Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

A Caravanban szintén 1.8 szívó benzin van, Z18XER, városban, nyáron, sokat klímázva volt 11,5 liter, vegyesben 8,7 liter az elmúlt 35.000 km alatt, bár ebben sok a város. Olyan nagyon nem szoktam húzatni, mert megy rendesen alacsonyabb fordulaton is, általában 4-5.000 felett nem nyúzom. Ma 90, klíma, tempomat, 6,7 liter :) Szerintem hátszél volt :D

:)

ez elég meredek :)

akkor én nem szólok semmit hogy 10 liter az átlagom 3000km-re kettőnyóctúróssal :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok, pár mérés eredménye 2011-es 1.7 CDTI Astra Sedannál:

-csak város, tojásokon lépkedve: 5,9

-csak város, rendesen közlekedve :) : 6,1-6,3

-Siófok-Sz.fehérvár, max: 120, tempomat, légkondi nélkül, pár előzés, de finoman közlekedve: 4,7

-Siófok-Budapest-Siófok, max: 130, tempomat, pesti forgalom kb: 30-40km, légkondi, 4 fő csomagokkal: 5,1

ez szerintem normális fogyasztás, ráadásul úgy, hogy a részecskeszűrő regenerál. Ez kb. 2 tizedet jelent.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az lenne a kérdésem, hogy Z16XER (1.6 benzines 115 lóerős) motornál 5-ösben milyen fordulatszámnál a legoptimálisabb a fogyasztás? 2500-as fordulatnál?

BC-n megnézed a pillanatnyi fogyasztásnál, hogy milyen fordulatnál fogyaszt a legkevesebbet.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam a BC nem mutat pillanatnyi fogyasztást (Essentia felszereltségű az Astrám), ezért kérdeztem meg.

Attól még mutathat, ha elmész egy szervizbe és felprogramozzák a BC-t. Milyen kijelződ van? Addig is megvárjuk egy benzines fórumtárs válaszát, hogy hol a legjobb az autónak.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintem tök mindegy a fordulatszám, nekem 90Km/h-nál fogyaszt a legoptimálisabban. Utána minden 10km/h plusz kb 0,6l átlagfogyasztással jár.

Egy Veszprém-Nyíregyháza túránál volt időm letesztelni.

Sajna azt kell mondjam, a várt hosszútáv sem oldotta meg a "fogyasztás-elvárást", mert autópályán 130-as tempónál igencsak a 7.5 volt a "menő".

110-nél már lényegesen jobb, kb 6,3l.

Úgyhogy ne a fordulatot nézd, hanem a sebességet.

Alacsony sebességnél, nagyobb fokozatban is jobban fogyaszt, mert erőlködik. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Attól még mutathat, ha elmész egy szervizbe és felprogramozzák a BC-t. Milyen kijelződ van? Addig is megvárjuk egy benzines fórumtárs válaszát, hogy hol a legjobb az autónak.

Szia!

Nem érint a felprogramoztatás, nekem nem fontos, hogy több adatot lássak, mint az aktuális sebességem. :-)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintem tök mindegy a fordulatszám, nekem 90Km/h-nál fogyaszt a legoptimálisabban. Utána minden 10km/h plusz kb 0,6l átlagfogyasztással jár.

Egy Veszprém-Nyíregyháza túránál volt időm letesztelni.

Sajna azt kell mondjam, a várt hosszútáv sem oldotta meg a "fogyasztás-elvárást", mert autópályán 130-as tempónál igencsak a 7.5 volt a "menő".

110-nél már lényegesen jobb, kb 6,3l.

Úgyhogy ne a fordulatot nézd, hanem a sebességet.

Alacsony sebességnél, nagyobb fokozatban is jobban fogyaszt, mert erőlködik. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Szia!

Én is pont veszprémi vagyok. A fentiek alapján nekem marad akkor autópályán a 130 km/h tempomattal, mert hiába fogyaszt kevesebbet jó egy literrel 110 km/h-nál, nekem nem éri meg ezért lassabban menni.

Ha jól értem amit írsz, akkor 90 km/h-nál, 5,1 litert fogyaszt az 1.6-os benzines 115 lovas Z16XER?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is pont veszprémi vagyok. A fentiek alapján nekem marad akkor autópályán a 130 km/h tempomattal, mert hiába fogyaszt kevesebbet jó egy literrel 110 km/h-nál, nekem nem éri meg ezért lassabban menni.

Ha jól értem amit írsz, akkor 90 km/h-nál, 5,1 litert fogyaszt az 1.6-os benzines 115 lovas Z16XER?

5.1-et tudja akár.de nagy gázt ne adj akkor.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy Z16XER (1.6 benzines 115 lóerős) motornál 5-ösben milyen fordulatszámnál a legoptimálisabb a fogyasztás? 2500-as fordulatnál?

Maximálisan osztom Maybal okfejtését! A tapasztaltaim ugyan azok.... Kis fogyasztáshoz kevedebb gáz :)

Amúgy meg ezzel a motorral és szükség esetén a jó teljesítménnyel szerintem elfogadható ez a fogyi.

Kompromisszumok nélkül nem megy... Én 4. hónapja használom újonnan, csökkenő fogyasztásátlaggal,

most kb 6,2-6,5 között, ez 5 személy általában, ritkán tele csomagtartó, nyáron 6,4-6,6 légkondival...

A tél még most jön :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam a BC nem mutat pillanatnyi fogyasztást (Essentia felszereltségű az Astrám), ezért kérdeztem meg.

Ha legalább 3 soros a kijelződ(BID, ha jól írom), akkor érdemes egy programozással feltenni a BC-t. Amit kapsz: pillanatnyi fogyasztás, összes fogyasztás a tankolástól(nullázni kell!), hátralévő táv, átlagos sebesség. Ezek egy részét nullázni kell, célszerűen tankoláskor. Ebből egyszerre csak egyet ír ki (BID kijelzőnél), de közelgő tankoláskor átvált figyelmeztetésre, mennyi táv van még hátra. Nem lehet nem észre venni. A tankolástól fogyasztott mennyiséget jól méri, fogyott tanknál előhívod, tudsz gyorsan kalkulálni, meddig vagy jó.

Télen nekem 7 körül volt a fogyasztás, nemigen ment fölé. Havi egy hosszútáv(200 km), a többi helyi, tempomattal.

Sárkány: 16XER, Caravan

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem amit írsz, akkor 90 km/h-nál, 5,1 litert fogyaszt az 1.6-os benzines 115 lovas Z16XER?

Szia!

Ha kicsit körül nézel, a hozzászólásom alatt az autó típusa, motor fel van tüntetve. :) ;)( Z16XEP 105 LE)

Pontosítanék: 82-85-nél kb. 5,1-5,3 körül. Azért odaírtam, hogy kb. Rengeteg mindentől függ a fogyasztás, de ez az 5,1-5,3 Veszprém- Pápa útvonal. De belinkelek neked egy fotót, ami szintén ennél az útvonalnál írt ki a BC. Azt nem tudom, milyen rendszer alapján kalkulál a BC, de telitanknál 1005km-es range-t írt ki. Persze nem bírta eddig, de jó volt látni... :)

K_p000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Még 1-2 adat: havi átlag 6,3-6,6 L/100km, ez 2 hét VP-Balatonfüred munkába járás, VP városban, plusz ami hétvégén belemegy hosszú-rövid táv. Nyáron....Télen kb 1 lityivel több, de inkább 8,0 körül.

De BP-VP most nyáron régi 7-es úton 5,2, persze 90-nél nem mentem többet.

VP-Sopron oda-vissza kerek 6.0, itt tempomat és a 140 is befigyelt néha.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem. Astra H-mnak 3 soros kijelzője van (BID?). Olvasgatom itt a fórumon és ha jól értem akkor ahhoz,h mutassa a fogyasztást, megtehető km-t stb. fel kell programozni a BC-t. Egy ilyen programozásnak mekkora költsége van kb?

Előre is köszi!

David

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem. Astra H-mnak 3 soros kijelzője van (BID?). Olvasgatom itt a fórumon és ha jól értem akkor ahhoz,h mutassa a fogyasztást, megtehető km-t stb. fel kell programozni a BC-t. Egy ilyen programozásnak mekkora költsége van kb?

Előre is köszi!

David

Üdv!

Szerviz-e válogatja, mert volt ahol azt mondták, hogy 15.000 Ft de végül is itt Budapesten találtam olyat ahol cserével és programozással együtt 6.000 ft-rt megcsinálták, természetesen opel szervizben ! Ha érdekkel priveben elküldöm !

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

1.6. (115LE)

Tavaly decemberben vettem a verdát. Autópályán nem kell használnom, aránylag rövid távon járok napi, mert a meló 15 km-re van. Átlagfogyasztás a BC szerint 7 l/100km. Meg vagyok vele elégedve, mert a 115 LE és a tömeg miatt szerintem csodákat ne várjunk és a 1.4 82LE Fiat Bravómmal gyakrabban kellett tankolnom, szerintem megette simán a 8 l 100-on, igaz jobban is ugrott a gázfröccsre. A gyári fogyasztási adatokat szerintem nem lehet közúton kihozni. Nem bántam meg a vételt, egy hasonló kategóriájú dizelesért kb. 1500 euróval többet kellett volna adni és nem érte volna meg a plussz kiadást évi 12000 km mellett.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ugyan omegás vagyok, de ma volt szerencsém tesztelni Balcsi-Mom park távon a sima 7-esen egy z16xep kombit. Enyhe 100+ normálisan közlekede 5.8-ra sikerült levinnem. Onnan Kőbányára érve is csak 6.0 literre kúszott fel. Addig a tulajdonos 7.1-7.4 átlagokkal dicsekedett :)

Viszont sajnos a kocsi nem nagyon megy :(. Valaki van aki vezetett már z16xer-t és xep-t is? (szerintem a z18xer lehet az igazi)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

600 km-t tettem meg, amiből 540 km autópálya volt. Mindenhol a megengedett max sebességel mentem (90 és 130 volt). 3 személlyel 7,4 volt a BC szerint az átlagfogyi. :) Pályán persze voltak pusz gyorsítások is a szükséges biztonságos előzés befejezésséig... Úgyhogy szerintem ez nem rossz, egy 1,6 XER 115 lovas motortól. Amúgy BC szerint általában 6,3-as átlagom van normál mindennapi használat során, persze itt csak 90-100 között. Az autóm 5. hónapos, 8500 km-rel. Eddig egyáltalán nem bántam meg egy Honda után... :) Ez is van olyan jó, mint a Japcsi :) A Bc és a tankolás között (mindig tele tankolom) 2 deci különbség van, a BC többet mutat. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

üdv!

nemrégiben vettem egy 2007 es 1.6 xer h kombit. 56000 km van benne, évente rendszeresen szervizelt, ávizsgálás alapján is patent állapotban van. kb 1000 km t mentem eddig vele, de meglepődve tapasztaltam, higy a fogyasztása 10- 11 liter körül mozog, budapesten városban, és kevés autópályán használva. olvasva a topikot feltűnt,hogy ennek a motornak 7-8 liter körül kellene fogyasztani, amit én is gondoltam. a kérdésem előfordulhat, hogy valami rosszul van beállítva a vezérlésben és ezért fogyaszt ennyit, vagy egyéb motordaj okozza, esetleg ez normális ilyen körülmények mellet?

köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

üdv!

nemrégiben vettem egy 2007 es 1.6 xer h kombit. 56000 km van benne, évente rendszeresen szervizelt, ávizsgálás alapján is patent állapotban van. kb 1000 km t mentem eddig vele, de meglepődve tapasztaltam, higy a fogyasztása 10- 11 liter körül mozog, budapesten városban, és kevés autópályán használva. olvasva a topikot feltűnt,hogy ennek a motornak 7-8 liter körül kellene fogyasztani, amit én is gondoltam. a kérdésem előfordulhat, hogy valami rosszul van beállítva a vezérlésben és ezért fogyaszt ennyit, vagy egyéb motordaj okozza, esetleg ez normális ilyen körülmények mellet?

köszönöm a segítséget!

A fogyasztást a BC alapján méred, vagy a tankolások alapján? Előbbi esetében szoktad nullázni?

Szerintem elsőként a műszaki hibát kellene kizárni. Ha ez nincs, akkor lehet játszani a vezetési móddal (motorfék használat lámpáknál, dinamikusdabb elindulás, majd felváltás, stb.). Bár szerintem az a 10-11 liter nem olyan sok. A kombi súlya egyébként is kb. 1400 kg körül mozog.

A kerékméret és a légnyomás is sokat számít. Most meg tél van, tehát alapból többet eszik az autó. Városban szerintem 9 liter alá nem igazán lehet vinni. Nekem 1.8-as Vectrám volt, ha Budapesten jártam vele, az is megette a 10 litert, pedig én figyeltem a vezetési módra, meg az autóra.

Link to comment
Megosztás:

üdv!

nemrégiben vettem egy 2007 es 1.6 xer h kombit. 56000 km van benne, évente rendszeresen szervizelt, ávizsgálás alapján is patent állapotban van. kb 1000 km t mentem eddig vele, de meglepődve tapasztaltam, higy a fogyasztása 10- 11 liter körül mozog, budapesten városban, és kevés autópályán használva. olvasva a topikot feltűnt,hogy ennek a motornak 7-8 liter körül kellene fogyasztani, amit én is gondoltam. a kérdésem előfordulhat, hogy valami rosszul van beállítva a vezérlésben és ezért fogyaszt ennyit, vagy egyéb motordaj okozza, esetleg ez normális ilyen körülmények mellet?

köszönöm a segítséget!

Szia!

1.6 XEP, 5 ajtós, de így télen ~7.7 vegyesen. Ha csak városban használom, kb 10.0-11.0 lityit is megkajál.

Szerintem a többségben pesti használatnál pont reális.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

üdv!

nemrégiben vettem egy 2007 es 1.6 xer h kombit. 56000 km van benne, évente rendszeresen szervizelt, ávizsgálás alapján is patent állapotban van. kb 1000 km t mentem eddig vele, de meglepődve tapasztaltam, higy a fogyasztása 10- 11 liter körül mozog, budapesten városban, és kevés autópályán használva. olvasva a topikot feltűnt,hogy ennek a motornak 7-8 liter körül kellene fogyasztani, amit én is gondoltam. a kérdésem előfordulhat, hogy valami rosszul van beállítva a vezérlésben és ezért fogyaszt ennyit, vagy egyéb motordaj okozza, esetleg ez normális ilyen körülmények mellet?

köszönöm a segítséget!

Szia!

Az enyém sem eszik ennyit, pedig az 1.8XER mondjuk én vegyesen használom, de városban is sokat megyek.

Lehet tényleg a kasznin múlik? Az enyém 5 ajtós.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.