Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

:lol: csodák nincsenek...

1.) szokásos apróságok, amik használt autónál előjöhetnek - ne legyen cégautó, lease plan visszavett, meg ilyenek :lol:

2.) szervizkönyv - átrozsdásodás, olajcsere, vezérlés csere -> mi van bepecsételve, és melyik szerviz

3.) egyeztess pl. uhuhuval szerviz időpontot -> tech2vel kideríthető az eredeti futásteljesítmény :lol:

Diesel autókkal általában megyünk... így nem kell meglepődni...

4.) gyári felszereltség és extrák (pl. gyári rádió legyen meg hozzá)

5.) évjárat függvényében a torony rozsdásodni szokott a vízzáró kupak alatt

6.) mivel többnyire Fiat motorokról beszélünk minimális olajfolyás lehet -> csak ne a turbónál :lol:

gyenge pont pl. a vákuumpumpa

7.) évjárat függvényében a kormánykapcsolóknál volt némi átvezető "probléma", így nem mindig működnek, illetve a kormány kattogó hangot adhat -> volt rá vmi megoldás garba javították

8.) 1.7 és 1.9 motorok 2 plusz 3 fajta teljesítménnyel jöttek ki, és részecskeszűrővel vagy anélkül... érdemes tisztázni, hogy melyikről beszéltek... későbbi szerviz költségek tekintetében ez érdekez lehet...

hirtelen ennyi jutott eszembe - hagyok lehetőséget a többieknek is :lol:

Link to comment
Megosztás:

áááá. dehogyis. magyarországon élünk...

ugy visszatekerik, hogy sosederül ki,...

Hát ez a futas teljesítmény dolog egy érdekes kérdés. Inakbb legyen benne több de az tényleg annyi legyen... én anno 11 honaposan ettem az autot 52.000km-el az automat ugyan ilyne aron voltak 20-21.000km al autok de megis ugyvoltam vele ezt választom mert inkabb elhittme az 52-t mint a 21-et persze hozza kell tenni lehet hogy valamelyik 21e km es valos futas teljesítmény volt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Új vagyok a fórumon!

Tervben van hogy 1-2 éves 5 ajtós H astrát fogok venni.

Van valakinek tapasztalata az 1.3cdti motorról? Mennyire kevés ehhez az autóhoz? Nem akarok száguldozni vele....Vagy melyiket javasoljátok? Fontos szempont az, hogy kicsi legyen a fogyasztása és az autó fenntartása. Vagy inkább 1.4 benzin? Kipróbálni még nem tudtam egyiket sem... Várom a tapasztalatokat, észrevételeket, segítségeket.

Külföldről behozott H astrát le lehet informálni valahogy? Ezekre, hogy tudnak 1 év garanciát adni ? (használtautó kereskedés)

például ez

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

akkor inkább 1.6 benzin :lol:

Jelenlegi üzemanyag árak mellett nem térül meg egyhamar a diesel többletköltsége...

Amúgy alapból 2 év gyári garancia van az Opelekre. Ha kor<2 év, és km<50000, és vezetett szervizkönyved is van, vételezhetsz bármelyik márkakereskedésben 2 év "kiegészítő" gart...

Jobban jársz vele, mintha valami használtautó kereskedő vállalna valami "mondvacsinált" garanciát... :lol:

Egyébként ezt érdemes megkérdezni márkakereskedésben, hogy pontosan hogy működik, mi kell hozzá... Ha jól emlékszem, a gépkocsi új ára/felszereltsége és futása alapján számolnak egy árat.

Link to comment
Megosztás:

akkor inkább 1.6 benzin :lol:

Jelenlegi üzemanyag árak mellett nem térül meg egyhamar a diesel többletköltsége...

Amúgy alapból 2 év gyári garancia van az Opelekre. Ha kor<2 év, és km<50000, és vezetett szervizkönyved is van, vételezhetsz bármelyik márkakereskedésben 2 év "kiegészítő" gart...

Jobban jársz vele, mintha valami használtautó kereskedő vállalna valami "mondvacsinált" garanciát... :lol:

Egyébként ezt érdemes megkérdezni márkakereskedésben, hogy pontosan hogy működik, mi kell hozzá... Ha jól emlékszem, a gépkocsi új ára/felszereltsége és futása alapján számolnak egy árat.

Igen, közben én is számolgattam/keresgéltem....lehet hogy benzines lesz, találtam egy 2 hónaposat 600e-rel olcsóbban az eredeti áránál, 1400km-el és magyarországi!

Mindenesetre köszönöm az információkat!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Helló Mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy mit tudtok az 1.8-as motorról, mind megbízhatóság, mind lendületesség, mozgékonyság terén?

Választás elött állok, és a 2 befutó lehet 1.7 110 Le, és 1.8 140 Le. Csábít a 6 sebességes dízel, de az 1.8ról men sokat tudok.

Ha valakinek esetleg van bármelyik a 2 közül, az írhatna pár tapasztalatot róla (hideget-meleget)

Előre is köszi mindenkinek!

Jani

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Külföldi papírokkal rendelkező autót hogyan lehet magyarországi papírosra átíratni? Mi ennek a pontos menete?

Külföldi papír-autó is külföldön

Külföldi papír-aztó kishazánkban eset érdekelne

Meg ha lejárt a külföldi papírja, akkor hogyan tovább?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

sziasztok!

én is informálódnék.

Vacilálok,használt Astra H vagy focus... kb hasonló ár. Focusból az 1.6 D, Astránál már gondban vagyok, mert D az biztos.

de a másik biztos,h olasz diesel az nagyon nem kell. melyik tipus ami nem olasz? ahogy néztem az 1,3D az dígó, mondjuk kombi astrát nem vennék 1,3d vel. az már a fiát unonál is xar volt:)

Szóval honnan lehet megtudni h egy H Astra isuzu vagy olasz?

köszi!

LAci

Link to comment
Megosztás:

az 1.3 és az 1.9 fiat motor, az 1.7 az isuzu

de a fiat motor se szar. ha szar lenne, akkor nem venné senki...

legfeljebb gyenge. az 1.3. de jobban megy mint a Astra G 1.7 dieselje... 90 LE.

ültem 1.3 CDTI H-ban és bizony az a +10LE és +30Nm megvan, sokkal jobban megy mint a 80LE 170Nm-es Z17DTL-em :D ha teljesítmény és megbízhatóság is kell akkor 1.9 DTH, ha csak a megbízhatóság és normális menetteljesítmény akkor bármelyik ízlés szerint

Link to comment
Megosztás:

az 1.3 és az 1.9 fiat motor, az 1.7 az isuzu

de a fiat motor se szar. ha szar lenne, akkor nem venné senki...

legfeljebb gyenge. az 1.3. de jobban megy mint a Astra G 1.7 dieselje... 90 LE.

Ákos köszi az infót!

Elhiszem, de azért olasz dieset akkor se:)

szoval akkor bármelyik 1698ccm -H astra tuti h Isuzu?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

én is informálódnék.

Vacilálok,használt Astra H vagy focus... kb hasonló ár. Focusból az 1.6 D, Astránál már gondban vagyok, mert D az biztos.

de a másik biztos,h olasz diesel az nagyon nem kell. melyik tipus ami nem olasz? ahogy néztem az 1,3D az dígó, mondjuk kombi astrát nem vennék 1,3d vel. az már a fiát unonál is xar volt:)

Szóval honnan lehet megtudni h egy H Astra isuzu vagy olasz?

köszi!

LAci

Ha a huszonéves Uno-t és a mostani 1.3-as dieselt képes vagy egybeboronálni, akkor tulajdonképpen tökmindegy milyen autót és milyen motorral veszel. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a huszonéves Uno-t és a mostani 1.3-as dieselt képes vagy egybeboronálni, akkor tulajdonképpen tökmindegy milyen autót és milyen motorral veszel. :lol:

lehet,h igazad van, de ha az arányokat nézed, az opel 20 éve is tudott jó diesel motort gyártani, a fiat nem...

s ha mindkét gyár egyformán fejlődött, akkor még mindig az opel felé billen a mérleg nyelve:)

Ha fiatot szeretnék akkor grande punci oldalon kérdezősködnék:)

tudom. most jön az, hogy nem is opel, mert isuzu :D sebaj :lol: lényeg,h nem olasz!

Link to comment
Megosztás:

lehet,h igazad van, de ha az arányokat nézed, az opel 20 éve is tudott jó diesel motort gyártani, a fiat nem...

s ha mindkét gyár egyformán fejlődött, akkor még mindig az opel felé billen a mérleg nyelve:)

Ha fiatot szeretnék akkor grande punci oldalon kérdezősködnék:)

tudom. most jön az, hogy nem is opel, mert isuzu :D sebaj :lol: lényeg,h nem olasz!

és ha grande puntót vennél akkor lehetne egy Corsád, és forditva... ugyanis ugyanaz a két autó, csak más a bódé rAJTA.

Link to comment
Megosztás:

lehet,h igazad van, de ha az arányokat nézed, az opel 20 éve is tudott jó diesel motort gyártani, a fiat nem...

Már bocs! De az opel szerintem soha nem tudott jó diesel motort gyártani.......nem véletlen már a kadettban sem az 1,5 ISUZU meg A Vectrában a 1,7 ISUZU

Az Opel 1,6 os meg 1,7 saját motorja nagggyon pocsék volt. Ja az Omegában a 2,5-ös BMW motor volt a 2,2.....na arról ne beszéljünk.

Link to comment
Megosztás:

Már bocs! De az opel szerintem soha nem tudott jó diesel motort gyártani.......nem véletlen már a kadettban sem az 1,5 ISUZU meg A Vectrában a 1,7 ISUZU

Az Opel 1,6 os meg 1,7 saját motorja nagggyon pocsék volt. Ja az Omegában a 2,5-ös BMW motor volt a 2,2.....na arról ne beszéljünk.

ezzel most egy picitse értek egyet :D

nekem volt 1.6 D Asconám. Kőmüveseké volt. szerinted jó állapotban volt? nem. de ment. 2 év alatt egy ruppót se költöttem rá. és ment.

tény. 52 LE volt.

A 2.0 és a 2.2 diesel motor se rossz. kimegy a világból a motorja. csak az elektronikák szarnak be. de az meg nem opelcucc. én még 2.0 vagy 2.2 D motort mechanikai hibával is talán csak egyet láttam....

az tény, hogy az isuzu jobb. jobban is megy.

szerintem rossz motor nincs. csak tudni kell használni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állunk, 2005-ös C corsánkat cserélnénk le kombira. Versenyben van a CARAVAN G és H, a H-nál felmerült, hogy bizony jó hosszú jószág, az biztos, hogy befér a garázsba, csak a kérdés, hogyha kinyitjuk a csomagtérajtót, akkor csukott garázsajtónál a csomagtérajtó nyitásának az íve mekkora vajon? Illetve milyen magasra nyílik (ez nyilván csak kb.)?

Remélem, érthető volt a kérdésem. A garázs hossza 4,9 méter, a lényeg, hogy hány centire nyúlik túl a kocsi fenekén a csomagtérajtó nyitás közben?:blush:

Köszönettel várom a válaszokat!

Üdv.

Márk

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.