Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

15 órája, Roberth írta:

Üdv!1.4-es Astrámat szeretném lecserélni 1.6-os vagy 1.8-as ra,esetleg dízel, melyiket ajánlanátok,melyik megbízhatóbb?.Az 1.4-es valahogy nem igazán jött be! :( Köszönöm! :)Vagy lehet elcserélem egy jó állapotú G 1.6-osra :)

Manapság elég rizikós használt autót venni, mi nem jött be a régin ?

1.4 - 1.6 között nem sok különbséget fogsz érezni.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Roberth írta:

Üdv!1.4-es Astrámat szeretném lecserélni 1.6-os vagy 1.8-as ra,esetleg dízel, melyiket ajánlanátok,melyik megbízhatóbb?.Az 1.4-es valahogy nem igazán jött be! :( Köszönöm! :)Vagy lehet elcserélem egy jó állapotú G 1.6-osra :)

Helló!

Attól függ mi a pénzügyi keret és mi a használati mód. Ha haladni szeretnél vele, akkor a 140 lovas 1.8-as. Ha haladni is akarsz, de a fogyasztás is számít, akkor 1.9-es 101-120-vagy a 150 lovas. Ebből az első kettő gyakorlatilag ugyanaz, csak a motorvezérlés más. A 150 lovas 16 szelepes, picivel több hibalehetőséggel. Van még az 1.7-ből 101-110-125 lovas, azok is megbízhatóak, de azokkal nem volt saját tapasztalatom.

Azért az 1.4-1.6 között is van érezhető különbség 90 vs.115 LE illetve 125-155 Nm. Legalábbis 1.6-ból én az XER-t választanám.

Sajnos már a használtautó piacon is kifutó darabok a jó H Astrák, így azért nagyon oda kell figyelni, hogy jót vegyél.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gida76 írta:

Üdvözök mindenki 

Kérdésem az lenne hogy egy z18xer benzines (opel astra h 2007 ) vezérmű szíj csere mikor esedékes, km.-re lennék kíváncsi, köszönöm

Üdv: Zoli

150 ezer km vagy 10 év, ha van rá keret és jót akarsz nem várod meg.

Link to comment
Megosztás:

On 5/17/2018 at 7:59 AM, Zsolti25 said:

Manapság elég rizikós használt autót venni, mi nem jött be a régin ?

1.4 - 1.6 között nem sok különbséget fogsz érezni.

Asszonynak tetszik,nekem a teljesítménye ami nem,meg a Twinport motor nem igazán jön be,indításkor az a hülye kerepelő hang 2-3 mp ig,nem tudom megszokni :)  úgy hogy még marad még egy darabig

Link to comment
Megosztás:

On 5/17/2018 at 9:51 AM, Astra555 said:

Helló!

Attól függ mi a pénzügyi keret és mi a használati mód. Ha haladni szeretnél vele, akkor a 140 lovas 1.8-as. Ha haladni is akarsz, de a fogyasztás is számít, akkor 1.9-es 101-120-vagy a 150 lovas. Ebből az első kettő gyakorlatilag ugyanaz, csak a motorvezérlés más. A 150 lovas 16 szelepes, picivel több hibalehetőséggel. Van még az 1.7-ből 101-110-125 lovas, azok is megbízhatóak, de azokkal nem volt saját tapasztalatom.

Azért az 1.4-1.6 között is van érezhető különbség 90 vs.115 LE illetve 125-155 Nm. Legalábbis 1.6-ból én az XER-t választanám.

Sajnos már a használtautó piacon is kifutó darabok a jó H Astrák, így azért nagyon oda kell figyelni, hogy jót vegyél.

Szia!Még egy darabig marad,asszony ragaszkodik hozzá,de ha csere lesz mindenképpen az 1.6 XER-t választom,vagy magamnak egy 1.6 os G-t :) köszi az infót!Egyébként G 1.6 os Ecotech-est cseréltük Le erre,De nekem ez a Twinportos motor nem jön be!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 20. at 15:59, Roberth írta:

Asszonynak tetszik,nekem a teljesítménye ami nem,meg a Twinport motor nem igazán jön be,indításkor az a hülye kerepelő hang 2-3 mp ig,nem tudom megszokni :) úgy hogy még marad még egy darabig

Ki kell cserélni a vezérmüláncot aztán már nem is kerepel:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G Astra után H Astrára váltanék. Nekem a Z14XEP motor teljesen megfelelt (láncos, megbízható, semmi gond), míg tesómék Z16XEPjénél vezérlés csere, nomeg ECU javítás történt, így ezek miatt  lehet, hogy inkább maradnék a megbízhatóbb gyengébb motor mellett. (Ezt csak a fentiek miatt írtam le, hátha valakinek hasznos.)

A kérdése, amiben segítségeteket kérem, az automata váltó. Ha jól tudom ezek nem robotizált váltók, hanem klasszikus automaták. Mennyire megbízhatóak ezek az easytronic váltók, mire kell odafigyelni vásárlásnál, üzemeltetésnél. Mik a tapasztalataitok? Mennyivel fogyaszt többet, azonos motorhoz viszonyítva, menyit fogyaszt az automata?

köszi

Peti

Link to comment
Megosztás:

8 órája, suv_pet írta:

Sziasztok!

G Astra után H Astrára váltanék. Nekem a Z14XEP motor teljesen megfelelt (láncos, megbízható, semmi gond), míg tesómék Z16XEPjénél vezérlés csere, nomeg ECU javítás történt, így ezek miatt  lehet, hogy inkább maradnék a megbízhatóbb gyengébb motor mellett. (Ezt csak a fentiek miatt írtam le, hátha valakinek hasznos.)

A kérdése, amiben segítségeteket kérem, az automata váltó. Ha jól tudom ezek nem robotizált váltók, hanem klasszikus automaták. Mennyire megbízhatóak ezek az easytronic váltók, mire kell odafigyelni vásárlásnál, üzemeltetésnél. Mik a tapasztalataitok? Mennyivel fogyaszt többet, azonos motorhoz viszonyítva, menyit fogyaszt az automata?

köszi

Peti

Az EasyTronic pont, hogy a robot váltó. 0,5-1,5 liter közt eszik többet kb, attól függően, hol és hogyan használod (persze ez nem szentírás).

H-ba szerintem kevés az 1.4, főleg ha még klímát is rányomod elég szenvedős. Z16XEP-ben ugyan az a twinport rendszer van mint az 1.4-ben lényegében. Annyi, hogy lánc helyett szíj van. Én nem vetném el azt sem.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 28. at 15:21, Davee írta:

Az EasyTronic pont, hogy a robot váltó. 0,5-1,5 liter közt eszik többet kb, attól függően, hol és hogyan használod (persze ez nem szentírás).

H-ba szerintem kevés az 1.4, főleg ha még klímát is rányomod elég szenvedős. Z16XEP-ben ugyan az a twinport rendszer van mint az 1.4-ben lényegében. Annyi, hogy lánc helyett szíj van. Én nem vetném el azt sem.

köszönöm, átgondolom.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 10. at 14:49, toma2105 írta:

Sziasztok!

Mi a véleményetek az 1.9-es 101 LE-s dízel motorokról?

Megbízhatóak? Esetleg van valami típushibája amire érdemes odafigyelni?

Köszi előre is!

Szia!

Ugyanaz, mint a 120 lovas. A 101-es DTL a 120 lovas DT néven fut (a DTJ is 120 lovas, csak az 16 szelepes, azt váltotta le a 8V), csak a szoftver a különbség, így könnyen lehet a 101-ből 120 lovat kihozni, mindenféle trükk nélkül.. Nyolc szelepes motor, viszonylag megbízható konstrukció. EGR szelep, turbo, termosztát ami talán a gyengéje lehet. Ha jó állapotút veszel, rendesen szervizeled és hosszabb távokon használod, sok gondod nem lesz vele.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Astra555 írta:

Szia!

Ugyanaz, mint a 120 lovas. A 101-es DTL a 120 lovas DT néven fut (a DTJ is 120 lovas, csak az 16 szelepes, azt váltotta le a 8V), csak a szoftver a különbség, így könnyen lehet a 101-ből 120 lovat kihozni, mindenféle trükk nélkül.. Nyolc szelepes motor, viszonylag megbízható konstrukció. EGR szelep, turbo, termosztát ami talán a gyengéje lehet. Ha jó állapotút veszel, rendesen szervizeled és hosszabb távokon használod, sok gondod nem lesz vele.

Köszönöm az infót!:icon13:

 

Külföldre járnék vele dolgozni. Remélem nem nyúltam mellé. Próbaúton minden rendben volt vele, könnyen indul, nem füstöl. Majd kiderül. Első dízel autóm.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 04. at 11:40, suv_pet írta:

Sziasztok!

Megint én. :) Konkretizálódik a helyzet, így az a kérdésem, hogy van-e esetleg elérhető felszereltségi lista, amit meg tudtok osztani velem? Az egyes szintekhez tartozó széria felszereltségekre vagyok kíváncsi.

Köszi:

Peti

 

 

Nem igazán van.

Essential a fapad, nincs színre fújva a kilincs, sima cd30 fejegység, tid kijelző, ülés sima szövet alap beállításokkal, fent "csillár" helyett sima lámpa, gumi kormány

Enjoy, CD30MP3 fejegység, BID vagy GID kijelző, Gerinctámaszos ülés, bőr kormány, hűthető kesztyűtartó.

Aztán volt Enjoy+ is, pár plusz dologgal

Cosmo ez volt az alap csomagokból a full, félbőr ülések, CD70 vagy DVD90 navi, GID vagy CID kijelző, fullos üléssel.

Na meg aztán ezeket lehetett variálni, kivenni és helyette mást, vagy hozzátenni.

Aki magánszemélyként vett anno és nem volt buta vagy fillérbaszó azok szinte mind "egyedi" autók, általában cégek vettek alap felszereltségűeket.

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

29 perce, Davee írta:

Cosmo ez volt az alap csomagokból a full, félbőr ülések, CD70 vagy DVD90 navi, GID vagy CID kijelző, fullos üléssel.

2006. decemberi Cosmo, felbor ules, digit klima, stb., de csak sima CD30, amit nem tudom, hogy sikerult osszehozni, de ilyen is letezik. Nem utolagos varialas, az eredeti felszereltsegi listan is URA radiokod van.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

2006. decemberi Cosmo, felbor ules, digit klima, stb., de csak sima CD30, amit nem tudom, hogy sikerult osszehozni, de ilyen is letezik. Nem utolagos varialas, az eredeti felszereltsegi listan is URA radiokod van.

Ezeken kívül volt még rengeteg elnevezés. Elegance, Innovation, Catch Me, Navi, Sport, Edition 110 Jahre, Innovation 110 Jahre, Selection, Selection 110 Jahre, stb. Ember legyen a talpán, aki kitalálja, hogy melyikben mi volt alapból.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2018. 06. 14. at 9:13, csaba66 írta:

2006. decemberi Cosmo, felbor ules, digit klima, stb., de csak sima CD30, amit nem tudom, hogy sikerult osszehozni, de ilyen is letezik. Nem utolagos varialas, az eredeti felszereltsegi listan is URA radiokod van.

Ahogy írtam is, az alap felszereltségi szintektől bárki eltérhetett vásárláskor, felfelé és lefelé is, ha te azt mondtad, hogy CD70 helyett elég a CD30 mert nem kell navigáció akkor belerakták.

Láttam már OPC-t TID kijelzővel gyárilag, szóval semmi sem lehetetlen.

Minden felszereltségi szint csak egy támpont, legtöbbször csak a cégek és lízingesek maradnak ezeknél, mindenki más többnyire eltér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H astrat vennék. Németországi. Volt egy szembetűnő dolgolog amit nem értettem. Létezik olyan hogy lekapcsolt világitáskapcsoló mellett gyújtáson világít a helyzetjelző beindítás után világít a tompított fényszóró?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, VGabi82 írta:

H astrat vennék. Németországi. Volt egy szembetűnő dolgolog amit nem értettem. Létezik olyan hogy lekapcsolt világitáskapcsoló mellett gyújtáson világít a helyzetjelző beindítás után világít a tompított fényszóró?

Fel van programozva rajta a DRL... Valahol szerepelt itt korabban, hogy milyen opcioi vannak.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Következő kérdésem az lenne hogy:

Még mindig Astra H

Ecoflex mit jelent pontosan, és hogy ez létezik diesel és benzines üzeműben is?

Hírdetésben a képen látszik az ecoflex felirat viszont a motor leírásából én z14xep-re tippelek.

Miért van ecoflex-ex felirat a hátulján?

Módosítva : VGabi82
Link to comment
Megosztás:

6 órája, VGabi82 írta:

Ecoflex mit jelent pontosan, és hogy ez létezik diesel és benzines üzeműben is?

Hírdetésben a képen látszik az ecoflex felirat viszont a motor leírásából én z14xep-re tippelek.

Miért van ecoflex-ex felirat a hátulján?

Mert ratettek, vagy a gyarban, vagy valaki onszorgalombol :)

Egyebkent nem csak a motoron mulik az ecoflexseg, hanem a valtotol a gumikig sok aprosagon. Tehat akar lehet benzines is, a valtozo szelepvezerlest is emlitik itt:

https://www.opel.hu/gepjarmuvek/ecoflex/index.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most néztünk egy 2009es 1.4 es 90 Le H s Astrat. Vezetett szerviz könyv, 127.000 km. 15.000 km ként olajcserék. Patent állapot bácsitól, aki első tulajdonos. Egy észrevételem van: alapjáraton dieseles hangja van a motornak, magasabb fordulaton, és menet közben nem vehető észre. Jól megy, kipróbáltuk. Olaj fogyás normális, nem kell után tölteni cserék közt. Mi lehet a hangos alapjárati hang oka? Vezérműlánc, hidrotőke? Hétfőn szakszervízbe is elmegyünk, nem mertem így lefoglalni. Nekem F Astrám van, annak csendesebb a hangja.

120.000 km és kötelező szerviz (ami az új tulajra vár) milyen költséges lehet?

Üdv: Attila

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.