Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

On 2019. 01. 09. at 21:40, KMilán írta:

A16XER esetén kinek milyen fogyasztások jönnek ki? BC alapján nálam az új téli gumikkal aligha akar bemenni 7 liter alá, 6,9l/100 km volt eddig a legalacsonyabb érték. Amikor elhoztam az autót, régi,7 éves téli gumi volt rajta, az már kevésbé tapadt és 6.8 volt vele a fogyasztás stabilan. Ez a 7 liter normális ilyen időben? Klíma nem megy.

Az a 0,2L kb mérési hiba. :)

Nekem nyugodt, de nem tötyörgő országúti menéssel 6,6L, előváros-kisváros napi ingázás 7,2-7,5L között. Nagy átlagban 7L körül eljárok, "sima" MOL 95-ös.

(Ha beesik egy füstöspesti menet, 8L felett lesz arra a tankra számolva.)

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Kishenceg írta:

Az a 0,2L kb mérési hiba. :)

Nekem nyugodt, de nem tötyörgő országúti menéssel 6,6L, előváros-kisváros napi ingázás 7,2-7,5L között. Nagy átlagban 7L körül eljárok, "sima" MOL 95-ös.

(Ha beesik egy füstöspesti menet, 8L felett lesz arra a tankra számolva.)

Akkor ez a 7l/100km rendben van. :) Én 98-as benzinnel etetem, bár az OMV maxmotion 95-öt jobbnak éreztem annó a G-ben, csak hát azt nem volt érdemes beletenni. Főleg, hogy csak akkor volt érezhető bármi változás, ha az autópálya mellett tankoltam meg. Így marad a 98, amit most 346-ért mértek. Teletankoltam, legközelebb lesz egy kis matek is, kíváncsi leszek mennyire pontos a BC. A Tank elvileg 52L, a BC azt írta, még van hátra 50 KM, ugyanakkor a lámpa még nem jelezte sárgán, hogy fogyóban. Vagy ennél nem tenné? Így ment bele 44,61 L benzin. Vagyis a BC 7l üzemanyagra írt 50 Km megtehető távot. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, KMilán írta:

Akkor ez a 7l/100km rendben van. :) Én 98-as benzinnel etetem, bár az OMV maxmotion 95-öt jobbnak éreztem annó a G-ben, csak hát azt nem volt érdemes beletenni. Főleg, hogy csak akkor volt érezhető bármi változás, ha az autópálya mellett tankoltam meg. Így marad a 98, amit most 346-ért mértek. Teletankoltam, legközelebb lesz egy kis matek is, kíváncsi leszek mennyire pontos a BC. A Tank elvileg 52L, a BC azt írta, még van hátra 50 KM, ugyanakkor a lámpa még nem jelezte sárgán, hogy fogyóban. Vagy ennél nem tenné? Így ment bele 44,61 L benzin. Vagyis a BC 7l üzemanyagra írt 50 Km megtehető távot. Köszönöm.

A BC sosem csontszaraz tankig szamol, mert nem egeszeges addig eljutni a tank aljabol bejuto kosz miatt.

Raadasul hiaba van hosszutavon valamilyen atlagod, az utolso nehany kilometer az, ami dontoen befolyasolja a kiirt hatotavot, ahogy ez pl. hegyrol fel, illetve le jol megfigyelheto.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2006. 03. 20. at 9:44, FBalazs írta:

Caravan A16XER 8x ezer Km, fél éve ültem bele....

Fogyi: Nyáron 7-7,5 Városi közlekedés. Tálca tojás és Rövid utak.

Télen: 8-8,5 Városi közlekedés. Tálca tojás és Rövid utak.

Kiszámolható volt h nálam a BC többszöri tankolás után is 2dl-t csal pluszban, tehát -2dl az adatokból....

Ui: Ezt vártam ezt kaptam , de rohadtul idegesít a fenti adatok folyamatos kijelzése a központi kijelzőn. (Ha tankolok osztok szorzok ennyi...) majd gondolom valaki tud op-com-al valami okosságot....

 

 

Módosítva : laCiSajt
Link to comment
Megosztás:

3 órája, laCiSajt írta:

 

Szia!

Ha GID kijelződ van, akkor a kijelző variant konfig-jában be kell állítani, hogy a kihangosító jelen van, ettől átvált a kijelző tab-os módba. Ilyenkor a kormány görgetővel tudsz váltani a rádió és a BC kijelzés között.

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam hinni a BC 6,5 / 100 km kiírt adatnak, de végül 688 megtett km út után 44,7 liter üzemanyag került a tankba. Természetesen teli tanknál nulláztam a számlálókat. Vegyes használat, túlnyomórész tempomattal.Azt hiszem elégedett lehetek.:icon13:

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

34 perce, KMilán írta:

Nem akartam hinni a BC 6,5 / 100 km kiírt adatnak, de végül 688 megtett km út után 44,7 liter üzemanyag került a tankba. Természetesen teli tanknál nulláztam a számlálókat. Vegyes használat, túlnyomórész tempomattal.Azt hiszem elégedett lehetek.:icon13:

En messze nem lennek ezzel elegedett, persze ha benzines, az mas :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

En messze nem lennek ezzel elegedett, persze ha benzines, az mas :)

Gondolom neked ez a 688 km nem bő egy hónap alatt jön össze, így jobban megéri a dízel. Nekem még így is csak úgy sikerült összehozni, hogy többet mentem vele mint amúgy máskor...... egy tank ki szokott tartani legalább másfél hónapig, de van, hogy háromig is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Nos 05.11.-e óta 2100 kmnél tartok az autóval. 1.9 CDTI Caravan 120Le. 

Két teljes tankot kihajtottam, vagyis nyilván nem ment ki teljesen. Minden tankolásnál nullázni fogom a BC1-et. A BC2-t viszont meghagyom teljesnek :) 

Az elsőnél 5,5 l átlagfogyasztást írt a BC- visszatankolással ez 5,2 l volt (753 km) (klíma nélkül városok közötti, megyeszékhelyen áthaladós, városba beugrós)

A másodiknál 5,7 l átlagot számolt a BC-tankolásnál ez 5,3 L volt (853 km)(ebben végig klíma 500km pálya, és pesten való NY-K-majd vissza való átmászás, aztán itthon való közlekedés.)

NÁLATOK IS ÍGY van az arány?

TETSZIK :)

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nos 05.11.-e ótamár 4600 kmnél tartok az autóval. 1.9 CDTI Caravan 120Le. 

Ujabb 3 tank van folyamatban. Eddig a BC2,- amit nem nullázok, 5,8 l 4600km után.

A BC 1 pedig 5,7-5,8 most még nem tanoltam de 5,6-on áll. Ez olyan 5,2-5,3 l . Klíma, hosszabb táv egyben 30-50 km. Meg kisvárosi szakaszok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2019. 09. 19. at 19:17, 8x57js írta:

 

Udv. Erdeklodnek hogy tapasztalat e valaki olyat hogy az atlagfogyasztas merő szerint BC1... 5.8 5.9et eszik az auto. De visszatankolva 900km utan 5.0ra jon ki. De azt vettem eszre hogy egyre nől a különbség... Bc2t nem nullaztan most 8000km van benne..

Op-COM-al lehet korrekciós értéket beállítani, de általában nekem is lefelé csal alapból Z17DTJ,  BC szerint 4.3 rátankolva 4,9. Olyan 0,5 - 0,6 l / 100 km a különbség. MOndjuk érdekes, hogy a BC szerint 40 liter üzemanyag fogyott, a valóságban 46 litert tettem bele....... lehet nálam az Óra beállítása lenne rossz? Mármint az IPC terén?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 23. at 16:04, Handbrake írta:

Op-COM-al lehet korrekciós értéket beállítani, de általában nekem is lefelé csal alapból Z17DTJ,  BC szerint 4.3 rátankolva 4,9. Olyan 0,5 - 0,6 l / 100 km a különbség. MOndjuk érdekes, hogy a BC szerint 40 liter üzemanyag fogyott, a valóságban 46 litert tettem bele....... lehet nálam az Óra beállítása lenne rossz? Mármint az IPC terén?

Nekem is fél liter csak épp másik irányban. nekem mondjuk jobban néz ki mikor kevesebbet eszik mint amit számol :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Van értelme menetközben csekkolni, hogy még hány kmt tudna menni?

A jelenlegi fogyasztás szerinti kmt írja? Nem tudom pontosan, és eléggé összezavar amikor 30km után még többet is ír, aztán megint 30km után teljesen más, néha rohamosan, ha nézem is fogynak a km-ek. 6l/100 a computer szerint de így okom van azt hinni, hogy összevissza fogyaszt, főleg ha nem normálisan vezetek, kb 2000 fordulaton tartva, hanem néha rátaposok akkor is hullanak a km-ek, és olyan benyomást kelt, hogy már sokkal többet fogyaszt néhai rátaposásnál.

1.7 cdti 110 LE.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Elkeseredésemben már ide írok mert jelenleg már nem nagyon van kit kérdezzek, ugyanis most hoztam el a szervízből az autóm, mindenesetre vázolnám aggodalmam okát...:
2008 Opel Astra H 1,6 115 LE benzin 12-13 litert eszik a városban.

A probléma régóta fennáll, elvittem szervízbe többször is, gondoltam ez majd megszünteti a problémákat. Jelenleg cserélve van benne az okoskerék meg a szelep mindkettő, thermosztát (vagy mi), fojtószelep, motorolaj, fékek stb. Tehát elvi alapon már nem kéne, hogy sokat egyen. Új vezérműszíj. Ezek a pro érvek.

Kontra:

  1. Szerintem viszonylag dinamikusan vezetek, de nem szlalomozok, tehát semmi őrültség. Éppen, hogy az átlagnál szerintem gyorsabban, de, ha éppen pihis kedvem van teljesen jól elgurulok kényelmes tempoban (és akkor se megy 12 alá 11 alá végképp).
  2. A kipufogó dobot kicserélte az előző tulaj, de a szervíz szerint nem kéne, hogy problémát okozzon, mert nem kókány.
  3. Továbbá a legnagyobb dugókban járok vele legtöbbször, tehát reggel 7-8 és este 5-6 között a városban.
  4. Tél van, a fűtés, lámpa stb (úgy tudom ez is megdobja)

Kérdésem az, ezek tudatában, hogy normális-e az, hogy ez az autó ennyit fogyaszt köszönhetően a használati szokásoknak és engedjem el, mert ez így normális, vagy a TI tapasztalataitok alapján ez ezen tények ellenére se kéne, hogy ennyit fogyasszon. Nagyon örülnék, ha valaki releváns információval szolgálna, és minden választ köszönök a témában!

*BC szerint

Módosítva : legyenmarjovegreazautom
Link to comment
Megosztás:

1 óra, legyenmarjovegreazautom írta:

Sziasztok!

Elkeseredésemben már ide írok mert jelenleg már nem nagyon van kit kérdezzek, ugyanis most hoztam el a szervízből az autóm, mindenesetre vázolnám aggodalmam okát...:
2008 Opel Astra H 1,6 115 LE benzin 12-13 litert eszik a városban.

A probléma régóta fennáll, elvittem szervízbe többször is, gondoltam ez majd megszünteti a problémákat. Jelenleg cserélve van benne az okoskerék meg a szelep mindkettő, thermosztát (vagy mi), fojtószelep, motorolaj, fékek stb. Tehát elvi alapon már nem kéne, hogy sokat egyen. Új vezérműszíj. Ezek a pro érvek.

Kontra:

  1. Szerintem viszonylag dinamikusan vezetek, de nem szlalomozok, tehát semmi őrültség. Éppen, hogy az átlagnál szerintem gyorsabban, de, ha éppen pihis kedvem van teljesen jól elgurulok kényelmes tempoban (és akkor se megy 12 alá 11 alá végképp).
  2. A kipufogó dobot kicserélte az előző tulaj, de a szervíz szerint nem kéne, hogy problémát okozzon, mert nem kókány.
  3. Továbbá a legnagyobb dugókban járok vele legtöbbször, tehát reggel 7-8 és este 5-6 között a városban.
  4. Tél van, a fűtés, lámpa stb (úgy tudom ez is megdobja)

Kérdésem az, ezek tudatában, hogy normális-e az, hogy ez az autó ennyit fogyaszt köszönhetően a használati szokásoknak és engedjem el, mert ez így normális, vagy a TI tapasztalataitok alapján ez ezen tények ellenére se kéne, hogy ennyit fogyasszon. Nagyon örülnék, ha valaki releváns információval szolgálna, és minden választ köszönök a témában!

*BC szerint

Szia.Hát ha rövid távokat futsz akkor most hideg időben nincs ideje felmelegedni a motornak ez eleve megnöveli a fogyasztást.Ezenfelül én megnézetném a lamdaszonda működését is ehhez való diagnosztikával rendelkező szervizben.Ha már régi és el van lustulva akkor ez jelentősen megnöveli a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 11. 27. at 15:57, legyenmarjovegreazautom írta:

Sziasztok!

Elkeseredésemben már ide írok mert jelenleg már nem nagyon van kit kérdezzek, ugyanis most hoztam el a szervízből az autóm, mindenesetre vázolnám aggodalmam okát...:
2008 Opel Astra H 1,6 115 LE benzin 12-13 litert eszik a városban.

A probléma régóta fennáll, elvittem szervízbe többször is, gondoltam ez majd megszünteti a problémákat. Jelenleg cserélve van benne az okoskerék meg a szelep mindkettő, thermosztát (vagy mi), fojtószelep, motorolaj, fékek stb. Tehát elvi alapon már nem kéne, hogy sokat egyen. Új vezérműszíj. Ezek a pro érvek.

Kontra:

  1. Szerintem viszonylag dinamikusan vezetek, de nem szlalomozok, tehát semmi őrültség. Éppen, hogy az átlagnál szerintem gyorsabban, de, ha éppen pihis kedvem van teljesen jól elgurulok kényelmes tempoban (és akkor se megy 12 alá 11 alá végképp).
  2. A kipufogó dobot kicserélte az előző tulaj, de a szervíz szerint nem kéne, hogy problémát okozzon, mert nem kókány.
  3. Továbbá a legnagyobb dugókban járok vele legtöbbször, tehát reggel 7-8 és este 5-6 között a városban.
  4. Tél van, a fűtés, lámpa stb (úgy tudom ez is megdobja)

Kérdésem az, ezek tudatában, hogy normális-e az, hogy ez az autó ennyit fogyaszt köszönhetően a használati szokásoknak és engedjem el, mert ez így normális, vagy a TI tapasztalataitok alapján ez ezen tények ellenére se kéne, hogy ennyit fogyasszon. Nagyon örülnék, ha valaki releváns információval szolgálna, és minden választ köszönök a témában!

*BC szerint

Gondolom sokatoknak volt ilyen autója, ha bárki tud releváns tapasztalatról beszámolni, hogy pl neki sose fogyasztott tartósan ennyit, vagy ez normális volt szívesen várom!

Link to comment
Megosztás:

  • FÓRUM: 2021.11.30. : megszűnt az online regisztráció lehetősége.  A fórum részen több témakör bezárásra került. A fórum részek megmaradnak 2022.01.01-től: TUDÁSTÁR néven lesz elérhető. Kiemelt szerepet nem kap, sőt 2022.01.01.-től a hozzászólás lehetőség megszűnik. Tehát a fórumban csak olvasgatni lehet majd 2022.01.01.-től. Okai egyszerűek: Facebook, Insta, stb. 

    Facebookon megtalálható csoportunk Opel Fórum - MOTE

    Megértést köszönjük. 

    OpelForum.hu csapata

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.