Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

13 órája, imy írta:

Én dieselben nem szoktam otthon cserélni a szűrőt, azért van a szerviz. Szóval nem kell érteni hozzá, hanem el kell vinni kicseréltetni. ;)

Értem én de ha a szerelő nem cserélte ki akkor nem tudok azzal mit kezdeni. De már beszéltem egy szerelővel meg is lett rendelve a szűrő. Ellenben az Astrába nem annyira vészes a cserélése hogy ahhoz szerelő kelljen.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.  Opel astra g. Y20dth motor .Autópályán 140 -nél főtengely törés.  Kapott a szervizben egy bontott motort (120e.) amire minden át lett pakolva a régi motorról.  Na azóta csak 100 méter húzás után indul el. Ha elindul gázadásra csak az utolsó 1-2 cm -ben reagál. alapjárat van amíg meg nem áll a motor magától.  Szerviz lámpa nem világit. Hiba kód sincs a szerviz szerint.  Szerelő feladta. (80.000-t fizettem a szervizben motor cseréért.) Valaki találkozott már hasonló x aktás problémával?

Link to comment
Megosztás:

17 perce, astra g 70 írta:

Sziasztok.  Opel astra g. Y20dth motor .Autópályán 140 -nél főtengely törés.  Kapott a szervizben egy bontott motort (120e.) amire minden át lett pakolva a régi motorról.  Na azóta csak 100 méter húzás után indul el. Ha elindul gázadásra csak az utolsó 1-2 cm -ben reagál. alapjárat van amíg meg nem áll a motor magától.  Szerviz lámpa nem világit. Hiba kód sincs a szerviz szerint.  Szerelő feladta. (80.000-t fizettem a szervizben motor cseréért.) Valaki találkozott már hasonló x aktás problémával?

Ilyen motor a H Astraban nincs, tehat inkabb a G-seknel erdeklodj.

Ha nem valami motor specifikus dolog, elso korben arrol gyozodnek meg, kap-e rendesen uzemanyagot, levegos-e a rendszer, ha a tankban van pumpa, az jo-e, stb.

A donorban biztos jo volt a motor?

Link to comment
Megosztás:

Egy bontott motor vásárlásakor zsákba macskát veszel mindig. Kompresszió hibátlan. És az autó egy főtengely törés miatt lett motorcserés. Addig a pontig hibátlanul tette a dolgát. Feltételezem nem építkeztek  nekem a kukából,és rakták el a jó alkatrészeket. Amúgy a levegősödést kizártam. Megoldva. 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, astra g 70 írta:

Egy bontott motor vásárlásakor zsákba macskát veszel mindig. Kompresszió hibátlan. És az autó egy főtengely törés miatt lett motorcserés. Addig a pontig hibátlanul tette a dolgát. Feltételezem nem építkeztek  nekem a kukából,és rakták el a jó alkatrészeket. Amúgy a levegősödést kizártam. Megoldva. 

Jo alkatreszekbol is siman lehet valamit rosszul osszerakni...

Az titok marad, hogy mi a megoldas?

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre ideiglenesen oldottam meg (ejtőtartály).  5 literes kanna és adagoló közé közbetét szűrővel. Kilégtelenítettem.  Kb 2× 20 mp indítózás után elindult. Visszafolyó a kannába,mert kb 20mp alapjárat alatt kirántja az 5 liter gázolajat.  Van alapjárat 800/ min. egyenletes. Gázpedál nem reagál csak utolsó 2 cm től padlóig. Ki is forog .Szervizlámpa nem világít. Most rendeltem egy obd csatit , remélem az autocom program amit használok kamionokhoz ,majd beszélgetnek szépen egymással. Tippem ,valahogy elrakhatták az adagolót. Vagy a vezérlést,mert mint utólag tudtam meg a bontott motorból valami rejtélyes okból kiszedték a vezérműláncot és a patront is. Néhány éve volt gond gázpedállal ,de akkor 1400/min.  az alapjárat és nem reagált semmit gázadásra. Világított a szervizlámpa + aktív hibakód. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 05. at 0:37, ToKa94 írta:

Értem én de ha a szerelő nem cserélte ki akkor nem tudok azzal mit kezdeni. De már beszéltem egy szerelővel meg is lett rendelve a szűrő. Ellenben az Astrába nem annyira vészes a cserélése hogy ahhoz szerelő kelljen.

 

Nekem J-m van, és ott a tartáj alatt van a szűrő. Illetve ha lelevegősödik, akkor szívás.

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Y20 Dth x aktás hiba kipipálva. Nem gázpedál probléma volt. Csak a szervizben trehányul összerakott üzemanyag rendszer. Lechner gyűrű kihagyva szívó oldal adagolón. Résolaj cső T elágazó eltörve. Új üzemanyag szűrő nagy gumi tömítés sérülten lett berakva... Vákum csövek rossz helyen.  És sorolhatnám még...  Most pöcre indul .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni. Leirom,hogy NÖ vagyok es nem igazan ertek a kocsimhoz sajnos(ezert a legtöbb szerelö hülyenek nez szerintem),voltam több szerelönel is,es mindegyik mast mond,meg csinal rajt. Ezert neki alltam keresgelni,hatha valami okosabbat fogok megtudni,es hozza szolni hogy legyenek szivesek ne csak hasracsapas szerüen mindent csereljenek mar ki a kocsimon hanem nezzek meg a kevesbe költseges megoldasokat is. :D Elöször is Opel Astra H GTC-m van 2005-ös Z17DTH-motorkoddal DIZEL. Elöször ugy kezdödött az egesz,hogy autopalyan kicsit gyorsabban szerettem volna menni,ezert adtam gazt neki kb. 2000 fordulatnal visszahökölt a kocsi es nem ment tovabb csak ezen a 140es tempon,akkor kigyulladt a sarga auto es csavarkulcs jel,kivettem üresbe mentem vele egy darabig es visszaraktam ujra 5ösbe,egy darabig meg ezen a tempon ment,aztan elaludt a lampa,es megindult a kocsi. Utoljara viszont,kijött ez a hiba de viszont hiaba raktam üresbe folyamatosan esett lejebb a fordulat es megallt az auto. Ez volt az elsö hiba,de most mar azt is csinalja,hogy gondol egyet kevesebb fordulatszamon,max 40km/h es le akar allni többször ujra inditottam adtam egy kis gazt es ugyanugy le akar allni,aztan utana egyet gondol es mintha semmi baja nem lenne megy ugyanugy. Megcsinaltam a pedal tesztet es ezeket a hibakat dobta ki: 112052,112252,02345A. Neztem hogy az elsö negy szamjegyet kell nezni, es a 1120 es a 1122 hibakod elvileg a valami gazpedal hibat jelent,a masik a 0234 pedig a lambda szondat,de olvastam meg hogy valami EGR szelepet kellene kitisztitani vagy a MAP szenzort. Esetleg ha valaki tudna segiteni, velemenye vagy tapasztalata van megoszthatna velem. Szivesen fogadnek Vas megyeben munkalkodo lelkiismeretes autoszerelö cimet is vagy telefonszamat aki tenyleg ert hozza,nem csak huzogassa a vallat,hat hogy lehet ez a baja, de lehet az ,ezert mindent ki kellene cserelni. Köszönöm elöre is a segitsegeteket! Bocsi,hogy ilyen reszletesen irtam le. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 13. at 12:37, Ujoncka84 írta:

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni. Leirom,hogy NÖ vagyok es nem igazan ertek a kocsimhoz sajnos(ezert a legtöbb szerelö hülyenek nez szerintem),voltam több szerelönel is,es mindegyik mast mond,meg csinal rajt. Ezert neki alltam keresgelni,hatha valami okosabbat fogok megtudni,es hozza szolni hogy legyenek szivesek ne csak hasracsapas szerüen mindent csereljenek mar ki a kocsimon hanem nezzek meg a kevesbe költseges megoldasokat is. :D Elöször is Opel Astra H GTC-m van 2005-ös Z17DTH-motorkoddal DIZEL. Elöször ugy kezdödött az egesz,hogy autopalyan kicsit gyorsabban szerettem volna menni,ezert adtam gazt neki kb. 2000 fordulatnal visszahökölt a kocsi es nem ment tovabb csak ezen a 140es tempon,akkor kigyulladt a sarga auto es csavarkulcs jel,kivettem üresbe mentem vele egy darabig es visszaraktam ujra 5ösbe,egy darabig meg ezen a tempon ment,aztan elaludt a lampa,es megindult a kocsi. Utoljara viszont,kijött ez a hiba de viszont hiaba raktam üresbe folyamatosan esett lejebb a fordulat es megallt az auto. Ez volt az elsö hiba,de most mar azt is csinalja,hogy gondol egyet kevesebb fordulatszamon,max 40km/h es le akar allni többször ujra inditottam adtam egy kis gazt es ugyanugy le akar allni,aztan utana egyet gondol es mintha semmi baja nem lenne megy ugyanugy. Megcsinaltam a pedal tesztet es ezeket a hibakat dobta ki: 112052,112252,02345A. Neztem hogy az elsö negy szamjegyet kell nezni, es a 1120 es a 1122 hibakod elvileg a valami gazpedal hibat jelent,a masik a 0234 pedig a lambda szondat,de olvastam meg hogy valami EGR szelepet kellene kitisztitani vagy a MAP szenzort. Esetleg ha valaki tudna segiteni, velemenye vagy tapasztalata van megoszthatna velem. Szivesen fogadnek Vas megyeben munkalkodo lelkiismeretes autoszerelö cimet is vagy telefonszamat aki tenyleg ert hozza,nem csak huzogassa a vallat,hat hogy lehet ez a baja, de lehet az ,ezert mindent ki kellene cserelni. Köszönöm elöre is a segitsegeteket! Bocsi,hogy ilyen reszletesen irtam le. :)

Szia!

A gázpedal hiba javításáról itt (is) többször írtak. A motortérben lévő biztosíték tábla alatti kontakt hiba okozza valószínű.

A másikra meg találtam videot:

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 06. at 15:39, Baltesz írta:

Sziasztok.

A gondom a következő amiben a segítségeteket kérném. Januárban lettem egy 2012-es 1.7cdti A17dtr-es m.kódu astra tulajdonosa. Mostanában azt tűnt fel hogy kb heti 1 alkalommal a pillanatnyi fogyasztásom alapjáraton ilyen 3-4-5 liter körül marad. A rejtett menüben az inj-RC ami alap esetben 0,155ml/s olyan 0.810ml/s lesz. Amúgy a fogyasztásom is felugrott 6 l-re 100-as temponál ,ez eddig 5,3-5-4-körül mozgott. Tudom hogy tisztít meg stb.. de ilyen sűrűn ? Eddig ezt nem vettem észre. Ha kicsit magasabb fordulaton ( 3500 ) járok vele pár percet utána vissza áll.Sokszor indokolatlanul megy a ventilátor , most hogy kicsit meg húzattam és 98 fokos volt a víz most semmi. Ez is érdekes. Aztán amit mostanság vettem észre csak klímával csinálja, hogy búgó kicsit olyan sírós hang jön a motortérből főleg 2000-es fordulat környékén. Ha a klímát leállítom meg szűnik azonnal. Ha esetleg tudtok ezekre valamit ne tartsátok magatokba :) Köszi előre is.

https://kephost.com/image/BSaJ

Szia!

végül beigazolódott, hogy a DPF tisztítás miatt növekedett meg a fogyasztás ennyire? Nálunk is hasonló, tudtam, hogy van ilyen, de ekkora sűrűségre és megnövekedett fogyasztásra nem számítottunk.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! z17dtr motoros Astrám újabban egy furcsa jelenséget produkál. Motor indításakor és kis fordulaton gáz adásra nyikorog. Szerelővel hanllgatóztunk nem a hosszbordás szíj felől jön hanem inkább a motor hátulja, a tűzfal felől. Egyébként hosszbordás szíj görgökkel együtt 5000kmel ezelőtt lett cserélve Ötlet valakinek? Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először leszögezném olvastam már az oldalon az én hibámat is de a megoldást nem találtam.

Z17DTH  3000 és 140-150 fele ha lassítok / elengedem a gázpedált bedobja a szervizkulcsot, majd legyengül maximum 3000 ig pörög és a vége 120-140 km/h. Olyakor egy újraindítás megoldja a gondot de nem mindig. Mi lehet a gond ? Már a szerelőm is tanácstalan.

Köszönöm a válaszokat

 

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Antal1 írta:

Sziasztok!

Először leszögezném olvastam már az oldalon az én hibámat is de a megoldást nem találtam.

Z17DTH  3000 és 140-150 fele ha lassítok / elengedem a gázpedált bedobja a szervizkulcsot, majd legyengül maximum 3000 ig pörög és a vége 120-140 km/h. Olyakor egy újraindítás megoldja a gondot de nem mindig. Mi lehet a gond ? Már a szerelőm is tanácstalan.

Köszönöm a válaszokat

 

 

EGR szelep volt már pucolva? Pedál teszttel kiolvasás? Ha van hibalámpa van hiba is.

 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, ToKa94 írta:

Teljesen megadta magát H Astrám, jobban mondva nem akar beindulni de úgy egyáltalán nem. Ötlet?

Sajnos ki kell dobni :)

De elotte azert probald meg feltolteni, vagy kicserelni az akkut... Amikor csucson van a kompresszio, annyira megterheli a starter, hogy a kijelzoknek is keves mar a tapfesz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Davee írta:

EGR szelep volt már pucolva? Pedál teszttel kiolvasás? Ha van hibalámpa van hiba is.

 

Hasonló tünetek vannak nálunk is, annyi különbséggel, hogy városban is csinálta. Először MAF szenzorra panaszkodott, de az patyolat tiszta volt, aztán pár hete már megjelent az EGR szelep hibakód, a héten cseréljük ki újra, a régit meg kitakarítom és megy a szekrénybe tartaléknak.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, tamtadam írta:

Hasonló tünetek vannak nálunk is, annyi különbséggel, hogy városban is csinálta. Először MAF szenzorra panaszkodott, de az patyolat tiszta volt, aztán pár hete már megjelent az EGR szelep hibakód, a héten cseréljük ki újra, a régit meg kitakarítom és megy a szekrénybe tartaléknak.

Nem cserélném egyből, ha még nem késő általában egy alapos pucolás segíteni szokott.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Lassan 2 hete, hogy tulajdonosa vagyok egy H astra 1.7 CDTI-nek. Eddig még öröm nem nagyon ért vele, de erre számítottam. Az autót úgy vettem, hogy tudtam, hogy dolgozni kell rajta.

Alapjárat ingadozik, és irdatlanul okádja a füstöt, alapjárat olyan mintha nem menne egy henger. Visszaolvastam itt a topikban próbálgatom a cserélendő dolgokat.

Gázolajszürő cseréltem, fekete volt..... Olajat lecseréltem olajszürővel együtt.

DPF, EGR kiírva szoftverből. Holnap megyek egy felsőholtpont jeladóért.  ( ha nem jön be porlasztó felújítás)

Nagyonyomású szivattyún lévő szelep cserélve.

Merre kellene még keresgélnem?

 

Köszönöm

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.