Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Srácok, van egy 2006-os H Astrám és múlt héten mikor letettem nem volt semmi baja, azon kívül, hogy kicsit szólt illetve szól benne a csapágy. (kérdés melyik, még nem néztem meg, most is szól kicsit) A lényeg, hogy ma 5 nap állás után beindítottam és elmentem vele a postára. Az első amit észrevettem, hogy nincs erő.. Ez egy 1.3-as DIESEL, MultiJet blokkos. 170e Km van benne. Amit még észrevettem, hogy nem hallom a turbó forgását. Valószínűleg mert nem is forog.. A kérdés, hogy mi lelte állva a kocsit illetve van arra némi esély, hogy nem a turbó dobta be az unalmas? Lehetséges, hogy valami elektromosan nem üzemel és ezért nem megy a turbó?

Mit tegyek, mivel tudom 100%-ig megállapítani, hogy a probléma?
Félek, hogy turbó lesz a gond, van esély, hogy nem teljesen döglött be, még akkor is, ha egyáltalán nem hallom forogni?
Volt egy jellegzetes hangja, ami most nincs..

További kérdésem még az, hogy a kocsi Pesten van és Székesfehérvárra el kellene juttatnom..
Véleményetek szerint el mehetek saját talpán vele vagy az már gázos lehet?

Előre is köszi a segítséget..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. 2 hónapja vettem egy 1.7 cdti astrát, 110 000 km van az órában, hogy ez valós e? Szerintem nem ez a lényeg, nem vagyok mai gyerek, volt pár autóm, de ez az astra olyan jó állapotban van, hogy emellett döntöttem vásárláskor. Na de :) Az autó 2006-os. Biztonságból a v.szíjat, görgőket, vízpumpát, ahogy kell, lecseréltettem. Még is csak egy külföldről (Német papírok voltak hozzá) behozott autó, nem teljesen biztonságos valós km rel. Elvittem szerelőhöz, átnézte, a szíjat stb. lecserélte és ő is azt mondta, hogy semmi olyat nem talált rajta ami cáfolná a km órát ugyan is az autó makulátlan. A kárpitja, futómű, fék, stb. A kaszniján semmi hiba se alul, se felül!  Fogyasztása az elmúlt 2 hónap próbája alapján 5-5,5L között!!! Még is ennyi dicséret után két dolog ami nem tetszik!

NORMÁLIS E, AZ UTASTÉRBEN HALLHATÓ, MOTORTÉR FELŐL, AZ A JELLEGZETES KOPOGÓ MOTOR HANG, ami inkább alacsony fordulaton gázadáskor hallani. Ez elsimul magasabb fordulaton. (Szóval ez nem hajtókar csapágy, teszem azt. Mert volt barátom aki ilyet is tippelt)

Második gondom, hogy szintén az utastérben hallani jól, a motortér felől egy zúgó hang ami nem szervó biztosan, nem vízpumpa, mert lecseréltük! Ha hidegen beindítom az autót, még nem hallani ezt a zúgó hangot, ez kicsit később kezd erősödni, de mire 2-3 km megyek egyre jobban hallom, aztán magasabb fordulaton egészen zavaró lesz ez a zúgó búgó hang, ami később alapjáraton is jól hallható. A szerelő srácom generátorra gondolt, mert megmérte a töltést, és kevés volt az érték.

Egyszóval, szeretném a tapasztalatokat, véleményeket, segítséget kérni tőletek. Másokkal szemben én még nem hordanám le az autót, nagyon tetszik, jól húz stb. Pont annyi szolgáltatás van benne amennyire szükségem van.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, athos08 írta:

NORMÁLIS E, AZ UTASTÉRBEN HALLHATÓ, MOTORTÉR FELŐL, AZ A JELLEGZETES KOPOGÓ MOTOR HANG, ami inkább alacsony fordulaton gázadáskor hallani. Ez elsimul magasabb fordulaton. (Szóval ez nem hajtókar csapágy, teszem azt. Mert volt barátom aki ilyet is tippelt)

Második gondom, hogy szintén az utastérben hallani jól, a motortér felől egy zúgó hang ami nem szervó biztosan, nem vízpumpa, mert lecseréltük! Ha hidegen beindítom az autót, még nem hallani ezt a zúgó hangot, ez kicsit később kezd erősödni, de mire 2-3 km megyek egyre jobban hallom, aztán magasabb fordulaton egészen zavaró lesz ez a zúgó búgó hang, ami később alapjáraton is jól hallható. A szerelő srácom generátorra gondolt, mert megmérte a töltést, és kevés volt az érték.

Kopogas: leiras alapjan ezt senki nem fogja megmondani; meg kell hallgatni egy (vagy tobb :) ), masik ilyen motort. Van, aki szerint meg a premium uzemanyagokkal is mas a hang, azzal is lehet probalkozni. Elvileg 150ezrenkent kell rajta szelephezagot allitani, az is befolyasolhatja.

Genarator: meleg motornal vedd le rovid idore a szijat, egybol kiderul (a vizpumpat is az hajtja, igy azt eppen nem zarja ki, de az kiderul, hogy az a kornyek-e, vagy mas).

Link to comment
Megosztás:

csaba66

Köszi. Először maradok a szelephézag állításnál, mert úgy hallom én is , hogy kopogós.

Miért mondta azt a szerelő haverom, hogy ő nem tudja a szelephézagot beállítani?

Az valóban igaz, hogy az 1,7 cdti motor ilyen jellegzetes kopogó motorja van. (bár hozzáteszem , ha nincs terhelés alatt, üresben járatva és pörgetve a motort, semmit nem lehet hallani, gyönyörűen jár!) Régebben valaki itt nagyon hasonló kérdést tett fel, ugyanilyen motorra, és egy szerelő srác azt válaszolta, hogy az ezek a motorok ilyenek! (Isuzu)

Esetleg olajban érdemes e cserével próbálkozni? (friss olaj van benne, de nem tudom a szerelő milyen márkát használt)

Link to comment
Megosztás:

6 perce, athos08 írta:

Először maradok a szelephézag állításnál, mert úgy hallom én is , hogy kopogós.

Miért mondta azt a szerelő haverom, hogy ő nem tudja a szelephézagot beállítani?

Az valóban igaz, hogy az 1,7 cdti motor ilyen jellegzetes kopogó motorja van. (bár hozzáteszem , ha nincs terhelés alatt, üresben járatva és pörgetve a motort, semmit nem lehet hallani, gyönyörűen jár!) Régebben valaki itt nagyon hasonló kérdést tett fel, ugyanilyen motorra, és egy szerelő srác azt válaszolta, hogy az ezek a motorok ilyenek! (Isuzu)

Esetleg olajban érdemes e cserével próbálkozni? (friss olaj van benne, de nem tudom a szerelő milyen márkát használt)

Azt elfelejtettem irni, hogy a hezag allitas maceras es draga :) Szet kell szedni, utana derul ki, hogy a bent levo hezagolo pogacsakat kell-e mas meretre cserelni. Ha nincs a szerelonek keszleten, akkor varhat, amig megjon, az sem biztos, hogy lehet egyszeruen, kis tetelben rendelni, stb.

Nem hiszem, hogy az olaj miatt kopgna... Az a lenyeg, hogy Dexos2-es kell legyen, remelhetoleg olyat tett bele.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Azt elfelejtettem irni, hogy a hezag allitas maceras es draga :) Szet kell szedni, utana derul ki, hogy a bent levo hezagolo pogacsakat kell-e mas meretre cserelni. Ha nincs a szerelonek keszleten, akkor varhat, amig megjon, az sem biztos, hogy lehet egyszeruen, kis tetelben rendelni, stb.

Nem hiszem, hogy az olaj miatt kopgna... Az a lenyeg, hogy Dexos2-es kell legyen, remelhetoleg olyat tett bele.

Melyik diesel, amiben lapka van, nem hidrótőke? A17DTR az milyen?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, imy írta:

Melyik diesel, amiben lapka van, nem hidrótőke? A17DTR az milyen?

Z17DTH... De gyanitom, hogy ilyen teren az A17DTR sem mas. Itt a leiras a beallitasrol:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/corsa-c/j__engine_and_engine_aggregates/dohc_diesel_engine/timing_gear_case/repair_instructions/valve_clearance_adjust_(z_17_dth_with_air_conditioning_lhd)/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Adott egy Opel astra H Z17DTH.

Olyan probléma van vele, hogy autópályán nyomom neki, és egyszercsak kigyullad a "kulcsos autó" lámpa és hiába nyomom a gázt 120 nál többel nem megy, visszafogja a motort, olyan mintha valami elektronika visszafolytaná. Ha visszalassítok akkor egy idő után elalszik a lámpa és megint megy rendesen. Van valami ötlet hogy mi lehet a probléma ok? Volt már másnak is ilyen problémája?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

17 perce, qti írta:

Adott egy Opel astra H Z17DTH.

Olyan probléma van vele, hogy autópályán nyomom neki, és egyszercsak kigyullad a "kulcsos autó" lámpa és hiába nyomom a gázt 120 nál többel nem megy, visszafogja a motort, olyan mintha valami elektronika visszafolytaná. Ha visszalassítok akkor egy idő után elalszik a lámpa és megint megy rendesen. Van valami ötlet hogy mi lehet a probléma ok? Volt már másnak is ilyen problémája?

Hibakodot kell nezni...

Ha nincs kod, es emelkedon tortent a dolog, amikor akar vissza is valthattal volna, de nem tetted, akkor ilyen nalam is van idonkent, igy sikerult a vezerlo programjat megirni.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

Hibakodot kell nezni...

Ha nincs kod, es emelkedon tortent a dolog, amikor akar vissza is valthattal volna, de nem tetted, akkor ilyen nalam is van idonkent, igy sikerult a vezerlo programjat megirni.

Nincs hibakód :(

És nem dombon felfelé csinálja csak, hanem állandóan amikor felmegyek pályára és haladnék :) 110-140 között

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A gondom a következő amiben a segítségeteket kérném. Januárban lettem egy 2012-es 1.7cdti A17dtr-es m.kódu astra tulajdonosa. Mostanában azt tűnt fel hogy kb heti 1 alkalommal a pillanatnyi fogyasztásom alapjáraton ilyen 3-4-5 liter körül marad. A rejtett menüben az inj-RC ami alap esetben 0,155ml/s olyan 0.810ml/s lesz. Amúgy a fogyasztásom is felugrott 6 l-re 100-as temponál ,ez eddig 5,3-5-4-körül mozgott. Tudom hogy tisztít meg stb.. de ilyen sűrűn ? Eddig ezt nem vettem észre. Ha kicsit magasabb fordulaton ( 3500 ) járok vele pár percet utána vissza áll.Sokszor indokolatlanul megy a ventilátor , most hogy kicsit meg húzattam és 98 fokos volt a víz most semmi. Ez is érdekes. Aztán amit mostanság vettem észre csak klímával csinálja, hogy búgó kicsit olyan sírós hang jön a motortérből főleg 2000-es fordulat környékén. Ha a klímát leállítom meg szűnik azonnal. Ha esetleg tudtok ezekre valamit ne tartsátok magatokba :) Köszi előre is.

https://kephost.com/image/BSaJ

Módosítva : Baltesz
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Baltesz írta:

Aztán amit mostanság vettem észre csak klímával csinálja, hogy búgó kicsit olyan sírós hang jön a motortérből főleg 2000-es fordulat környékén. Ha a klímát leállítom meg szűnik azonnal. Ha esetleg tudtok ezekre valamit ne tartsátok magatokba :)

A klímakompresszornak van minimális hangja néha amit belül is hallani. Nekem főleg a G Astránál volt hangos, ott minden fordulaton hallható volt a búgás / sírás fordulatszámtól függően különbőző frekvenciákon amikor ment a klíma. Annyira ijesztő volt a hang elsőre, hogy szervízbe is vittem e miatt, kompresszort cseréltek nekem elvileg annó még gariban, de az újjal is ugyanez volt, és végül mondták h ez normális. Itt a H-nál kevésbé hallom, de ha nagyon fülelnék sztem itt is hallanék vmit, ha nem is minden fordulaton, lehet akár pont 2000 környékén csak.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, telo írta:

A klímakompresszornak van minimális hangja néha amit belül is hallani. Nekem főleg a G Astránál volt hangos, ott minden fordulaton hallható volt a búgás / sírás fordulatszámtól függően különbőző frekvenciákon amikor ment a klíma. Annyira ijesztő volt a hang elsőre, hogy szervízbe is vittem e miatt, kompresszort cseréltek nekem elvileg annó még gariban, de az újjal is ugyanez volt, és végül mondták h ez normális. Itt a H-nál kevésbé hallom, de ha nagyon fülelnék sztem itt is hallanék vmit, ha nem is minden fordulaton, lehet akár pont 2000 környékén csak.

Köszönöm a válaszod.Nem nyugtattál meg :) Először 2000 környékén volt hallható és úgy veszem észre hogy most már szinte mindig hallani ha be van kapcsolva.Ez van. Ha föladja a harcot kap másikat :)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, snec írta:

tisztítani akkor tisztít sűrűn, ha nagyon rövid távokat mész, főleg városba. A meleg víz meg a meleg idő miatt is lehet. De próbáld ki holnap, akkor már elvileg enyhébb idő lesz

Hát nálunk szinte csak rövid távokat jár az autó. Feleségem jár melózni vele. 5 km reggel, 5 du. + heti 2x 30 km bevásárlás .kb ennyi :) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Baltesz írta:

Köszönöm a válaszod.Nem nyugtattál meg :) Először 2000 környékén volt hallható és úgy veszem észre hogy most már szinte mindig hallani ha be van kapcsolva.Ez van. Ha föladja a harcot kap másikat :)

Az enyémben hallani alapjáraton, fordulaton egyaránt :( de amíg hűt nincs másik :) Van egy kis kopogása gyorsításkor a magasnyomású szivattyúnak is szerintem, de már megszokta a fülem, eleinte zavart, de 6 év és 70 e km alatt nem volt motor gondom, úgyhogy egyenlőre az is így marad :) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 2006-os z17dtl motorkódú H Astra. A probléma hogy hosszabb táv, olyan 100 km megtétele után ha leállítom az autót utána csak akkor hajlandó beindulni ha lehűlt a motor. Menet közbe semmilyen probléma nincs vele, hibakódot sem dob.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 07. at 18:36, PGabii írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 2006-os z17dtl motorkódú H Astra. A probléma hogy hosszabb táv, olyan 100 km megtétele után ha leállítom az autót utána csak akkor hajlandó beindulni ha lehűlt a motor. Menet közbe semmilyen probléma nincs vele, hibakódot sem dob.

Hibakód olvasás, aztán főtengely jeladót kell megnézni, az csinálhat ilyet.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 29. at 21:01, csaba66 írta:

És mennyi időnként kell ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, csaba66 írta:

150ezrenkent. De aki gyakrabban cserel olajat az eloirtnal, annak ezt is gyakrabban kell :)

Igen, nekem is ezt írta a szerviz, de mondták, hogy nem szokták, mert 300-400e km-t futott kocsiknál sem volt sosem gond a szelephézaggal gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.