Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Hello Mindenkinek!

Nekem az alapjárati fogyim hidegen, minden ki van kapcsolva 1,1-1,3 között van, ha bemelegszik akkor 0,7-0,9 között szokott lenni. A vízhőfok 80-82 fok közé szokott felmenni.

Nekem is termosztát bajaim vannak, vagy ezek az adatok normálisak egy 1.9CDTi Z19DTH-s motortól?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Nekem az alapjárati fogyim hidegen, minden ki van kapcsolva 1,1-1,3 között van, ha bemelegszik akkor 0,7-0,9 között szokott lenni. A vízhőfok 80-82 fok közé szokott felmenni.

Nekem is termosztát bajaim vannak, vagy ezek az adatok normálisak egy 1.9CDTi Z19DTH-s motortól?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia! szerintem nincs vele gond, A termosztát baj akkor van főképpen ha nem melegszik időben.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

ezt ismeri, vagy próbálta valaki?

Spuri

Ez a csodaszer egyebek kozott allitolag eltavolitja a tankban levo koszos kivalasokat. Eltavolitja, es utana mit csinal vele? Meg mazli, hogy ott az uzemanyagszuro... 1995-ben bevizsgaltak, aztan hadd szoljon, pedig azota egy hangyanyit valtoztak a motorok... Hol volt akkor pl. HDI motor? Sebaj, azert ontsuk bele, biztos hasznal neki...

No meg a Shell is hulye: kinlodtak ezzel a FuelSave baromsaggal 2% megtakaritasert, mikor a Spuri kapasbol ad legalabb 10%-ot...

Arrol tud valaki, hogy a Forma 1-ben miert nem hasznaljak? :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a csodaszer egyebek kozott allitolag eltavolitja a tankban levo koszos kivalasokat. Eltavolitja, es utana mit csinal vele? Meg mazli, hogy ott az uzemanyagszuro... 1995-ben bevizsgaltak, aztan hadd szoljon, pedig azota egy hangyanyit valtoztak a motorok... Hol volt akkor pl. HDI motor? Sebaj, azert ontsuk bele, biztos hasznal neki...

No meg a Shell is hulye: kinlodtak ezzel a FuelSave baromsaggal 2% megtakaritasert, mikor a Spuri kapasbol ad legalabb 10%-ot...

Arrol tud valaki, hogy a Forma 1-ben miert nem hasznaljak? :)

A forma 1-ben azért nem használják mert ott ezt már NOÉ is ki*aszta a bárkából régen.... : :icon1: ennél jobbak vannak már csak sem te sem én nem tudnánk megfizetni!!!

Én a Jumperbe töltöttem nem éreztem sem jobbat sem roszabbat... de legalább a lelkem megnyugodott hogy segíthettem a motornak...no meg a gyártónak hogy vettem egy flakonnal..... :D íígy ő mindenképp jól járt! Inkább ha spórolásról van szó elgondolkodtató a hidrogén bontásops technológia dieselben jobb a hatásfok mert kisebb a fordulat ..... azzal szerintem jobban járna mindenki.... csak az ára még egy kicsit sok 120 körül mozog.....

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztást jöttem olvasni, de látom ti is belekóstoltatok a tisztító vagy mosó adalékok világába, több helyről halottam anno én is ezt vallóm, hogy nem kell bele semmit önteni ha rendszeresen karban van tartva, engem 1.3CDTi H Astra-s fogyasztása érdekelne 5ajtós verzióban. nem kímélten egy jó közepes átlag érdekelne, mert szerintem nehéz a karosszéria kis motornak.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztást jöttem olvasni, de látom ti is belekóstoltatok a tisztító vagy mosó adalékok világába, több helyről halottam anno én is ezt vallóm, hogy nem kell bele semmit önteni ha rendszeresen karban van tartva, engem 1.3CDTi H Astra-s fogyasztása érdekelne 5ajtós verzióban. nem kímélten egy jó közepes átlag érdekelne, mert szerintem nehéz a karosszéria kis motornak.

Nekem is Astra 1.3 cdti van. Kimelem, de azert leirom! ;) Csak varosban rovid tavokon kb 6 liter (telen kb 7 L. a februari nagy hidegben -25 C CSAK varosban,rovid tavokon majd 10 L! legtobbszor 1,2 fokozatban a havas,jeges ut miatt )

Marcius:Telepulesen kivul 90-100 km 4.5L, autopalyan 130 km 5 L.( Januarban autopalya 496.6km 25.2 L uzemanyag) Rovid tavon nehezen melegszik fel es ezert fogyaszt tobbet! Vegyes tavokon kb 5.4L

Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Astra 1.3 cdti van. Kimelem, de azert leirom! ;) Csak varosban rovid tavokon kb 6 liter (telen kb 7 L. a februari nagy hidegben -25 C CSAK varosban,rovid tavokon majd 10 L! legtobbszor 1,2 fokozatban a havas,jeges ut miatt )

Marcius:Telepulesen kivul 90-100 km 4.5L, autopalyan 130 km 5 L.( Januarban autopalya 496.6km 25.2 L uzemanyag) Rovid tavon nehezen melegszik fel es ezert fogyaszt tobbet! Vegyes tavokon kb 5.4L

Sanyi

köszönöm kimerítő válaszod, ezek szerint nem olyan veszélyes. Keresgélek tovább mert eddig kevésbé jó állapotúakat találtam és nincs is sok belőle, lehet Fiat lesz a befutó bár abból is alig van a megfelelő paraméterekkel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,nekem 1.7cdti van valaha 101lo volt. most katalizátorok nélkül 1.8baros nyomáson kicsit ráirva 130lehet. ha nem rugdalom 5.1 az átlag ha kicsit hajtom vagy 200al pályázok 6.7. én nagyon meg vagyok elégedve de ahogy hasznáom 5,3-5,5körül eszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,nekem 1.7cdti van valaha 101lo volt. most katalizátorok nélkül 1.8baros nyomáson kicsit ráirva 130lehet. ha nem rugdalom 5.1 az átlag ha kicsit hajtom vagy 200al pályázok 6.7. én nagyon meg vagyok elégedve de ahogy hasznáom 5,3-5,5körül eszik.

1.8 bar? motorvezérlő szoftvert is átírtátok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,nekem 1.7cdti van valaha 101lo volt. most katalizátorok nélkül 1.8baros nyomáson kicsit ráirva 130lehet. ha nem rugdalom 5.1 az átlag ha kicsit hajtom vagy 200al pályázok 6.7. én nagyon meg vagyok elégedve de ahogy hasznáom 5,3-5,5körül eszik.

Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy a katalizátorhoz milyen módon fértetek hozzá, mert a csavarokhoz nagyon közel vannak egyéb csövek, klíma stb....
Link to comment
Megosztás:

Hali!

A tempomat használatával kevesebbet fogyaszt az autó, vagy nélküle?

Gondolkodok rajta, hogy beleteszem utólag, de a fogyasztás változik a használatával?

Valaki esetleg mért fogyasztást tempomat használatával és nélküle? Van különbség? Számottevő?

Vagy fogyasztás szempontjából indifferens a megléte, pusztán kényelmi szempontból érdemes beszereltetni?

Link to comment
Megosztás:

Hali! A tempomat használatával kevesebbet fogyaszt az autó, vagy nélküle? Gondolkodok rajta, hogy beleteszem utólag, de a fogyasztás változik a használatával? Valaki esetleg mért fogyasztást tempomat használatával és nélküle? Van különbség? Számottevő? Vagy fogyasztás szempontjából indifferens a megléte, pusztán kényelmi szempontból érdemes beszereltetni?

Nekem bevált mert régebben hajtottam az autót és mióta van ahol lehet kapcsolom rögtön és nem gyorsítgatok feleslegesen.zöldhullám,pálya főút...

szerintem így kevesebb lehet a fogyasztás.de nem tudom mennyire számítható a megtakarítás.nekem már csak a kényelem miatt is megérte

Link to comment
Megosztás:

A tempomat nem azt jelenti, hogy ugyanazzal a gázpedál állással megy a kocsi, hanem állandó beállított sebességgel, így ha emelkedőn megy felfelé akkor az is odalép, ha lefelé gurul éppenn úgy visszavesz, aki sokat vezetett már az tudja, hogy ha felgyorsultál, akkor kicsit vissza is lehet venni mégis ugyanúgy haladsz. Lehet játszani vagy a fogyasztást tartod az általad kicsinek tartottra, vagy a sebességet tartod és úgy mész. Sokat nem számít időben ha dombra felfelé nem 140-el hasítasz, ( amit a tempomat símán megtesz.. ) így szerintem a nyereség ha van is nem sok. 1/2 L/100 biztos nincs a javára. Ami mellette szól az a kényelem, de az legalább annyira veszélyes mintha fáradtan vezetsz. Én többször mentem egyhuzamban sokat és "elfelejti" az ember hogy vezet,,, :-) és ha hirtelen valami komplikáció van akkor az az 1 mp sokat segíthet mire rátalálsz a fékre/gázra. Ha van benne nem kell kiszerelni de ha nincs akkor nem tragédia. :-)

Link to comment
Megosztás:

A tempomat nem azt jelenti, hogy ugyanazzal a gázpedál állással megy a kocsi, hanem állandó beállított sebességgel,

Tiszelt Gabcsi Z19!

Tökéletesen tisztában vagyok a tempomat működésével. Több alkalommal, hosszú távon is vezettem már tempomatos autót, a munkám miatt. Mégis, a kérdésem az lenne (mivel már nem használok tempomatos autót, és akkor a legkevésbé az érdekelt van e különbség a fogyasztásban) van-e különbség a két vezetési mód (tempomatot használva, anélkül) között?

Mivel ez az autó a sajátom, valamilyen oknál fogva érdekelni kezdett a fogyasztás. (vajon miért is?) Ebben nincs tempomat, mint azt feljebb írtam. A kényelmi faktor rendben van, én is nagyon szerettem használni. De a fogyasztással mi van? Ez érdekelne azoktól a fórumozóktól, akik rendszeresen használják, esetleg valaki letesztelte e, hogy így, vagy úgy fogyaszt kevesebbet?

Link to comment
Megosztás:

Tiszelt Gabcsi Z19!

Tökéletesen tisztában vagyok a tempomat működésével. Több alkalommal, hosszú távon is vezettem már tempomatos autót, a munkám miatt. Mégis, a kérdésem az lenne (mivel már nem használok tempomatos autót, és akkor a legkevésbé az érdekelt van e különbség a fogyasztásban) van-e különbség a két vezetési mód (tempomatot használva, anélkül) között?

Mivel ez az autó a sajátom, valamilyen oknál fogva érdekelni kezdett a fogyasztás. (vajon miért is?) Ebben nincs tempomat, mint azt feljebb írtam. A kényelmi faktor rendben van, én is nagyon szerettem használni. De a fogyasztással mi van? Ez érdekelne azoktól a fórumozóktól, akik rendszeresen használják, esetleg valaki letesztelte e, hogy így, vagy úgy fogyaszt kevesebbet?

Odafigyelve, alá tudsz menni a tempomatos fogyasztásnak, de összességében inkább nyersz vele...:)! Autópályán ill. városban egyenletes tempóval a tempomathasználat, úgy vettem észre, hogy pár decivel kevesebb fogyasztást eredményez, mivel ahogy fentebb írták, nem figyel oda az ember annyira,hogy minimális szinten ne gyorsítgasson feleslegesen...:)

Link to comment
Megosztás:

Tiszelt Gabcsi Z19!

Tökéletesen tisztában vagyok a tempomat működésével. Több alkalommal, hosszú távon is vezettem már tempomatos autót, a munkám miatt. Mégis, a kérdésem az lenne (mivel már nem használok tempomatos autót, és akkor a legkevésbé az érdekelt van e különbség a fogyasztásban) van-e különbség a két vezetési mód (tempomatot használva, anélkül) között?

Mivel ez az autó a sajátom, valamilyen oknál fogva érdekelni kezdett a fogyasztás. (vajon miért is?) Ebben nincs tempomat, mint azt feljebb írtam. A kényelmi faktor rendben van, én is nagyon szerettem használni. De a fogyasztással mi van? Ez érdekelne azoktól a fórumozóktól, akik rendszeresen használják, esetleg valaki letesztelte e, hogy így, vagy úgy fogyaszt kevesebbet?

Nekem korábban benzines autóm volt. Ott teljesen mind1 volt, hogy tempomat vagy sem. A jelenlegi diselnél szerintem 0,5-1 liter is lehet a különbség a tempomat javára. Én legalábbis nem tudom olyan finoman nyomni mint a gép alacsony fordulaton (2000 körül). Korábban már volt erről itt szó ha visszaolvasol. Mások véleménye is az volt, hogy akár kisebb távokon is már megéri. Nekem is ez a véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Tiszelt Gabcsi Z19!

Tökéletesen tisztában vagyok a tempomat működésével. Több alkalommal, hosszú távon is vezettem már tempomatos autót, a munkám miatt. Mégis, a kérdésem az lenne (mivel már nem használok tempomatos autót, és akkor a legkevésbé az érdekelt van e különbség a fogyasztásban) van-e különbség a két vezetési mód (tempomatot használva, anélkül) között?

Mivel ez az autó a sajátom, valamilyen oknál fogva érdekelni kezdett a fogyasztás. (vajon miért is?) Ebben nincs tempomat, mint azt feljebb írtam. A kényelmi faktor rendben van, én is nagyon szerettem használni. De a fogyasztással mi van? Ez érdekelne azoktól a fórumozóktól, akik rendszeresen használják, esetleg valaki letesztelte e, hogy így, vagy úgy fogyaszt kevesebbet?

Köszönöm a címet.... :-)

A kocsimban nincs tempomat viszont vezettem olyant VW Passatot automatát amiben volt.

Valamivel talán kevesebb lehet, de ha én 5,5-el elmegyek ( Astámmal természetesen ) úgy gondolom 1 L-el nem ehet kevesebbet. Mivel kézi váltóról van szó ( gondolom ) így városban nem sok értelme van szerintem sőt még ha benzinesed is van akkor a nyomaték kevesebb, így nagyobb fokozatban nemigen lehet takarékosan menni. A dieselnek nagyobb a nyomatéka, így azzal elméletileg lehetne, de városban kapcsogatni kell, lámpa zebra, kanyar, balf*szkodás elötted... így nem sokat ér. HA meg automata, akkor járható az út, de az meg alapból többet eszik, úgyhogy az meg azért eszik többet. Hát nem tudom, ha beszerelteted, úgy mondták szt hiszem hogy 20 körül van a kapcsoló és 5 a veszereltetés ha van előkészítésed, HA nincs akkor nem érdemes meg lehet nem is lehetséges. akkor 25-ért kapsz 57 L üzemanyagot, amit ha 0,5 L/ 100-on sikerül realizálnod akkor 11,000 km után leszel nullás, feltéve ha nem eszik többet és áll a fél liter...... Itt inkább a kényelem meg a megszokás jöhet szóba.... no meg az "ezt akarom".... mert egy OPELOST nem riaszt vissza semmi ha a kedvencéről van szó... :icon1: A VAS minden pénzt megér...... Úgyhogy tetesd bele és GÓÓÓÓ !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.