Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GTC, OPC, a sportos Astra H


forumadmin

Recommended Posts

milyen sebességnél?? 200?

Sajnos csak 1 hétig volt szerencsém... (illetve nem annyira sajnos mert én tankoltam :-) )

Szóval olyan 600km-t tettem bele, ebben volt vegyesen város és autópálya, meg pici országút...

Az igazság az, hogy azzal a géppel nem tudsz finoman menni, mert teljesen tudatformáló :-D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 207
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sajnos csak 1 hétig volt szerencsém... (illetve nem annyira sajnos mert én tankoltam :-) )

Szóval olyan 600km-t tettem bele, ebben volt vegyesen város és autópálya, meg pici országút...

Az igazság az, hogy azzal a géppel nem tudsz finoman menni, mert teljesen tudatformáló :-D

:DD

Link to comment
Megosztás:

én nem nézném le az 1.4 es GTC tulajokat mert a GTC nem sportkocsi hanem egy 3ajtós astra...bár az a 200.000es felár megéri azt a 200ccmet....

jelenleg nincs GTC 1.6 készleten...szomorúan vettük ma tudomásul...és nem szívesen várnánk 6-8 hetet.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mert??

mit mert ?

mert nem....az igaz h le kell gyártani meg mittomén de akkor is sokallom...

bár semmi konkrét vásárlás szándék még nincsen...vagyis van csak meg kéne birkózni a vételárral :blink: meg az újautó vs. használtautó :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Most akkor én mit mondjak?

Z19DTH motorosat meg nem is igazán rendelnek Magyarországon, Cosmo felszereltséggel meg főleg... (csak egy-két elvetemült állat :rolleyes: )

Majd adok én neked 6-8 hetet :D

Amúgy a Sztrítrészerekben eleve az van, hogy GTC 1.4 (úgy is ebből visznek legtöbbet)... így egy nagyobb motorral elég kemény meglepetéseket lehet okozni. :blink: A legjobb feeling az volt, amikor valami CRX bepróbálkozott... csúnya égés volt a részéről ;)

Link to comment
Megosztás:

Most akkor én mit mondjak?

Z19DTH motorosat meg nem is igazán rendelnek Magyarországon, Cosmo felszereltséggel meg főleg... (csak egy-két elvetemült állat :rolleyes: )

Majd adok én neked 6-8 hetet ;)

Amúgy a Sztrítrészerekben eleve az van, hogy GTC 1.4 (úgy is ebből visznek legtöbbet)... így egy nagyobb motorral elég kemény meglepetéseket lehet okozni. :blink: A legjobb feeling az volt, amikor valami CRX bepróbálkozott... csúnya égés volt a részéről :D

GSi-vel már mentél? Kíváncsi lennék nagyon. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most akkor én mit mondjak?

Z19DTH motorosat meg nem is igazán rendelnek Magyarországon, Cosmo felszereltséggel meg főleg... (csak egy-két elvetemült állat :rolleyes: )

Majd adok én neked 6-8 hetet ;)

Amúgy a Sztrítrészerekben eleve az van, hogy GTC 1.4 (úgy is ebből visznek legtöbbet)... így egy nagyobb motorral elég kemény meglepetéseket lehet okozni. :D A legjobb feeling az volt, amikor valami CRX bepróbálkozott... csúnya égés volt a részéről ;)

(csak egy-két elvetemült állat :blink: ) JELEN! ;)

jó ilyen crxes eseteket hallani... ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
ezt miért nem vezette be az opel? :

http://www.auto-innovations.com/actu-news/067.html

gyorsabb mint a vectra opc jelenlegi 2.8 V6 Turbo benzinese...

gondoljatok bele, mit művelne egy Astrában...

"Különleges sportváltozatot mutatott be az Esseni Motor Show-n az Opel. A Vectra OPC érdekessége, hogy az 1,9 literes common-rail dízelmotor 212 lóerős változata hajtja, így 6,5 másodperc alatt gyorsul 100 km/h-ra, végsebességét pedig elektronika korlátozza 250 km/h-ra. A CDTI Ecotec motort két turbótöltő maximum 3 bar nyomáson lélegezteti, így az erőforrás literenkénti teljesítménye 112 lóerő, ami nagyjából megegyezik a tizenkét hengeres motorral hajtott Ferrari Enzo hasonló adatával. Mindezek fényében igazi különlegesség, hogy országúti és városi vegyes forgalomban átlagosan mindössze 6 liter gázolajat fogyaszt az autó száz km-enként."

http://www.carpage.hu/new031212.html

Gondolom, azért nem kapható, mert kérdéses mennyit bírna a motor ilyen, némileg túlhúzott állapotban.

Link to comment
Megosztás:

"Különleges sportváltozatot mutatott be az Esseni Motor Show-n az Opel. A Vectra OPC érdekessége, hogy az 1,9 literes common-rail dízelmotor 212 lóerős változata hajtja, így 6,5 másodperc alatt gyorsul 100 km/h-ra, végsebességét pedig elektronika korlátozza 250 km/h-ra. A CDTI Ecotec motort két turbótöltő maximum 3 bar nyomáson lélegezteti, így az erőforrás literenkénti teljesítménye 112 lóerő, ami nagyjából megegyezik a tizenkét hengeres motorral hajtott Ferrari Enzo hasonló adatával. Mindezek fényében igazi különlegesség, hogy országúti és városi vegyes forgalomban átlagosan mindössze 6 liter gázolajat fogyaszt az autó száz km-enként."

http://www.carpage.hu/new031212.html

Gondolom, azért nem kapható, mert kérdéses mennyit bírna a motor ilyen, némileg túlhúzott állapotban.

Valszeg 50ekm után generál, turbo csere, miegymás...

szóval jobb az, hogy nem dobták még ezt piacra!

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.