Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

15 órája, Kombitomi írta:

Sziasztok!

1.9-es 150 lovas dízelmotornál, a szívótorokban lévő fojtószelep javítására mi a legbiztosabb, legtartósabb megoldás (rudazatos, rudazat nélküli felújító szett, vagy komplett felújított szívósor - http://www.szivosor.hu/tipusok/motorkod-szerint/z19dth/) ? Köszönöm előre is a válaszokat!

Szia!

Létezik a ledugózás. Azzal az a probléma, hogy pont az az előny veszik el, amiért a szívósort kitalálták, vagyis, hogy alacsony fordulaton nagyobb teljesítményt nyújtson. Vagyis a kigyorsítás lesz tőle jobb, kb. 2000-es fordulatig dolgozik.

A fenti hirdetéssel kapcsolatban csak annyi kérdésem volna: ha a gyári 60-120 ezer km-ig bírja (ami szerintem azért kissé túlzás), ami egy átlagos dízel autó esetében 3-6 év, akkor ez a tuti megoldás, ami tartósabb mint a gyári, miért csak 1 év garanciát kap?

Árban mennyi volna? Mert egy új szívósort kb. 60-70 ezerért már kapsz. A szerelés ugyanannyi mindkettő esetében. Egyébként előfordul, hogy a rudazatot mozgató motor is megadja magát, na az még egy nem olcsó tétel.

Egyébként ránéztem az oldalra, Tábori Zoltánt dícsérik, korrekt, megbízható munkát végez. Benzines szívósort is javított már és bár már egy kicsivel garancián túl volt, nem problémázott rajta. Ha jó árat mond az újhoz képest, ne gondolkodj.

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerősömnek vettem tőle DTH szívósort. Nagyon profin van megcsinálva, csapágyazott a forgáspontokon és a rudazat is fémből készül. Ismerősöm sokat megy az autóval, majd biztos beszámol a hosszútávú tapasztalatokról is, egyelőre nagyon elégedett. Tavaly 45 eFt volt ha vittél felújítható szívósort, anélkül 50 eFt.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎04‎.‎19‎. at 12:39, Astra555 írta:

Szia!

Létezik a ledugózás. Azzal az a probléma, hogy pont az az előny veszik el, amiért a szívósort kitalálták, vagyis, hogy alacsony fordulaton nagyobb teljesítményt nyújtson. Vagyis a kigyorsítás lesz tőle jobb, kb. 2000-es fordulatig dolgozik.

A fenti hirdetéssel kapcsolatban csak annyi kérdésem volna: ha a gyári 60-120 ezer km-ig bírja (ami szerintem azért kissé túlzás), ami egy átlagos dízel autó esetében 3-6 év, akkor ez a tuti megoldás, ami tartósabb mint a gyári, miért csak 1 év garanciát kap?

Árban mennyi volna? Mert egy új szívósort kb. 60-70 ezerért már kapsz. A szerelés ugyanannyi mindkettő esetében. Egyébként előfordul, hogy a rudazatot mozgató motor is megadja magát, na az még egy nem olcsó tétel.

Egyébként ránéztem az oldalra, Tábori Zoltánt dícsérik, korrekt, megbízható munkát végez. Benzines szívósort is javított már és bár már egy kicsivel garancián túl volt, nem problémázott rajta. Ha jó árat mond az újhoz képest, ne gondolkodj.

Köszönöm a választ, egy ismerős autószerelő keresett meg ezzel a problémával, vittek hozzá egy 1.9DTH motoros Astrát javítani, és ez a hiba forrása. 63EFt-ért már tudom, tudja,hogy van új, de mivel mindenki spórolni szertne, keresi az arany közép utat. Marad a felújítás, Csergőéktől rendeltem neki egy rudazatos felújító szettet.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Kombitomi írta:

Értem. A rudazat egyébként is rendelkezésre áll, hiszen bent van az autóban.

Itt egy videó az átalakításról:

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Melo utan beinditottam a kocsit  az alapjarat nagyon magas volt (1000 felett) es magatol elkezdett emelkedni 2000-ig akkor leallitottam.  utana probalgattam parszor  ,egyszer indult el magatol felfele az alapjarat de minden esetben magas volt .szallasra  menet kozben  lejton  utan  motorfeknel  nem esett vissza (menet kozben leallit ujraindit es minden ok csak kicsit magas a fordulat ) viszont mire  elertem a szallasra (kb15-18 kilometer varosbol ki ) minden teljesen rendben volt az alapjarat 750 korul ahogy kell ....volt meg egy olyan  furcsa erzesem mintha kicsit "tolna " a kocsi amikor leleptem a gazpedalrol ..  Mi lehet a hiba oka? mert 1800km-re vagyok bp-tol es csak 1 honap mulva megyek haza (a francia barbarokat meg nem szeretnem a kocsi kozelebe engedni :) )

Módosítva : kopoltyu
Link to comment
Megosztás:

16 órája, kopoltyu írta:

Sziasztok!

Melo utan beinditottam a kocsit  az alapjarat nagyon magas volt (1000 felett) es magatol elkezdett emelkedni 2000-ig akkor leallitottam.  utana probalgattam parszor  ,egyszer indult el magatol felfele az alapjarat de minden esetben magas volt .szallasra  menet kozben  lejton  utan  motorfeknel  nem esett vissza (menet kozben leallit ujraindit es minden ok csak kicsit magas a fordulat ) viszont mire  elertem a szallasra (kb15-18 kilometer varosbol ki ) minden teljesen rendben volt az alapjarat 750 korul ahogy kell ....volt meg egy olyan  furcsa erzesem mintha kicsit "tolna " a kocsi amikor leleptem a gazpedalrol ..  Mi lehet a hiba oka? mert 1800km-re vagyok bp-tol es csak 1 honap mulva megyek haza (a francia barbarokat meg nem szeretnem a kocsi kozelebe engedni :) )

Sok minden lehet.

Nézd meg a titkos menüben az akkumulátor töltési feszültségét.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Es az hogy befolyasolja az alapjaratot? :)

Akkor mar inkabb hibakodokat kene nezni, hatha van valami.

Alacsony vagy nulla töltés esetén szokta emelni a fordulatot, de az akkor van, ha a visszajelző is piroslik, vagy közvetlenül előtte. Ha van hibakód, az valóban jobb támpont lenne.

Link to comment
Megosztás:

megneztem a hibakodokat : ecn050074,ecn160434   ,ma viszont minden hibatlanul mukodot megint  reggel indulaskor es du visszafele is.

aksit kimertem mert a rejtett menut nem tudom elerni    12,2 v alaphelyzetben , jaro motornal 14.1 v +vilagitasl  14.0 v . szerintem a generator meg az aksi teljesen jo 

Módosítva : kopoltyu
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
2000-es dízel opel zafirám  van,ami reggeli indításnál nagyon nehezen vagy csak sprével indul,  utána pöc röf ,de ha sokáig áll   pl. 5-6 óra megint kezdődik előröl.
izzítás rendben,van kompresszió is de már sok felé vittem és sehol nem tudják mi a baja,valamit mindig cserélnek hogy biztos azért de a hiba nem múlik.
Valaki tudna esetleg segíteni mi a baja vagy Tatabányán olyan szerelőt  aki nem csak lehúz? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy 125 LE-s A17DTR motor ketyeg a Zafira B autómban. Magyarországi, 130e km van benne és elkezdett fura dolgokat produkálni:

Alapjáraton elkezd ingadozni, nagyon traktorossá válik a hangja. Újabban emellett ha alapjárat közeli tempóban araszolok rángat is, mintha csak ütemesen kapna üzemanyagot. Legutóbb pedig menet közben kigyulladt a sárga szervízkulcs-autó lámpa és le is fulladt a motor. Néha amikor odalépnék neki, megtorpan és nem akar menni. Visszaváltva kicsit felpörgetve helyrejön, a kulcsos lámpa azóta kialudt, de néha visszatér. Az alapjárat is egy gázfröccsel ideig-óráig helyre jön.

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit jelenthet a kulcsos lámpa? A használati útmutató szerint vezérlés meghibásodást jelent. El merjek vele utazni 150 km-re?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 08. at 11:44, Bugi írta:

Sziasztok!

Egy 125 LE-s A17DTR motor ketyeg a Zafira B autómban. Magyarországi, 130e km van benne és elkezdett fura dolgokat produkálni:

Alapjáraton elkezd ingadozni, nagyon traktorossá válik a hangja. Újabban emellett ha alapjárat közeli tempóban araszolok rángat is, mintha csak ütemesen kapna üzemanyagot. Legutóbb pedig menet közben kigyulladt a sárga szervízkulcs-autó lámpa és le is fulladt a motor. Néha amikor odalépnék neki, megtorpan és nem akar menni. Visszaváltva kicsit felpörgetve helyrejön, a kulcsos lámpa azóta kialudt, de néha visszatér. Az alapjárat is egy gázfröccsel ideig-óráig helyre jön.

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit jelenthet a kulcsos lámpa? A használati útmutató szerint vezérlés meghibásodást jelent. El merjek vele utazni 150 km-re?

Pillangószelepre nézz / nézess rá. Lehet, hogy el van retkesedve.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Astra H GTC 1.9 CDTI-t (Z19DTH, 150le, manuális 6-os váltó, 2006-os), de a fogyasztásával kicsit sem vagyok elégedett! Jelenleg 210ezer km van az autóban. Nem vagyok egy sportos vezető, inkább átlagos, nyugodt módon használom. Az autó napi ingázásra van (45km), 90%-ban csak autópályán járok vele, 120 tempomattal. A fogyasztás ennél a sebességnél 7,5l/100km! Városban 5,5 literből kényelmesen eljár, országúton 90-100 tempomatnál 6 liter körül alakul a fogyasztás. Ezeket az értékeket klíma nélkül mértem, a klíma még 0,5-1 literrel emeli meg a fogyasztást. Átlagban így 7-7,5l/100km körül alakul a fogyasztásom, ismétlem 90%-ban 120 tempomatos autópálya használat mellett! Egy teletank (50 liter) gázolajból kb 600-650km körül van a hatótávom. A márkaszerviz azt válaszolta, hogy ezek a motorok így esznek, esetleg cseréljük ki a DPF-et. Az internetet kutatva azt találtam, hogy ezek közel sem normális fogyasztási értékek. Vezérlés, olaj, üzemanyagszűrő, levegőszűrő, termosztát frissen cserélve, EGR tisztítva, DPF is rendszeresen tisztítja magát kb 800km-enként.
Valakinek volt-e már hasonló problémája, esetleg ötletek a megoldásra? Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

17 órája, amiklosi89 írta:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Astra H GTC 1.9 CDTI-t (Z19DTH, 150le, manuális 6-os váltó, 2006-os), de a fogyasztásával kicsit sem vagyok elégedett! Jelenleg 210ezer km van az autóban. Nem vagyok egy sportos vezető, inkább átlagos, nyugodt módon használom. Az autó napi ingázásra van (45km), 90%-ban csak autópályán járok vele, 120 tempomattal. A fogyasztás ennél a sebességnél 7,5l/100km! Városban 5,5 literből kényelmesen eljár, országúton 90-100 tempomatnál 6 liter körül alakul a fogyasztás. Ezeket az értékeket klíma nélkül mértem, a klíma még 0,5-1 literrel emeli meg a fogyasztást. Átlagban így 7-7,5l/100km körül alakul a fogyasztásom, ismétlem 90%-ban 120 tempomatos autópálya használat mellett! Egy teletank (50 liter) gázolajból kb 600-650km körül van a hatótávom. A márkaszerviz azt válaszolta, hogy ezek a motorok így esznek, esetleg cseréljük ki a DPF-et. Az internetet kutatva azt találtam, hogy ezek közel sem normális fogyasztási értékek. Vezérlés, olaj, üzemanyagszűrő, levegőszűrő, termosztát frissen cserélve, EGR tisztítva, DPF is rendszeresen tisztítja magát kb 800km-enként.
Valakinek volt-e már hasonló problémája, esetleg ötletek a megoldásra? Köszönöm előre is!

Szia! Bizony nem normális, de nem is nagyon nagy gáz. A kérdés az, hogy a BC, vagy a tankolások után a hagyományos módszerrel számolod? Lehet, hogy tévesen mér. Az enyém a 8 szelepes 120 lovas 1.9. Nincs már benne a DPF. Így a hosszú átlagom 6,1 liter. Csak autópályán 4,5 literre is hoztam már ki (100 tempomat). És hozzáteszem, hogy a 150 lovas 16 szelepes általában minimálisan, de kevesebbet fogyaszt, mint a 120 lovas. Elsőként én inkább BC beállítási problémára gyanakodnék.

Azt viszont jó tudni, hogy a dpf regenerálás közben több gázolajat égettet el, hogy a szűrőt ki tudja tisztítani. Lehet, hogy gyakran regenerál és emiatt nagyobb lesz az átlagod.

Link to comment
Megosztás:

A DPF kb.: 800 km-es regenerálása szinte megfelelő. Azért csak szinte, mert a leírt használat mellett inkább 1000 km-enként kellene csinálnia. Én az EGR-re gyanakodnék, lehet, hogy a kitisztítása nem volt elég, a csere vagy a kiiktatás szükséges. Aztán érdemes lenne utánajárni, hogy nem volt-e a motorvezérlő programja módosítva, ami esetleg nem sikerült. Megbízható helyen rá kellene tenni a legutolsó eredeti programot. Esetleg légtömegmérő... mindenesetre az 1800-2000 fordulat felett ugrik meg a fogyasztásod.

Ahogy Astra555 kolléga is írta, ezek nem így esznek, ennél sokkal kevesebbel is beérik.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszaitokat!

A pillanatnyi fogyasztást BC-ben nézem természetesen, de a hosszú átlagot hagyományosan is számolom (általában BC átlag +0,3l/100km). A DPF tisztítása közben jelentős mennyiségű gázolajat éget el, de tudom, hogy az normális.

A meglátás helyes, valóban 1800-2000 fordulat felett ugrik meg a fogyasztás, addig normálisnak tűnik.

Az autót Németországból hoztam be, a szervizkönyv végig vezetett és le is ellenőriztem márkaszervizben és valósak a benne szereplő adatok. Ettől függetlenül persze futhat rajta egyedi motorvezérlő. A megkérdezett szerelők is általában ennyit javasoltak, hogy EGR+DPF eltávolít és menjen rá egy chip, az talán segítene. Az egyetlen bajom ezzel, hogy "talán" megoldáshoz képest kicsit költséges... De, ha másnak is ez a tippje, akkor megpróbálom ezt, az eredményt pedig megosztom majd veletek, hátha másnak is segítek vele.

Még egy friss adat: klímával a szokásos autópálya 120km/h és országúti 100km/h (tempomatos) sebesség mellett 7,8l/100km a jelenlegi átlag 52km (45km autópálya, 5km országút, 2km város) megtétele után.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 20. at 13:08, amiklosi89 írta:

Köszönöm a válaszaitokat!

A pillanatnyi fogyasztást BC-ben nézem természetesen, de a hosszú átlagot hagyományosan is számolom (általában BC átlag +0,3l/100km). A DPF tisztítása közben jelentős mennyiségű gázolajat éget el, de tudom, hogy az normális.

A meglátás helyes, valóban 1800-2000 fordulat felett ugrik meg a fogyasztás, addig normálisnak tűnik.

Az autót Németországból hoztam be, a szervizkönyv végig vezetett és le is ellenőriztem márkaszervizben és valósak a benne szereplő adatok. Ettől függetlenül persze futhat rajta egyedi motorvezérlő. A megkérdezett szerelők is általában ennyit javasoltak, hogy EGR+DPF eltávolít és menjen rá egy chip, az talán segítene. Az egyetlen bajom ezzel, hogy "talán" megoldáshoz képest kicsit költséges... De, ha másnak is ez a tippje, akkor megpróbálom ezt, az eredményt pedig megosztom majd veletek, hátha másnak is segítek vele.

Még egy friss adat: klímával a szokásos autópálya 120km/h és országúti 100km/h (tempomatos) sebesség mellett 7,8l/100km a jelenlegi átlag 52km (45km autópálya, 5km országút, 2km város) megtétele után.

A szűrő kivágása-pótlása szerintem pár ezerből kijön. Az EGR-DPF szoftveres kiiktatása és a teljesítmény növelése/optimalizálása kb. 100 ezer. Ezt padon le is mérik és valóban azt kapod amit kérsz. Ha érdekel a cég neve, privátban elküldöm. Foglalkoznak haszonjárművektől sportdízelekig mindennel, de szívóbenzinest is vállalnak, de ugye ott kevés a lehetőség.

Nekem soknak tűnik a 7,8-as átlag. Gondolom szoktad nullázni tankoláskor. Én a BC1-et használom hosszú távra, a BC2-t meg tankolásokkor szoktam nullázni. Nálam a 120 lovas 130-as pályatempónál tempomattal 6,5-6,8 körül fogyaszt. Bár én Hevesből járok Budapestre, ott vannak hosszú, sunyi emelkedők. Még mindig javaslom azt a megoldást, hogy nézd meg a kódindexet, hátha csak rosszat állítottak be és ezért mutat rossz adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problémám lenne astra h-mal (z17dth 101 LE), hogy a fordulatszámmérő reggeli első indításnál nem mutatja az alapjáratot, értem ezt az alatt hogy 0-án marad, gázadásra persze megmozdul csak nulláról. Autó leállít majd újra indít és a hiba megszűnik. Pár nappal a hiba előtt egy másik probléma jelentkezett. 70-80 km/h körüli tempónál kisebb dombon felfelé mikor a turbó bekapcsol egyszer csak kigyullad a szervízkulcs lámpa és az autó nem akar tovább gyorsulni. Pár másodpercig tart és csak dombon felfelé. Sima úton nem produkálja a problémát. Hibakód nincs sehol. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

Módosítva : akos153
Link to comment
Megosztás:

3 perce, akos153 írta:

Nekem olyan problémám lenne astra h-mal (z17dth 101 LE), hogy a fordulatszámmérő reggeli első indításnál nem mutatja az alapjáratot, értem ezt az alatt hogy 0-án marad, gázadásra persze megmozdul csak nulláról. Autó leállít majd újra indít és a hiba megszűnik.

Es a tenyleges minusz alapjarat erteket mutatja, vagy jol mukodik?

Elso korben jobb hijan 10-20 perc aramtalanitas, lehet, hogy csak valamelyik vezerlo kerult fura allapotba.

3 perce, akos153 írta:

Pár nappal a hiba előtt egy másik probléma jelentkezett. 70-80 km/h körüli tempónál kisebb dombon felfelé mikor a turbó bekapcsol egyszer csak kigyullad a szervízkulcs lámpa és az autó nem akar tovább gyorsulni. Pár másodpercig tart és csak dombon felfelé. Sima úton nem produkálja a problémát. Hibakód nincs sehol. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

Hasonlot lattam en is, ritkan jon elo, de akar percekig is marad a szervizkulcs, viszont a mukodesben nem erzek valtozast egy minimalis megtorpanason kivul, ami aztan elmulik. Nekem ugy tunt, olyankor csinalja, amikor esetleg illett volna visszavaltani, de nem tettem.

Tudod reprodukalni is? Azt hogy erted, hogy amikor a turbo bekapcsol?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

Es a tenyleges minusz alapjarat erteket mutatja, vagy jol mukodik?

Elso korben jobb hijan 10-20 perc aramtalanitas, lehet, hogy csak valamelyik vezerlo kerult fura allapotba.

Hasonlot lattam en is, ritkan jon elo, de akar percekig is marad a szervizkulcs, viszont a mukodesben nem erzek valtozast egy minimalis megtorpanason kivul, ami aztan elmulik. Nekem ugy tunt, olyankor csinalja, amikor esetleg illett volna visszavaltani, de nem tettem.

Tudod reprodukalni is? Azt hogy erted, hogy amikor a turbo bekapcsol?

1:

Mikor az autót beindítom a fordulatszámmérő nem megy fel 800-1000-ig hanem nullán marad, gázadásra megindul csak nulláról.

2:

Nem tudom reprodukálni. 1800 fordulatnál kapcsol a turbó ekkor jön elő a hiba, és az autó nem gyorsul. Érezhető hogy a turbó nem kapcsol be. Amint a hiba megszűnik a turbó kapcsol és vígan megmássza a dombokat. :)

Link to comment
Megosztás:

Annak idején astra g-men is hasonló hibajelenség volt csak ott annyival volt furább a dolog hogy az autót le kellett állítani várni vele pár percet és a hiba megszűnt. Ott is nehezen jöttem rá a hibára. A turbónak volt egy vákum gombája ami a motor alján volt elhelyezve. Az hivatott szabályozni a turbóra kerülő vákumot vagy a külső légköri nyomást. Volt benne egy szivacs ami megakadályozta a szennyeződés bekerülését. Ez a szivacs volt elkoszolódva illetve elöregedve. Egy szivacs szivatott meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.