV-s gázolajat, de legközelebb megnézem milyen a shelles gázolaj. Fogyasztásban amúgy van valami észrevehető különbség?

Ne a fogyasztás miatt tankolj prémium üzemanyagot, hanem a motor miatt! :)

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Davee írta:

Ne a fogyasztás miatt tankolj prémium üzemanyagot, hanem a motor miatt! :)

Van a csaladban egy dizel Golf IV, 430ezer kilometerrel, meg nem kellett a motorjahoz nyulni, pedig nem latott soha premium gazolajat. Vajon mit csinalt volna, ha azt kap? :)

Ha ugy vesszuk, hogy kilometerenkent 2 Ft a premium felara, akkor az igy megtakaritott 860ezer forintbol lehet venni egy masik ilyen autot, de inkabb kettot :)

Egyebkent a hanyatlo nyugaton van premium uzemanyag? Kulon sosem kerestem, de nem is tunt fel, hogy lenne, pedig anno sokat jarkaltam Ausztria - Nemetorszag - Svajc - Franciaorszag utvonalon...

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Davee írta:

Ne a fogyasztás miatt tankolj prémium üzemanyagot, hanem a motor miatt! :)

Nem a fogyasztás miatt szoktam, hanem a tél, és a hideg miatt...

Csak a Shelles prémiumra voltam kíváncsi, hogy van-e valami különbség az OMV-hez képest.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, csaba66 írta:

Van a csaladban egy dizel Golf IV, 430ezer kilometerrel, meg nem kellett a motorjahoz nyulni, pedig nem latott soha premium gazolajat. Vajon mit csinalt volna, ha azt kap? :)

Ha ugy vesszuk, hogy kilometerenkent 2 Ft a premium felara, akkor az igy megtakaritott 860ezer forintbol lehet venni egy masik ilyen autot, de inkabb kettot :)

Egyebkent a hanyatlo nyugaton van premium uzemanyag? Kulon sosem kerestem, de nem is tunt fel, hogy lenne, pedig anno sokat jarkaltam Ausztria - Nemetorszag - Svajc - Franciaorszag utvonalon...

 

Van, aki esküszik rá, hogy kevesebbet fogyaszt, de ezt is nehéz lenne bizonyítani. Egyrészt nincs 2 egyforma autó, másrészt 100 km nem biztos, hogy elég hozzá.

Létezik, ha csak a Shellt nézzük:

Képtalálat a következőre: „shell germany”

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Astra555 írta:

Létezik, ha csak a Shellt nézzük:

Koszonom, kozben nezelodtem en is, es a Totalnak Franciaorszagban ketfele premium dizele is van:

http://www.total.fr/mes-deplacements/tout-savoir-sur-les-carburants-total/carburants-station.html

Egyebkent nem csak a fogyasztas, vagy a motor elettartama javulhat, hanem a karos anyagok kibocsajtasa is, ami sokkal egyertelmubben merheto. Ha ez utobbiban jelentos elonyok lennenek, akkor pl. adokedvezmenyt is lehetne adni az ilyen uzemanyagokra.

A nalunk szokasos 30-40 forintos arkulonbseg eleve eleg soknak tunik, a Total Excelliumnal 4 cent kulonbseget emlegetnek.

 

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, cserdi írta:

Érdekelne, hogy Z19DT motorkódú Astránál, hogy a legkönnyebb hozzáférni a turbóhoz? Le kel szedni a hűtőket az autó elejénél? Vagy van esetleg más útja is a hozzáférésnek?

Mit ertesz hozzaferes alatt? A TIS szerint a kiszereleshez szinte mindent le kell bontani, hutoviz csoveket is beleertve, de magukhoz a hutokhoz nem kell nyulni. Ha nem kiszedni akarod, hanem helyben csinalni rajta valamit, akkor minden azon mulik, mekkora a szerszam, mekkora a kezed, stb.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Mivel nem vagyok egy apró alkat, sajnos nem nagyon férek hozzá. Gondoltam rá kellene nézni. Gondom. Tavaly lett turbó cserélve. Előszőr 2 - 2.2 ezres fordulatnál megtorpant néha a kocsi. Senki nem tudta megmondani mi lehet a baja, majd egy fél évre rá mikor kigyorsítottam és jobban kipörgettem az autót váltásnál olyan hangot adott valami ,mint amikor 2 db gyorsan mozgó fém összeér. Akkor mondták hogy turbó. Ki is lett cserélve minden a volt hétvégéig. Mikor azt vettem észre hogy megint torpan ugyan azon a fordulaton de nem mindig. Cseréltem pont olajat és az olajdekni tiszta olaj. Végigvezettem és a turbóból folyik. Valamelyik tömítés lehet. Gondoltam meghúzogatom a csavarjait hogy ne foljon az olaj, de sajna szerintem ez a turbo megint offos :( . De addig míg megcsináltatom legalább ne follyon belölle.

Ezért kérdeztem mennyire kell szétbontani az autót.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, cserdi írta:

Köszi a választ. Mivel nem vagyok egy apró alkat, sajnos nem nagyon férek hozzá. Gondoltam rá kellene nézni. Gondom. Tavaly lett turbó cserélve. Előszőr 2 - 2.2 ezres fordulatnál megtorpant néha a kocsi. Senki nem tudta megmondani mi lehet a baja, majd egy fél évre rá mikor kigyorsítottam és jobban kipörgettem az autót váltásnál olyan hangot adott valami ,mint amikor 2 db gyorsan mozgó fém összeér. Akkor mondták hogy turbó. Ki is lett cserélve minden a volt hétvégéig. Mikor azt vettem észre hogy megint torpan ugyan azon a fordulaton de nem mindig. Cseréltem pont olajat és az olajdekni tiszta olaj. Végigvezettem és a turbóból folyik. Valamelyik tömítés lehet. Gondoltam meghúzogatom a csavarjait hogy ne foljon az olaj, de sajna szerintem ez a turbo megint offos :( . De addig míg megcsináltatom legalább ne follyon belölle.

Ezért kérdeztem mennyire kell szétbontani az autót.

Igy nez ki egy turbo:

Latszik, hogy nincs mit meghuzni, hacsak nem az olaj ki- vagy bemenetnel szivarog, de ez nem tul valoszinu.

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Igy nez ki egy turbo:

Latszik, hogy nincs mit meghuzni, hacsak nem az olaj ki- vagy bemenetnel szivarog, de ez nem tul valoszinu.

 

Sajnos annyira olajos, hogy nem látom honnan folyik pontosan.Te vagy valaki vett ilyen belsőt? Mennyire megbízható vajon? Ha elviszem felújíttatni, ugyan ezt csinálják? 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, cserdi írta:

Sajnos annyira olajos, hogy nem látom honnan folyik pontosan.Te vagy valaki vett ilyen belsőt? Mennyire megbízható vajon? Ha elviszem felújíttatni, ugyan ezt csinálják? 

Valaki biztosan vett :) Felujitas cimen a kozepreszt lehet cserelni, vagy a geometria szabalyzot (is).
           
A megtorpanas lehet az utobbi miatt is (wastegate-kent is szoktak emlegetni, bar ha valtoztathato geometriaju a turbo, akkor technikailag nem az).

Le kell pucolni, kideriteni, mennyi olaj jon egyaltalan, mert ha nem tul sok, azzal lehet elni. A geometria allito kart es kornyeket be lehet fujni WD40-nel, hatha segit.

Ugy tunik, a kiszerelres a nagy macera (foleg az 1.9-esben), utana mar kello vallalkozo kedv eseten hazilag is rendbe lehet tenni.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 26. at 16:54, imy írta:

Lehet én is kipróbálom, habár a héten kapott normál OMV-s gázolajat, de legközelebb megnézem milyen a shelles gázolaj. Fogyasztásban amúgy van valami észrevehető különbség?

Kapott Shell Shell V-Power Nitro+ Diesel-t, és tényleg lehet halkabb lett, pedig az 57l-ből csak 31l Shell most.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, imy írta:

Füllel mintha... De ez lehet csak "placebo"... 

Lehet. Én is most Shell V-Power Nitro dieselt tankoltam. Érdekes módon a fogyasztás simán beállt 5.5 literre, pedig ebben van autópálya, meg egy hosszabb Bükki túra is várossal, országúttal. Talán, mintha tényleg kevesebbet fogyasztana.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 06. at 19:01, imy írta:

Kapott Shell Shell V-Power Nitro+ Diesel-t, és tényleg lehet halkabb lett, pedig az 57l-ből csak 31l Shell most.

Még szembetűnőbb, vagyis fülbetűnőbb a változás, ha hosszú ideig, pl egy évig csak Shell VPND-t tankolsz, majd egyszer beletöltesz egy tank OMV-t. Korábban nekem se tűnt föl, mennyire kerreg tőle. És mástól is hallottam már ezt a jelenséget tőlem függetlenül. A Shellnél mindig van pontgyűjtögetős akció, teszkós kupon és hasonlók... OMV-nél meg általában csak a literenként 2Ft a pontkártyára és slussz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A H astra már nekem űrtechnika ezért a segítségeteket kérem!

Adott egy kedves lány ismerősőm 1.7-es astra-ja. Beindította elindult, majd utána nulla gázreakció mellett fenn akadt az alapjárat 1500 on. Bármit csinált nem reagált a gázpedálra, menni nem tudott vele. Számtalan újraindítás után is megmaradt a hibajelenség. Levette az akkusarut majd visszarakta és utána megjavult, haza ment vele. Természetesen megy szerelőhöz mert ez nem jó így, viszont nem tudom eldönteni, hogy egyáltalán így elinduljon e vele. Sajnos akkusaru levétel miatt nincs meg a Checkengine, mondtam neki hogy járjon vele aztán gázpedál-fékpedál kombóval villogtassa ki majd elmondja mi lett a szám, vagy majd én kiolvasom opcommal ha odáig eljutunk. Pillangó poti-ra gondolnék első sorban, de csak a 0 gázreakció miatt. Ez esetében nem ajánlanám, hogy meginduljon vele nagyobb távra, de csati szemrevételezés vagy megmozgatás javíthatna a helyzeten.

Nem táv gyógyítást szeretnék csak ha valaki találkozott már ilyennel, szívesen meghallgatnám mi volt a baj. 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Kölyök írta:

Sziasztok!

A H astra már nekem űrtechnika ezért a segítségeteket kérem!

Adott egy kedves lány ismerősőm 1.7-es astra-ja. Beindította elindult, majd utána nulla gázreakció mellett fenn akadt az alapjárat 1500 on. Bármit csinált nem reagált a gázpedálra, menni nem tudott vele. Számtalan újraindítás után is megmaradt a hibajelenség. Levette az akkusarut majd visszarakta és utána megjavult, haza ment vele. Természetesen megy szerelőhöz mert ez nem jó így, viszont nem tudom eldönteni, hogy egyáltalán így elinduljon e vele. Sajnos akkusaru levétel miatt nincs meg a Checkengine, mondtam neki hogy járjon vele aztán gázpedál-fékpedál kombóval villogtassa ki majd elmondja mi lett a szám, vagy majd én kiolvasom opcommal ha odáig eljutunk. Pillangó poti-ra gondolnék első sorban, de csak a 0 gázreakció miatt. Ez esetében nem ajánlanám, hogy meginduljon vele nagyobb távra, de csati szemrevételezés vagy megmozgatás javíthatna a helyzeten.

Nem táv gyógyítást szeretnék csak ha valaki találkozott már ilyennel, szívesen meghallgatnám mi volt a baj. 

Köszönöm!

Szia Junior!

Egyszerű lehet a megoldás. Első körben ki kellene takarítani a motortéri biztosítéktáblát. Ha megvan a számom, csörgess meg elmondom részletesen. Ja, ne hagyd, hogy gázpedált cseréljenek neki.

Üdv. a Mosonyiból. :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 08. at 21:23, Cserenkov írta:

Még szembetűnőbb, vagyis fülbetűnőbb a változás, ha hosszú ideig, pl egy évig csak Shell VPND-t tankolsz, majd egyszer beletöltesz egy tank OMV-t. Korábban nekem se tűnt föl, mennyire kerreg tőle. És mástól is hallottam már ezt a jelenséget tőlem függetlenül. A Shellnél mindig van pontgyűjtögetős akció, teszkós kupon és hasonlók... OMV-nél meg általában csak a literenként 2Ft a pontkártyára és slussz.

Akkor kipróbálom hosszabb távon, mivel nincs veszteni valóm. Az igaz, hogy több pont jár érte (25 liter felett nem kettő hanem 4), illetve vasárnap azt is megduplázzák. A kupon is néha jól jön, legutóbb tényleg kaptam. :) 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Kölyök írta:

Sziasztok!

A H astra már nekem űrtechnika ezért a segítségeteket kérem!

Adott egy kedves lány ismerősőm 1.7-es astra-ja. Beindította elindult, majd utána nulla gázreakció mellett fenn akadt az alapjárat 1500 on. Bármit csinált nem reagált a gázpedálra, menni nem tudott vele. Számtalan újraindítás után is megmaradt a hibajelenség. Levette az akkusarut majd visszarakta és utána megjavult, haza ment vele. Természetesen megy szerelőhöz mert ez nem jó így, viszont nem tudom eldönteni, hogy egyáltalán így elinduljon e vele. Sajnos akkusaru levétel miatt nincs meg a Checkengine, mondtam neki hogy járjon vele aztán gázpedál-fékpedál kombóval villogtassa ki majd elmondja mi lett a szám, vagy majd én kiolvasom opcommal ha odáig eljutunk. Pillangó poti-ra gondolnék első sorban, de csak a 0 gázreakció miatt. Ez esetében nem ajánlanám, hogy meginduljon vele nagyobb távra, de csati szemrevételezés vagy megmozgatás javíthatna a helyzeten.

Nem táv gyógyítást szeretnék csak ha valaki találkozott már ilyennel, szívesen meghallgatnám mi volt a baj. 

Köszönöm!

Nekem is első ránézésre az 1.7-esekre jellemző gázpedálvezeték-kontakthibának tűnik. De hibakóddal okosabbak leszünk.

 

10 perce, imy írta:

Akkor kipróbálom hosszabb távon, mivel nincs veszteni valóm. Az igaz, hogy több pont jár érte (25 liter felett nem kettő hanem 4), illetve vasárnap azt is megduplázzák. A kupon is néha jól jön, legutóbb tényleg kaptam. :) 

És a kedvezmények össze is vonhatóak! Én pl tegnap literenként 25Ft kedvezménnyel tankoltam. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Újra: a kocsimban nagyon ingadozik az alapjárat (750-880 RPM között). OP-CPM-al megnéztük, a nyomás érték alapjáraton 18 és 28 MPa között változik . Ez egyértelműen az üzemanyag nyomásszabályozó szelep hibájára utal. Cserélném és meg kellene rendelem. Nade melyiket? 1. https://alkatreszek.hu/den_dcrs301110_be vagy 2. https://alkatreszek.hu/dcrs301110_den_af
Én a 2.-re tippelnek! A cikkszámuk is ugyanaz, csak az egyik DCRS301110/BE, a másik DCRS301110/DEN/AF

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Rappi írta:

Sziasztok! Újra: a kocsimban nagyon ingadozik az alapjárat (750-880 RPM között). OP-CPM-al megnéztük, a nyomás érték alapjáraton 18 és 28 MPa között változik . Ez egyértelműen az üzemanyag nyomásszabályozó szelep hibájára utal. Cserélném és meg kellene rendelem. Nade melyiket? 1. https://alkatreszek.hu/den_dcrs301110_be vagy 2. https://alkatreszek.hu/dcrs301110_den_af
Én a 2.-re tippelnek! A cikkszámuk is ugyanaz, csak az egyik DCRS301110/BE, a másik DCRS301110/DEN/AF

Es milyen alapon tippelsz arra? :) A vegen levo kodok azt szoktak jelolni, melyik nagykerbol hozzak, tehat elvileg teljesen egyformak... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.9-es 150 lovas dízelmotornál, a szívótorokban lévő fojtószelep javítására mi a legbiztosabb, legtartósabb megoldás (rudazatos, rudazat nélküli felújító szett, vagy komplett felújított szívósor - http://www.szivosor.hu/tipusok/motorkod-szerint/z19dth/) ? Köszönöm előre is a válaszokat!

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.